Pohodlnosť otca mojej dcérky

koran
11. jún 2013

Ahojte. S otcom dcérky som sa začiatkom januára rozišla, on prerába dom a vtedy ho mal ešte v hroznom stave, tak u nás doteraz ostal bývať, nedávno sa odsťahoval. Snažila som sa s ním dobre vychádzať, už len kvôli malej. Druhá by mu po rozchode zbalila kufre a dovidenia. On ešte skoro pol roka mal kde byť a nie v rozrobenom dome. Musím upresniť kde býva (koli tomu vlastne o čom tu chcem písať aby ste boli v obraze) - predstavte si bod A-tu bývam ja, potom 15min. autom v bode B má prácu a v bode C ďalších 15min. býva už teraz on v tom dome čo prerába. Čiže odomňa do jeho domu je to tá pol hodina autom. Teraz so mnou býva mama a trochu mi pomáha, ale aj tak toho mám už "plné kecky" a potrebujem si od malej odpočinúť sem tam a mať čas aj pre seba + máme velký pozemok a tiež rekonštruujeme dom a všetko okolo a ja potrebujem aj porobiť isté veci. Dcérka má 15 mesiacov a už len jeden spánok za deň a ja tým pádom nič nespravím. A teraz k veci. Včera som mu volala a povedala mu, že mu zajtra malú doveziem do práce až bude končiť o cca 15h , nech si ju vezme k sebe domov (môže tam ísť na ihrisko a pod. (proste sa aj trochu starať!) a potom mi ju večer dovezie, povedzme okolo 20h. Že takto by som to chcela robiť tak 2x do týždňa počas pracovných dní a potom jeden deň cez víkend si ju vždy zoberie na celý. To by sa mu páčilo ten víkend, pretože to ide na celý deň k mame a sestre, popýši sa s dcérou a má to bez starostí kedže na ňu nie je sám. Potom som mu povedala, že moji rodičia pôjdu 8.7. na dva týždne na dovolenku a budem potrebovať počas tej doby každý druhý deň berie po práci, lebo ja sa budem musieť aj osprchovať niekedy, navariť aby sme mali čo jesť atd atd... V podstate súhlasil dokým som mu nepovedala to, že potom večer mi ju vlastne dovezie. Ćo by bolo pol hodina ku mne od jeho domu a potom vlastne pol hodina naspäť. Najprv povedal " a to mám akože chodiť hore dole?" ja na to "a do ........... (mesta kde býva jeho mama s jeho sestrou) môžeš chodiť hore dole? (má ešte dcéru z predošlého manželstva a velmi často ju vozil tam a späť). Hovorím mu že keď je to zaťažko koli malej chodiť hore dole, tak ju môžem mať 7dní v týždni a nemusíš ju vidieť vôbec. Tešiť sa to by sa mu páčilo, ale to že ja chodím jak cigaňa lebo sa nemám ani kedy upraviť osprchovať a podobne, to je v poriadku. Dobre viete všetky mamičky (len tí chlapi to nevedia!!!) že materstvo je náročnejšie než chodenie do práce, to nemusím nikomu asi objasňovať že... Potom to otočil na to, že "to si ju budeme prehadzovať jak nejakého psa?" a ja hovorím - ako to chceš akože riešiť? on že to nemôžem prísť tam (akože ku mne) a byť s ňou tam? na to som mu povedala, že mne nevadí ked sem príde samozrejme, ale ako to chce akože riešiť do budúcna? že ja si nenájdem dom v dedine kde býva on! na to mi už nededel odpovedať, že ako to vyriešime, čo navrhuje. stále si potom mlel to, že si ju budeme prehadzovať ako nejakých psov? že chuďato. ale aké chuďato??? cestovať autom je zvyknutá, byť so svojím otcom je zvyknutá, tak aké chuďato??? ja som sa doteraz snažila s ním vychádzať, na deň detí som ho zavolala do ZOO ked som s malou išla, pár vecí som mu do jeho domu doniesla ked som za ním prišla s malou na návštevu, lebo ešte ani kuchyňu tam nemá, len spálňu hotovú... proste som na neho myslela že mu je tam asi aj smutno a nemá tam vybavenie ešte atd. A on? Myslí len na seba a na to čo vyhovuje jemu. Pekne sme sa poštekali do toho telefonu a ja som z toho nešťastná, na víkend to ano to by si pre malú prišiel keď by mal namierené k mame a sestre, to by mu pasovalo ale ja nebudem tolerovať to, že si bude robiť len tak aby to vyhovovalo jemu. Chcela som si rozdeliť povinnosti, ale jemu je to zaťažko doviezť mi večer malú. Ale keby som povedala, že si pre ňu prídem, to už by bolo v poriadku a iste by nevyrukoval s tým že si ju budeme prehadzovať ako psa. A na to som sa ho ešte spýtala že čo sú toto za reči, čo to vypráva za blbosti a on mi na to povedal že to je asi tak ako celý môj životný štýl (nechápem ako to myslel, ale on ked nevie čo má už povedať tak vyrukuje proste s niečím uplne nezmyselným, proste zbrojí). On sa stará do môjho životného štýlu, ale to že jeho nechali už dve matky jeho detí, to asi o niečom svedčí že... S deťmi nie sú len radosti ale aj velké starosti ale on odkedy sa narodila tak mi s ničím nepomohol, ani v noci keď plakala koli kolikám alebo zúbkom, nikdy ani len nevstal a neprišiel sa spýtať či niečo nepotrebujem, proste nič, nikdy si ju nevzal aby som si odpočinula, to som mu musela "prikázať" ale keď sem prišla jeho dcéra (už velká) tak si ju hned vzal do kočíka a išiel na prechádzku. Proste len čo sa hodí jemu! Nehnevajte sa som naštvaná, píšem trochu chaoticky, ale píšem tak ako to mám na srdci. Som nešťastná lebo viem že touto hádkou sa celé naše dobré vychádzanie pokazilo, ja som to tak nechcela ale nenechám si zase so sebou kývať a nemienim tolerovať jeho laxnosť. Vyjadrite sa mi prosím čo by ste vy robili na mojom mieste. On v podstate nepovedal že nemá záujem o malú, to zas nechcem takto tvrdiť, ale ja som chcela proste aby si ju vzal niekde preč, vyznie to teraz tak blbo, ale aby som si od nej úplne oddýchla, lebo keď je tu tak aj tak sa stále za mnou hrnie a aj tak nemám klud. Chápete ako to myslím 😒 Navyše ja bývam na takej polosamote takže tu môže ísť akurát na prechádzku niekde to okolo, nie je tu nič kde by ju mohol zobrať inde. Jedine autom.

koran
autor
11. jún 2013

ešte chcem doplniť niečo k tomu, čo som písala v prvých riadkoch - ked som mu volala že mu ju zajtra doveziem, tak mi povedal no nedovezieš lebo idem už od rána do ..... (kde býva mama a sestra) on tam má nejaké rastliny a tak čo pestuje a musí to porobiť, tak proste že tam ide lebo už mu to tam prerastá cez hlavu... ale to že ja potrebujem tiež niečo porobiť ale nemôžem, to je OK.

maznacik007
11. jún 2013

@koran no ja ti neviem mne keby si takto tiez zavolal vecer pred tiez nie vzdy si viem prisposobit program ... podla mna sa treba normalne dohodnut .... dostatocne dopredu aby si to vedel zariadit aj s pracou a tak okolo ... a neprevlakat dieta ako kocka mlade....
a nech ti teda prispeje na babysitterku aby si si mohla oddychnut... a dieta si berie cez vikend ...

sissy27
11. jún 2013

@koran keď sa neviete dohodnúť, tak požiadajte súd o úpravu styku, prípadne aj striedavku... nič v zlom, ale tvoje slová o tom, že sa pri malej nestíhaš osprchovať ani nič porobiť, mi vyznievajú totálne prehnane, alebo... radšej ani nedopíšem 😝

stanislavao
11. jún 2013

necitala som to uplne cele ale vidim ,ze problem je v tom, ze dieta nechcete ani jeden ani druhy. zas dieta, co nema rodinu. je to smutne. boze aj ine zeny maju dieta, co spi 1x denne a su vsetko same a nestazuju sa. a su take, co maju 2-3 deti a su na ne same a nestazuju sa. a nechcu ich nikam dat, odlozit a pod. spamatajte sa. je to vase dieta. bohuzial. chuda dieta.

koran
autor
11. jún 2013

@maznacik007 on mi neprispeje na žiadnu babysitterku, navyše malá nechce byť s nikým iným len mnou, ním a mojou mamou. s nami je v pohode a ja ju nebudem nechávať niekomu cudziemu. ja som sa s ním snažila dohodnúť rozumne, ale jemu sa nepáčilo to dovážanie večer, navyše jemu naftu prepláca šéf v práci, ja si ju musím platiť... dáva mi 100 e mesačne tak sme sa dohodli. aby som zas nehádzala na neho len "špinu" lebo to robiť nemienim. ja potrebujem aj cez tyždeň aby si ju bral. on pracuje od 6-15h takže s prácou to nemá nič spoločné, tie rastliny čo tam má robí pomimo. ja mám tiež isté povinnosti a potreby.

koran
autor
11. jún 2013

@stanislavao ale prosim ťa prestaň sa takto vyjadrovať, ja dcérku milujem je to moje všetko, nie je to absolútne tak že ju nechceme ani jeden ani druhý, to si trochu prehnala. silné slová. môžem povedať o sebe že som inteligentná osoba a dobrá mama.

koran
autor
11. jún 2013

Bývam v rozostavanom dome, obývané je len podkrovie a dole máme len betonovu zem, spodok sa proste prerába, iné je to v byte kde sa dieťa hrá na zemi a mamička zatial uvarí, ja si uvariť nemôžem s malou v tej provizornej kuchynke. takisto je tam schod kde by mohla spadnúť. malá mi spáva len v kočíku odmalička, absolutne ju neviem uspať v postielke. ked sa mi ju podarí uspať v kočíku (mám velký hlboký kde sa ešte stále v pohode zmestí) tak musím byť aj tak blízko nej, lebo sa po zobudení posadí a musím stražiť aby nevypadla. takže to sa neosprchujem ani nič. dcérke nič nechýba, všetci ju milujeme včetne jej otca. jej je s ním dobre a neviem prečo by to malo byť pre ňu niečo zlé, keby si ju 3x do týždňa zobral k sebe a postaral sa aj on.

maznacik007
11. jún 2013

@koran no podla mna poziadaj potom o striedavku jeden tyzden mala u teba a jeden tyzden u neho ...

ako osobne by som ja s tvojim navrhom na mieste toho muza nesuhlasila ... tiez mi to prijde divne tak ako to chces ty ...
to uz fakt je ako striedavka .... ale teda potom nemas narok na vyzivne ...

sheila2004
11. jún 2013

Ja by som tiez.poziadala o upravu styku sudom.

stanislavao
11. jún 2013

@koran ak ale preco potom ju chcete nasilu davat byvalemu partnerovi? ved ked nema cas, tak nema cas. keby ju chcel, tak si ju vezme. ked si ju nevezme, tak mu ju nenukajte. ano silne slova som mozno pouzila, ale z toho vasho listu dlheho to presne tak vyznelo. mi nehovorte, ze nestihnete pri jednom dietati sa umyt, navarit a pod. a keby ste mali 2 deti, ako by ste to stihali? a denne su tu uz diskusie a otazky "byvaly partner" cize nie manzel, co ma uz dost zacina stvat, lebo kazde tretia na slovensku nema kompletnu rodinu. rodicia su nespolahlivi, nezodpovedni, lahkovazni, nedokazu spolu zit. naco potom maju spolu deti? a co ma zo zivota to dieta? kde je vlastne doma? nikde? je to velmi nefer voci tym detom. a je mi ich velmi luto.

koran
autor
11. jún 2013

@stanislavao samozrejme su ženy čo sú samé a zvládajú to, ale dcérka otca má tak neviem prečo by sa nemal tiež starať a postarať sa vie, len je mu zaťažko mi pomôcť.

sisaha
11. jún 2013

@koran to co si opisala, je spravanie takmer kazdeho druheho otca po rozchode...Zrazu na nic nema cas a uz vobec nie na dieta.. Milovat svoje dieta je jedna vec, ale postarat sa a nieco mu aj obetovat je vec druha.. Takze asi ti nic neostane iba sa s tym zmierit, alebo dohodnut upravu styku sudnou cestou..

rolak
11. jún 2013

@koran nechapem,co ti tu baby vypisuju. chapem to tak,ze chces,aby sa aj nadalej plnohodnotne staral o malu,neviem ci to rozideni chlapi robia.... a preco mu vadi to cestovanie? kvoli peniazom? alebo by chcel,aby unho aj spala? budete si to musiet dopodrobna rozobrat,zda sa,ze je rozumny a chce sa starat o dieta, len ono niekedy je lepsie mat pri tychto dohodach v ruke papier zo sudu,kde je cierne ne bielom,ako to ma byt.

stanislavao
11. jún 2013

@koran ak sa mu nedoprosujte a naucte sa zit sama s dietatom. treba sa zariadit a nie sa spoliehat na druhych.

koran
autor
11. jún 2013

@sissy27 dcérka sa sama zahrá minimálne, išli jej zuby neskoro - až v roku a teraz jej ide postupne a moc naraz, stále je umrndžaná a ked od nej odídem čo len kúsok tak plače. Stále musí pri nej niekto byť, takže ozaj to prehnané nie je a ja pri nej nič nespravím. Skúšala som si navariť tak že som si ju dala do ergo nosiča na chrbát, ale tam už byť samozrejme v tomto veku nechce...

kikusa8
11. jún 2013

verim ti ze si nahnevana, mas toho dost, ale to co chces od neho je dost narocne...Ani pre malu by to nebolo dobre, takto ju rozhanat. Vzdy ked od niekoho nieco chces, skus si to predstavit na sebe...po celom dni by sa ti asi tazko chcelo hnat sa pre dieta, stravit s nim cas(urobit program, dat jest- to chce tiez pripravu) a zase ho niest naspat. Ma aj druhu dceru, co keby to iste ziadala aj jeho prva zena?? Plus riesi tu prerabku, tak asi aj on ma toho dost... Mozno by bolo lepsie dat mu malu na cely vikend ako 2x cez tyzden, nie? Pises ze byvas u rodicov, pradpokladam ze ti pomahaju s malou...tak asi to nie je az take zle ze sa ani osprchovat nevies 🙂 Ci? Mne to z tvojej strany pride cele velmi sebecke..pchas mu malu nasilu aby si si oddychla, hoci byvas s mamou a ta to pomaha. .Ale kazda sme ina, kazda zvladame materstvo a povinnosti okolo toho inak...sme v inej situacii.
Ja mam tri deti, najstarsi ma 6 rokov, je prvak, trojrocny je doma, nezobrali ho do skolky a najmladsi ma rok...Byvam sama bez rodicov, muz je do vecera v praci, chodi aj v sobotu...a zvladam to.
Asi som ta neutesila ani nepomohla, ale ja ta nechapem...

rolak
11. jún 2013

@stanislavao otec neprestava byt otcom preto,ze sa rozisiel s matkou. preco by sa nemal dalej spravat ako rodic????? preco by sme to mali muzom tolerovat a nepozadovat od nich rodicovsku starostlivost????

stanislavao
11. jún 2013

@rolak mama je len jedna a mama je mama. otec sa nevie tak postarat o dieta ako mama. aj ked mozno vie, ale ten cit, to puto, co je u mamy je ine a potrebne. ja nehovorim, ze otec sa nema starat. ale doprosovat sa niekomu je pod ludsku uroven. a naco mu chce dieta nosit kazdy druhy den do roboty? to je normalne? co z toho to dieta bude mat. chaos, pocikavanie, zajakavanie a pod. chory cely zivot teraz. volakedy boli manzelia, a potom mali dieta. a problemy sa riesili a nie sa hned rozvadzalo a rozchadzalo.

aduskatt
11. jún 2013

@koran a ako by si to riesila, keby sud upravil styk na to, ze otec ju bude mat kazdy druhy vik a hotovo? tak sa treba osprchovat ked dieta spi, ked nestihas inokedy🙂 osobne si nezastavam ani jedneho z vas, ale z mojho hladiska, tiez by sa mi nepacilo, keby mi zrazu niekto nalinkoval, ze a teraz musis, lebo ja potrebujem......isli ste od seba, mate svoj zivot, aj ked spolocne dieta, ale to predsa nemoze znamenat, ze musite byt obaja v pohotovosti a na spagatiku ohladne toho, kam pojde dieta. Ak vies, ze potrebujes povarovat, tak sa dohodni dva dni pred tym a nie par hodin dopredu. Ak nahle zistis, ze sa nieco deje, tak mozes poprosit otca dietata a dufat, ze bude mat cas......alebo sa dohodnite na pravidelnosti, ak to tak bude lepsie🙂 a konieckoncov, on je otec, ak s nim mala vydrzi, preco by ju nemohol mat aj cez noc a musi Ti ju nosit kazdy vecer spat? Nech si ju necha a mas kopec casu na seba🙂....

koran
autor
11. jún 2013

@rolak
@sisaha
@stanislavao dakujem kočky za to že aspoň vy na mňa neútočíte, lebo ozaj nie je dôvod, ako som písala nie je to absolutne tak že nechceme dcérku ani jeden ani druhý!!! ako to tu ktorási napísala. to je blbosť. je super a velmi lahké hned útočiť. ale vcítiť sa a poradiť..... asi to pôjde cez ten súd, chcela som sa tomu vyhnúť a rozumne sa dohovoriť, no nepôjde to. a prečo je mu zaťažko cestovať? asi pre pohodlnnosť, ked cestoval koli jeho prvej dcérke tak to bolo v pohode, lebo ona už bola staršia a mohla by si myslieť že ju nebodaj nemá rád keby ju nevozil hore dole, ked bolo treba. Budem sa spoliehať sama na seba, musím sa to naučiť 😒

kikusa8
11. jún 2013

@koran ale neboj sa ono to prejde, deti maju take obdobia ze sa nic pri nich neda, ale ono to netrva vecne...Deti su vycerpavajuce, to vieme kazda, ale to co chces ty nie je riesenie... Drzim palce nech ti toto narocne obdodie s malou prejde, aby si si materstvo dokazala vychutnat 🙂

koran
autor
11. jún 2013

@stanislavao mne je luto deti čo maju rodičov feťákov, detí v domovoch a podobne, ale naša dcérka má rodičov oboch, no od seba, to je pravda, ale nikdy nebude o nič ukrátená, ani o lásku. že nám to nevyšlo - žial, pol roka som váhala či ostať s partnerom koli dcérke, moc som chcela ale ospravedlňujem sa, nezvládla som to. a prečo nestíham navariť atd popri dcérke som už napísala vyššie, prerábame dom a o to je to ťažšie než niekde na byte..

koran
autor
11. jún 2013

kočky nestíham odpisovať všetkym lebo som tu narychlo (navarene našťastie mam.....) dcerka sa bude o chvilu budiť a nebudem mať potom moc čas napísať možno až večer ked zaspí, tak si prosim nemyslite že s vami nechcem už dalej diskutovať...len ten čas chápete. ale dakujem za príspevky a rady

xlucia
11. jún 2013

@koran odhliadnuc od toho, ze suhlasim s ostatnymi mamami, neviem co sa pri takom dietati neda stihat, tak v jej veku ma byt o osmej vecer davno v posteli, a nie este len prichadzat domov. to akoze kedy bude vecerat a kupat. a kedy pojde spat, o desiatej??

koran
autor
11. jún 2013

@kikusa8 ešte dodam malu stale kojim a chcem min. do 2 rokov a teda na noc ist vôbec nemôže, to mám čo robiť ja lebo sa stale budi koli zubom... už dlho nespava moc dobre. a navyše to budeme potom musieť postupne riešiť a hlavne pomaly a citlivo, lebo je na mna dost naviazana a teda v noci to byva sto krat tazsie.

aurorag
11. jún 2013

Baby, trochu to prehanate s tou kritikou.... aj ja mam dieta, ktore malo obdobia, ze som ju nemohla spustit z ruk.... bola so mnou vsade, liezla mi do sprchaca, varila som s nou na rukach, este aj na zachod za mnou prisla a vysplhala sa na mna.... takze chapem, ze na nic nema cas.
Ale na druhej strane, keby otec nemal zaujem sa starat, ja by som mu deti nenukala.

koran
autor
11. jún 2013

@kikusa8 mama mi pomaha ale velmi malo, lebo pracuje okolo domu chceme to dat dost dokopy, aby tu mala mohla behať, rozrobene chodniky, zasiat travu...všetko pre malú hlavne. takze ona sa snazi robit tieto veci. a byvame spolu prechodne, nebyvam s mamou nastalo..

aduskatt
11. jún 2013

@koran info o kojeni chybala, ale potom zasa nechapem, preco ma otec problem doviez malu na noc domov, ked sa dojci☹

koran
autor
11. jún 2013

@kikusa8 ale dakujem, aj takyto prispevok mi pomoze, lebo vidim ze som bola mozno teda ozaj moc tvrda a nevravim ze mu teraz budem ruky bozkavat, ale idem mu asi zavolať a dohodnut sa ešte raz nejaky kompromis.

aduskatt
11. jún 2013

@xlucia kazde dieta je ine, ked poobedny spanok taha do stvrtej, tak kludne moze ist spat o deviatej🙂 aj my dospeli mame kazdy inu potrebu spanku🙂 je len na rodicovi, ci si zvoli taktiku spat o osmej bez ohladu na potreby dietata, alebo si posunie spanie na neskor, v tom by som nevidela tragediu🙂
sorry, za mimo temu