Pohodlnosť jeho dcéry

15. jún 2023

Ľudia chcem sa spýtať na váš názor... Priateľ má dcéru ktorá je tehotná a má čoskoro 26 rokov ...Bývame 20km vo Veľkom Blahove od jej bydliska kde býva s ostatnými súrodencami(štvrtok na Ostrove) a sem do Dunajskej stredy chodí na kontroly...A keďže jeho dcéra námietla že do DS nechce chodiť autobusom keďže sú preplnené tak priateľ chodí ide pre ňu domov zavezie ju do nemocnice a potom naspäť domov čo robí zhruba 40 km ..Je priateľ ju vozieva lenže keď nemôže tak ide priateľ (jej otec) ..Tak sa pýtam či je to normálne aby bol niekto takto pohodlný aj keď nieje ani v rizikovom stave a nemá ani problémy z chôdzou..🙈PS: Sama od seba ho navštíviť nevie ale keď niečo potrebuje tak sa ozve a pritom mala 21 keď sa jej rodičia rozviedli.

isadoraisa
15. jún 2023

co sa staras do ich vztahu? je to jeho dcera, moj otec by pre mna robil to iste.

lavender94
15. jún 2023

Ja nedávam preplnené autobusy. Obleje ma studený pot, zatočí sa mi hlava a idem do odpadnutia, v tehotenstve som autobusom nikdy nešla, pretože toto by som zažiť nechcela. Takže mi to príde v pohode, je to jej otec prečo by nemal pomôcť. Na druhú stranu by mi vadilo, že sa ozve len keď niečo potrebuje

ivik4
15. jún 2023

Je to jeho dcera, ked on nema problem zaviest svoju tehotnu dceru,tak co..? Ja by som bola ochotna asi tiez, vsak to nieje den co den
Boze niektorym Vam uz vsetko vadi

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
limoncino
15. jún 2023

Tak Štvrtok na Ostrove nie je tak ďaleko od DS autobusom, aby jej to robilo problém, plus autobus stojí pred nemocnicou. Na strane druhej chápem, že hoci nemá rizikové sa jej možno aj zle dýcha v buse, plus to natriasanie tiež nie je príjemné, mne takato cesta autom po rozbitej ceste spustila predčasne kontrakcie, ale ja som bola riziková so skráteným krckom.
Ale ak to Tvojmu priateľovi nevadí a spraví to pre ňu, čo je zase pekne neviem prečo to Treba tak irituje

melanta
15. jún 2023

Ja by som svoju dcéru vozila. Radšej urobím zakaždým aj viac ako 40km, nech v čase množstva chorôb má cestovať v autobuse. Vozí ju tvojim autom a tebou plateným benzínom keď ti to vadí?

lvulik
15. jún 2023

Ty by si to pre svoju dcéru neurobila? Tiež by si jej povedala, ze ved nema rizikové tehotenstvo a ani problém s chôdzou?

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka75
15. jún 2023

môj muž by tiež letel s dcérou a žiadna iná žena (dúfam,) by mu v tom nezabránila

queen_mary
15. jún 2023

Mna by otec a ani svokor nenechal ist autobusom tehotnu 😀

ladyblcha
15. jún 2023

Ja by som kvoli svojej dcere to spravila tiez, preco nie, ked mne to nevadi (tvojmu priatelovi tiez zjavne nie). Ty mas dieta?

autor
15. jún 2023

@limoncino Keď nemá na benzín keďže mu moc neostáva tak pýta odomna a ja som mobilná a dokážem ísť aj busom.. Keďže má naši vychovali tak až sa spoliehame len samí na seba tak by ma nenapadlo zavolať otcovi až má zavezie autom keďže mne sa nechce ísť busom 🙈Nesebestačna teda nie som

melanta
15. jún 2023

Moja dcéra je absolútne sebestačná. Je tehotná, nikam nechodí autobusom a keby musela, tak ani by nemusela zavolať a priletím za ňou a budem ju voziť, pretože to posledné čo chcem, aby tehotná sa vozila busom plným bacilov. Zrejme nemáš deti, keď toto nechápeš.

limoncino
15. jún 2023

Autorka, ale pre deti väčšina z nás spraví čokoľvek. Chápem, že to týmto pádom ovplyvňuje aj Teba, ale priateľ chce dcere pomôcť. Od nej je neferove, že mu neprispieva na diesel, od Teba že mu to vycitas.

kvetinka75
15. jún 2023

autorka - ja som tiež dosť samostatná, všade chodím sama - busom alebo pešo ale tiež mi niekedy dobre padne, keď ma niekto odvezie. Moja dcéra keď niekam ide, muž sa jej vždy opýta, či ju odvezie alebo či príde pre ňu. A to máme MHD pri dome a väčšinou autobusy stoja hneď pri obchodoch, keďže bývame v meste. . Chce všade sama chodiť. Ale keby povedala že áno, nemá s tým problém, či už v rámci mesta alebo aj mimo. Aj keď ide ku kamarátkam mimo mesta na dedinu, ide autobusom ale ak by chcela, tak ju tam hodíme. Pre koho by som to mala spraviť, keď nie pre vlastné dieťa?

maryetta
15. jún 2023

Neviem ako tam. Ale ja keby ze idem autobusom. Tak mozem ist rano o siedmej a pridem domov o jednej. Take mam spoje autobusu.
A ako tehotna co mi bolo velmi casto zle. Iba parkrat som bola sama u dr autom. Inac ak sa dalo isiel vzdy niekto so mnou. Ale zase ja som to mala kusok dalej

jaskolka
15. jún 2023

Netuším, aké sú spojenia busom, ale ja napríklad som bývala v dedine, odkiaľ šiel jeden autobus ráno do mesta o pol ôsmej a nazad šiel o pol druhej. Inak ako autom sa to nedalo vykryť. Muž má vozil, a ku koncu, keď už boli aj pásy a kontroly v nemocnici, tak bez auta by to dupľom nebolo možné.
Okrem toho, je celkom normálne ze otec sa chce aj takto "postarať", pomôcť dcére, nechápem, čo ti na tom vadí.
Možno mu môžeš povedať, aby mu teda prispela na benzín, ale žiadať, aby ju nevozil, lebo ty si samostatna a teba nikto nevozil... Je až smiešne.

bibasc
15. jún 2023

Môj muž by pre naše dcéry spravil to isté.. Aj keby sme sa rozviedli, navyše, čo to má spoločné s ich vzťahom.

aaadkaaa
15. jún 2023

Tu asi nebude problem v dcere, ale v priatelovi... nedokaze si zarobit dost na to, aby vyzil a natankoval a pyta od teba? Cca 50 rocny chlap? Fuu...

autor
15. jún 2023

@melanta
@maryetta
@melanta Ja som ostala tehotná v 17 ticho a teda nepotrebovala som teda nikoho aby so mnou dochádzal do ďalšieho mesta ako je napríklad monitoring...A čo sa týka mojej dcéry ,tak snažím sa z nej vychovať sebestačnú nemaznavu ženu ktoru pôjdem z radosťou zaviezť niekam keď nebude môcť chodiť alebo sa fakt stane niečo vážne a nie to že že Pani Markíza sem do DS na burgery pravidelné chodiť vie ale za otcom sa nezastaví takže nie ďakujem môj...A ostatný keď si vychovávajú detí na štýle písknutia tak sa potom nečudo aká generácia vyrastá..

kvetinka75
15. jún 2023

autorka panebože ty z toho robíš drámu. Ty si nepotrebovala, ty si sebestačná, ty ty ty. Moja dcéra tiež nikoho nepotrebuje, je sebestačná a keby povedala že chce zaviesť, zaveziem. Je to JEHO dcéra, takže teda do toho nič. Ak ti to vadí, jediné čo môžeš spraviť, ak pýta peniaze, nedať mu ich, nech prispeje dcéra. Ostatné je na ňom. A keby som dcéru len o 2 ulice išla zaviesť nikoho nič dotoho a hlavne nie nejakého partnera, ktorý by nebol jej otcom. A je mi jedno čo si kto myslí. Moje dieťa, moje rozhodnutia. A to nevychovávam dcéru v štýle písknutia. My sa jej ponúkneme, ona nežiada. Ak požiada, nemáme problém.

zuzubb007
15. jún 2023

Boze teba mat za partnerku musi byt radost, pozor aby chlapec nezutekal inde, kde nebudu vycitky, po prve tehotna v buse moze nachytat chorobu a ten smrad spotenych ludi, po dalsie ano je to pohodlnejsie a nakoniec jej otec je uzastny, ze to spravi pre dceru a stale nezabudol, ze je to jeho dieta ci je male ci velke. A ty by si sa mala zamysliet nad sebou, to ze si ty nemala podporu v rodicoch neznamena, ze aj druhy musia tak fungovat

karolinakr
15. jún 2023

Vsak mu nedaj peniaze a hotovo, alebo povedz nech aj teba a dceru vyváža. zas načo maš sponozorovat, že on hra granda

autor
15. jún 2023

@zuzubb007 Tu nejde o podporu ale nebudem predsa otravovať druhých...Vy to máte asi ináč naučené doma.. Už zutekala jeho ex a po nej ďalšia takže až tak ronit nebudem po našom rozchode 😄

autor
15. jún 2023

@karolinakr Grant mu čochvíľa končí pretože o mesiac sa sťahujem 🙈 preč...A čo sa týka mojej dcéry tak tá moja bola tiež tehotná a predstavte si že jej nerobilo problém chodiť autobusom do nemocnice 🙈a nevyhovarala sa ani na bacile ani na zlý vzduch atd... Čo by sme robili keby nebolo áut 🙈

lenka.25
15. jún 2023

Ja moju 17 ročnú odveziem kam len chce a keď nemôžem ja , tak ju s radosťou odvezie môj muž, ktorý nie je jej otcom . Možno aj preto majú krásny vzťah , nakoľko môj muž nerieši p.čoviny 😉 .

momoftwo
15. jún 2023

Omg tieto macochy toto je cisty sen🤦🏽‍♀️

lvulik
15. jún 2023

..začína mi byť ľúto aj otca, ze toto musí mať doma..

ivik4
15. jún 2023

Boha ty tu pises komenty akoby ju vyvazal 2x do tyzdna . Sila ,ja normalne zíram ze ziarlis este aj na jeho vlastnu dceru. Predpokladam ze Teba nevyvaza a serie Ta to

bessie12
15. jún 2023

@momoftwo nie vsetky. Tiez som "macocha", ale nie som taka blba ako tuto autorka 🙈 nevadi mi, ked priatel ide odviest svoju dceru niekam, ak ho o to poprosi, hoci autobusom nema problem ist 😀