Podráždený manžel

2. jan 2022

Ahoj. Idem si po nestranny naroz, ako vidite moju situaciu a co si o tom myslite.
Asi som postupne prestala milovat manzela. Mame dve mensie deti, skolkarov. On je taky samonasieraci typ. Naladovy. Nevie sa pomaly z nicoho tesit. Den vie pokazit celej rodine - chystame da na výet tak je nervozny, len po nas steka, mame ist z cesty lebo on si vsetko najlepsie nachysta sam... tak ideme z cesty. Potom fuci ze vsetko musi on. Vsetci su debili len on dobre robi veci. Vsetko co robime alebo prerabame v byte nie je radostou ze je to pre nas a netesime sa z toho, lebo s nim je to utrpenie, na vsetko pinda, ktory debil to robil, ako je to nanic, ze ma dost, potom steka na deti...
Deti buzeruje za kazdu blbost, ma dni ked im nic ine nehovori len nerob toto, nerob tamto, co si? to co robis?! furt vsetko zle.
V keden den povie nieco, na druhy den opak. ked sa ho na to opytam, zvysuje hlas ze ja som to nepochopila... jaj ani sa mi nechce vsetko pisat, ale mam toho uz nejak dost... nechce sa mi takto do konca zivota. Ked na nieco zabudneme alebo sa nam nieco pokazi, poljodinu ke schopny vymyslat aťrgumenty preco za ti mozem ja a v ziadnom pripade za to nemoze on. neznesie ani drobnu kritiku ani len naznak co by poukazoval na to ze on nieco nedomyslel... no je takychto blbosticiek vela, ze ani mi teraz vsetko nenapada...
Na druhej strane je starostlivy, ked ma dobru naladu vie byt super, bavime sa, je vtipny, ale za desat minut je schopny sa uplne otocit a len nasrato pochoduje po byte. fuci...
som narocna ja alebo to nie je uplne ok? co si o tom myslite? lebo ja uz mam castejsie pocit ze by som jo uz radsej ani nevidela, ako pocit ze ho lubim...

autor
2. jan 2022

jeeej, teraz pozeram na text a plno preklepov. prepacte za ne, ale snad sa to da precitat🙂

kikusha2212
2. jan 2022

A ako sa bezne sprava k tebe? Vyjadruje ti lasku? Stara sa o teba? Co vztah s detmi ked nie je podrazdeny? Ak je v tomto v poriadku, skus sa posnazit usmernovat ho pocas jeho nervozity a podrazdenosti. Po malych krockoch sa ti postupne podari aby kontroloval svoju podrazdenost, ak ta skutocne lubi, mozes mu pomoct. Jeho spravanie nie je v poriadku.

beatrice1111
2. jan 2022

No podľa toho čo čítam, by som ja osobne s takýmto človekom nechcela byť. Viac ti k tomu nepoviem.

autor
2. jan 2022

@kikusha2212 sme spolu 14 rokov. riesime to stale dokola, veci sa zmenia na dva-tri tyzdne, a potom je to este horsie. mam pocit ze to je povaha, on sa aj snazi, len to vyzea ze potom sa v nom nahromadi frustracia ako sa "musi" snazit aby sme mu nesli tak na nervy a o to horsie su potom jeho nalady..

elizabet173
2. jan 2022

sorry, ale taký asi nie je posledný mesiac, takým bol vždy, ty si sa rozhodla pre život s ním, ty si sa rozhodla mať s ním dve deti. Alebo sa s ním porozprávať úplne vážne, že nechceš ďalej v takomto ovzduší s deťmi žiť, že je možné absolvovať terapie a pracovať na sebe, lenže to musí chcieť. Alebo urobiť doma bordel, tresknúť o zem taniere, nakričať tak, že budú aj stoličky stáť v pozore, samozrejme treba pred tým deti dať babke.

autor
2. jan 2022

@kikusha2212 inak ked manaladu tak je ku mne pozorny, starostlivy, darceky mi kupuje pekne, vie co mam rada a co sa mi paci, deti uci veci, vieme sa porozpravat... len on ma tendenciu vsetkych ponizovat ked o nich hovori, ako on by veci urobil lepsie a nevie brat ludi takych aki su a nezhadzovat ich stale predomnou.... nepaci sa mi to, stale sama negativita od neho

dzulli1980
2. jan 2022

Tak osobne si myslím, že veľmi na výber nemáš ... zmeniť ho nezmeníš, to jednoducho sú také povahy a dohováraním ho ešte viac vyprovokuješ ... buď odídeš aj s deťmi a rozbiješ si, podľa mňa, fungujúcu rodinu alebo sa naučíš ho tolerovať takého, aký je ... môj muž je zodpovedný, starostlivý, ale raz do mesiaca ho vie v okamihu tak prepnúť, že nechápem ... nervózny, mrzutý, no proste horší ako žena pred menštruáciou ... neriešim to, nechám ho tak, nebudem sa zbytočne oberať o energiu.

deti95060810
2. jan 2022

nemá problémy v práci? inak žiť s takýmto človekom je utrpenie...

marca12
2. jan 2022

Ma hroznu povahu a vekom sa to bude len zhorsovat. Musi ta velmi vycerpavat. Venuje sa nejakym konickom? Chodi niekde s kamaratmi? Mnohi ludia su vecne nespokojni,ale pritom staci,aby niekam obcas vypadli,niecomu sa venovali. Nemozme byt stale len s rodinou,detmi. Clovek potrebuje aj inych ludi k zivotu.

autor
2. jan 2022

@deti95060810 nema problemy, ma super pracu, cas si menezuje sam, pracu ma rad. sme spolu 14 rokov, zda sa mi, ze je to cim dalej tym horsie. a je mi luto deti, on po nich chce aby rozmyslali ako dospeli ludia, ako on, a aby sa tak aj spravali. bol v poslednom case na dvoch viacdnovych sluzobkach a nam bolo super, vsetko som stihala, ako som chcela, venovala som sa detom, praci aj domacnosti, nebol tu krik ani jeden den, vsetci sme boli spokojni... uz ako mal prist tak uz som zacala zas citit taku tu vnutornu nervozitu ze co zas bude ked pride, co sa mu zas nebude pacit, alebo z akej hovadiny ma zas obvini... prisiel, dve hodiny tu bol, sme sa aj rozpravali a pod, pochodoval po byte, uz som videla na nom ze len hlada co by ofrflal... nakoniec sa teda aspon opytal ci som vetrala... 🤯 tym svojim tonom

autor
2. jan 2022

@marca12 ved to ze nema vela kamaratov ale ak s tymi co ma sa mu nechce ist, stale sedi doma ako hermit...

liljana
2. jan 2022

Spytaj sa ho vzdy, kedy ma tento mesiac pms, aby ste vedeli, kedy ho mate obchadzat po spickach.

1andrea111
2. jan 2022

Nastav mu zrkadlo, spravaj sa tak ako on, nech vie aké to je

mamacita88
2. jan 2022

Dôverne poznám tento typ. Z vlastnej skúsenosti môžem poradiť iba jedinú metódu - postaviť pred neho zrkadlo skrz humor. Je to veľmi ťažké, nebrať si jeho výlevy osobne, ale pravda je taká, že on má sám so sebou problémy, je frustrovaný a vy ste iba fackovacími panákmi. Odosobni sa a vo vhodnej chvíli mu ukáž trápnosť jeho múdrovania, rob to s humorom a nadhľadom. Určite nie s hnevom. Vyvedieš ho zo stereotypu a ak si uvedomí, čo robí, dobre sa zasmejete.

autor
2. jan 2022

@mamacita88 snazila som sa, ale tiez mam svoje hranice, nechce sa mi kazdy druhy den s nim nieco taketo "riesit". mam dve deti, nepotrebujem mat tri. tiez obcas potrebujem podporu, ale ta z jeho strany nie je. ak som aj zniecoho smutna, co sa stalov praci a porozpravam mu o tom, dostanem akoze v dobrom prednasku ako si za tomozem ja lebo sim toto a tamto urobila zle a zle som zareagovala a malaspm tak a tak a keby tam bol on tak by videli... a podobne... ja tiez nie som sasko na strunke ze mam byt stale vesela a usmievat sa na vsetky strany a vzdy ho brat s humorom a rozveselovat... uz som z tohto fakt vyhorena

dadis
2. jan 2022

@mamacita88 Tiez myslim, ze okrem humoru (mileho, nenasilneho) by aj pomohlo, ak by si u neho posilnovala tie svetle chvile. Za pekny den ho objat a povedat mu, ze tak prijemne si sa uz davno pri nom necitila.

dadis
2. jan 2022

No je to ten "premudrely" typ 🙃

autor
2. jan 2022

@dadis toto vsetko robim, vela ho chvalim, dakujem mu za veci. on to aj sam povie ze je rad ze som taka... ale on mna nikdy... seba nema problem chvalit hodinu ked nieco dobre urobi alebo si uvari (obcas), ale mna - no bozechran

0silvia0
2. jan 2022

Nie je nahodou znamenie lev?

1andrea111
2. jan 2022

Ty mu to jeho správanie tolerujes a podporujes ho v ňom. Nebranis sa mu. Dať mu zakaždým jasné najavo že si to takto nezelas a zvyšok odignorovať. dovolí si tak sa správať lebo to dovolis. S inými ľuďmi ako vychádza. Ja by som na neho nemala nervy a neofukovala by som ho

dadis
2. jan 2022

Budem mozno tvrda, ale pre udrzanue rodiny by som zapracovala na vlastnej nezavislosti. Kazdy sme nejaky, mame svoje zle vlastnosti, ktore sa vekom prehlbuju. Svojho muza a otca svojich deti si si vybrala sama. Toto, co citis nie je dovod na rozpad rodiny. Si frustrovana, nedocenena a unavena. Ok, rozumiem ti, tiez by som s takym ufrflancom nechcela byt. Ale ty s nim mas deti, tak pracuj na laske k nemu a na tom, aby si sa citila dobre ty. Komunikuj svoje tuzby, co na nom lubis a co by vasmu vztahu pomohlo. Ale jeho nezmenis, s tym sa zmier.

autor
2. jan 2022

@1andrea111 hovorim, sme spolu 14 rokov, uz som to naozaj riesila vselijako. on si to aj prizna, porozpravame sa o tom, dohodneme sa... ale nikdy to dlho nevydrzi.
Vie sa porozpravat s hocikym, ludia ho maju radi, nepoznaju ho tak ako ja, taky je len doma. Nezvykne sa s inymi ludmi hadat, ked aj nesuhlasi tak je radsej ticho a doma mi potom rozprava, aki su to debili..

autor
2. jan 2022

@0silvia0 vahy. nieco medzi pannou a vahami

1andrea111
2. jan 2022

Rozhovor ani dohoda nepomáha, musíš vymyslieť niečo iné. Stopni ho hneď ako začne, rázne, nehraj jeho hru. On vie že si to k Tebe môže dovoliť.

luccija
2. jan 2022

On sa nezmení a práveže bude ešte horši to je taká povaha.Inac aj porucha osobnosti sa podobne prejavuje každý je idiot, nikto nevie nič poriadne a pod. .mal by chodiť mimo domu hoc aj behať možno je natlakovany z práce potom príde domov tam deti, ty....nie si náročná koho by to bavilo počúvať?mne takýto ľudia idú neskutočne na nervy to Ti vie pokaziť celý den.Ak sa nechceš rozvádzať nedaj sa vyprovokovať a nevšímaj si ho.Ved ty nie si dieťa, aby si nevedela, že máš vetrať?🙂
Skôr je smutné, že sa nevie vžiť do deti, ale to, že ich okrikuje a myslí si, že sú dospelí a majú sa chovať robí veľa chlapov.No máš to ťažké tak snáď bude chodiť veľa na sluzobky🙂

bobulka109
2. jan 2022

velmi dobre ti rozumiem, mam nieco podobne doma. Strasne mi vadi ta vlna negativizmu, stale len vsetko zle , popritom kopec nadávok. Opakovane som sa snazila ho posunut v mysleni inym smerom, ale bez uspechu. Coraz viac mi to zacina viac vadit, spolu sme 16 rokov, predtym taky nebol, mam pocit, ze po narodeni dcery sa to vsetko zvyraznilo. Takisto koníčky nema ziadne, aj napriek mojmu opakovanemu dotazovaniu nech ide so znamymi, kamaratmi apod. ale jemu sa nikde nechce. Nedá sa mu takisto nic povedat, lebo hned sa ho vsetko dotkne, inac chvalit ho to ano, to by snad aj nonstop mohlo byt, ale z druhej strany on nepochvali vobec. Ale co mi najviac vadi je to, ako vychadza s dcerou- je na nu velmi upaty, ale presne ako ty pises - jeho reci su len- co robis, toto nie, toto nesmies, uz sa ide spat, uz si umyla zuby? ( tiez je skolkarka), pripada mi ako general, mala ho absolutne nerespektuje, potom je u nas len krik. Ked je v praci a sme doma len my 2 takisto klud, pohoda, pocuvne hned, nic netreba opakovat, pri nom aj 5x jej povie a ona nic. Vadi mi to a vekom sa to bude podla mna len zhorsovat. Najhorsie je na tom to, ze to postupne predci aj jeho dobre stranky, opakovane som uz pomyslala aj nad rozvodom

luccija
2. jan 2022

A s tým chvalenim seba samého no sebestredny je🙂také typy čo vonku či v práci držia hubu a doma sa rozdrapuju takých je veľa.Tam sa cíti "doma" sebaisto a ide ako gramofon

1andrea111
2. jan 2022

Že ho nezmenis je jasné, ale treba sa naučiť chrániť, obrniť a chrániť aj deti, na ne to tiež zle vplýva.

mareka49
2. jan 2022

Toto mam doma cez kopir.
Úplne sa to zhoršilo asi za posledný rok.
Aký je jeho otec.
Nie je to tiež mrzout a Frflos?
A nie je už starší akože by chcel mať už aj svoj klud a deti sú ešte pri malé a idú mu proste na nervy?
U nás pomáha, keď sa ide prejsť do prírody sám.
Teda čas len sám.
( aj na úkor spoločného voľného času alebo môjho voľného času)
Lebo keď ho to chytí, tak som radšej sama a zväčša sa to zlepší, keď sa dobije mimo nas

eeffka
2. jan 2022

Nuz ...bude len horsie, vekom sa negativne vlastnosti len zhorsuju. Moj frfle tak 5% z toho co si napisala a po 27r sa s nim uz neparam, hej jasne tazko sa ti zije dokonalemu na tejto planete, jasne moja vina, este ze si sa ozenil a mas to na koho hodit. Ale ak by mi pindal do domacnosti a vychovy nestihal by zakruty vyberat.
Nebola by som s clovekom z ktoreho mam stres a obavy ked ma prist. Bezohladu na to ze je to otec mojich deti. Blbe obdobie sa da vydrzat, ale znicit ci zivot?