Podnájom s priateľom

lau97
24. feb 2022

Ahojte babule 🙂 bola by som vďačná za každú radu.
Mám 23 rokov a priateľ 28. Sme spolu 3,5r no býva odo mňa cca 50min autom a máme taký vzťah, že celý týždeň sa nevidíme len cez víkendy áno.. Po známosti máme veľký 3izbivy byt s predzáhradku za veľmi veľmi dobrú cenu, ktorý ale treba trošku vymaľovať inak všetko ostatné tam je.. A je taký problém, že už mesiac máme kľúče a doteraz sa tam nič nespravilo jedine sa kúpila farba to je všetko stále sa na niečo vyhovára aby sme tam nešli..pred cca týždňom som sa ho pýtala či už vedia jeho rodicia, že ideme do podnájmu rozčúlil sa a povedal, že nech sa do toho nestarám, že on im to povie v tedy keď bude chcieť mám taký pocit akoby im to nechcel povedať preto, lebo sa bojí, že by ho od toho ohovárali, alebo preto, že tam ísť jednoducho nechce a nechce aby sa to dozvedeli podotýkam, že mne stále hovorí ako sa tam teší..A ešte taká vec, že keď sa ho niekto z rodiny, alebo známych spýta zo srandy kedy ma požiada o ruku, alebo kedy bude svadba, tak je ticho ani sa k tomu nevyjadruje. Za každú odpoveď vopred ďakujem 🙏🏻

cyberk
24. feb 2022

je dost nezrely oproti tebe.. same reci a skutek utek, daj mu ultimatum, vsak platite za byt, v ktorom nie ste... bud chce vztah posuvat dalej alebo chce ostat u mamicky/mimo teba.

domireb
24. feb 2022

@lau97 keby napíšeš, že má 18, pochopím..ale 28, nedozreté neviemčo.. či to.má budúcnosť po 3.5 roku

any_soj
24. feb 2022

@lau97 Napíšem len - super podcast - Ako si nezobrať teľa. Prvá časť - 10 spôsobov ako vstúpiť do zlého vzťahu. O tom, čo si všímať, či je druhý schopný milovať a mať skutočný vzťah. https://podcasts.apple.com/sk/podcast/10-spôsob...

marcellka32
24. feb 2022

Veď on neodstrihol pupočnú šnúru ešte od svojej mamy

silvike
24. feb 2022

@lau97 Je to jednoduche. Asi si nie je uplne isty tym vztahom a nechce s Vami zit v jednej domacnosti. Keby chcel tak robi vsetko preto aby to tak bolo.

sissy27
24. feb 2022

@lau97 keby chcel, tak už s tebou býva aj tri roky… lenže zrejme sa mu nechce byť s tebou prakticky nonstop a ešte aj platiť podnájom, nakupovať potraviny za vlastné, nedajboh variť či upratovať…

7lenka11
24. feb 2022

podľa mňa sám nevie, čo chce... a byť tebou, radšej si to vyjasním čo najskôr, aby si vedela, na čom si v tom vzťahu

karhu
24. feb 2022

chod do podnajmu sama a ten spravny sa uz najde, tento tam s tebou ocividne neche ist

ericka_l
24. feb 2022

Evidentne nemá taký záujem o to spoločné bývanie ako ty, tak by som asi nad tým porozmýšľala. Zrejme to bude buď alebo. Ale ty choď osamostatni sa. Bude ti lepšie 🙂

lenuska9999
24. feb 2022

@lau97 ľudia toho nerozprávajú veľa, preto si vsimaj to, čo robia. V tomto prípade vidíš, že sa tvoj priateľ nečiní. Ma reči ako sa tam teší, ale v skutočnosti nič nerobí. Keby sa tam tak tešil už by ste mali vymaľované a boli by ste tam. Okrem toho má 28 a býva ešte u rodičov?! Príde mi dosť nezrelý z toho co tu píšeš. Ak je ten byt taky super, tak tam choď sama a vykašli sa na neho a jeho sľuby

mpg
24. feb 2022

@lau97 Ja by som povedala, že on ešte nemaľoval a bolo by treba nájsť si maliara, ktorý vám to urobí.

dilino
24. feb 2022

Už len samotný fakt o sebe že ked si sa ho opytala či to vedia jeho rodičia tak ťa okrikol že nech sa nestaraš človek chlap ked má rád ženu priateľku taku reakciu nemá to je môj názor.Je nezrelý nič riešiť nakoľko má 28 rokov a vždy ešte býva doma.Navyše ak platite za niečo čo nevyuživate je načo dobre.Nemá o nič zaujem ved to je divne ani omaľovať nič.Ja by som s takým vzťah ukončila.Pokiaľ si ty mladšia a máš take racionálne uvažovanie mňe ON pride divný 28 ročný nechápem ak by to bol 20 ročný pochopim nechce sa viazať ešte len taký mladý ale 28 ročný mamičkin miláčik čo neprestrihol ešte pupočnik.Vieš čo nasťahuj sa tam sama ked bude chcieť pride ak nie tak to ukončiš.Nemalo by to perspektívu.Na 28 rokov už mal byť samostatný a nie sedieť pri maminej sukni.

nerya
24. feb 2022

Toto podobne robil aj môj ex, napokon sme ale bývali spolu a po 4 mesiacoch z neho vypadlo že on nevie či má ľúbi a nevie si so mnou predstavit budúcnosť 🤦🏻🤦🏻🤦🏻 tak díki, mohol si sa vyjadriť skôr 🤷

sidicek
25. feb 2022

On ta okrikuje, keď položís normálnu otazku? No ja by som sa zamyslela nad celým vzťahom, nieto ešte spoločným bývaním. Si mladučká, neuviaz si na krk prvého co si stretla, mne by už blikali kontrolky.

beata_k
25. feb 2022

@lau97 Tu svadbu este chapem. To aj mna otravovalo a to som zena. Ale nechciet sa nastahovat s frajerkou do jedneho bytu je cudne. Chapem, ze sa mozno boji malovania ked to nikdy nerobil, ale mlcat ...a este aj pred rodinou, ze uz mesiac mate podnajom. Nema ta on len ako vikendovy matrac?

lau97
autor
25. feb 2022

@beata_k maľovanie práveže už robil dosť krát.

beata_k
25. feb 2022

@lau97 Tak potom je vas vztah dost nestandardny.

verizienka
25. feb 2022

@lau97 na čo konkrétne sa vyhovára? Akože nechápem, to medzi sebou nekomunikuje priamo? Pýtala si sa ho, či tam vôbec chce ísť bývať? Že čo má za problém? Ak máš kľúče, zober sa a choď sama.

ummimaryam
25. feb 2022

@lau97 mas 23, predtym ako s nim zahodis najlepsie roky zivota, utekaj a najdi si normalneho chlapa. A komunikujte otvorene od zaciatku a rozoberte si spolocne ciele.

lau97
autor
25. feb 2022

@verizienka áno pýtala som sa ho či tam chce ísť povedal, že áno, že sa tam teší.. tak ja už neviem 🤦🏻‍♀️

verizienka
25. feb 2022

@lau97 a možno ho k tomu treba len rozhýbať. Krikom, plačom 😀. Veď skús. Už možno, keď tam bude, bude mu dobre. Asi je pre neho problém urobiť ten krok a odsťahovať sa. Je to zmena, nie každý je akčný. Ja som svojho musela tiež spracovávať trošku.

daniela2202
26. feb 2022

@lau97 došlo mu, že dlhšie ako víkend s tebou nepotrebuje byť, prepáč.... bez servitky