Podnájom s bývalým

jankamichalickova
16. dec 2018

Dobry den potrebovala by som pomoc, radu..
Rozisla som sa s priatelom mame spolu dieta a odstahovala som sa prec.. v byte kde sme byvali sme boli obaja na zmluve napisany.
Ja chcem.ukoncit najom len neviem ci mozem sama a akym sposobom. Posledne dva mesiace priatel nezaplatil najom a majitel bytu ziada aby sme obaja ai podali ziadost o ukoncenie najmu + zaplatit najmy vymalovat a upratat. Az potom nam vrati depozit.

No priatel mi nereaguje na spravy vobec na telefin nic....mam nadej sama ukoncit svoj najom??
Velka vdaka

sissy27
16. dec 2018

@jankamichalickova je to asi o dohode s majiteľom bytu. Skús mu navrhnúť, že uhradíš svoj podiel, ktorý mu dlhuješ a podpíšete dodatok o tom, že od dátumu Xxx už nie si v podnájme a uhradila si svoje podlžnosti. Myslím, že aj on bude rád, že má aspoň časť peňazí, ktoré mu patria 😏

slavkadud
16. dec 2018

@jankamichalickova s byvalym bude tazko asi komunikovat, riesila by som to s majitelom bytu, nejako dohodou, ked mu vysvetlis co sa stalo, ako na tom si a podobne, tak myslim, ze nebude mat problem ti vyjst v ustrety

anve
16. dec 2018

@jankamichalickova no volaj co najskor majtelovi bytu...povedz mu co je vo veci,ze ty tam uz nebyvas a chces odstupit od zmluvy a,ked bude nieco chciet tak nech si necha depozit.

erikavesela
16. dec 2018

Na zmluve ste obaja, ale to neznamena, ze musite platit 1/2 na 1/2...ked uz ide o presnost mala by to byt 1/3, 1/3 a 1/3...ja by som sa ako majitel neuspokojila s 1/2 najmu..to, co je medzi vami je vas problem, a navyse by to mohol povedat kazdy.....ked bude majitel ustretovy, tak budes mat stastie

jankamichalickova
autor
16. dec 2018

Mame syna rocneho. Najom platil vzdy priatel. A teraz nekomunikuje neplati citove vydieracky.... ja som u rodicom. Nemam vychodisko proste.

erikavesela
16. dec 2018

@jankamichalickova ja ti verim, ale pozri sa na situaciu aj z majitelovho pohladu...dva mesiace nedostal najom... dva mesiace blokovany byt a on isto prenajima kvoli zisku a nie pre krasne modre oci najomnikov....keby si to riesila uz vtedy, ked si odisla a majitelovi to oznamila, situacia by bola ina...na zmluve ste dvaja, ale ak nemate uvedene, ze platite na 1/2, tak nie je o com...obaja ste za najom zodpovedni, priklad...hypoteka, dvaja dlznici, jeden dlh, je jedno, kto to zaplati, ci spolu, ci jeden, zaplatene byt musi...keby si nepodpisovala zmluvu, tak si z toho vonku, takto nie...zial

anve
17. dec 2018

@jankamichalickova ale ved aky depozit tam mate? Vacsinou je dvojmesacny depozit tak si zober vsetky caky paky odovzdaj kluce od bytu,napis odstupenie od zmluvy a hotovo a majtek nech si dvojmesacny depozit necha

dskjhfdlkdjhl
17. dec 2018

@jankamichalickova ako nemas vychodisko? Radsej budes hrat mrtveho chrobaka a cakat, kym tam bude velky dlh? Toto je uvazovanie dospeleho cloveka? Tak zavolam majitelovi, vysvetlim mu situaciu a riesim.

erikavesela
17. dec 2018

@anve dbojmesacny depozit na sk, kde zijes?...max.zaplatli ako depozit jeden mesiac

anve
17. dec 2018

@erikavesela no zijem na sk a zijem v podnajme,kde mame zaplateny dvojmesacny depozit...a ako trosku slusnosti v komunikacii nikomu nezaskodi!

erikavesela
17. dec 2018

@anve ja som bola slusna, kde nie?...ja byty prenajimam uz 20 rokov a teda este ani raz sa mi nepodarili ziskat 2mesacny depozit...vsetjy byty su v ba, takze ziadna rec o tom, ze by som prenajimala v hornej dolnej...

anve
17. dec 2018

@erikavesela a vidis to ja vobec niesom z ba,ale na uplnom konci SR a pytaju si dvojmesacny depozit...cize vobec som to neriesila,depozit sme zaplatili,teraz sa stahujeme a ten depozit sme si mohli odbyvat....no slusne sa da napisat aj stilom,ze no,,anve,, vacsinou na sk sa nepozadaju dvojmesacne depozity...prenajimam byty bla bla bla... a nie stilom kde zijem...lebo keby som zila v zahranici tak urvite nejdem porovnavat.