Podmienka a krádež

emaema12
5. jún 2020

Ahojte baby.
Neterina sestra, minuly rok v auguste ukradla 500e z kasy, v OD tesko, kde pracovala ako brigádnicka.
Policajti ju odviedli do CPZ cely, kde po 72 h mala sud. Súd sa vyrozumenie, že ma zaplatit penazny trest vo vyske 260e.
Uhradila to.
Ale mala by byt v podmienke. No zistujeme to, nie sme si isty.
A včera neter prichytili, zas pri krádeži. Cukroviniek.
Sbs zavolal policiu. Policia spisala zapisnicu. Pustili ju. Nevedeli si ju overit cez system, pretoze mal vypadok. Co v takom pripade ? Vie mi niekto povedat?
Mozu ju stihat alebo aky krok treba urobit

Za kazdu radu dakujem.

dajana1983
5. jún 2020

Neterina sestra 🤣😂😅

emaema12
autor
5. jún 2020

@dajana1983 pytam sa k veci a nie mimo. Niekto nieje zvedavy na zbytocne komentovanie. Nahodou priezviska krasavica uvedene nechces mat?

dajana1983
5. jún 2020

No keďže je to neterina sestra,asi je to aj tvoja neter nie?

emaema12
autor
5. jún 2020

@dajana1983 zbytocne komentovanie si treba odpustit. Pytam sa konkretne, ak nevies neodpovedaj. Dakujrm

bluka2
5. jún 2020

Ja by som ako laik povedala, ze najlepšie v tejto situácii by bolo prestať už s absurdnymi krádežami. Prečo to robí?

dajana1983
5. jún 2020

🤦

emaema12
autor
5. jún 2020

@bluka2 vravela, ze si chcela vyskusat adrenalin ... tak tu ho ma

taga
5. jún 2020

Neviem ti poradit, ale je to snad problem / praca policie si overit vsetko, co potrebuju.. maju na to hadam svoje postupy. Takze nerobila by som za nich ich pracu a este na seba bonzovala take, co mozno ani pravda nie je 🤷‍♀️ ale ci ma alebo nema podmienky, to by snad po tom prvom sude mala vedieť nie? Aj ked podmienku pre 500eur? Neviem no, som zvedava, co ti napíšu

bluka2
5. jún 2020

@taga ja som si domyslela naopak, že jej chce akože pomôcť

emaema12
autor
5. jún 2020

Druhu kradez mala za 12 eur

emaema12
autor
5. jún 2020

@taga dakujem, ale ja by skm chcela vediet co s toho moze mat. Mame papiere zo sudu. Lenze sme ich este nehladali. Rano ich budeme hladat. Takze nevieme kam.sa mame pohnut

taga
5. jún 2020

@bluka2 ja som to nepochopila uplne podla popisu 🤷‍♀️

taga
5. jún 2020

@emaema12 no a ti policajti, co boli pri druhej kradezi, vam povedali, co bude dalej? Mozno by som sa obratila tym smerom... ci vy chcete zistit ci je alebo nie je v podmienke a potom to ist dodatocne ohlasit na policiu?

tncka
5. jún 2020

@emaema12 ja by som jej dala taku po papuli ze by aj zabudla za co fasla... a nie ze hladat papiere zo sudu. Truba blba

erikavesela
5. jún 2020

@dajana1983 vobec to nemusi by jej neter

isabelle2020
5. jún 2020

@emaema12 ahoj, je to veľmi smutne a aj na nervy. Sama viem, riešili sme to v rodine. No buď to polícia nebude riešiť myslím tu druhu krádež ale môžu Vám odporučiť psychológa. Neviem koľko ma rokov ani nič ale ak to chcete riešiť tak toto je jedna z možnosti. Už presne neviem ako sa to riešilo ale viem že dotyčný chodí k psychologovi od incidentu.

erikavesela
5. jún 2020

Osobne si myslim, ze ked bola odsudena napr. na 2 roky podmienecne a pocas tych 2 rokov nieco spacha, tak ide do basy, ak je plnoleta, ak nie je, tak do nejakeho napravno-vychovneho zariadenia
https://ficek.sk/porusil-som-podmienku-co-teraz...

natalienka12
6. jún 2020

@emaema12 vsetko zalezi od toho na aky trest bola odsudena vtedy ked ukradla tych 500 eur. Bez toho sa neda poradit. Ked najdete trestny rozkaz tak sa ozvi a ja ti presne napisem co bude nasledovat.

leuska15leuska15
6. jún 2020

@dajana1983 ja len tak pomimo, ale neterina sestra nemusí byť aj jej neter, môže to byť nevlastná sestra, ktorá jej neterou nie je, lebo nie je dcérou jej súrodenca ale len dcérou partnera toho súrodenca

bosorka2302
6. jún 2020

@erikavesela neplnolete idu do vazby pre mladistvych, malolete do vychovneho zariadenia ak to odklepne sud

emaema12
autor
6. jún 2020

@isabelle2020 19 rokov ma

emaema12
autor
6. jún 2020

@isabelle2020 neveedeli by ste mi povedat postup aspon zhruba?

emaema12
autor
6. jún 2020

@natalienka12 ano ozvem sa. Dakujem

erikavesela
6. jún 2020

@bosorka2302 aha...to som nevedela, ze je tam rozdiel...sim mudrejsia

bosorka2302
6. jún 2020

@erikavesela pracujem tam😀😀. Malolety do 15r neplnolety do 18

loginexistuje
6. jún 2020

pozri aky trest dostala za tu prvu kradez ak porusila podmienku tak nastupi na vykon trestu podla rozsudku

kopytko03
6. jún 2020

@loginexistuje ak som tomu správne pochopila, v prvom prípade kradla neterina sestra a v druhom samotná neter. Ak to mam brat doslovne, išlo by o dva nesúvisiace prípady.

erikavesela
6. jún 2020

@bosorka2302 ved jasne🤦‍♀️...mas pravdu

mondolina
6. jún 2020

@emaema12
To je jedno za koľko bola krádež v druhom prípade.
Bola v podmienke. Vidím to na odňatie slobody .

karolinakr
6. jún 2020

Teraz bol pripad v tv Markiza, že bola v podmienke, ukradla za 5€ a išla na 6 mesiacov do basy asi 2 tyždne dozadu. Cela suma kradeži nepresiahla 100€
Alebo dedo ukradol hrozno za 2.50€ ale už 3x a vyfasoval 1 rok