Podľa partnera si mám svoje dieťa vychovávať sama

monika606
14. feb 2021

Ahojte. Ako by ste reagovali na partnerove slová že svoje dieťa si mám vychovávať sama lebo on s ním nežil a nevie ako naňho a rešpekt si mám tiež budovať u syna lebo s jeho pomocou keď si on vybuduje k synovi rešpekt, syn ma stále nemusí rešpektovať. ( Chcela som od neho len aby za mnou stál, keď syn hneď nepocuvne len aby povedal, že mama ti niečo povedala). Poznáme sa skoro 3 roky. On sám má 2 deti.

dskjhfdlkdjhl
14. feb 2021

@monika606 Ked mas dieta, tak si uz nevyberas len partnera pre seba, ale aj "rodica". Ak toto nefunguje, tak budu vzdy problemy.

777januska777
14. feb 2021

Tvoje dieťa ty vychovávaš, svoje deti vychovava on. Pre jeho deti mas byt len ta mila teta, vychovávať ich ma on a to iste u teba, svoje dieťa vychovávaš ty, on by mal byt ten kamarát a vzor a nie otec v pravom slova zmysle.

karhu
14. feb 2021

ze ti povedal ako to je

monika606
autor
14. feb 2021

@karhu a na otázku aký máme vzťah, že nevie.. a že či má miluje, že už mi to vravel a že to nie je len o mne a mám len samé otazky

pribinak
14. feb 2021

Nemôžeš ho nútiť do rodičovskej pozície. Ja ho v tomto aj chápem. Nie každý má záujem vychovávať aj cudzie deti, najmä ak to dieťa má svojho biologického rodiča

monika606
autor
14. feb 2021

@monika606 prečo keď je inak milý a pozorný, keď sa niečo pýtam ohľadne nás a vzťahu je hneď útočný

maximilie
14. feb 2021

@monika606 žijete spolu? Lebo to vyzerá tak, ze on si len uziva ale netúži po žiadnej novej rodine.... a zrejme vas vzťah ani neplanuje niekam posunúť

monika606
autor
14. feb 2021

@maximilie nežijeme spolu, a na toto sa odpovedá že nie on chce bývať spolu, niekam sa posunúť len sa nechce hádať, preto mám nastaviť synovi pravidlá a režim lebo aj jeho deti ho majú

monika606
autor
14. feb 2021

@monika606 a keď to dokázal on sám tak mám aj ja

leuchtturm
14. feb 2021

ma pravdu. Svoje deti si musis vychovavat sama. On bude pre tvoje deti vzdy votrelcom. Takisto ty pre jeho deti.

monika606
autor
14. feb 2021

@leuchtturm ok a prečo nevie vyznať lásku, len odvrkne či si myslím že len láska stačí, vybuchne a keď sa ukľudní( zhruba 1 deň to trvá) potom sa správa pozorne, kúpi nejakú sladkosť,

leuchtturm
14. feb 2021

@monika606 ja neviem, preco je taky. Partnera si treba vyberat, nie brat prveho, co sa pritrafi.

elizabet173
14. feb 2021

@monika606 Uz si tu pisala, ako vidiet, nic z toho, co ti radili prispievatelky si si nezobrala.

monika606
autor
14. feb 2021

@elizabet173 ako vieš? Niečo sme si vydiskutovali.
Len nerozumiem či sa boji prejaviť city aby som to nezneuzila ako jeho ex alebo tam tie city nie sú, len potom neviem prečo to nepovie a robí pre mňa iné veci na základe ktorých si mám domyslieť že má snáď miluje alebo ....

miadi
14. feb 2021

Este spolu ani nezijete a uz mà vychovavat tvoje dieta? Ja ked mala neposlucha nepytam oporu od jej otca a to sme manzelia Proste si snou poradim aj sama. Takymto stylom moze mat tvoje dieta aj 10 “tatkou” .

miadi
14. feb 2021

Bud rada ze sa do toho nesmiesa. Niektori cudzi Chlapi velmi radi vymyslaju tresty pre deti ktore nie su ich. To by bolo horsie.

elizabet173
14. feb 2021

@monika606 no lebo riesis s stale to iste. Necakala by som od neho absolutne aby vychove vychovaval moje dieta. Nech mu je kamaratom.

sasa1310
14. feb 2021

@monika606 úprimne? Ja by som ho brala len ako "rezervu". žiaden vážny vzťah, kde by mal partner vychovávať aj tvoje dieťa. Vy nie ste rodina. A možno preto ti to povedal, lebo o polroka nemusíte byť ani spolu.

sense
14. feb 2021

Úprimne? Ja by som nechcela aby môj partner vychovaval moje dieťa... Vzájomný rešpekt byť musí ale za výchovu som zodpovedná ja a otec dieťaťa...
A len tak keď chceš aby tvoj partner výchovy al tbojeho syna.. Co by si robila resp ako reagovala krby partnerov a vvychova by sa priecils tvojej výchove

panelacikova
14. feb 2021

@dskjhfdlkdjhl no tak toto je kolosálna hlúposť. jej partner nikdy nebude rodičom jej dieťaťa. dieťa má svojho otca a predovšetkým ten sa má snažiť ho vychovať. čo sa týka problému u teba
@monika606 ja si tiež dcéru vychovávam prakticky sama. ex bol nezodpovedný šašo, nezrelý jedinec, ktorý rok čo rok bol detinskejší. môj manžel je úžasný človek, ale mali sme otvorený rozhovor o tom, že bude lepšie, keď sa ani nebude snažiť nahrádzať otca, lebo otca dcéra stále má (nech sa už správa hoci aj ako dieťa) a aby sme neprišli raz do obdobia, keď mužovi dcéra povie: ty aj tak nie si môj otec.... ALE... vždy, vždy môj muž stojí za mnou. dcére občas aj povie, alebo ju opatrne napomenie, že tak alebo onak sa k matke nemá správať, že to nie je správne (dcéra v jeho prítomnosti má akoby potrebu sa trošku predvádzať a je ku mne vtedy drzá. ak je to zo srandy, OK, ale občas to preháňa a vtedy muž zakročí - dohovorom). neviem ako vy, my máme výhodu, že žijeme oddelene a tak mám dostatok priestoru a času sa dcére venovať a ona tým pádom cíti, že nie je na druhej koľaji. že nie je len muž pre mňa stredobod vesmíru, ale i ona (iným spôsobom) a že jej venujem lásku a starostlivosť.
po rokoch (takmer 4 roky som s ňou sama a mám svojho muža) som rada, že sme zvolili takú taktiku, začína to prinášať ovocie, dcéra si muža veľmi obľúbila, rešpektuje ho a je rada, keď sme všetci spolu. stále však platí, že vychovávam ju výhradne ja (jej otec toho do výchovy veľa "nenahovorí") a muž zakročí len naozaj vo vyhrotených prípadoch. buď upozorní dcéru alebo upokojí mňa, keď ma mladá vytočí. je to fajn a fakt by mi vadilo, keby on do toho zasahoval a robil "poriadky" viac, než by bolo potrebné.

panelacikova
14. feb 2021

@monika606 čítam diskusiu a nemôžem sa zbaviť pocitu, že ty akoby si si vynucovala jeho lásku a akoby si to bola práve ty, čo chceš a trváš na tom, aby on vychovával tvoje dieťa. no ak to bude takto pokračovať, tak žiadnu lásku k tebe mať nebude a vráti sa vychovávať svoje deti tam, odkiaľ odišiel...

jana_eyre_2
14. feb 2021

Ste spolu tri roky, nežijete spolu, nevie aký máte vzťah a nepovie že ťa miluje.. myslím že tu je viac problémov ako to že nestojí za tebou ak niečo povieš synovi.. prepáč, ale nemyslím to má nejaku budúcnosť keď po takom.case máte taký light vzťah..

dskjhfdlkdjhl
14. feb 2021

@panelacikova Tvoj nazor, ja mam iny, slovo rodic som dala do uvodzoviek, lebo je jasne, ze to rodic nebude, ale ak si hlada partnera, tak musi mysliet na to, ze nie je sama, ze ma dieta a hlada toho partnera nielen pre seba. Ale jasne, mozes si mysliet nieco ine, nebudem pisat, ze si myslis kolosalne hluposti, je mi to totiz uplne jedno.

monika606
autor
20. feb 2021

@panelacikova presne to som chcela, aby zakročil vo vyhrotených prípadoch

monika606
autor
4. mar 2021

@monika606 a on sa pyta že čo su vyhrotene prípady, že nevie kedy a ako má zasiahnuť

monika606
autor
4. mar 2021

@monika606 ako to vysvetliť?