Podľa manžela mám stále upratovať

14. aug 2024

Baby chcem pocut Vas nazor prip.ako to mate Vy doma. Mame domcek. Mm mi vkuse vycita, ze v dome je bordel a preco to neupracem. Nerobim nic ine len cely den furt upratujem. A toto pocuvam furt! Najem sa vonku na terase necham tanier vsak ho odpracem neskor. Vacsinou vsak hned umyjem a odpracem. Vsade sa povaluju jeho veci. Na stole ma bordel, kadejake kraviny.
Uz mi s tym lezie na nervy a skrz sa to hadame. Vykricala som mu, ze nie som jeho sluzka aby som doma upratovala vkuse iba ja. Kolko krat mi necha v izbe taniere po jedle. Schvalne to tam necham a nakoniec to musim aj tak umyt a upratat. Vsetko zvaluje na mna, ze to je iba moj bordel ale doboha byvame tam snad obaja nie? Pes na dvore urobi bordel ale on sa toho nechyti. Ja uz ozaj neviem ako na neho. Stale rozprava, ze to je moja robota lebo som zena. Ze on ma pracu okolo domu. Nerobim doma nic len upratujem, periem a pocuvam sproste reci, ze som neporiadna a bordelar. Mna uz to ozaj nebavi. Normalne premyslam, ze mu hodim handry do ksichtu a pojdem k nasim. Este mi povedal, ze ma vrati rodicom na prevychovu. Ako prosim?? Taktiez, ze nic nerobim okolo domu ale kedy asi? V tych 40°c horucavach??? Mam dost roboty doma

minenkak
14. aug 2024

Však choď na týždeň na dovolenku,čo k rodičom,tam ťa nájde

jaass
14. aug 2024

Muž je riadny debil 🥶 a kľudne mu to daj prečítať, a áno, máš pravdu, nie si slúžka aby si vkuse upratovala. O upratovaní po ňom sa ani nebavme. A na prevýchovu ho vráť ty k jeho rodičom. Ale jednosmerku, takeho chuja by som doma mať nemohla 🤮 a ešte. Keď je taký mudry, nech sa paci, nech ti dá peniaze na upratovačku 2x týždenne a bude mať poriadok pán dokonalý 🤦‍♀️

ninusa221
14. aug 2024

Ako si si ho naučila tak to máš. My sme začali spolu bývať po roku vzťahu a hneď som mu povedala že mama hotel mu robiť nebudem( tak bol naučený doma od rodičov) hneď to pochopil keď som spravila cirkus a pomáha mi.

hankab
14. aug 2024

Zacnu mu robit to iste - ked necha taniere na stole a neuprace si ich, s kludom ho zavolaj a vykric mu nasledne, ze je hnusny bordelar a nebavi ta po nom vsetko upratovat.
Keby mal vsetko svoje tip top tak ok, aj tak by bol otravny s tym rypanim, ale nech. Ked ale on sam robi bordel, nech stichne a nebuzeruje ta.
Ja by som to nedala autorka, neznasam ked za mnou niekto chodi a huci do mna taketo zbytocne chujoviny. Zivot je aj o inom nez mat 24 hodin denne cisto doma.

tenerifka
14. aug 2024

Troll?

ukgirls
14. aug 2024

pozri tak ci onak ti vykrikuje,ze nic nerobis- tak naozaj nic nerob .. rob to co on ... plus navyse sa venuj detom,chodte na cely den na vylet, hrajte hry .. objednajte si pizzu .. len sa treba naucit naozaj nic nerobit a nie ze to vzdas za den dva..ak bude hladny - osup zemiaky a ocisti zeleninu ja navarim .. chces mat umyty riad- pol na pol alebo kup umyvacku ..nepaci sa ti-pohni prdelou zarob peniaze a najmi upratovacku

thirstymonk
14. aug 2024

Viete, ženy, ja vám teraz poviem, o čom to v realite je... Aj keď, tento prípad je zrejme trošku iný (horší). Štandardný muž, keď je doma, tak v tej hlave drží miliardu vecí, od toho, že treba opraviť pokazený hajzel, až po opekačku, ktorá bude o dva týždne, čo všetko dovtedy treba urobiť, pripraviť, opraviť, prichystať, či to zvládne sám, alebo čo, alebo jak.
Takže v tejto myšlienkovej fúzií je pre nás fakt absolútne najnepodstatnejšie, že niekde je tanier, alebo že som sprchovy gel nechal položeny na vani a nedal som ho do poličky. Nie je to nič osobné, proste riešime miliardu veci, sprchuješ sa a počuješ, že deti robia zle, že to tam treba isť vyriešiť, do toho neodteka dobre kanál, do toho si všimneš puklinu na sadrokartonovom strope. To posledne, čo v tej chvili bude bežný muž riešiť, je nejaky sprchač, či je položeny tam, alebo hentam. Alebo ešte lepšie, či je ten sprchač zatvoreny, alebo nie. Proste pre nás sú to úplne nepodstatné p*čoviny, s ktorými nehodláme strácať čas, ani im venovať pozornosť. Chapeme?

Čo sa týka tvojho muža, je to dement. Choď k vašim a ostaň tam týždeň. On určite zhnije, keď si nie je schopný po sebe dať ani tanier do umyvačky. Ano, sme chlapi, riešime veci okolo domu. Ale riady zašpinime obidvaja, na hajzli sedíme obidvaja, dokonca, kým manželka uspáva deti, ja štandardne popracem po nich hračky. Ženská a mužská robota je už predsa prežitok, nie? Možno dva týždne dozadu sa manželka vybrala pokosiť záhradku (lebo chcela) a ja som zatiaľ porobil riady. A čo? Tak to má byť.

Pre teba je jasné, že je na hlavu imrvere upratovať barák. My doma bordel nemáme, lebo vadí to najmä žene, mne teda rozhodne nie.

dzulli1980
14. aug 2024

Však mu predveď v praxi, čo znamená nič nerobiť.

viestta
14. aug 2024

Ale to je aj tvoja chyba, ze furt lietas s handrou a on si aj tak nevazi co robis. Vsak neupratuj po nom, ked si taka neschopna, tak predsa nebudes upratovat ked by to on dokazal lepsie, Nech sa predvedie ako to bude zvladat. Kludne neodloz po nom riady, hoc aj tri dni. Kludne nechaj jeho veci lezat tam kde ich polozi, vsak su to jeho veci, jeho bordel. Alebo sa zober k rodicom "na prevychovu" a uzivaj si, chmula nechaj v jeho bordeli, nech si poradi. Alebo vypadni z domu na cely den, nechaj to na neho. Vsak je to jeho domacnost rovnako ako tvoja. Pripadne ho zbal a vrat naspat mamicke, nech ho bud prevychova alebo obskakuje.

autor
14. aug 2024

Ved to. V obyvacke mame 7 tanierov, spinavych. Ked som mu povedala nech si to uprace povedal, ze to neni jeho. Prosim? A koho? Vie dobre, ze ja rano ranajkujem v praci. A to sme sa raz kvoli tomu pohaadali u svokrovcov ale nastastie sa ma zastala jeho mamka, ze tak ho predsa nevychovala, ze mame sa o poriadok doma delit. Ja ked som uz totalne nasrana zacnem nadavat a hukat. Potom sa asi uvedomi lebo pozameta, odprace smeti a umyje taniere. Ale mna to ozaj nebavi stale mu to opakovat. A som sa ho spytala, ze a ty si myslis, ze doma bude poriadok ked budeme mat male dieta? A on vsak si na materskej, musis mat cisto a poriadok. A ja na to ano? Tak si uplne mimo

minenkak
14. aug 2024

Ja by som nechala všetko tak.

viestta
14. aug 2024

To este ani deti nemate a on toto robi? Nuz, deti odloz na neurcito alebo im najdi ineho otca. Tento je nejaky vadny kus

lakebabe
14. aug 2024

Tvoj mm ako ho voláš je riadny sedlak prepac 🤷‍♀️
Bývate tam spolu , upratujete spolu. Nech sa nauci v prvom rade upratovať sám po sebe, nie si jeho sluzka. Toto sa ale obávam, že už neprevychovas.
Moj muz je ako monk co sa týka poriadku, hranici to už asi aj s nejakou poruchou, ale neobtazuje tym mňa . Chce mať čisto uprace po sebe, zbadá smeti vezme vysávač a vysaje. Ako nechápem logiku týchto chlapov , čo si myslia, že majú doma ženu ako personál. A keby som videla, že mi chlap necháva špinavé taniere v obývačke zdvihnem sa a z toho humusu odídem, nech si tam aj zhnije v tej špine

autor
14. aug 2024

Oprala som mu veci, poskladala a polozila na postel. Co spravil on? Pomackal ich a hodil do skrine. Ako to som uz prestala riesit. Jeho skrinu uz ani neotvaram. Pranie jeho oblecenia do roboty? V nedelu vecer si spomenie, ze nema ciste veci tak nech mu ich rychlo operiem. Ja v posteli konecne po celodennej robote. Ani tu pracku zapat nevie.

minenkak
14. aug 2024

A prečo tu práčku zapnes?Aký máš na to dôvod

jaass
14. aug 2024

@viestta haha zasmiala som sa, vadny kus 🤣🤣🤣🤣 ale áno, nie je ten človek v poriadku. Autorka, utekaj prec od neho 🙄 začína to týmto, už sa to bude len zhoršovať podľa mna 🤦‍♀️ potom ťa bude urážať a zhadzovať pred deťmi? 🤷‍♀️

autor
14. aug 2024

@jaass nastastie chova sa normalne. Ked ma vytoci pride sa hned zmierit, donesie kvety a mrzi ho to lenze vravim vecne ma to nebude bavit. Okrem tejto vady je to ozaj velmi dobry muz

jaass
14. aug 2024

Ani tisíc kvetov by mnou nepohlo keby sa ku mne takto niekto správal 🤔

tramtada31
14. aug 2024

@tenerifka kľudne taký chlap môže byt. Sestra kamaratky mala kamaratku, ktorej priateľ kontroloval čistotu (prach na skrinke v rukavičkách), ďalšia kamarátka kolegovcov prechadza priateľa tým valčekom na oblecenie, predtým, než ide do postele 😀
Autorka, ak to nevieš vydrzat teraz, tak sa s ním rozid. Ak prídu deti, to bude len všade bordel.

kiwi3
14. aug 2024

preco tato mizogynska zem furt rodi takychto *ujov, co maju zenu za upratovacku? a preco si tie zeny este aj toho uja zoberu za muza, ako keby to bola vyhra v loterii? ja nechapem, ludia.

dominikamacakova
14. aug 2024

Ja by som ho kopla do predele a bol by pokoj. Ale doslova...😂 Hodila po ňom kufor a vypadni.

deedol
14. aug 2024

to je manzel ci partner? ja len za seba, ze by som s takym nebola, nemam rada toto delenie na zenske a muzske a nakoniec vsetko robi len zena.
inak @thirstymonk, s druhou polovicou prispevku suhlasim, ale u nas je to tak, ze aj tie opravy a akcie (a terminy u dr a neviem co vsetko) drzim v hlave ja... takze je len fer, ze moj muz teraz umyva riad 🙂

dominikamacakova
14. aug 2024

On si spomenie, že nemám čisté veci a tým mu ich rýchlo operieš? Bože, chudera 🙈
Tak ťa berie on.

viestta
14. aug 2024

Autorka, sice je blbe prevychovavat a ucit zakladne veci dospeleho cloveka, ale musis s nim ako s malym deckom. Vsetko ma svoje priciny a dosledky. Musi sa to naucit. Ked je pricinou neodlozeny a neumyty tanier, tak dosledkom bude, ze nebude mat z coho jest. Ked je pricinou pradlo, ktore zabudol dat do prania, bude dosledkom, ze si nebude mat co obliect. A presne tak ako pri vychove a uceni maleho dietata vysledok zavisi od toho ako pevne si budes stat za tym co si povedala a kolko trpezlivosti v sebe najdes a
ci to nevzdas skor ako sa dostavia vysledky. Nehadaj sa, je to uplne zbytocne. Jednoducho to nesprav. Statocne a odhodlane obchadzaj stolik plny tanierov. Trpezlivo a odhodlane sleduj ako sa obsah kredenca premiestnuje do obyvacky. Zakazdym ked ta ten pohlad vytoci napocitaj do desat, potom si povedz, ze pan je v procese prevychovy a vysledok sa cochvila dostavi, len nesmies podlahnut pokuseniu spravit to za neho.
Alebo ho neprevychovavaj a mas dve moznosti. Bude to este horsie alebo sa rozidete.

minenkak
14. aug 2024

Ako okrem tejto vady to je dobrý muž??Dobrý muž teraz sedí v našej obývačke a nie vo vašej

ivuska027
14. aug 2024

Mohol by doniesť aj kamión kvetov, keby si debil po sebe nevedel ani tanier spratať. Nie je tvoj? Tak ani môj. V tej sekunde by boli všetky v koši. Chcel by sa najesť, musel by si kúpiť nové. Inak umyvacka by to u vas vyriešila s prehľadom. A pranie? Veď ked periem, poviem periem, chalani si upracu izby, donesú kôš z hornej kúpelne, a naložim pracku aj susicku. Nečakam na nedeľu večer 🤦‍♀️
Ešte napíš, že 5x do týždňa chce sex, a to už sa začnem rehotať. Moje nervy 🤦‍♀️🤣

jaond19
14. aug 2024

Nuz, pokial spravis co on chce lusknutim prsta, tak necakaj zmenu. Aj tymi hadkami ta dostane presne kam chce - spravis aj tak vsetko ty. Vsak mu kydni ten špinavy riad medzi oprane veci, ved ta treba vratit na prevychovu, tak nech to za to stojí, nie?? A neboj sa, ked pojde do roboty v spinavom a povie ze to preto lebo mu zena neoprala, bude za debila on. Ibaze by mal kolegov rovnako postihnutych. Osobneho asistenta musi ist ziadat do inych institúcií, nie doma.

januska12323
14. aug 2024

Neverím ti ani pol slova. Žiadna žena by toto netolerovala.

autor
14. aug 2024

@januska12323 tak mi daj navod ako mu to mam uz vysvetlit. Inak ale ja si myslim, ze ma vzor doma. Tam jeho matka obsluhuje otca takze asi z toho to prameni

alex49
14. aug 2024

Nech si hnuje v špine, chod si oddýchnuť k rodičom a popremýšľaj o vašom vzťahu. Chlap co po sebe ani sprostý tanier nevie upratať? 5 ročne dieťa vie, kde je umývačka, drez. 5 ročne vie, kde je kos na prádlo a práčka. Tento tvoj prerasteny chlapček by sa mal vrátiť k mamičke, nech ho naučí základné činnosti. Vôbec si ta neváži, ma ta za slúžku, ale ty sa tak aj správaš. Keď sa mu nepáči ako upratujes, tak to prestaň robiť.