Podarilo sa vám oživiť narušený vzťah?

marca12
12. máj 2015

zaujima ma,ci sa niekomu podarilo ozivit zniceny vztah alebo ste sa rozisli/rozviedli?neviem ako dalej.mali sme tolko existencnych starosti od straty zamestnania,financii,co nas drzalo pokope,ale posledne tyzdne katastrofa...z mojej strany.on zrejme problem nikde nevidi,nechape.neplanovali sme rodinu,ale vedeli sme,ze k tomu spejeme a raz budeme chciet zalozit,no on akoby necitil,ze roky utekaju a my nemame nic vybudovane.svojim spravanim sa mi zhnusil.znusil sa mi tym,ze mi nevenuje cas na rozhovor,necha ma nech sa utapam v "depresiach".a pomaly zistujem,ze ja vlastne ani neviem,s kym zijem.mam po 30tke a som nastvana,ze som zabila roky s neperspektivnych chlapom.neviem,ci to takto vidim len koli nasim problemom alebo by som videla,aj keby sme boli v pohode.uz neviem,co mam s nim robit.neviem ako premoct v sebe ten hnus.nedokazem ho ani pohladit.nedokazem mu povedat pekne slovo.proste za to vsetko ako sa on za tie roky sprava ku mne ignorantsky,nemam chut na nic.nehovorim,ze je zly,agresivny ani nic podobne.len jednoducho nekomunikuje,neriesi veci so mnou,zavazne rozhodnutia nepreberie so mnou.nevladzem takto dalej.ide mi vnutro roztrhnut od zufalstva.vacsinou sa snazim tvarit stastne,ale potom pridu dni,kedy sa uz nedokazem pretvarovat.nastvana som nanho,ze ma dohnal do takehoto stavu.ako to moze jeden chlap dopustit a este ho ani nezaujima,ci sa ja trapim.aj teraz je uz druhy den ticho.chapete to?keby som ja neprehovorila,tak okrem ahoj nepovie nic.ale s kamaratmi vie prekecat cele hodiny.minule som navrhla rozchod,ze ho nedrzim,nech si hlada inu,lebo ja uz takto dalej nevladzem...jeho odpoved bola,co to trepes? tie,ktore mate fajn vztahy toto nepochopite.pochopi len ten,kto fakt zazil,tak poprosim,aby ste si ucebnicovu teoriu ponechali pre seba.teoriu ovladam aj ja

charity
12. máj 2015

@marca12 Ked sa Ti uz hnusi na dotyk, je cas odist.

ancovicka21a
12. máj 2015

@marca12 akoby som citala svoj pribeh..po 30tke,ked este stale nechcel deti,ked sme nemali nic vybudovane,ked mi vadilo uz len to,ze dycha som sa zbalila a odisla..nikto to nechapal,ved sme "boli tak stastni",ale prave stastie ma stretlo po rozvode 🙂 takze podla mna aj v tvojom pripade,ak nechces premarnit este dalsie roky,odid od neho..

svetluska82
12. máj 2015

@marca12 ahoj, pises ako keby o mne. To iste, my sme uz asi pred rozvodom. Ja chcem veci riesit, no muz nie. Tak neviem

petra7777
12. máj 2015

@marca12 Položila si si otázku, prečo si vlastne v takom vzťahu? A skús ho pár dní gnorovať aj ty...ale vo všetkom...žiadne varenie, žiadny sex, žiadne nákupy, žiadne upratovanie....či aj potom ťa bude ignorovať 😠 A s tými "zabitými" rokmi si to vystihla, takýto vzťah je o ničom....Ak nemáte ešte deti, tak radšej odíď...myslím, že nič dobrého ťa pri ňom nečaká 😢

kachita
12. máj 2015

Nuz, je pravda, ze ked sa ti hnusi a nevies sa ho dotknut, radsej zdvihnut kotvy. Mas po 30tke, vtedy ked stretnes toho praveho, nepotrebujes chodit dlho aby ste sa mohli zobrat, lebo hned vies, ci je to ono alebo nie. Na zachranu vztahu by si musela dat kopec energie a to este nevies, ci zabojuje aj on kedze nevnima ziaden problem. Myslim, ze je ovela lepsie odist. Teraz mozno mas strach, ale este som nepocula o zene, ktora pri takom niecom nechala chlapa a chudinka nikdy nikoho nenasla a lutovala svoj odchod. Ver mi, zivot ta odmeni.

marca12
autor
12. máj 2015

@charity mam v sebe nejaky blok,ktory neviem prekonat.dva roky sme zili ako kamarati.vsetko sa tocilo okolo jeho biznisu,vsetky peniaze isli tam.na mna nemal cas.myslela som,ze ked sa rozbehne,tak bude vsetko ine.take nestastie mam na chlapov,ze to ani mozne nie je.ani jeden nebol k nicomu.vsetci boli fajn chlapi,co sa tyka ludskosti,ale co sa tyka rodinneho zivota asi nic.nemam chut hladat niekoho noveho.uz teraz vsetci znamy preberaju,ze mam vek na rodinu a preco nezakladame.v robote to iste vkuse riesia.je mi neprijemne pri predstave rozchodu.na druhej strane ho mam rada,ale neviem odstranit blok,ktory vznikol

sue
12. máj 2015

@marca12 odporúčam spísať 10 vecí, ktoré na ňom ľúbiš a 10 vecí, ktoré na ňom neznášaš...uvidíš ako ti to pôjde a hneď sa ti bude rozhodovať lepšie... no...a...keďže nemáte deti, nemusíš prihliadať vôbec na nič...on je zdravý chlap, ty si zdravá žena, viete sa o seba postarať, neľutuj čo bolo, ale ľutuj, čo by si mohla premrhať v nefunkčnom vzťahu 😉 to prvé nezmeníš, to druhé áno 😉

stela310
12. máj 2015

@marca12 je to pribeh o mne,teda o nas.a hadaj ako skoncil 😀 ak chces napis ip

susanne6
12. máj 2015

vieš, on možno ani netuší,že ty si nešťastná, myslí si asi že si spokojná, musíš mu na rovinu povedať, ako sa cítiš, čo sa ti páči a čo nie...je len chlap, veci si nevšíma a už vôbec ti nečíta myšlienky...bohužiaľ...túto poslednú šancu mu ešte môžeš dať, aby si si to raz nevyčítala. A ak sa nepreberie, tak od neho utekaj a začni nový život...lebo ten pravý na teba potom ešte len čaká 😉

bonaqa2013
12. máj 2015

@marca12 sama si tam napísala čo vám resp. tebe chýba - dieťa. Máš po 30tke, no tak to je už ozaj najvyšší čas kočíkovať. V tvojom veku som už dávno chodila na ZRPŠ.

sense
12. máj 2015

my sme ozivili ale my sme mali uz dieta...a u vas je problem ty chces dieta a on zrejme nie, ono chlapom treba polopate povedat co a ako , priamo ziadne obkecavacky,....a ak sa ti hnusi z hocijakeho dovodu tak bude lepsie naozaj odist aj v 30 ako stravit cely zivot trapenim...

adkasamko
12. máj 2015

My máme problémy vo vzťahu už dávno a narodením nášho dieťaťa sa to iba vystupnovalo. Môj partner mi práve dnes vytkol že nie som ako ostatné matky neviem teda aké ste vy ostatné ale ja chodím do práce popri práci si robím ešte kurz na finančné prilepsenie čiže je pravda že môj partner s ním momentálne trávi viac času ale je bez roboty už pomaly štyri roky posledný rok už ťaham rodinu ja a on sa topí v dlhoch ale aj tak som tá najhoršia len ja a už ďalej nevládzem. Keby som našla aspoň toľko odvahy a odísť od neho ale môj strach že by na pripravil o malého je tak veľký že to radšej všetko trpím takže ak máš možnosť odísť neváhaj a urob to lebo my týmto vzťahom najviac ublizujeme malému a je to fakt hrozné všetky tie hádky a výčitky.

timea7
12. máj 2015

@marca12 vy nemáte narušený vzťah, váš vzťah skončil. Nestrácaj s ním čas, nemá to zmysel. Keď sa ti hnusí, on ťa ignoruje, najlepšie pre oboch je ukončiť to.

mihula
12. máj 2015

@marca12 mozno ked odides,ani nezbada,ze tam nie si.A co chces ozivovat?Ved ked niekoho uz nemusim,vsetko mi vadi a este sa mi aj zhnusil,tak si zbalim tych par sliviek a idem

andrej001
12. máj 2015

u nas je to tak pol na pol... ja som urobil nejake chyby ktore som si uvedomil troska neskor, olutoval som ich a velmi ich chcem napravit koli tomu aby sme fungovali dalej ako rodina, a manzelka po tom co nam zomrelo jedno z dvojciat sa uzavrela do seba a trapila sa koli tomu. Ked som jej navrhol ze nech ideme spolu k psychologovi aby sa z toho lahsie dostala tak som dostal krik ze ju chcem zavriet do klietky, urobit z nej blazna a zbavit sa jej lebo nieje dobra matka, nedokaze ani donosit zdrave dieta a podobne... zacala ziarlit na kazdu zenu na ktoru som sa co i len pozrel alebo ozval sa k nej... zacala mi vykrikovat byvalu manzelku, priatelku, ze oni su zeny pre mna a nie ona, ze ony by mi urcite dali zdrave deti... marne som sa jej snazil vysvetlit ze to nieje tak, ziadnu inu nechcem a lubim ju nadovsetko. Zbytocne. Sceny sa stupnovali, zacali sa koli tomu hadky... aj ked som stale ustupoval a snazil sa ju upokojit tak to nemalo ziadny efekt. Dopracovali sme sa az k tomu ze si zacala vymyslat a vykrikovat bludy. Napriklad ze ma videli niekde v bordeli a ja som pritom spal u rodicov so svojimi detmi celu noc. Teraz je to take ze sa totalne uzavrela do seba, nekomunikuje vobec, a maleho si jednoducho privlastnila a brani mi sa s nim stretavat, nedava mi o nom ziadne spravy a nemam ani ziadne fotky. Trva to uz skoro 3 mesiace a neviem ako zlomit to jej odmietanie... tak rad by som ich zobral oboch do narucia a povedal im ako ich velmi lubim... ☹

ivca88
12. máj 2015

@andrej001 boze .... to mi je velmi luto....
Podla mna by si sa mal porozoravat mozno zo svokrovcami alebo jej kamaratkami.... vysvetli im ako to u vas je/bolo.... nech ti pomozu ....
Pani manzelka urcite potrebuje pomoc,...a tym ze uz odmieta aj teba,.. tak tu pomoc treba odbornu....
Dufam ze sa to coskoro napravy....

aliza
12. máj 2015

@marca12 ako prve by som prestala obvinovat chlapa. Nikto nie je zodpovedny za tvoje stastie, iba ty sama. On ta nikam nedohnal, on bol taky stale, pises, ze ROKY sa k tebe sprava ignorantsky....naco si zotrvavala v takom vztahu? tvoj zivot mas vo svojich rukach a ked nie si stastna, mozes to len ty zmenit, nikto iny. Dobrovolne si cele tie roky s nim bola, nech bol on akykolvek, tak ho teraz neobvinuj, on je zrejme spokojny. Mala si sa davno zbalit a odist.Pises, ze nemas stastie na chlapov....zrejme je niekde problem a treba zistit, preco pritahujes prave takych, co 'nie su k nicomu'...mozno to znie ako 'ucebnicova teoria', ale nie je, je to zivotna skusenost! kym nezmenis najprv seba, nezmeni sa nic v tvojom zivote.

andrej001
12. máj 2015

@ivca88 skusal som sa porozpravat s jej mamou ale nula bodov... to iste co mi vykrikuje manzelka tak som pocul aj od nej... ako cez kopirak.... samozrejme ze je jej dcera a tak ma vzdy pravdu.... k tej pomoci ktoru potrebuje som sa ju snazil dostat a citala si ako to dopadlo... nemozem ju predsa chytit za vlasy a nasilu ju tam dotiahnut.... to by som ani nedokazal urobit.... jej sposob napravy vsetkeho je datum 18.05.2015 a cas 09:45.... takto chce vsetko riesit... izolovat sa uz uplne, a mat svoj svet do ktoreho nikoho nepusti... ja ju chapem ze ked nam zomrelo jedno z dvojciat tak sa citovo upla na to druhe, ale nemoze od neho izolovat vsetkych naokolo... ma predsa aj otca, starych rodicov... mysli ze ti sa koli tomu netrapia???

mituli
12. máj 2015

@marca12 To je ako u nas.. uplne, aj po 30tke, aj financne... stary nema ziaden prijem a mame aj 3 rocneho syna. Ziadne byvanie, sme u svokrovcov.. no hroza. Keby ze sa mi nestane jedna vec - moja najvacsia laska sa mi vratila do zivota po vela vela rokoch - tak veeelmi zle dopadnem. Mala som hrozne depresie, a este som si vycitala (este aj teraz) ze kedze ja niesom uplne fajn tak maly za to trpi, lebo som z casu na caz nervna.. Ale, je to dlhy boj. Ano, rozhodla som sa, ze to skoncujem. Lenze, nejde to zjedneho dna na druhy. Moj je trosku dost psycho. takze musim opatrne. Hlavne je, ze mam gol, uplne novy gol a idem za nim. Viem, ze ma caka obrovske stastie. Hotovo. Prajem vela stastia - utekaaaj 😉

susanne6
12. máj 2015

@andrej001 nestrácaj nádej, tvoja rodinka ti za to stojí, buď trpezlivý a ona to možno pochopí,ale teraz asi naozaj potrebuje odbornú pomoc, má skreslený pohľad na realitu a tak ako tu písala žienka predo mnou, požiadaj o pomoc jej rodičov, jej kámošky, oni uvidia,že ti na nej záleží a budú na tvojej strane. Veľa síl prajem!

ivca88
12. máj 2015

@andrej001 boze .... to je riadne na nic ....
Mozno to vyznie banalne... no ked nechce pocuvat....skusila by som jej napisat list,... v tedy ho clovek vzdy ci uz zo zvedavosti..,alebo z inych dovodov vzdy docita .,.pretoze ked jej chces nieco povedat.... urcite nepocuva alebo ta nenecha dohovorit.....
A mozno v tedy pochopi.... ako velmi ti na nej zalezi....
Viem co asi prezivate... u nas v rodine sa stalo podobne nestastie.... a tiez to dlho tvralo dokym sa teta spamatala ...
Ale ...naozaj.... ked si skusil vsetko....tak tymto uz nic nemozes stratit.....
Potom to uz iba ostava v rukach sudu..,,teda ak.som spravne pochopila...jedna sa o termin ...kvoli ziadosti o rozvod ☹

andrej001
12. máj 2015

@susanne6 dufam ze sa to podari.... ona a drobec su pre mna vsetkym.... ☹

andrej001
12. máj 2015

@ivca88 pochopila si spravne ten termin.... po 10 mesiacoch manzelstva.... 20. maja minuleho roku som ju poziadal o ruku v Parizi pri plavbe po Seine.... tohto roku bude mat maj lasky cas trocha inu prichut.... ☹ ☹ ☹

stela310
12. máj 2015

Akoze tu nieco smrdi

andrej001
12. máj 2015

???

ivca88
12. máj 2015

@andrej001 vies ...ten list ma napadol preto..., lebo ked sme s muzom chodili na svadobnu pripravu do kostola...tak sme tam mali rozne prednasky.... napriklad aj s gynekologom a porodnikom ci prave s pani psychologickou...,. Rozpravali sme sa o manzelstve a o tom..ake problemi sa bezne objavuju.... ako riesit situacie,... a podobne ...

No a vtedy nam odporucila.,,,aby sme napisali svojmu partnerovi list s temou : čo si na tebe cením, prečo ťa milujem, a prečo som sa rozhodol že prave s tebou chcem prežit svoj život.... 🙂
Obaja sme to naozaj pred svadbou napisali.... a odlozili sme to do svadobneho albumu .. ..a teraz to tam čaká ... na "prípad nudze" .... i ked dúfam... že nikdy nenastane a prečítame si to ako babka s dedkom 😉 😀
Takže mozno ten list je dobrý nástroj na vyjadrenie citov....

andrej001
12. máj 2015

@ivca88 len ja to nemozem urobit.... to je ten problem.... teda nesmiem.... ☹

ivca88
12. máj 2015

@andrej001 to akože zákaz kontaktovania ? ....Aj cez list ???...

andrej001
12. máj 2015

@ivca88 elektronicky, pisomne a osobne.... to je tak ked chces po troch mesiacoch vidiet svoje dieta, prides pred bytovku a cakas pretoze si o tom vopred informoval ze prides.... namiesto toho aby si niekto uvedomil ze mi chyba to dieta, chcem byt s nim a lubim ho tak zavola na policiu ze sa boji o zivot a zdravie seba a svojich deti, a o hodinu na policii vypoveda ze som ju nikdy nenapadol, neohrozoval, nevyhrazal sa jej ani jej vulgarne nenadaval.... troska to nejde dokopy ale co uz.... ☹ ☹ ☹

ivca88
12. máj 2015

@andrej001 och... tak to je uz velký extrem... tu uz nik nepomoze iba odbornik ....
Dufam ze to dopadne co najlepsie ...hlavne kvoli malemu...možno sám súd vás pošle na nejake sedenia ... veľa stastia ....