Podarilo sa vám mať pekný vzťah po rozvode?

rybka2014
15. sep 2020

Ahojte zienky, hovorí sa že po každom ukončenom vzťahu , že ten další bude ešte lepsi.
Tie, ktoré máte za sebou rozvody alebo rozchody,podarilo sa Vám dať s niekym dokopy s kým ste si povedali že “toto je to práve orechové” ?
Úprimne ja si to momentálne neviem predstaviť, že by som mala teraz niekoho iného. Stále sa spamätávam z tohto rozchodu. A čoskoro nás čaká i rozvod.
Ale tak na druhej strane (keď budem nato pripravená) raz by som chcela mat pri sebe partnera, ktorý má bude brat takú aká som. Aj s mojimi deťmi.
Dakujem krásne za reakcie 🙂

tosomja
15. sep 2020

Áno. Mám po nefunkcnom manželstve super partnera, ktorý je môj život. A verím, že spolu aj umrieme, no nie tak skoro 😁 lebo mi je s ním super. Aj s našimi deťmi

buffinko
15. sep 2020

Asi väčšina má v sebe po rozvode/ rozchode podvedomý strach, že zostaneme samé. Navždy. Predsa len, vek a pár detí , je to iné ako hľadať niekoho nového v 20tke. Mne ďalší vzťah nevyšiel, do veľkej miery aj preto, že hoci som nehľadala, prišiel v čase, keď som nebola z rozvodu zahojená. Mám už svoje roky, deti relatívne malé, myslím, že kompatibilného partnera už nenájdem. Vyrovnáva sa s tým ťažko... Viem, že chceš počuť, že sa ešte niekto príde. Možno áno, možno nie. Moja rada - určite počkaj, kým ťa starý vzťah prebolí a vyrovnáš sa so sklamaním.

rybka2014
autor
15. sep 2020

@tosomja dakujem pekne, to je krásne držím Vám palce 😊

rybka2014
autor
15. sep 2020

@buffinko ahoj, dakujem tiež. Áno tiež som to vyššie pisala, že teraz nikoho nehľadám ani nemám žiadnych nápadníkov (aspoň o tom neviem) no proste cítim, že na niečo nové stále nie som pripravená. Vlastne ani neviem čo som chcela pocut. Vypočujem (akebo prečítam) ako pozitívne tak i negatívne skúsenosti. Veď taký je život. Tiež nemám na nose ružové okuliare, že teraz cakam toho “vyvoleného” .
Ale raz keď sa z tohto otrasiem, tak by som ten vzťah ešte chcela mat. Hoci uvedomujem si, že to nebude asi take jednoduché. A či vôbec nejaký vzťah ešte bude.
A mrzí, že tvoj vzťah nevyšiel..a zároveň držím palce, nech aj tebe príde niekto do života kto ti bude pasovať 😊

buffinko
15. sep 2020

@rybka2014 môj rozchod s Mr.Right č.2 😀 je ešte čerstvý. veľmi ti rozumiem, rovnako ako Ty nového chlapa teraz nechcem a zaroveň by bolo super vedieť, že o pár rokov ho stretnem a bude nám fajn 😀 záruky nám ale nikto nedá, taký je život....je veľa žien, ktoré si našli super chlapa, je mnoho iných, ktoré zostali už samé. Aj keď si po svojom boku iného predstaviť nevieš, spomeň si, že kedysi si nepoznala ani svojho ex. A rovnako to môže byť s ďalším mužom, príde a zrazu bude pre Teba dôležitejší ako vzduch a Ty pre neho rovnako. Najprv je ale dobré nájsť samu seba a naučiť sa žiť šťastne aj sama. Každopádne, bude to dobré, či už s alebo bez chlapa 🙂 Želám veľa šťastia.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simuskaaa123
15. sep 2020

Ja som ostala s 10 dnovou dcérou sama. Keď mala 8 mesiacov, ozval sa mi jeden chalan z minulosti. Už 3 mesiace sme spolu. Ale hej, tiež mám obavy. Nechcem porovnávať s ex.. Vidím, že tento je úplne iný. Ale napr po roczhode som musela komplet všetko vrátiť ex, čo som dostala od neho z lásky, na narodky, Vianoce.. On a jeho rodina zo mňa robia slapku. Aj na súde sa vyjadril, že som chorobne závislá na značkovom oblečení a predraženych kabelkach.. Preto mám obavy. V novom vzťahu som iná. Všetky vstupy si platím sama. Aj keď mi v obchode povie nech si niečo vyberiem, radšej si nevyberiem nič. Mala som výčitky, keď ma pozýval viackrát do týždňa na kávu. Nezažila som to ešte... Proste niekedy neviem co a ako 🙈co je OK a čo je príliš.. Bojím sa, že sa popalim. Bojím sa, čo bude ďalej. Ex a jeho rodina ma chcú dat na súd, aby si mohli brat bezo mňa malú. Že čakajú kým bude mať rok a potom.. To je o 2 týždne a ja sa bojím. Bojím sa, že ex a jeho rodina mi zničia vzťah alebo pokazia malej život.. 🙈Ex sa neozval cca 5 6 mesiacov, ony od Vianoc takže netuším co a ako

lilitela
16. sep 2020

@buffinko A navyse nema vyznam , pokial by tu niekto zhodnotil par mesacny ci 1-2 rocny novy vztah ako dobry, a ine je ak niekto napise ano som uz 10 rokov stastna v novom vztahu. Pretoze kazda nova metla dobre zameta a ludia su zalubeni maju ruzove okuliare. Nic mi nedvihne viac zaludok, ako ked tu vidim niekoho kto pred par mesiacmi riesil nejaky tazky rozchod rozvod a potom pise, ako je strasne stastny v novom vztahu a konecne nasiel toho praveho a cakaju aj dieta a este teda dokonca povzbuduje k rozvodu niekoho dalsieho na zaklade takych uzasnych skusenosti. Po mojich skusenostiach sa da vztah zhodnodtit az po mnohych rokoch, je to nieco ako skusenosti v praci, iba roky prinasaju nove a nove problemy, ktore treba riesit a tam sa to ukaze, kto aky v skutocnosti je.

ratira
16. sep 2020

Povedala by som ti, ze je na to teraz este skoro premysla, ako si sama napisal, proste sa musis z toho jedneho este poriadne spamatat, no mozem ti napisat, ze so spravnym chlapom sa to proste da. Neboj a on isto pride

h2
16. sep 2020

@rybka2014 Tak ja si myslím, že skoro každý má za sebou nejaký ten rozchod. Len málo párov vydrží spolu, ak boli navzájom svoji prví partneri (hoci sú aj také prípady).
A osobná skúsenosť: môj muž má za sebou rozvod, ja rozchod po dlhoročnom vzťahu (10 rokov). A klape nám to super, našli sme sa.
Nevešaj hlavu, všetko časom prebolí a zase bude dobre.

arianna25
16. sep 2020

@simuskaaa123 este si v strese koli tomu co riesi tvoj ex s rodinou. Asi potrebujes trochu casu pre seba kym budes mat jasnejsie vo veciach. Neboj sa nechat si sem tam zaplatit kavu. Treba sa porozpravat, byt medzi ludmi. Nikto ti tie kavy nevytkne. Ale este sa asi potrebujes dat dat fo poriadku, aby si bola sama so sebou spokojna, a pojde vsetko lahsie. Lepsie sa budes vediet rozhodovat.

kubkovamama
16. sep 2020

@rybka2014 áno,v 35ke mám úžasného manžela,chlapa akého som v živote predtým nestretla a aj keď dlho trvalo kým sme sa dali dokopy,bol tam od začiatku ten pocit,že to je "ono".Obaja sme boli rozvedení s deťmi a čakáme spoločné.A tiež som bola po rozvode v štádiu,že presvedčenie na 100%,že chcem byť navždy sama,odpor voči chlapom.Aj to vedel.😉A nevzdal to za čo som teraz vďačná

rybka2014
autor
16. sep 2020

@buffinko a vie že máš pravdu, vystihla si pointu, že potrebujem najskôr najst samu seba. A byt sama so sebou šťastna.
Vlastne keď sa spätne obzriem, vždy som sa prispôsobila iným. Riešila co si ini myslia.

simuskaaa123
16. sep 2020

@arianna25 však ja viem. Ale tak už je to lepšie. Nemôžem porovnávať neporovnateľne

rybka2014
autor
16. sep 2020

@taskataska dskujem aj za tvoj nazor. Možno sa mi budes smiať, ale keď mi je tazko pozerám videá na YouTube,,čo má trochu nakopnú. A pár krat tsm zaznela ta veta 😄🤷🏼‍♀️
Samozrejme beriem to z časti s nadhľadom
a zároveň som úprimne zvedavá či ozaj to tak je.
Ale skôr som to pochopila tak, že nelietat zo vzťahu do vzťahu. A vážiť si samu seba, venovat sa koníčkom. No skratka pracovať na sebe.
Áno máš pravdu, je dobre sa poucitit z chýb, z predchádzajúceho vzťahu.
No aké budem mat nároky, to teraz neviem. A je mi jasne, že ako rozvedenej (čoskoro) s dvomi deťmi to nebude take ľahké najst niekoho ako keď som mala 20r.
A dskujem ti veľmi pekne.

natycaga
16. sep 2020

Mna by zaujímalo, kde ste si tých ďalších partnerov našli. Slobodné majú problém nájsť si muza a pritom poniektoré mamy sj s viacerými deťmi v pohode našli. Ako sa to da? Chodite na online zoznamky??

rybka2014
autor
16. sep 2020

@simuskaaa123 joj toto mi je veľmi ľúto. A zároveň ti veľmi držím palce. Ako úprimne nemám slov, keď chlap dokáže opustiť ženu ešte s tak malým babetkam.
Čo sa týka tých peňazí, ja toto nejak nepoznám. S týmto posledným ale aj s tým predtým to bolo take, že väčšinou chceli platiť oni. Ale platili sme na stiedacku. To mi prišlo tak nejak prirodzene. Raz on, potom on, potom ja,zase on. Nie srandujem, proste som to nejak neriesila. Ale keď máš výčitky, tak nabudúce pozvi ty jeho. Aj keď kvôli kavam si nemusíš robiť nejaké starosti.
A s tou exou rodinou ma to tiež mrzí. Dúfam, že všetko dobre dopadne.

rybka2014
autor
16. sep 2020

@ratira dskujem krásne 🙂 Áno to je pravda, chcem sa z tohto vzťahu konečne vymotať, postaviť sa na nohy a začať sa viacej sebe venovat.

rybka2014
autor
16. sep 2020

@kubkovamama krásne 🙂 držím palce 🙂

rybka2014
autor
16. sep 2020

@h2 dakujem pekne, tiež držím palce 😊

kubkovamama
16. sep 2020

@natycaga my pracovné stretnutie. Podľa mňa sú to viac-menej náhody,resp.co sa má stať ťa aj tak raz počká. A na 200% platí klišé: keď to najmenej čakáš a vôbec nad niečím takým nerozmýšľaš,akurát vtedy ťa to bachne

rybka2014
autor
16. sep 2020

Inak tak na margo tých chlapov. Ako si to oni vedia skvelo zariadiť. Majú vzťah, deti, a keď ich začne “nudit” taký život, tak si hľadajú únik niekde inde. Samozrejme neplánujú sa zaľúbiť. Ale už keď sa stalo, tak koniec jedného vzťahu a idu si zit život s inou.
Ako toto má na nich ani neviem už či hnevá alebo fascinuje. 🤔

simuskaaa123
16. sep 2020

@rybka2014 ďakujem za podporu ❤️ tak s tými kavami sa to už vyriešilo.. Frajer ma smeny a keďže mám člena rodiny ztp tak keď doobeda nemôžem moc behať preč, tak chodi ku mne a vtedy aj varím aj spravím kávu 😅

lenussik1
16. sep 2020

Určite nieje jednoduché nájsť niekoho, kto bude pasovať tebe a tiež niekoho, kto bude akceptovať tvoje deti. Ja keď môžem z vlastnej skúsenosti povedať, moja dcérka mala 2,5 roka, keď som sa zoznámila s mužom, ktorý mi prišiel úžasný vo všetkom. S mojou malou si neskutočne rozumeli, stále sa blaznili, venoval sa jej, pomáhal mi snou ako sa dalo, uspával ju, atď. Je veľmi zručný, neexistuje vec, ktorú by nevedel spraviť. Vlastnoručne, spolu so svokrom, nám postavil domček po ktorom som vždy túžila. Pre malú bol väčším vzorom, ako jej vlastný otec, ktorý si na ňu spomenie 1x za mesiac. Nemala som prečo rozmýšľať a tak sme sa po roku vzali. O 2 roky na to, sa nám narodila spoločná dcérka. Už počas tehotenstva to začalo...jeho vzťah voči mojej dcére začal chladnúť. Jasné, už to nebolo rozkošné šušlave 2,5 ročne dievčatko, ale 6 ročná ukecaná slečna, ktorá občas vie aj odpapulovať, ale ktorá vie byť aj veľmi empaticka, citlivá, podľa mňa vcelku slušne vychovane dievča. A je veľmi veselá, málo kedy za niečo plače. Lenže môjmu mužovi sa narodilo vlastné dieťa a tomu môjmu z predošlého vzťahu sa totálne otočil chrbtom. Ledva ju pozdravi, nič sa jej za celý deň nepýta, nikam ju nevezme, ak sa ona jeho niečo spýta tak jej len odvrkne. Ak sa blázni so svojou sestričkou hneď ju napomína...nič čo spraví, mu nieje dobré. S ničím čo sa týka mojej staršej dcéry mi nepomôže. Som z toho úplne zúfalá a netuším ako z toho vyjsť 😔 bola som šťastná z toho, akého muža a náhradného tatina som nam našla, takýto zvrat som nečakala ani v najhoršom sne...samozrejme, že už dlhšie uvažujem o rozvode, ale veľmi ťažké je spraviť ten prvý krok a hlavne sa bojím, čo bude potom 😔

lilitela
17. sep 2020

@lenussik1 ACh pane boze, srdce mi trha - presne o tomto som pisala, vkuse vstupuju nove podmienky do zivota a tam sa to ukaze. K tebe spravanie nezmenil?

lenussik1
17. sep 2020

@lilitela nie, voči mne ani nie. Aj keď samozrejme už nieje taky pozorný, vsimavy a empatický ako býval...ale to skôr pripisujem tomu, že už som cca 2,5 roka doma, nikam nechodím, kvôli tehotenstvu som prišla o prácu, momentálne nemám žiadne koníčky, som na materskej čiže moje dni sa točia okolo detí a domácnosti. Čiže si je mnou istý. Ale snažím sa to zmeniť, pracujem na tom aby som sa začala venovať sama sebe. Začínam s fitkom, vždy som chcela skúsiť poledance a budúci rok už pôjdem dúfam do práce (ak nájdem takú, aby som stihala deti voziť do/zo školy/škôlky). Ale inak sranda, keď je staršia u svojho otca, tak muž príde domov ako vymenený, úsmev od ucha k uchu, zrazu by aj na výlety chodil, celkovo sa viac snaží a keď príde dcéra domov, tak ako keby uťalo...usmev zmizne, negatívna nálada a zas ten namosúrený, ufrflaný chlap 😏

rybka2014
autor
17. sep 2020

@lenussik1 ďakujem pekne aj za tvoj názor, alebo skôr skúsenosť. Normálne mi je ľúto tvojej dcérky, veď deti za to nemôžu, čo je medzi rodičmi. A od tvojho je to fakt nefér sa takto chovať. A robiť očividne rozdiely. Sama neviem ako by som sa zachovala v tejto situácii.
Ako čo čaká tvoj chlap, že svoju dcéru “ schovas teraz niekam do kúta” ? A budes s ním a s vašim druhým babom sa tváriť ako šťastná rodinka ? Vedel do čoho ide. Každopádne držím palce , nech to zvládneš 👍🏻🍀

lenussik1
17. sep 2020

@rybka2014 ďakujem. No poviem ti že pred pár rokmi by som neverila, že sa toto stane. Bola som taká šťastná akého muža som našla, aké šťastie sa mi pritrafilo a že si ho hádam ani nezaslúžim, ale to čo teraz zažívam... Najhoršie je, že to nieje len o jeho vzťahu s mojou dcérou, ale aj financie, drezúra doma, atď. Dúfam že o pár rokov budem na toto spomínať len ako na zlý sen.

hadecka39
17. sep 2020

@lenussik1 neboj sa budeš. Možno sa nad tým aj zasmeješ a budeš na seba hrdá, ako si to skvelo všetko proste zvládla

lenussik1
17. sep 2020

@hadecka39 ďakujem ti, bodaj by to tak bolo 🙏❤️