Počuli ste už o tejto povere?

janina7111
22. aug 2020

Raz mi kolegyňa povedala že keď je staršia žena v rodine slobodná( stará dievka) že sa ešte niekto v rodine tak bude žiť. Že sa to dedí z generácie na generáciu. Neviem či tomu veriť keďže moja babka mala rodinu narodená v novembri a jej sestra je stara dievka teraz už 98 ročná tiež narodená v novembri . A ja som tiež slobodná narodená oktobri a moja sestra ma tiež rodinu tiež narodená októbri .Neviem si to vysvetliť ako keby sa to opakovalo

klarissa25
22. aug 2020

🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

mikadooo
22. aug 2020

@janina7111 ak sa budeš na to fixovať a zamestnávať si tým myseľ tak je to dosť možné, že sa podarí...🤷

eliska13
22. aug 2020

@janina7111 určite máte v rodine aj vydate s deťmi😉je to hlúposť never takým poveram

simsalabim
22. aug 2020

@janina7111 ano, a ked v rodine babka nosila na hlave kvetovanu satku, tak v dalsej generacii tiez niekto bude satku nosit 🤦‍♀️

derdia
22. aug 2020

Toto su problemy....

dskjhfdlkdjhl
22. aug 2020

A ja som pocula, ze ten, co veri na taketo povery, zomrie sprosty🙊

asia83
22. aug 2020

@janina7111 Blbosť. Poznám iba také staré dievky, ktoré jednoducho boli tvrdohlavé, ani o nič nepustili zo svojich nárokov. Nuž, ale nikto nie je dokonalý.

0silvia0
22. aug 2020

@janina7111 ved sa vydaj a hned porusis tuto vasu rodinnu karmu.
Pozri, obcas niekto v rodinach zostane slobodny, o nic nejde, bezna vec... Nie kazdy je vhodny do vztahu, nie kazdy najde toho praveho atd. Ak si tym chces ospravedlnit to, ze sa nevies vydat a chcela by si, tak si to tym ospravedlnuj, to je jedno, tvoja volba...

tosomja
22. aug 2020

No áno, dedí sa to, ja napríklad dobieham mamu v počte detí 🙈

1xenia1
22. aug 2020

Nevedela som že starodievectvo je dedičná choroba

evkars
22. aug 2020

Comu uveris tak bude, otcova sestra je slobodna (70r.) A nikto to nezdedil

stanulienkat
22. aug 2020

🥺🥺🤦‍♀️🤦‍♀️🤡🤡

diewcatqoo
22. aug 2020

Ja verim a dufam, ze moj muz, ktory ma rovnaky datum narodenia ako jeden nemenovany svetoznamy miliardar, bude mat rovnaky osud co sa majetku tyka 😀🙄

leeo
22. aug 2020

Somarina

maca1984
22. aug 2020

Ja som pocula,ze po dni pride vecer 😂 prosim ta,vykasli sa na taketo hovadiny.

jaskolka
22. aug 2020

Co je to za somarinu? Snáď ozaj tomu neveríš? 😂😂😂

h2
22. aug 2020

@janina7111 Jasné, starodievoctvo sa dedí. Ak je niekto bezdetná stará dievka, tak aj jej dcéra bude bezdetná stará dievka. A jej dcéra tiež. 😁🤦🏻‍♀️
Obávam sa, že ak Ty zostaneš na ocot, nebude to tým, že babky sestry dedkovho bratranca koza bola stará dievka, ale preto, že muži majú radi múdre ženy.

nikiki29
22. aug 2020

Starý otec - 8 súrodencov žiadne staré dievky, stará mama - 2 súrodenci žiadne staré dievky, mama - 2 sestry 1 stará dievka, ja - nie som stará dievka 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ Ako môže v tomto niekto hľadať súvislosť... Akože keď je niekto raz čudák (povahovo/výzorovo to je jedno) a to čudáctvo sa dedí, tak tam by som verila, že sa podedí aj starodevectvo 😁

loldi2
22. aug 2020

Prečo v tomto hľadáš súvis? Máš potrebu si privolať depresiu?

korunka1
22. aug 2020

Ten oktober s novembrom je fakt zakliaty 🤷‍♀️🤘🤣🤣

0kristina0
22. aug 2020

Z generacie na generaciu? A ako si chce stara dievka vytvorit nejaku dalsiu generaciu ked je bezdetna?

korunka1
22. aug 2020

@0kristina0 to maš tak.....aj moja babka bola mniška, aj mama bola mniška🤭🤭🤣🤣

h2
22. aug 2020

@korunka1 Ako v tom vtipe:
Rozprávajú sa dvaja farári: "Myslíte, že sa dožijeme zrušenia celibátu?"
"My asi nie, ale naši synovia už možno áno."

miskamichalka
22. aug 2020

Ach neries take nezmysly. Toto vymyslali tetky po veceroch, ked nebola telka, tak sedeli pri priadzi ci parani pier a vymyslali hovadiny. Moja svokra bola v takej dobe este mala no v hlave jej z ich reci ostalo ze 00.00hod nesmie vychadzat s domu lebo ze strigy sa vtedy blaznia. A do 30tky tomu verila a o pol noci nikdy z domu nevysla. Tam take a podobne kraviny sa vymyslali davno no a ty uz v dnesnej dobe hadam tomu verit nebudes :D ale ja verim, ze si to myslela zo srandy

cacianka
22. aug 2020

Z Cajly maju v sobotu vychádzky ?

moonlight1210
22. aug 2020

@janina7111 ak mas taku povahu (podedila si) ako starej mamy sestra, tak budes stara dievka. Nikto s tebou nebude chciet zit.

No, ale kedze budes stara dievka, aspon o ten sex nebudes ukratena. 🙂

miadi
22. aug 2020

Este je moznost ze Ta babka bola tepla aj to sa verilo o starych dievkach 😅niekedy nežili same ale mali “spoločničku”.

miadi
22. aug 2020

Ale ked najdes muza narodeneho v Novembri tak zlomiš kliatbu .

basska_b
22. aug 2020

U nás v rodine ujo, čo sa prizenil, má sestru. Tá zostala stará dievka a to isté sa stalo ujovmu synovi (teda mojmu bratrancovi, tá stará dievka je mu teta) - ale podľa mňa sú na to ine dôvody. Asi zdedil veľmi hanblivu povahu, na vzťah si vôbec netrúfa, hoci inak je dobrák od kosti, ako aj ujo.
Ale inak nepoznám v rodine nikoho,kto by zostal sám, tak to ma v puberte celkom kľudnovalo. Moja babka hovorievala že na každý chlebík sa zubky nájdu

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz