Po autonehode - manžel sa hnevá

bellugia
14. mar 2023

Ahojte, neznáme...
Idem si po povzbudenie.
Dnes slabo pršalo, šla som po dcéru do školy, bežná záležitosť na otočku. Na hlavnej ceste v obci som zabrzdila, pretože na zastávke stál autobus a oproti išla dodávka, neprešla by som pomedzi nich. A vtom do mňa zozadu napálilo auto. BENG! Hneď som zaparkovala na krajnici pri chodníku ako sa dalo, auto za mnou tiež... Riešili sme. Auto zozadu nabité, kufor sa zle zatvára, plechy posunuté. On mal ešte horšiu škodu, predok roztrieskaný, kapota pokrivená... Pán sa veľmi ospravedlňoval a bol ochotný hneď mi škodu nahradiť. No, to je jedna vec. Druhá vec je, že môj muž sa hnevá na mňa. Ja som nehodu nezapríčila, ale vraj často chodím autom hore dole. Čím viac chodím, tým väčšia pravdepodobnosť (akože, kebyže ma na prechode zrazí auto, tak provokujem, bo veľa chodím pešo? Alebo si zlomím nohu po páde z bicykla, lebo provokujem, veľa bicyklujem??)... Veľmi som smutná, pretože škoda na aute bude preplatená z poistky vinníka, ale je to proces, nové dvojročné auto, ale čert to ber! Môj muž sa hnevá na mňa, že nie som opatrná. Že som to mohla predvídať, kukať do späťáka, nebrzdiť... Ale kua, keď vám odrazu skočí pod auto chodec, pes, lopta, nebudete brzdiť?? A oveľa prudšie, než som brzdila dnes ja... Pred dvoma rokmi som mala autonehodu tiež. Auto predo mnou sa rozhodlo v križovatke otočiť, nedal mi prednosť a vošiel mi do cesty, nabúrala som do neho. Airbagy, auto na totálku (bolo to staršie auto). Chyba na jeho strane.... Musela som to rozchodiť a fungovať s novým autom. Mám mať výčitky svedomia? Hnevám sa na muža, že sa nezaujímal, ako ma seklo v krku, dcéru tiež. Kebyže tam nie sú hlavové opierky, tak neviem, dosť silný náraz to bol... Neriešil ako prvé, či sme v poriadku, jeho zaujíma škoda na skoro novom aute! Lebo som urobila vraj znova chybu ja. :( Povzbuďte ma... Neviem, či máte podobné skúsenosti... Muž sa vzdal toho, že mi bude pomáhať s riešením papierovačiek a všetkého, musím to riešiť ja... Plakala som, pretože mi to je veľmi ľúto a sere ma, že mám takú smolu na idiotov... Poraďte...
Ďakujem za každý koment....

bajka16
14. mar 2023

Tvoj muž môže byť rád, že sa nestalo tebe nič, a že vinník má zaplatenú poistku. Panebože stáva sa. V tej chvíli si robila všetko, preto aby sa nestalo horšie. Tresnut môže aj on. Nikto nie je bez chyby.

liljana
14. mar 2023

Nuz. Burane auto je uz burane, aj ked sa opravi. Posunute nosniky,... A ak je to tvoja druha nehoda po 2 rokoch a prva bola totalka, tak je nastvany, ze to nie je nahoda tolko nehod a tak casto. Starosti s opravou, strata auta na cene, boji sa o deti s tebou v aute..
Jeho to prejde a skus jazdit tak, ze sa budes snazit mysliet a predvidat aj za druhych vodicov. Ked nebudes burat, nemusi sa potom bat ani o vas v tom aute. Jazdi radsej opatrnejsie, nechaj si odstup od aut. Ked sa niekto lepi na teba, zapni vystrazne svetla, nech sa nelepi. Nebrzdi prudko a napredvidatelne,... atd

bruneta880
14. mar 2023

@bellugia nakopala by som ho do zadku 😅🙏
Kašli na to...videl že ste ok, tak si riešil zasraté auto...ale že si nemala brzdiť ma pobavilo 🤣🙏 takú by som mu pleskla, 🤣👍 on je dobrá "brzda"😅🙏 kašli na to, sú to len plechy, spi 😘.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bruneta880
14. mar 2023

@liljana 🙈 to čo za prednášku si jej dala omg...veď píše že ani raz nebola na vine 🙈🙈🙈

bruneta880
14. mar 2023

@zoro9836 páni, a tebe sa čo stalo?😃👍

veronika33
14. mar 2023

nemám slov na tvojho muža, veď nech dcéru on vozí do školy a zo školy, ak sa mu nepáči ... nie aby bol rád, že ste relatívne v poriadku

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liljana
14. mar 2023

@bruneta880 Si si ista? Prvy krat jej vbehlo auto do cesty v krizovatke, vacsinou v takej situacii staci mat vacsi odstup, nehnat sa a mysliet na to, ze ludia su pakovia za volantom. Druhy krat. Nam sa stalo to iste v nemecku. Prsalo, taxik sa pred krizovatkou rozbehol, zrazu si to rozmyslel a skocil na brzdu. Nemali sme sancu zabrzdit v dazdi, aj ked sme mali dobry odstup. A oficialne, ked tuknes zozadu, je na vine auto vzadu, ak to nemas na kamere, ze to auto nezmyselne a neocakavane zabrzdilo.
Toto nie je kritika, ale rada na poucenie sa. Jazdit v klude, predvidavo, pozorne, radsej pomalsie usetri peniaze aj zranenia. Netelefonovat, nemalovat sa pri soferovani,... Niekto ma nehodu na aute raz za 10-20 rokov, autorka uz dve a celkom vazne za dva roky.

bruneta880
14. mar 2023

@zoro9836 práveže nie 😅✌️ ale na teba často "narazím"

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bruneta880
14. mar 2023

@liljana no som, v križovatke by ma teda nenapadlo, že sa auto bude otáčať 🙈 nie všetko vieš predvídať a môžeš si dávať pozor aký chceš,
a v druhom prípade napálil odzadu do nej...tak nechápem prečo máš potrebu dávať jej prednášku, tú už dostala od muža a sem sa prišla "vyžalovať ", ale niekto musí byť premúdrelý za každú cenu.🙏
Dobrú noc ✌️

liljana
14. mar 2023

@zoro9836 Uprimne? Pred par rokmi mi zrazil 70rocny pan NA prechode mamu, zlomena panva. Prisiel sa ospravedlnit, bolo mu to luto, ale to ti je vies co platne v nemocnici. Predtym kamoske 70 rocna pani nedala na bajku prednost, narazila do auta a letela kotrmelcom cez auto. Rozbita hlava. Ked viem, ze uz nemam na jazdu v aute, tak neohrozujem ludi.

beronsche
14. mar 2023

@bellugia spytala by som sa muza, ci som mala ten autobus preskocit.. Prepac, ale je to somar, aby sa nezblaznil kvoli hlupemu autu... Ano, viem, nejde o lacnu zalezitost, ale ze viac riesi auto, Ako vlastne dieta a zenu v nom, to mi hlava neberie.

bellugia
autor
14. mar 2023

@liljana Ďakujem za koment, toto som si už vypočula. Jazdím už 15 rokov aktívne a za rôznych okolností a hlavne aj po Bratislave, to je skúška. Zažila som už kadečo a mám rešpekt... Možno som pribrzdila rýchlejšie, než to ten za mnou čakal, jemne pršalo, ale zase on mal držať odstup a narazil tak silno, že si odstup nedržal a asi ani rýchlosť, pretože sa zjavil neviem odkial - stalo sa to krátko po tom, čo som sa z miesta pohla... Všetko viem a predsa... stalo sa... O to nejde.. Ide o prístup :(

liljana
14. mar 2023

@bruneta880 Ano, pochvalme, pofukajme, polutujme a o 2 roky niekoho nepozornou jazdou prizabije,.. ? Ved tu nikto nekritizuje, nenadava, neuraza, ale radi. Z chyb sa ucime.

bellugia
autor
14. mar 2023

@bruneta880 Nuž, tam sa nedalo nebrzdiť, dostala by som sa do kolízie medzi autobus a dodávku, bolo to navyše v jemnej zákrute, takže dodávku som uvidela neskôr... Prehodnotila som, radšej som zabrzdila, ale nie prudko! Proste som zabrzdila, že počkám, kým dodávka prejde, aby som obehla autobus, ktorý bol aj v mojom jazdnom pruhu... :(
ďakujem za koment.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bruneta880
14. mar 2023

@liljana autorka tu nikoho o "radu" ako má jazdiť, ale nežiadala, možno by stačilo niekedy čítať s porozumením, mať nejakú empatiu a potlačiť vlastné ego.

bellugia
autor
14. mar 2023

@zoro9836 Ďakujem za názor a tiež to tak vyhodnocujem, lebo viem, že si ma veľmi váži a o to viac ma mrzia takéto slová, lebo nehody, to nikto nechce, a hlavne takéto... nespôsobené vlastnou vinou. Možno som nemala brzdiť, mohla som byť obozretnejšia, neísť tam, neviem čo... :( Ale nečakala by som takúto nálož kritiky ... Sme spolu vyše 20 rokov a on vie prečo :P

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bellugia
autor
14. mar 2023

@liljana Prvýkrát mi auto vbehlo do križovatky tak, že išlo predo mnou v rovnakom pruhu, potom odbočovalo do ľava, potom sa v križovatke otočilo, a chcelo sa vrátiť, ale nezastavilo, že pokuká napravo, naľavo, ale rovno išiel... Ja som nechápala, čo robí. Bol ďaleko predo mnou. A predsa, vletel mi do cesty, šla som 50 km za hodinu! :( Iste, máš pravdu , stáva sa všeličo, ale môžeme mudrovať do nekonečna? Furt sa nájde blbec, čo poruší všetko... Aj mužovi sa stalo, že do neho nabúrala ženská zozadu, lebo stál na červenej na križovatke, tak to pozná a on mi za chyby iných nadáva.

bruneta880
14. mar 2023

@bellugia ja ťa chápem, veď ty si predišla horšej kolízii 🙏 ten za tebou sa mal držať ďalej 😘
A už ozaj idem spať 😅 ja o 6.00 vstávam 🙈
"A nebudem ráno šoférovať " keby to tu niekoho napadlo ✌️💋💋💋

bellugia
autor
14. mar 2023

@bruneta880 ďakujem

bellugia
autor
14. mar 2023

@liljana A dodám, že sa do toho angažuješ až priveľmi osobne. Nič sa nikomu nestalo. Nebola to moja vina, nikto neutrpel fyzickú ujmu. Riešim to môjho muža, ktorý ma nevie pochopiť, že som neurobila chybu! Zjavne to nechápeš ani ty, ako vidím. Mojej najlepšej kamoške tiež na prechode zrazil nejaký debil otca, trpí doteraz, atď... neriešim toto, nič také sa nestalo, šlo len o plechy a moja vina to nebola, že dávam prednosť, že stojím, lebo sa nechcem vtrepať medzi dve autá a niekto za mnou letí, nepredvíha a nabúra!

bellugia
autor
14. mar 2023

@beronsche Ani mne to hlava neberie a dcérka sa ma dnes pýta: Tato sa hnevá, že si po mňa šla? Čo som urobila zle, že sa so mnou nerozpráva? :( Je mi z toho nanič

bellugia
autor
15. mar 2023

@zoro9836 Autíčko to zvládlo na česť, fakt som čakala väčšiu škodu na to, aký to bol náraz, ale je tam posun, kufor sa už na dialkové nezapne, je to rozhodené celé... :( Ďakujem

liljana
15. mar 2023

@bellugia To s tym prechodom nemalo nic spolocne s tebou, to bola reakcia na iny prispevok. Na to si nemusela vobec reagovat.

anetka34
15. mar 2023

@bellugia Ja som ešte neburala nikdy, ale presne tieto reči majú moji svokrovci, raz som viezla svokra a už keď som bola v križovatke zasvietila oranžová. Potom všade vykrikoval, že som prešla na červenú. A keby sa niečo stalo, je to moja chyba. On jazdí bez smeroviek a kade tade, to je v poriadku. Aj u nich keď vnúčatá rozbili dvere a pritom sa porezali, zaujimali ho iba dvere, čo tam po tom, že deti išli na šitie, dvere treba dať opraviť a kto to zaplatí, to bola ich jediná starost. Tak také mám ja názory na takýchto ľudí. Sú to burani. Muža ani nevozím autom. Lebo nedaj Boh niekto do nás napálil a budem to mať do konci života na tanieri. To sú také povahy. Popravde, mne sa to vôbec nezdá v poriadku riešiť auto a nie či ste v poriadku.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz