Po 9 tich rokoch zúfalstvo - podviedol ma

smutnadusa3
23. sep 2018

Ahojte, potrebujem sa zdôveriť, možno len vyrozprávať, možno poradiť. Som silná žena, ktorá vždy vedela čo chce a žila šťastný život. Som s mojím partnerom 9 rokov a máme 2 malé deti. Celý vzťah bol v poriadku po všetkých stránkach, až kým neprišiel s tým, že ma podviedol, bolo to len raz (vraj samozrejme teraz mu už nemôžem veriť v ničom) miluje ma a tak ďalej a nechce nás stratiť. Nikdy som nechcela aby moje deti boli z rozvedenej rodiny, pretože viem ako to zraní dušu dieťaťa. Deti ho majú radi aj keď nebol doma často, snažil sa a venoval sa im. Ja som zúfalá, stále ho milujem, no týmto zničil všetko čo sme 9 rokov budovali. Prvý krát v živote neviem ako ďalej. 😥

taami
23. sep 2018

@smutnadusa3
Neviem ti dať nejakú radu, akurát len to, že ak chceš vzťah udržať, budeš to musieť vedieť v sebe spracovať...
Čo mna na tom irituje, je fakt, ako niekto môže byt taký “hajzel” že svoje sracky hodí na druhého. Čiže nie že podvádzal, ale ešte aby si uľavil svojmu svedomiu tak sa prizná, a všetku tu ťarchu prenesie na druhého...veď ak to nie je patologicky kurevnik, čo asi nie keďže sa priznal, tak to že si vrzol inde, tak mal držať hubu a krok a pekne si to sám vyžrať a nie prehodiť to všetko na partnera a zaťažiť tým život celej rodiny.

moonlight1210
23. sep 2018

@smutnadusa3 a prisiel s tym kvoli comu? V akej situacii? Po akej dobe od nevery?

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alienkami
23. sep 2018

Skús zvážiť manželskú poradňu. Nech sa aj on podieľa na zachrane vzťahu a nie len všetku ťarchu zhodiť na teba. Možno zistíš (zistíte) čo je naozaj za tou neverou a či sa s tým dá niečo robiť alebo nie.

quorum
23. sep 2018

@taami ...nie nadarmo starý dobrý sexuolog Plzák hovorieval: "zapírat. zapírat, zapírat"
chlapík urobí úlet a potom ho náhle svedomie osvieti a "vypustí" pravdu na ženu a tá sa s tým do konca života nevyrovná, no proste úbohý idiot

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monika333slov
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
quorum
23. sep 2018

@hettinka píšeš"No myslím si, že ak chlap podvedie raz, spraví to zasa. A mal na to dôvod, nepodvádzal by, ak by bol v partnerstve plne spokojný."
myslím že sa to nedá takto generalizovať, spokojný v manželstve môžeš byť, ale stať sa to môže každému, (nehovorím že to je správne),
na ceste manželským životom na nás čaká veľa nástrah😈🍹💣 (ak má chlap, žena už stabilného milenca, tak to je už naozaj zlé a tam už naozaj vzťah nefunguje dobre a zachrániť ho bude ťažké)

smutnadusa3
autor
23. sep 2018

No neviem či by sa sám priznal, načapali ho. Tak musel s tým von, inak by som sa to tak či tak dozvedela.

janinah
23. sep 2018

Máš dve možnosti-buď to sama v sebe spracuješ a odpustíš,ale nezabudneš a nebudeš sa k tomu vracať ani v hádkach alebo ho opustíš.Rozvedená nebudeš,píšeš o partnerovi,nie o manželovi.Budeš sama matka s deťmi,takých je kopa a žijú.Pozitívne je,že sa ti priznal,zrejme ho to celkom dosť trápilo a potrebuje tvoje odpustenie aj ked samozrejme musel rátať s tým,že ho pošleš do teplých krajín.Môj manžel vie,že neveru neodpustím,jednoducho by som naň nevedela každý den pozerať a vidieť ho v mojej predstave v náručí inej a už vôbec by som nevedela s nám spať v jednej posteli,ale to som ja,sú ženy,ktoré roky tolerujú milenku /y a naučili sa s tým žiť.....takže my ti môžeme písať svoje názory,ale rozhodnúť sa musíš sama.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
smutnadusa3
autor
23. sep 2018

@hettinka nie ale plánovali sme svadbu o rok. Už len z toho je jasné, že to bol harmonický vzťah, v ktorom nič nechýbalo, veľa sme sa rozprávali a aj intímny život bol v poriadku.

smutnadusa3
autor
23. sep 2018

@janinah ja viem je to na mne len prvý krát neviem čo robiť.

eva8
23. sep 2018

@smutnadusa3 keď ste plánovali svadbu a nepodviedol ťa len raz, svadbu by som určite zrušila. Pri harmonickom vzťahu by sa "šmykol" len raz, to by som odpustila.
Keď to bolo opakovane, tak asi mu len vyhovuje tvoja starostlivosť. Nemá rád teba, ale pohodlie

janinah
23. sep 2018

@eva8 je celkom jedno či raz či x-krát,dôvera je narušená navždy....

smutnadusa3
autor
23. sep 2018

@eva8 čo tvrdí, tak len raz, vzťah s nikým určite nemal, ale nemôžem mu napríklad veriť, že takéto "raz" sa nemohlo opakovať.

smutnadusa3
autor
23. sep 2018

@janinah presne, zničil dôveru a úctu ku mne.

eva8
23. sep 2018

@janinah pred plánovanou svadbou, to je povážlivé. V manželstve sa s tým dá vyrovnať, aj keď dôvera je už narušená, ako píšeš. Ako mladá som bola na rôznych akciách a bola som zhrozená, čo sa tam deje..... A prsteň na prsteníku.....

alaguema
23. sep 2018

@quorum Plzák narobil týmto výrokom viac škody, ako osohu. Zatĺkať znamená, že aj napriek jasným indíciám a napriek tomu, že ten podvedený chce vedieť pravdu, má ten druhý zatĺkať a zatĺkať. Pre súčasnú generáciu 30-40-tnikov je Plzák už obsoletný, nie je nadčasový. Ženy sú vnímavé a zakysnutý podvod vo vzťahu bude aj po 20-ich rokoch kvasiť ďalej a nikdy dobre nebude, ak raz ona tuší a cíti pravdu. Mne osobne vo vzťahu prekáža viac nedostatok otvorenosti a intimity (nie sexuálnej, ale tej vzťahovej, ktorá je o úprimnej komunikácii o tých najhlbších osobných aspektoch), než jedna nevera, ktorú cítim, ale on ju nikdy neprizná, lebo si nechce komplikovať život a starý doktor Plzák, predstaviteľ starej generácie, kde boli vzťahy úplne inak usporiadané a vychádzali z iných dobových podmienok, tak povedal. Zabudnite už na Plzáka. Fakt 😉

smutnadusa3
autor
23. sep 2018

@alienkami poradňa ma nenapadla, neviem ako to prebieha. Vzťah by som chcela zachrániť, to mi hovorí rozum a city, ktoré k nemu mám, no srdce a dušu mám zranenú, cez deň sa držím, no večer to doľahne a len plačem.

taami
23. sep 2018

@smutnadusa3
Ako sa teraz správa? Ako sa postavil k tejto situácii?

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkati
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
quorum
23. sep 2018

@alaguema mne sa páči ako to všetko hovoríš výhradne v ženskom - chlapskom poňatí, (ženy sú vnímavé) akoby ženy nepodvádzali svojich manželov😉
ale súhlasím s Tebou, nedostatok intimity a otvorenosti si myslím, že ide s dobou, všetci len mačkajú prstíky do telefónov, samé soc. siete, samé fotky žrádla na instagram a na bežný medziľudský vzťah, ( keď si aj čo ja viem len večer sadneme a pokecáme ako bolo, a hneď človek cíti lásku a záujem z toho druhého), tak na ten už ani nie je čas😠

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
taami
23. sep 2018

@hettinka
Ty si tvrdá ako heavy metal...veď písmenka znesú. Ľahko sa radikálne radí od stola.

romiada
23. sep 2018

@smutnadusa3 daj priechod svojim citom (skus ale mimo deti). Je to prvy krok potrebny k zaciatku ci uz s nim alebo bez neho. Musi vediet ako Ta zranil, ake boli Tvoje city. Ked tuto fazu v sebe potlacis bud budes smutna,zatrpknuta, ochories alebo sa casom kvoli tej depke aj tak rozidete. Cize kludne vykric sa, vylep mu jednu, zanadavaj si, dosklb mu tricko, rozstrihaj nohavice.....ver mi ze ten smutok vychadza dlho. Potom treba analyzu partnerstva aj samej seba. To ci to zvladnes sama alebo v poradni je uz na Tebe. Ak sa rozhodnes odpustit, treba mu to dat najprv "vyzrat" so vsim sudy. Aby nebral ako samozrejmost ze si sa z toho dostala bez nasledkov. Mas pravo na zlost,smutok,hnev,plac....precitaj si od poradkyne Zuzany Hradilekovej ako prebieha liecenie po vyzradenej nevere.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alienkami
23. sep 2018

@smutnadusa3 ani ja som na partnerskej poradni ešte nebola, ale predpokladám, že pohľad nestranného pozorovateľa moze byť užitočný. Môže poukázať na veci, ktoré si vy kvôli stereotypu neuvedomujete, pomôcť položiť otázky, ktoré máte hlboko v sebe a neviete ich sformulovať a vysloviť... Aspoň budeš vedieť, že si urobila všetko čo sa dalo. Samozrejme nie je to na jedno sedenie.

smutnadusa3
autor
23. sep 2018

@hettinka vieš my sme zo začiatku svadbu nechceli, teraz sme to tak cítili obidvaja, takže zase v tomto nemá vinu, no a to že som prakticky "slobodná" to čo znamená? Veď sme rodina 9 rokov, deti nebudú ako z rozvedenej rodiny? Ja si myslím, že je to to isté pre ne.