Platonická láska počas manželstva

comi
5. jún 2019

Ahojte,

píšem vám o radu , skúsenosti ...
prosím neodsudzujte ....
Som vydatá, v partnerstve 11rokov , dve deti. Prešli sme si roznymi krízami , od pubertálnych vylevov mojho muža až po rodinné problémy rôzneho druhu . Vela trápenia s detmi , mm do rána v práci a ja sústavne s malymi detmi doma . Teraz ked sa to trochu ustálilo , asi mi šiblo ... cítim sa teraz s mm vo vztahu ako keby sme boli nejaky dobry znamy alebo ako súrodenci, nebaví ma s ním sex , beriem to len ako povinnost a čo je najhoršie som zamilovaná do nášho spoločného , sníva sa mi o nom , myslím na neho každy den, modlím sa aby som ho rano po ceste do školky stretla , som z toho na prášky a neviem ako z toho von. Bojím sa, že vykríknem v noci jeho meno 🙂 Neviem ako to cíti on, možno prebehla chemia, možno nie... ale je to zufalstvo v takom strednom veku a ked mám záväzky a manžela. Myslím si, že sme sa s manželom pri tolkych starostiach až tak podporovalli aj nepodporovali , že som zatúžila po niecom kde aspon trochu zabudnut čo bolo a miestami ešte aj je .... citim sa ako 15ročná , ako vyhnat z mojho tela , to čo ma momentálne ovláda? Asi potrebujem psychiatra , lebo to je hrozne velka túžba po dotyčnom :( myslíte, že to tak môže cítit aj dotyčny, ako ja?
Dakujem kto si nájde čas , podiskutovat

lubik87
5. jún 2019

@comi hlavne ak nemáš záujem rozist sa s manželom ani nad dotyčnym či má záujem nerozmýšľajú ostan len v rovine snívania...a vieš čo ti chýba...ťa vášeň ktorá z vášho vzťahu už vyprchala..ale ak by ste obaja chceli nič nieje stratené.....veľmi dobre si rozmysli čo ďalej spravíš vrátiť sa to nedá a ublizis naraz mnohým ľuďom....iné by bolo až by bol manžel za rozchod ....

teressa30
5. jún 2019

@comi ahoj, chcem ti napisat len to, ze sa to stava...to, ze sa ti niekto zapaci, to, ze si unavena zo stereotypu atd...to sa nesa ovplyvnit...ale...treba sa vo vnutri asi spytat, ci je to naozaj laska, ci to nie je len ohurenie niekym inym, nadsenie z niekoho ineho, obdiv k nikomu inemu...to vsetko je krasne, ale isto vies, ze aj to prejde...a potom bude vsetko rovnake ako teraz...nemyslim doslova...ale zamilovat sa do niekoho a zostat s niekym po boku do konca zivota chce asi nieco viac, nez len nadsenie 😉

galioska
5. jún 2019

@comi partnerstvo nieje len o sexe, vášni, treba dokázať žiť a fungovať aj ako priatelia, tiež treba niečo urobiť pre znovuzrodenie vášni, lásky...píšeš že si stále s deťmi, chodíš aj medzi ľudí, do práce?

eva112014
5. jún 2019

@comi Hmm! Podľa mňa potrebuješ lásku. Všetci ju potrebujeme. Minie sa, hľadáme inde.... Úprimný úsmev opačného pohlavia vzbudí už záujem. V tej chvíli to tak cíti človek, že wau aké to je dobré. Skôr by som povedala, že je to vzácne. A človek si potom pri opakovaných stretnutiách s tou osobou si začne domýšľať, predstavuje si veci, sníva...
Super, gratulujem! Teraz snívaš o dotyčnom, takže verím, že sa aj chceš páčiť. Takže začni cvičiť (ak necvičíš), rob niečo pre seba. Choď do fitka. Stretneš nových ľudí, pracuješ aj na svojom výzore+zdravie a to najlepšie prídeš na nové myšlienky!!! Vyjdeš zo stereotypu a zistíš, že ten dotyčný ani nie je taký Wau! Získaš nadhľad. 😉

janinah
5. jún 2019

Prvá odpoved čo mi napadla- ty nechodíš do práce?tak začni a potom nebudeš vedieť,kde ti hlava stojí a na dáke bočné lásky ani nepomyslíš....a druhá je- váž si toto,čo máš,staraj sa o to,čo máš isté a čo má význam v tvojom živote,ak ti chýba momentálne "len" akási vášeň ,tak toto sa dá riešiť- začni napr. tak,že objednáš dáky víkendový pobyt pre svoju rodinu,ak sa dá,tak aj bez detí a spomenieš si prečo si si práve toho muža zobrala za manžela...kontaktu s tým druhým sa vyhýbať,nemá to budúcnosť /ak máš rozum /

babysilvinka2018
5. jún 2019

Tak záleží čo Ti chýba v manželstve.Žiadne manželstvo neni dokonalé. Ale načo meniť 80% za 20% ?

kristina2412
5. jún 2019

@eva112014 presne ako píšeš👍chvíľku bude lietať, bude sa mat na čo tešiť,bude sa snažiť páčiť,prinesie to do života novú iskru a potom ako prišlo tak odišlo🙂 zistí že neni taký bohovsky a že aj doma má materiál s ktorým sa dá popracovať😉

eva112014
6. jún 2019

@kristina2412 áno, keď to zostane na tejto úrovni. Kým jej nenapíše niekto z MK, alebo jej nepovie niekto, že sa aj ona páči tomu dotyčnému. 😃
"Dostane krídla" a smeruje už aj k tej osobe. 🙂
Ona sa aj pýta tu na MK, že to tak môže cítiť aj dotyčný to isté, čo ona.

alexandra2468
6. jún 2019

Najviac ma zarazilo, ze sa autorka na konci pyta, ci to dotycny moze citit rovnako...

eva112014
6. jún 2019

@comi Vezmi si jednu radu z týchto diskusií. Jeden ťa "posiela" akože cvičiť, druhý do roboty ... Proste všetky niekam! Vieš čo to znamená? Zmena! Potrebuješ zmenu a toto čo zažívaš je psychický "stav vyhorenia". Keď dookola stereotyp s deťmi, domácnosť, upratovanie ...
Ozaj! Keby si zistila, že máš smrteľnú chorobu, čo ťa napadne ako prvé? Strach o koho? Verím, že by nebola tvoja prvá myšlienka - dotyčný. Však?

comi
autor
6. jún 2019

Ano pracujem , cvičit necvičím lebo to už nestíham ,,ale ked sa dá nájdem si čas na manikúru ,pedikúru ... na materskej som bola 8 rokov ,ved to každá poznáte poriadny kolotoč ,,svokrovci pracujúci a rodičia sú daleko. Dalšia vec, že sa v manželstve trápim a nechcem aby deti mali unavenu nervoznu mamu kazdy den . Ako píšete neviem kde mi hlava stojí, preto ma tahá ten “únik z reality”
Ano určite je rodina no.1 , ale pokial to stojí zato

dskjhfdlkdjhl
6. jún 2019

@comi treba pracovat na vztahu, nie vymyslat, ci nejaky cudzi chlap citi to, co Ty. Manzelstvo by nemalo byt ako ponozky, ktore pri prvej diere vyhodis a kupis nove.

limia7
6. jún 2019

Ja by som poradila zostať iba pri snívaní. Snívať o niečom je pekné, ale zostať iba pri tom. Nerozbíjaj si rodinu a nerozbíjaj ju niekomu inému. Tiež by sa ti asi nepáčilo, keby to niekto urobil tebe. Skús si s manželom vyjsť na romantickú večeru, obleč si krásne šaty, pekne sa namaľuj a pozhováraj sa s ním, urobte si spoločné plány na víkend a zaspomínajte si. Presne ako píše @dskjhfdlkdjhl , treba popracovať na vzťahu a nie myslieť na to, či nejaký iný chlap cíti to isté čo aj ty. A keby aj? Chíľku by si si užila, no vždy by si sa vrátila domov k svojmu manželovi a deťom. No nezabúdaj na to, že každý úlet raz vyjde najavo (tomu ver) a mohlo by ťa to stáť rodinu. To by si asi nechcela, nestojí to za to...

bubalea
6. jún 2019

Mala by si si v prvom rade nejak urovnať to, či chceš ostať s manželom alebo nie. No neviem, či by som sa do niečoho v tvojom prípade púšťala. Podľa mňa je to len nejaký chvíľkový ošial a nič viac. Asi by si ľutovala, ak by si sa do toho púšťala

janasim
6. jún 2019

vsak to je chemia,to sa stáva,take iskrenie,flirt,ale vzdy si pomysli že dáka by sa hned ujala tvojho manzela a ono ta to prejde....

17juraj17
6. jún 2019

@comi Treba si uvedomit ze pises o dvoch rozlicnych velicinach. Nefunguje ti vztah doma ? No tak to bud vyries alebo sa rozid.
To ze niekoho platonicky milujes je len fatamorgana. Ty milujes iba predstavu o nom a namyslas si ze on citi to iste. Pozri ja mozem platonicky milovat Lucku Vondrackovu. Ako predstava super ale je mi to ho... platne a velmi pochybujem ze ona na mna mysli rovnako.

rumba01
6. jún 2019

@17juraj17 presne takto isto mi to pride, ze je to len ako keby nejaka predstava o tom, ze s nim by to mohlo fungovat lepsie ako s jej manzelom, s ktorym ma nejaku krizu

larisalarisa
6. jún 2019

Dotyčný to asi tak necíti . Berte to reálne, máte dve deti, takže ak nieco bude z jeho strany , tak len flirt. Žiadny chlap nebude živiť dve cudzie deti . Teda pokiaľ vy nie ste o 25 rokov mladšia ako on. Snívate o ňom , myslím , že je to ok. Ale hľadať tam niečo viac...... neverím

moonlight1210
6. jún 2019

@comi na psychiatra to nie je. pokial sa mu nechodis cielne tulat popod okna, nezistujes si jeho zvyky, nestopujes ho na FB, instagrame a inych soc sietach, nechodis sa "nahodne" tulat na miesta, kam chodieva, aby si ho akoze nahodne stretla a popri tom zanedbavas svoje povinnosti a zivot, tak si v pohode. 🙂

to, ze tajne dufas a tesis sa, ze ho stretnes rano cestou do skolky a podla toho, ci sa ti to podari, alebo nepodari sa ti pocita den - to je este v pohode. (aj ked manzelovi by sa to nepacilo a tebe tiez nie, keby si vedela, ze tvoj muz ma take myslienky o inej zene.)
aj to, ak sa prave kvoli tomu doslednejsie uces, namalujes a oblecies.

ci to ma on ako ty - tazko povedat. skor nie, ako ano.

kazdopadne si z takejto situacie vezmi dve veci:
- zena, ked je zalubena, tak ziari a iskri humorom, vsetkymi svojimi lepsimi strankami. to ju robi zrazu pritazlivou aj pre muzov, co by si ju inak nevsimli (osobna skusenost - akonahle som si konecne nasla vaznu znamost, tak zrazu so mnou chceli chodit piati dalsi. ako wtf? a kde ste boli doteraz? teraz si uz trhnite, mate smolu. 🙂 ).
takze je to pre teba impulz. dava ti to chut a energiu snazit sa na sebe pracovat. starat sa o vyzor, mas lepsiu naladu, si veselsia, hlucnejsia, vtipnejsia (pokial pre zmenu striedavo neupadas do depresii, ze on k tebe neciti nic 🙂 ). tak to vyuzi a iskri.
moze to vratit iskru aj do tvojho manzelstva.
- na druhej strane (co sa tyka toho, ze ti z neho sibe) zamysli sa nad tym, ze aj ked sa zrejme snazis pri stretnutiach tvarit uplne normalne, je mozne, ze uz si vsimol, ze si do neho zalaskovana. ono to ide mimo teba. mnoho ludi si mysli, ako to dobre skryvaju, ale len malokomu sa to realne podari nedat vobec najavo.
a teraz si predstav, ze to tak je a bohvie, co si on o tebe mysli, ak ty pre neho nie si rovnako dolezita. jeho kamoska, znama, mamina dvoch deti a pokukava po nom ako pubertiacka. mozno je z teba pobaveny, mozno prave naopak preto v duchu o tebe stratil dobru mienku.
je len dobre sa niekedy uvidiet ocami z druhej strany. vtedy si clovek najskor povie: co to stvaram?

ak chces zaplnit pocit prazdna v dusi, musis si najst nieco ine. zaplnat prazdno zalubenim (aj ked to byva najcastejsia vec, co ludia urobia) je ako opriet svoje statie o plecia niekoho druheho.
ked to nevyjde, sklamanie a prazdnota je zrazu dvakrat vacsia.
navyse nad tym vobec nemas kontrolu, kedze to urobis zavisle od povahy, nalad a ochoty toho druheho.

comi
autor
6. jún 2019

@moonlight1210 dakujem krasne napisané, pomohlo ... 🔝

eva112014
6. jún 2019

@17juraj17 No tebe by to mohlo byť možno h .. platné (ako píšeš) a to preto, že ju nestretneš tak často. (Vondráčkovú). Ale taká kolegyňa do ktorej si sa zahľadel napríklad. Hmmm ... To by už nebolo také jednoduché. Či?

17juraj17
6. jún 2019

@eva112014 Ale hej. To davam. Ja pracujem defacto vacsinou so zenami. Bud som sa to naucil ovladat alebo mi to je uz po tolkych rokoch jedno 😀 Maval som aj ja samozrejme take stavy ale to sa mi vek zacinal cislom 1 ci 2 😈

eva112014
6. jún 2019

@17juraj17 Počkaj , z pohľadu muža ma to zaujíma. Ty si sa naučil ovládať fyzickú krásu žien, ktorá na teba útočí v práci? ☺️ A naučil si sa ovládať svoje emócie? Prežil si platonickú lásku a povedal si, že ďakujem nie, mám rodinu a to tak, že si bol naďalej v kontakte s tou ženou? Že žena čo cíti, viem pochopiť. Vieš, muži rozmýšľajú od žien tak troška inak. (väčšinou)

eva112014
6. jún 2019

@17juraj17 A vieš, vraj v lete majú muži viac auto nehôd. Samozrejme, že na vine sú ženy. 😀😎
Alebo ani nie tie ženy. To výrobca tých sexi tričiek a sukienok a potom ten predajca. 😂😂😂

17juraj17
6. jún 2019

@eva112014 V podstate si to vystihla. A dokonca dokazem pracovat a spolupracovat so zenami s ktorimi som mal sex a vychadzame si ako velmi dobry kamarati. Je to vsetko iba o sebakontrole a ovladani emocii. Ako som vravel so zenami pracujem cely zivot a casom clovek pride na to sportova postava a biela sukna nerobi zenu zenou. Ale samozrejme ze sa na pekne dievca rad pozriem no nejdem sa z toho zblaznit. Skor zhodnotim a idem dalej...

eva112014
6. jún 2019

@17juraj17 Takže pracuješ stále ešte so ženami s ktorými si mal sex a dokonca vychádzate si spolu ako veľmi dobrí kamaráti. A to bol sex počas manželstva???
Vieš, nie je to jedno. Keď žena, teda aj autorka napríklad získa sex z platonickej lásky, nielen že sa uspokojí emocionálne, fyzicky a čo ja viem čo ešte.... Ale aj zmúdrie, dokáže odolať neskôr, keď to nevyjde na povrch a bude možnože aj top manželkou. (v očiach muža, ktorý nič nevie).
Každá skúsenosť je dobrá rada.

tabakmirka
6. jún 2019

@17juraj17 Kokso, toto by som ja nedala. Ale tak chápem, že vy chlapi to v tomto máte asi trošku inak jak my ženy. My do všetkého dávame aj viac citov a tam je asi ten problém :/

lilitela
6. jún 2019

@comi Ide o to, ci ti tato predstava pomaha prezit den, alebo ci ta este viac ubija vdaka uvedomeniu, ze doma je to nuda.
Skus si predstavit, ze ci by si s nim dokazala fungovat. Urcite o nom dost vies, ked je to spolocny znamy. Dokazala by si s nim zit? teraz neni podstatne, ze by si sa mala rozist, alebo mat iba bokovku, alebo co na to deti. Predstav si kazdodennu rutinu s tym clovekom a s jeho povahou.
Ranne vstavanie, riesenie povinnosti, varenie, domacnost, konicky, nakupy, dovolenky, planovanie, financny rozpocet?
Bol by to dobry partner? Ci ma nieco dostatocne nedokonale, co by si nezniesla?
Inak vravi sa, zide z oci, zide z mysle.

eva112014
6. jún 2019

@tabakmirka Vidíš, toto sme my ženy. Dokážeme muža pochopiť. Teraz si predstav, že muž povie mužovi, že sa mu niekto páči. Aká bude reakcia muža? Nie, nechoď do toho kamaráde. Máš krásnu ženu, rodinu, deti ... však, keď máš krízu, porozprávaj sa so ženou atď. 😂😂😂
Žena? Keď to "spraví" počas manželstva už je za všeličo možné.

whistler
6. jún 2019

@comi Každý vzťah si týmto prejde. Stereotyp manželského života je niekedy ubíjajúci. Ráno zobudiť, drobizg odviesť do škôlky/školy, do práce, tam celý deň muklovať, potom rýchlo domov / pre deti, nakúpiť, navariť, poučiť a na romantiku už času ostane žalostne málo. Takéto odcudzenie môže kľudne prejsť do stavu kedy žijete len zo zvyku, ale telo si pýta niečo viac. A teraz si našlo fantáziu v podobe nejakého vášho spoločného známeho.

A ty si musíš teraz zodpovedať len jednu vec - si ochotná riskovať celú tvoju rodinu kvôli niečomu neznámemu a práve preto vzrušujúcemu? Predpokladám že keď ho stretávaš cestou do škôlky, tak aj on má rodinu. Myslýš si že by on chcel tiež o to všetko prísť? Pretože toto by v reále skončilo rozbitím dvoch rodín.

A čo vlastne od tohoto očakávaš? Ide ti len o náhradu v sexe alebo očakávaš s ním komplet vzťah? Aj s tými komplikáciami ktoré by z toho vyplývali?