Platenie vo vzťahu

mango_123
27. máj 2022

Ahojte žienky 🙂 mám takú otázku, som vo vzťahu už 5 rokov a na začiatku zvykol platiť obed alebo večeru partner posledné 2 roky to platím vždy ja a keď on kúpi tak maximálne bagetu za 1,50€ je to ok?

lejusinka
27. máj 2022

Zalezi podla toho co vyhovuje vam ze je ok. My sme toto nikdy neriesili, vzdy platil ten co mal blizsie k penazenke a nikdy sme sa nad tym ani nezamyslali.

zdenka11081983
27. máj 2022

@mango_123 načo sa pýtaš, ty vieš, že to nie je OK. Máš škrbla ..

iv007
27. máj 2022

Ked chodis so studentom ktory ma brigadu a byva s rodicmi tak je to ok.Ak je to dospely muz, utekala by som kade lahsie..

kitycat
27. máj 2022

no ak 3 roky platil vsetko on tak teraz platis ty 2 roky tak este rok a karta sa zase obrati? :D

To ste sa nikdy nestriedali? Po piatich rokoch by si mala mat "gle" opytat sa jeho co sa deje...hodit na neho ockom ze nech plati on, ze ty si minule...my sa s frajerom dohadujeme...vacsinou on ma stravenky :D

mango_123
autor
27. máj 2022

@iv007 ja som študentka on pracuje

mirage
27. máj 2022

@mango_123 tak sama vies, ze to nie je ok.

pribinak
27. máj 2022

@mango_123 fuj 😱😱😱 študentka platí pracujúcemu ?

Dievča zlate, hľadaj si iného

sona96
27. máj 2022

@mango_123 a rozprávala si sa o tom s ním?

sense
27. máj 2022

Keby som študentka tak určite by som neplatila obedy alebo večere pracujúce u chlapovi ale ani by som si nenechala 3 roky všetko platiť

marsmykkok
27. máj 2022

@mango_123 tak mu normálne povedz, že ako študentka si nemôžeš dovoliť platiť x krát mesačne večere a obedy, že ho pozveš len na špeciálne dni (valentín, výročie) a ked niekde budete kúpite si bagetu alebo zoberiete niečo z domu. Nechápem že to riešiš tu na MK ako keby si bola na prvom rande a človeka nepoznala a ste spolu 5 rokov. Základom vzťahu je komunikácia, ak nebudeš/nebudete komunikovať rýchlo to pôjde do hája...

zmrzlinka2021
27. máj 2022

@mango_123
Toto by moj muz nedovolil. Bola som studentka, on pracujuci, ani 1 euro som nikde neplatila. Povedal mi, ze budem moct platit, az ked budem zarabat viac ako on.

Tebe sa to zda normalne?
Preco mu nepovies, ze platit uz nebudes - on je pracujuci muz, ty si jeho nepracujuca priatelka a buduca zena.

Dokelu, postav sa za seba!

marcellka32
27. máj 2022

To si robíš srandu, že ty ako študentka platíš pracujucemu chlapovi

marsmykkok
27. máj 2022

a ešte ked povieš narovinu, že platiť nebudeš lebo na to nemáš, len raz za x mesiacov, uvidíš ako sa zachová. že či ťa začne pozývaš alebo platiť alebo bude držať groš. Možno si niečo len zle vysvetlil a má pocit že chceš platiť ty. Ale ak bude držať groš nadalej asi to nie je chlap na založenie rodiny...

sidicek
27. máj 2022

@mango_123 ako k tomu vôbec dôjde, ved čašník dáva uctenku väčšinou mužovi. Ci on ti to posunie a povie zaplať? A to až po 2rokoch si si všimla, ved sa striedajte, ale teda pracujúci chlap by mal platiť väčšinou, no samozrejme že nie vždy.

0silvia0
27. máj 2022

@mango_123 ak tohoto chlapa chces, tak s nim nechod na vecere a vyhnes sa plateniu. Ja osobne by som ho nechcela, nie som na toto zvyknuta. Moj muz vzdy platil. Sem tam som nieco zaplatila ja.

7kikuska7
27. máj 2022

Takto malo by to byt naopak. Ja som študovala(plus popritom brigáda) , môj pracoval a všetko platil on. Bolo mi to blbé tak scasu na čas som niečo zaplatila aj ja(aj keď on nechcel).
Keď som skončila školu, tak je to ako kedy niekedy on, niekedy sa ponúknem ja. Nevyžaduje to odomna(keďže plat ma vyšší), ale bolo by mi to blbé. Takže v tvojom prípade niečo nieje v poriadku. Ja by som s nim šla na obed /veceru keď donesú účet tvárila by som sa, že nič a čakala, čo sa bude diať, určite by som to neplatila.

aandrea9
27. máj 2022

@mango_123 kupuj bagetu aj ty a hotovo. Ze mu to tvoje platenie nie je trápne 🤦‍♀️

stanulienkat
27. máj 2022

Neviem ako mozete hned hodnotit chlapa, ked nemame viac info o ich spolunazivani a vydavkoch. Mozno chlap plati vsetko ostatne. Mne by bolo trapne nechat si vsetko platit prve 3 roky. To ti neprijemne nebolo? Ci neprijemne je len to, ze teraz musis platit ty? Musis dat viac info.

yoxinka
27. máj 2022

@mango_123
Ja som spoznala svojho muža, keď on už pracoval, ja som bola tretiačka na výške. Chodila som na brigády, ale v živote ma nenechal zaplatiť nič. Povedal mi, že by mu bolo trápne nechať ma platiť, keď on zarába a ja študujem.

lenka591996
27. máj 2022

A ty si po piatich rokoch vzťahu nevieš otvoriť ústa a povedať mu, že toto podľa teba nie je OK? To čo máte potom za vzťah, keď sa neviete otvorene baviť aj o problémoch?🤔