Písanie si s kolegyňou v práci a posielanie srdiečok

27. júl 2022

Ja mam pocit, ze takych tem je tu uz milion. Ale musim jednu pridat aj ja.
Ako by ste sa zachovali, keby vidite, ze vas priatel si pise s kolegynou vramci pracovnej doby cez pracovnu aplikaciu a ona mu posle emoji so srdieckami a on jej na to tiez da emoji so srdieckom?
On mi zacal hovori, ze jej pomahal s nejakym pripadom. Ja som sa ho opytala, ze preco mu to poslala srdiecka a povedala mu, ze sa mi to nepaci a on sa urazil a prakticky sa so mnou nebavi. Spravila som chybu ja a nemala som sa nic pytat, alebo to vidite inak? Je toto normalne?

petamich
27. júl 2022

ked pre mna kolega/kolegyna nieco spravi a vyrazne mi to ulahci, zlepsi, pomoze, tak bezne podakujem a poslem aj srdiecko, napr. ked mi odpise, ze nie je zac, tak na to odpoviem napr. srdieckom a nic romanticke ani eroticke ani s podtextom na tom nie je 🤷‍♀️ proste som sa podakovala

mamulik10
27. júl 2022

@petamich Podľa mňa to normálne isto nieje... A mne osobne by ti vadilo.

emily_666
27. júl 2022

Tiez si v praci piseme s kolegami a bezne si ako prejav vdaky olajkujeme spravu ❤ srdieckom. Doteraz ma ani nenapadlo,ze by v tom niekto mohol vidiet nieco ine.

fadama
27. júl 2022

Kolegyni pošlem aj srdiečko, kolegovi nie.

ninkaam
27. júl 2022

Taktiež by mi to vadilo. Rozdiel keď si posielajú dve kolegyne srdiečka a úplne iné je keď kolegyňa kolegovi..

petamich
27. júl 2022

@mamulik10 kazdy to mame nejako, ja nikoho nepresviedcam 🙂 mne to nevadi, mojmu manzelovi to nevadi (kedze bezne mi kolegyna alebo kolega podakuje rovnako), netreba za tym hladat nieco co tam nie je - napisem kolegyni napr. "dakujem ti velmi pekne Zuzi si poklad ❤️" alebo "usetril si mi dva dni roboty Martin, ze sa ti podarilo ten vymazany subor obnovit, dakujem ❤️" co je na tom cudne? pripadne ja som teraz na materskej a ked kolegovia nieco potrebuju, je to viac menej moja dobra vola, tak mi rovnako kolega poslal srdiecko, ze som mu povedala, ze sa zucastnim callu a podakoval sa a pridal srdiecko - no tak mame radi srdiecka ako prejav vdaky, cele

nam to skratka cudne nepride ale suhlasim, ze zalezi na kontexte - ak by mojmu muzovi kolegyna napisala dnes si tak super vyzeral a dobre vonal ❤️❤️❤️❤️ tiez by sa mi to nepacilo 😁

lienka9
27. júl 2022

Tiez posielam niekedy srdiecka kolegom ked mi pomozu..alebo pusinky a podobne..nikto za tym nikdy nic nehladal..teda snad ich doma nelustrovali zeny :D

makakova
27. júl 2022

@lienka9 🤮

lindous
27. júl 2022

Ja tiež patrím do skupiny ľudí, ktorí bežne používajú srdiečka v úplne neromantickom význame pri komunikácii s oboma pohlaviami a väčšina môjho okolia to robí tiež ... na samotnom emoji srdiečka naozaj nevidím nič zlé, dôležitý je celý obsah správy ...

misickaa4
27. júl 2022

Mozno to neznamenalo nic , ale u dospelych ludi mi to.pride minimalne velmi detinske a neprofesionalne. Ja by som sa len spytala, ci by sa to druhej strane pacilo...

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
missviolet
27. júl 2022

no dofrasa, ja srdieckujem celemu timu message ked sa prihlasia do roboty ako znak ze som prihlasenie videla... veru teda nerozlisujem, ci je to zena, alebo muz.

kaitlin3
27. júl 2022

@missviolet no a to nevies ze si neverna? :D:D

h2
27. júl 2022

Bežne používam ♥️, alebo 😘 v zmysle "ďakujem". Alebo 😍, keď sa mi niečo páči. Nič viac za tým nie je.

mandzula
27. júl 2022

Bezne sme si s byvalym kolegom posielali srdiecka a ani jeden z nas tym nic romanticke, nedajboze eroticke nemyslel.

katka700
27. júl 2022

posielanie srdiecok cez firemnu apku sa môže zdať divné, ale v podstate sa emotikonmi nahrádzajú deficity neverbálnej komunikácie takže ak je kontext pracovný, nič viac by som za tým nehľadala

dadis
27. júl 2022

v teamsoch mozes olajkovat spravu emotikonmi. ak citim za nejaku spravu od kolegu vdaku (vybavil
mi nieco o co som ho poprosila) a napise nieco v zmysle DONE, tak mu to osrdieckujem, je to viac ako 👍, no nic romanticke

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
koniarova
28. júl 2022

Bežne používame srdiečka a nič zvláštne na Tom nevidím.

slovakboy
28. júl 2022

Nie je to normálne posielať kolegyni srdiečka. V Amerike by mal z toho problém. Ide ale aj o kontext. K akému textu to bolo. Tvoja reakcia by mala byt takáto: “viem, že ste si so Žofiou posielali srdiečka. Nepáči sa mi to a zraňujes ma takými vecami”. Nič viac len to. A viac mu to nevycitaj ani nevysvetľuj. A nereaguj na jeho reakcie. Ak tak len opakuj toto stanovisko. Nemusíš mu nič vysvetľovať prečo máš take pocity. A na jeho nadutosť nereaguj nijako. Si zdutý? To je tvoj problém. Rozpravaj na neho normálne ale nijako sa mu nedoprosuj. A neospravedlňuj sa za svoje pocity. Nevyžaduj ani jeho ospravedlnenie ale keď to tak budeš cítiť môžeš.

slovakboy
28. júl 2022

@martina1985ba mám kolegu homosexuala a posielame si srdiečka alebo pusinky keď niekto niečo služobne dobre urobi. Ale berieme to ako srandu. On priateľa ma všetci o tom vedia a on takto vtipkuje o sebe. Vtipy o teplých sú tiež jeho téma. ❤️😘😄
To čo robí autorkin priateľ môže byt tiež iba sranda. Ale ona to tak cíti že nie je to sranda, tak je na ňom aby ju nezraňoval a nie sa urážal.