Piercing nad perou - kedy zmizne opuch?

kika419
29. apr 2019

Ahojte prosím vás ženy poraďte mi... V sobotu som si dávala piercing nad Peru. Pri prepichovani nebola ani krv ani nič všetko prebehlo normálne.. Nebola som v štúdiu ale robila mi to kamarátka ktorá to robí doma.. Mam to opuchnuté len na tej strane kde to mam prepichnute ako dlho bude ten opuch vaše skúsenosti čím to čistiť čím nie zatiaľ používam len lieh a repik

darinagod
29. apr 2019

tak ako repik by to mal pomoct zahojit. ako len tak medzi nami, cim ti to prepichovala, mas tam len opuch alebo aj nejaka infekcia by tam nemohla byt? preco si nesla proste do studia, vsak to az tak drahe nie je ani tam

kika419
autor
29. apr 2019

@darinagod ta čo mi to robila ma doma nato veci len to není štúdio. Piercing ch. Oceľ. Nemala som čas nato toto bolo narýchlo. Opuch infekcia nemyslím pretože ma to vôbec neboli aj keď si s tým hybem nič.

maria123a
29. apr 2019

Tiež, som si pár rokov dozadu dávala piercing nad hornou perou, ale v profesionálnom štúdiu, a opuch bol len v deň prepichnutia, nieje sranda robiť si piercing len tak “po domácky” všetko musí byt sterilne a piercing musí byt tiež najprv z chirurgickej ocele, aj miesto vpichnutia je presne určené, sú tam rôzne nervy, guľky Atd.. takze ak do pár dni opuch stále neustúpi, určite by som navštívila lekára alebo sa aspoň spýtala v lekarni. ”

javorinska
29. apr 2019

@kika419 nemachala by som to nicim, opuch by mal do tyzdna odist sam, tkanivo je podrazdene, preto malo taku reakciu ako malo 🙂

kika419
autor
29. apr 2019

@javorinska tak mam to čistiť len tým liehom?

kika419
autor
29. apr 2019

@maria123a bola som akurát v lekárni a tam mi dali nato curiosin že si to mam natierať aj na Peru a v okoli piercingu

dobkovci
29. apr 2019

Ja mam pod perou. Ono to chcelo čas kým sa to zahojí. Veľa som používala alpu až kým som nevidela že sa to zlepšuje. Citlivé to bude dlhšie. Ale bude to čoraz lepšie.

iwka_77
29. apr 2019

tým, že si to budeš dezinfikovať nepokazíš nič, práve naopak. Takže alpa úplne v pohodičke 🙂

kika419
autor
29. apr 2019

@iwka_77 môžem používať alpu? 🙂 lebo som čítala že sa to nesmie ani nič čo obsahuje alkohol preto sa pýtam že podľa skúseností. Ďakujem krásne

kika419
autor
29. apr 2019

@dobkovci a nebol zapal keď bola používaná alpa?, 🙂

dobkovci
29. apr 2019

@kika419 tak ja som používala. Vždy keď som mala pocit ze to treba očistiť spravila som tak. Bolo to opuchnuté.aj také akoby chrasticky sa mi robili okolo ale všetko zmizlo a zahojilo sa. Uvidíte no.

sunshine999
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sunshine999
29. apr 2019

@kika419 Piercing a ihla boli dúfam dezinfikované pred použitím. Opuch je úplne normálna reakcia. Nad perou/ v okolí pery sa piercing hojí rýchlejšie. Poznám babu, ktorá má piercing na hrudi medzi prsiami, tam je doba hojenia cca 6 mesiacov. Okolie pery max. 2 týždne. Niekomu sa hojí rýchlejšie, niekomu pomalšie. Najdôležitejšia vec je hygiena. Kúpte si betadin. Majú ho v každej lekárni. Používajte ho najlepšie 2x za deň, ale keďže farbí na hnedo, stačí aj večer. Naneste malé množstvo na vatovú tyčinku a OPATRNE dezinfikujte zvonka. Ak opuch nezmizne ani po 2 týždňoch, budete si ho musieť vybrať. Buď Vám to kamarátka zle prepichla, alebo proste vaše telo nechce prijať cudzie teleso. Pre vaše telo je to tiež niečo nové, musí si na to zvyknúť. Ale dodržujte tieto kroky.

kika419
autor
29. apr 2019

@sunshine999 ďakujem krásne naozaj 🙂 mam betadine a rozmýšľala som nad tým len som sa bála dávať si tam všetko určite si dam betadine 🙂,

kika419
autor
29. apr 2019

@sunshine999 všetko bolo vyvarene aj v liehu a až potom prepichovane aj tvar som si vyčístila liehom

kika419
autor
29. apr 2019

@dobkovci ďakujem 🙂 nech to len prejde už :D hlavne ten opuch

bronik89
29. apr 2019

@kika419 neboj sa to by ti malo do toho tyzdna prejst ako aj pisu vyssie, nic to nie je, len to tkanivo reaguje na ten vpich a na to ze tam mas vsadeni cudzi predmet 🙂 normalna reakcia u piercingov 🙂

kika419
autor
29. apr 2019

@bronik89 ďakujem za odpoveď 🙂 dúfam že bude dobre a že nedostanem zápal alebo čo toho sa len bojím

iwka_77
29. apr 2019

@kika419 tak ja nepoznám nikoho kto by mal nejaký problém s alpou. Ešte by na to bol možno vhodné aj tea tree olejček 🙂

renusko09
29. apr 2019

Žiadnom prípade sa to nelieči liehom viac to bude puchnut a hnisat robím mam niejake skúsenosti pirsing si treba čistiť solnim roztokom daj si do štamprlika vlažnu vodu a pol čajovej lyžičky soli a 3krat do dňa čistiť

montemotherone
29. apr 2019

@maria123a ...nie že "rôzne", ale dosť dôležité nervy 😉 To ti jedného pekného dňa ovisne pol tváre a potom pomoc doktori pomáhajte...

candii
29. apr 2019

V piercingom štúdiu si kúp na to roztok. Stojí asi 1€

magnolia555
29. apr 2019

@kika419 ahoj a vieš čo ma napadlo? Nemáš tam krátku tyčku? Ja som mala najskôr dlhšiu a potom kratšiu. Ak Ti podľa seba môžem poradiť, tak si to vydezinfikuj kľudne alpou alebo čím ráno a večer keď si umyjes zuby a daj si pozor až si to miesto nezababreš make-upom. Čím menej s ním budeš manipulovať, tým menej nečistôt si tam zanesieš.

kika419
autor
30. apr 2019

@iwka_77 na internete čo je piercingove štúdio píšu že je to zakázané tak preto som sa pýtala 🙂

kika419
autor
30. apr 2019

@renusko09 čistím si to solnim roztokom ako píšete a o tom liehu som nevedela tak už nebudem. Zatiaľ si dávam len ten solny roztok a betadin

kika419
autor
30. apr 2019

@magnolia555 nie nie mam dlhú tyčku úplne najväčšiu čo som našla keby dam krátku tak to nevydržím a nemalo by to kde puchnúť

frota3
30. apr 2019

Kludne to moze byt len opuch bez nicoho ineho. Proste tak ci tak, je to stale rana, ktora u kazdeho potrebuje iny cas na zotavenie sa

iwka_77
9. máj 2019

@kika419 to fakticky? To teda by som nepovedala, ale tak oni asi to majú preto napísané, lebo na to jestvujú aj rôzne špeciálne prípravky 😉