Petardy od suseda

michmich
27. mar 2018

Ahojte. Potrebujem radu co so susedovcami, ktory hadzu na nas pozemok petardy. Predosle roky to bolo len cez Silvester ale teraz je to pocas roka. Popieraju, ze su to oni ale ja som ich 2 x videla. Raz som ich videla ako vosli na nas pozemok aby pozbierali dokazy. Dnes som objavila v zahrade zapichnutu nejaku svetlicu.

syslik81
27. mar 2018

natocit ich na kameru a volat policajtov ..

korok200
27. mar 2018

a nepalite slamu a oni takto reaguju 🙂

michmich
autor
27. mar 2018

Nie, nikdy sme nepalili slamu. Vsetko kompostujeme, odpad separujeme. To skor oni palia, susicku radsej pouzivam aj v lete
@korok200

michmich
autor
27. mar 2018

@syslik81 ked to nikdy nestihnem. Oni nam to hodia pod okna a zutekaju.

osky
27. mar 2018

@michmich nie som.fanusik konania oko za oko ,zub za zub.ale v tomto pripade to asi inak nepochopia...
Zacnite to robit aj vy.
Uvidis ci ich to este bude bavit.
Alebo by si musels mat na dvore v kuse kameru...

baklik
27. mar 2018

@osky tiez mam blbych susedov a bohuzial slusny dohovor na nich neplati, este sa potesia, ze vedia, co ti vadi, tak to budu robit... niekto mi tu raz poradil, ze na sprosteho musis sprosto, inak nepochopi... a je to pravda. ked mi suseda v noci za spalnovou stenou pustala pracku, lebo ona tam ma kuchynu, tak som v noci par-krat urobila riadny lomoz aj ja, a ver tomu, ze zrazu pochopila... smutne, ale je to tak... takisto pod nami dupot ako kone do noci, tak som s velkym dupotom chodila aj ja a ver tomu, ze zabralo... v zmysle hesla - aky pozicaj, taky vrat... az potom to poniektori slabsie chapajuci alebo ignoranti pochopia... ked narusis pokoj im. ale zas treba zvazit, ze co, lebo petardy by som im urcite nehadzala...

michmich
autor
27. mar 2018

@osky ved to ze ani ja nie som zastancom oko za oko. Neviem si predstavit, ze budem robit to iste. Budeme sa natahovat ako male deti.

veronikastrickova
27. mar 2018

@michmich video ti nepomoze, pouzit sa to neda, volat policajtov dookola, ked palia seno volat tiez az kym nebude klud,

michmich
autor
27. mar 2018

Jeden clen rodiny je u nich policajt. Myslim, ze ani udanim to nevyriesim...

veronikastrickova
27. mar 2018

@michmich volat policajtov dookola, nic ine nepomoze, urcite ziaden videozaznam, alebo foto, z toho moztw mat problemy akurat vy, lebo natacat nemozte bez ich vedomia a uz vobec nie tieto nahravky pouzit, toho vy som sa bala viac ako to ze volat policajtov zato, ze mi cudzi clovek vlezie na dvor

michmich
autor
27. mar 2018

@veronikastrickova jeden clen rodiny je policajt... Zavolam akurat jeho kolegov a ti sa mi vysmeju do ksichtu.

veronikastrickova
27. mar 2018

@michmich tak naco sa pytas na rady? To ze niekoho natocis na vlastnom pozemku a potom to ukazes niekomu je akurat na trestne oznamenie na teba, ked uz teda maju toho policajta v rodine. Ked sa vsetci takto bojite znamosti, potom to tu tak aj vyzera!

baklik
27. mar 2018

@veronikastrickova trochu pochopenia by ti neuskodilo... nikdy nechapem, ako sa tu zeny dokazu podrypavat... ak nemam co napisat na podporu dotycnej, tak aspon cusim...

michmich
autor
27. mar 2018

@veronikastrickova Prave preto sa pytam lebo ja neviem najst riesenie. Chcem to kludne vyriesit, nie rozputat vojnu.

veronikastrickova
27. mar 2018

@baklik napisala som ako sa to danjedine riesit, co ma hadzat petardy naspat? Ale ked ma jednoduchsie najst vyhovorky tak nech si to necha, nech jej chodia cudzi po dvore, nech jej hadzu petardy, keby este v lete ked je fakt sucho palili by som zavolala hasicov, ze sa bojim ze horia. Tu sa inak neda pomoct, ked sa policajti zavolaju, musi sa to riesit, nemozu sa vysmiat, ich by som aj natocila ked sa bojim takejto reakcie od nich.

jasminet
27. mar 2018

chod za starostom ci koho to tam mate... nech riesi spolunazivanie v obci - pozve si ich na pokec...

baklik
27. mar 2018

@jasminet ano, to je dobry napad. snad bude starosta napomocny...

veronikastrickova
27. mar 2018

@michmich toto sa kludne riesit neda zial, mesiace som vyklepavala susedom nech su ticho v noci, slusne s nimi o tom pomohli az policajti a to tiez prisli, ked uz bolo ticho, ale vyriesili to. Nebala by som sa znamosti, naopak, volala policajtov hadzu mi tu petarsy, nepovolene mi vstupili na moj pozemo. Inak to nepojde a to nieje na vojnu. Hadzu to deti? Idem za rodicmi, nepomoze tak jedine policajti

veronikastrickova
27. mar 2018

@jasminet to musi byt fakt super starosta aby taketo riesil, to naozaj zavidim, moji rodicia tiez takto sa snazili riesit cestu zahradenu niekym kto ju nevlastnil a doteraz nic

zooeynka
27. mar 2018

@michmich nainstalovat si na pozemok kameru na jasne viditelne miesto, aj s nahravanim, nie je to drahe, a susedia si rozmyslia ci vam tam budu chodit odpalovat. Clovek je hned predposratejsi ked ho vidi technika a potom ti uz nebudu moct popriet ze su to oni ked im ponuknes moznost pozriet si ich zo zaznamu.

michmich
autor
27. mar 2018

@jasminet To by som mohla. Starostka nam bola vzdy napomocna.

veronikastrickova
27. mar 2018

@zooeynka nahravat moze kolko chce ale pouzit nahravku to uz bez ich povolenia nemoze a to ti povie kazdy policajt, kazdy jeden pravnik

michmich
autor
27. mar 2018

@zooeynka V podstate mozem kupit kameru a natocit ju rovno na nich. Nepouzit to na policii ale im povedat, ze ich mam natocenych a myslim, ze by sa mohli toho zlaknut.

veronikastrickova
27. mar 2018

@michmich ked maju v rodine policajta tak sa ti z tej kamery akurat tak vysmeju, zial je to tak riesila som toto iste

jasminet
27. mar 2018

@veronikastrickova u nas na chalupe riesi vsetko mozne starosta - od pobehujucich psov po zadrhnute sliepky, bordel vo dvore pri hlavnej ceste...

veronikastrickova
27. mar 2018

@jasminet to je fakt parada u nas toto 0bodov, ked sa to da by som urcite skusila este takto riesit, ale kamery naozaj v nicom nepomozu

jana_eyre
27. mar 2018

a to.robia normalne dospeli ludia?

michmich
autor
27. mar 2018

@jana_eyre Videla som syna aj otca. Takze aj dospeli...

veronikastrickova
27. mar 2018

@michmich vy ste im nikdy nic neurobili?

noname26
27. mar 2018

@michmich s tou kamerou sa mozes chranit tak, ze na viditelne miesto das cedulku chranene kamerovym systemom.tym sa vyhnes opleteckam s porusenim sukromia, osobnych udajov a pod. Ak je tvoj majetok takto riadne oznaceny, nejde o verejny priestor, kde by sa vyzadoval suhlas vyuzivajucich, je to potom ok