Pes k ročnému dieťaťu

26. máj 2023

Zaobstarat si psa k ročnému dieťaťu? Zaujíma ma či máte skúsenosť, inak prosím sa nevyjadrujte, diki
Neviem sa rozhodnúť, jedná sa o byt.

syslik81
26. máj 2023

mas cas obliekat dieta vzdy ked sa mu bude hciet na wc? a stena musi casto.. budes mat cas popri dietatu este trenovat stena? mas ho kam dat az pojdete na vylet kam nebude moct alebo na dlhsiu dovolenku? mas na psa dostatok casu? co ak pride dalsie dieta? zodpovedz si otazky a sama uvidis .. mat psa je ako mat dalsie dieta vsetko ho treba ucit starat sa ...

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
milanemila
26. máj 2023

Kamarati si takto k 6 mesacnemu dietatku kupili stena dalmatinca, skoro sa zblaznili, hlavne teda mamicka 🙈 takze osobnu skusenost nemam iba zprostredkovanu, ale ak sa rozhodnes pre psika, tak bude lepsie uz dospeleho.

marca12
26. máj 2023

Ja si neviem predstavit mat psa v byte. Je to velmi obmedzujuce,chodit stale vencit,vysavat chlpy,umyvat podlahu. Okrem toho stena musis cvicit a mat dostatok trpezlivosti. Pes v byte knuci a steka,ked je sam. To sa tiez musi oducit,ak natrafis na povahu,ze bude stekat,knucat,susedia ta zozeru.

timilv
26. máj 2023

my sme nemali síce k ročnému dieťaťu ale k novorodencovi a už by som to znova nespravila... X-krát denne ísť popri malému dieťaťu von venčiť. Do toho venovať sa dieťaťu, domácnosti, vychovávať psa a fakt reálne na začiatku boli dni kedy aj každú hodinu - dve sme s ním išli von. Akonáhle sa šteniatko zobudí, treba ho proste brať von. Bez ohľadu na to, či bude malé spať, jesť, hrať sa, ležať choré,... Myslela som si, že aké to bude super, pôjdem von s malou a aj vezmem psa. Jasné 😂🙏
Ja by som ešte počkala kým bude dieťa natoľko samostatné, že ho na tých 10-15 minút vieš nechať bez dozoru kým s ním zbehneš pred vchod ho dať vycikať.

divokykonik
26. máj 2023

Ja mám pri malom dieťati mačku a aj to musím stále dávať pozor, aby si navzájom nerobili zle. Pes je ešte horší spoločník do bytu. Už ani mačku by som nechcela a to je nenáročné zviera. Prispôsobovať sa ročnému dieťaťu a ešte aj psovi, no majte ma radi. Musela som sa vyjadriť, aj keď si prosila len o skúsenosti so psom. Prepáč. 😀

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heidy222
26. máj 2023

Šteniatko určite k batoľatu neodporúčam. Ja mám staršieho psíka a s batolatom som mala fakt že dost

mediana
26. máj 2023

Kľudne si zoberte z útulku už ročného psíka, ktorý už má návyky. Ja mam tak. Keď sa dcérka narodila, psík mal 1 rok (my sme ho mali od 3m), kde je vôľa, tam je cesta... dcéra miluje psíky, ráno venči muž, potom cez obed berieme my von psíka, poobede spolocne... je to fajn. Jasne aj starosť s vysavanim a zmyvanim, ale kto chce...

teleskop
26. máj 2023

NIE!!!!

anonymanonym
26. máj 2023

Ak mas skusenosti so psom, vies co to obnasa a vies si to predstavit aj s malym dietatom, kludne. Ak tie skusenosti nemas, tak k malemu dietatu nie.

autor
26. máj 2023

Mám skúsenosť, skôr , že ako si zvykne starší psík k dieťaťu, stena asi nie je vhodné

majlo1234
26. máj 2023

Nie, nesla by som do toho. Je s tym kopec roboty, hlavne ak ide o stena a zaroven o ludske stena. Minimalne pol roka nebudes vediet, co skor(iba ak by si mala extremne stastie na kludne povahy oboch steniat😂) my mame seniora psa a aj ten mi lezie na nervy-vsade chlpy, hovna zbierat, vencit, jeden bezi rychlo, deuhy pomaly, jeden zje hovno, druhy do ruky chyti hovno…
Co sa tyka benefitov vlastnenia psa pre dieta, myslim ze citelne budu trichu neskor

dominikamacakova
26. máj 2023

Ak sa máš aspoň trochu rada tak to nerob

beata_k
26. máj 2023

K rocnemu stena? Ani keby mi za neho platili kazdy den 100€, tak by som nechcela.

fialova36
26. máj 2023

Osobna skusenost - nie, nikdy!!! Nikdy.. 2 deti, 3 a 1r, a stena v byte bola katastrofalna kombinacia.. Podotykam, že ja som so psom doma nikdy nesuhlasila.. Muž stále v práci a ja na všetko sama. Psov naozaj milujem, ale toto som nedavala a normálne mi z tej zataze z každej strany preplo.. Chodila som brigadovat, deti nonstop choré a ešte vychovavat aj stena.. No nikdy viac.. Takže za mňa určite nie, neodporucam.

autor
26. máj 2023

Dobre veď ak nie stena tak ani staršieho? Nezvykne si??? Neskúsil niekto?

autor
26. máj 2023

Vďaka za odpovede ♥️

fialova36
26. máj 2023

Ja by som asi ani starsieho nechcela.. Možno neskôr keby boli deti väčšie.. Ale k rocnemu dietatu ani stena, ani starsieho. Starostlivosť si vyzaduju obaja, či stena alebo starší pes, vencenie za každého pocasia, cesanie, kupani atď..

autor
26. máj 2023

@fialova36 mne moc chýba pes ☹

syslik81
26. máj 2023

ono zalezi -starsi si zas nemusi sadnut s dietatom .. ja mam psa aj macku obe este pred dietatom .. ale mam aj zahradu takze ak prsalo tak to bolo jednoduhsie pre mna .. no ked mala zacala liezt umyvala som podlahu 2x denne plus vysavala chlpy .. lebo nech sa snazim akokolvel tie chlpy k nim proste patria .. macka si s dcerou nerozumie dodnes -ale respektuju sa .. 2 x ju aj skriabla - mala ju zatlacila do kuta a hold sa branila .. dcera pochopila a uz ju neotravuje.. ale rovnako sa to moze stat so psom . nechtiac poskriabe pohryzie v ramci hry etc... ak nemas skusenost so psom pockaj az dieta podrastie ..

anonymanonym
26. máj 2023

Zalezi ako starsi. Nejaky fakt senior nemusi mat uz nervy na male dieta. Do seniora by som nesla. Starsi dajme tomu 2-5 rokov za predpokladu, ze ide z podmienok kde prichadzal do styku s malymi detmi a ma s nimi dobre skusenosti moze byt fajn. Aj ked ja by som si skor ked uz trufla na šteňa (mne sa predstava psa, ktoreho nepoznam minulost k malemu dietatu moc nepaci) a pripravila by som sa na extremne narocne prve mesiace. Ale to som ja...
A urcite treba zvazit aj to preco vlastne uvazujes nad psom a co vies tomu psovi ponuknut. Lebo sa budes chciet venovat dietatu, behat s nim po ihriskach, detskych kutikoch,.. a tam psy casto nesmu. Vies to sklbit tak, aby nestradal ani pes, a samozrejme ani dietatko? Aj kocikovanie.. znie to pekne ist kocikovat a aj vencit, ale pes moze teoreticky spociatku tahat a zrazu je z peknej prechadzky peklo. Vies ako rychlo a ucinne vyriesit taketo (a mnohe ine ktore mozu hypoteticky nastat) problemy, aby ste sa doma nezblaznili? Moze skakat po ludoch, teda aj po malom dietati (riziko urazu) - poradis si s tym?
Ono osobnu skusenost nemam, ale poznam nespocetne vela ludi, kynologov, trenerov, majiteliek ch.stanic, ktore maju male deticky, aj psa, dokonca psov a zvladaju to vsetko na jednotku. Ale oni tym ziju a buduju to aj v detoch, vlastne vyrastuju mozno buduci kynologovia co to maju od malicka na ociach. Na ihriska chodia na prirodne, do lesoparkov, proste treba mat vytipovane tie mizive moznosti kam moze ist aj pes. A robia multitasking - venujem sa dietatu a popri tom trenujem aj psa. Snazia sa to sklbit aj dokopy. Dieta zapajaju do treningu psa. Vymyslaju tak aby to bolo zabavne aj pre dieta (aj malicke dieta sa da kreativne zapojit), aj pre psa. Casto mam taketo veci na ociach a obdivujem to. Fakt. Lebo je to zahul jak svina. Ale da sa to. Kto naozaj chce, tak to da, aj tak aby boli vsetky strany spokojne.
Co uz ale neobdivujem je ked si niekto zaobstara psa k dietatu a nakoniec si psa vsima len ked ma nanho cas a chut, a nepozera aj na potreby psa. Treba to dobre zvazit.

mikitilik29
26. máj 2023

Určite nie. Pes je záväzok po celý jeho život. Nebudeš mať toľko času

autor
26. máj 2023

@mikitilik29
@syslik81 ja mám hojne skúsenosti so psami. Vďaka za vyjadrenie pomohlo ♥️

autor
26. máj 2023

@mikitilik29 o to nejde , je to krásny záväzpo, otázka nie je či ale kedy 🙂

autor
26. máj 2023

@anonymanonym vďaka za vyčerpávajucu odpoveď. Trafila si do čierneho. Vidím to tak isto, že radšej stena,ale bude to zahul. Ja som sa aj zhanalaa po stenati ale ľudia ma dosť odhovorili. Ja počkám, zregenerujem sa , keďže som mala dosť náročné obdobie a potom zrejme to šteňa. Ďakujem za zhrnutie, je to fajn tak vidieť z druhého pohľadu, ale v podstate môj názor. Ja bez psa neviem žiť, psov milujem neskutočne.

klarolinne
27. máj 2023

Podľa mňa sa to dá skombinovať, len musíš chcieť a vedieť si to zorganizovať. Samozrejme začiatky náročné a šialené. A dôležité je aj aké plemeno psíka. Ale chápem, že psík chýba plus budú parťáci, spolu vyrastať ❤️

hennyinnsbruck
27. máj 2023

Ked mas chlapa co pomoze , resp bude brat na cvicisko (neviem ake plemeno) tak sa da .Vsetko sa da.
Znamy kupili labradora mala mala vtedy par tyzdnov.

Starsieho psa by som ja osobne nebrala ,nepoznas ho ,nevies jeho negat stranky ,co zazilo atd…radsej to stena ked tak

inana11
27. máj 2023

Mali sme vyše ročného psa keď sa nám narodil syn a mali sme ho vnutri ale byvame v dome. Pes bol už vytrénovaný na poslušnosť,takze o to lahsie,mame ale velke plemeno. Keď mal syn 10 mesiacov tak pes išiel von,aj sám chcel,vôbec sa nám potom netahal dnu,lebo aj jemu bolo lepsie keď bol vonku. Úprimne keby sa mam venovat toľko psovi čo som sa nášmu na začiatku a plus dieta,nesla by som do toho. Vsade bol bordel a chlpy,maly mu zaberal miesto,otravoval ho a malému dieťaťu nevysvetlíš že toto sa psovi nemoze tak isto,ako malé stena bude tiež skusat a vymyslat somariny. Naši sú doteraz partaci ale teda pes ho strážil,maly sa naučil ako sa k nemu správať ale dodnes ich nenechám samych lebo stále sú nevypočítateľný a nikdy nevies. Aj dieta teraz potrebuje veľa tvojho casu a tak isto aj stena by potrebovalo,o hygiene a návykoch psa ani nepíšem. Fakt to veľmi dobre zváž

veselo_neveselo
27. máj 2023

Absolutne nie. Pockala by som pokial dieta vyrastie na tolko, aby dokazalo pochopit ze niektore veci sa so psom nerobia (takze za tou egocentrickou fazou) a pes nie je hracka.

To by ste mali pochopit aj vy, stena je ako druhe dieta a nemoze byt odstrcene na druhu kolaj ked sa nahodou treba viac venovat dietatu. Preto si aj premyslite, co sa stane ked bude mat zrazu dieta vyssie naroky na opatrovanie? Ste schopni pokryt psa tak aby netrpel?

Druha vec je cvicenie so psom, kazdy pes potrebuje vychovu, nech je akokolvek maly vzrastom. Je fajn ked.je dieta dost velke na to, aby sa vedelo zapojit, a zaradit do smecky nad psa, aby posluchal vsetkych clenov rodiny.

Co bude ked ty pojdes do prace? Ako dlho bude sam pokial sa zidete doma a budes mat cas ist s nim von (a to nemyslim na ulicu ist vycikat, ale na poriadne vencenie si pobehat, ponuchat)? Mysli aj na cas za 5 rokov, nie len teraz. Budete cestovat? Kam a ako? Len autom, ci chcete chodit lietadlom?

Mate dost financii aby ste mu mohli kupovat prvotriedne granule, veterinara? Nehovorim ze to musi byt drahota, ale naklady to su a na zradle pre psa by som nesetrila.