Pes a alergia muža, ktorý má o mňa záujem

23. aug 2022

Ahojte. Spoznala som muža, láska na prvý pohľad, iskrenie, rozumieme si všetko tak ako má byť zatial.. a nakoniec mi povedal že nemá rád psov a že je na nich alergický, kycha atd. ja mám psa s ktorým žijem sama. Čo by ste robili v takej situácii ?

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rencina_4
23. aug 2022

no bud sa teda zmieri s tym, ze mam psika a vyhlada pomoc, alebo by som ho jednoducho poslala kadelahsie, ina moznost neexistuje 😀 ale u mna by takisto mal prednost pes, to je jasna vec. je to clen rodiny a hotovo. a ked to panko nechape, tak dovi 😀 nemame sa o com bavit, chlapov je milion.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denisa0504
23. aug 2022

Tak buď ti viac záleží na psovi, alebo možno na tom "pravom" mužovi. Treba si určiť priority...

karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
23. aug 2022

@denisa0504 toto neznášam keď mi dakto povie že dám prednosť psovi pred mužom.. to nejde o to ale o to že pes je člen rodiny a bol tu SKÔR ako ten chlap. A z toho dôvodu ho preč nedám. Jasné že chlapa by som mala ako prioritu vo vzťahu a bol by na prvom mieste ale stým že psa by som preč nedala..
A skôr preto tu píšem lebo som možno bola sklamaná z názory ľudí v robote a tak že dávam prednosť psovi pred mužom.. tak som chcela vedieť názory.

zojazoja
23. aug 2022

tak psa asi nevypustiš len tak von..choď havko, utíkej..teraz budem s chlapom, ktorý nemá rad psov....takze vysledok je jasný. Musiš hladať chlapa, ktoremu nevadia psy. Alebo sa tento konkretny chlap musi s tym zmieriť. so skusenosti ale viem, ze ten, kto psov nemusi, tak sa s tym nikdy nezmieri a vzniknu problemy.

thoughtfulweirdo
23. aug 2022

Počkala by som, ako sa nápadník vyvinie a ak by to začalo vyzerať perspektívne do budúcna, spýtala som sa ho, aké sú jeho návrhy riešenia situácie. Ak by trval len na tom, že sa musím psa zbaviť, nebol by pre mňa perspektívny partner 🙂

babovka2321
23. aug 2022

Nemam psa, nechcem psa, ani ziadne ine zviera. Ale jednoznacne, keby som psa mala a nejaky napadnik mi naznaci, ze si mam vybrat medzi nim a psom, tak ho poslem (chlapa) do teplych krajin.

mandzula
23. aug 2022

Je to otazkou priorit. Mala som macku, no ked som si nasla muza alergickeho na macky, macka musela prec. Zviera pre mna nie je dolezitejsie ako clovek. Nazor, ze antihistaminika stacia, je prinajmensom zvlastny, ony len tlmia prejavy alergie, neliecia ju. Napriek tomu, ze obaja antihistaminika berieme, byva nam niekedy sakra zle, ale kto nezazil, nepochopi.

denisa0504
23. aug 2022

Ale je to presne tak. Dala si prednosť psovi a môžeš to volať ako chceš 🙂 je veľa ľudí- mužov, ktorý budú mať tvojho psa rovnako radi ako ty, len už to možno nebude to pravé na vzťah. To už vieš len ty, či ti nevadí o tohto priateľa prísť a áno, kvôli psovi 😉 ja ťa neodsudzujem ani nič, len je to jednoducho tak..

dilino
23. aug 2022

Dáš psa preč kvôli chlapovi. Vzťah zakrátko skončíš a budeš bez psa. Pre mňa risk. Ak by ťa mal rád nájde kompromis a riešenie čo sa týka alergologa. A druhá vec či je to vôbec pravda. Určite ked má človek alergie ide sám k lekárovi lebo mu je zlé.

autor
23. aug 2022

@zojazoja no veď už len to že povedal že nemá rád psov tak to bola pre mňa s polovice bodka za ním. Pretože neviem pochopiť ľudí ako môžu na psov povedať že ich nemajú radi. Keď to je živý tvor najuprimnejsi a najvernejší priateľ človeka. A väčšinou takí ľudia nemajú radi žiadne zvieratá nie len psov. A ja pre to pochopenie bobuzial nemám a keďže pracujem aj v útulku a polovicu výplaty dávam na záchranu zvierat tak to bola pre mňa dyka keď mi toto povedal... Neviem ale podľa mňa človek keď nemá rád zvieratá, nieje dobrý človek..... Alebo minimalne nemá city. To je môj názor nechcem tu nikoho uraziť.

dzulli1980
23. aug 2022

Kvôli mužovi by som sa psa nevzdávala ... nevyjde to, rozídete sa a potom čo? ... žiadny za to nestojí ... okrem toho, dnes sa alergia dá dobre cez tabletky zvládnuť ... ja mám alergickú astmu, ktorú vyvolávajú mačky ... máme dvoch kocúrov ... doktorka povedala, že mačky okamžite preč ... nedala som, zostanú u nás ... beriem lieky, mám inhalačný sprej, keď sa mi horšie dýcha, kúpili sme filtračku vzduchu ... takže, kde je vôľa, tam je cesta ... pokiaľ má o Teba skutočný záujem, bude psíka tolerovať a zabezpečí si lieky ...

autor
23. aug 2022

@dilino presne už sa mi to raz stalo. Mala som vzťah jeden priateľ prišiel odišiel a pes ostal. A presne ako píšeš. Dám preč psa a sa rozideme a psa by som dala preč zbytočne... Pravda.

0silvia0
23. aug 2022

Pes tu bol skor, urcite by som sa nezbavila chudaka psa.

mandzula
23. aug 2022

@autor tak to mas potom velmi jednoduche - zi pre psy a utulok a chlapmi sa nezatazuj alebo si najdi rovnako naladeneho. Hlavne vsak ludi neposudzuj podla toho, ci k zvieratam maju pozitivny vztah alebo nie.

dilino
23. aug 2022

Ja myslim že chlapov je dosť ten pravý ešte príde. Všetko sa dá ked sa chce. Kto chce hľadá spôsob kto nechce hľadá dôvod. Možno to ani alergiu nemá len tresol lebo nemá rád psy.

zojazoja
23. aug 2022

@autor mat alebo nemat rad psov je kazdeho osobna vec. mne to az tak nevadi ked niekto nema rad psov. to neznamena, ze by mu ublizil. ja napriklad tiez nemam rada kino a preto tam nechodim ani s partnerom. mam partnera so spolocnymi zaujmami. pred xy rokmi ked som randievala s chalanmi, musel mat kladny vztah ku psom. sama som psičkarka. ak nemal, tak isiel bye bye a pá pá. nebol to vhodny chalan, chlap pre mna. kazdy mame ine zaluby, zaujmy....nie je mozne chciet od vsetkych ludi na svete, aby mali radi rovnake zvierata alebo aby vobec mali radi zvierata.

abbey1
23. aug 2022

Pre mňa je nepredstaviteľné zbaviť sa "problému". A hlavne, ak to zviera bolo v mojom živote prvé. Ono sa to nezdá, ale veľa vypovedá o charaktere človeka, ako takéto "problémy" rieši. Čiže partner by musel nájsť spôsob, ako akceptovať to zviera v našom spoločnom živote.

viestta
23. aug 2022

V momente ak niekto vo vzťahu vysloví vetu Bud ja alebo... Bud budeš robiť toto alebo... Každému normálnemu človeku v hlave začnú blikat kontrolky. Nikto normálny, nevyslovi Bud ja alebo... (pokiaľ sa nejedná o milenku, milenca)

andrea_82
23. aug 2022

ja som psíčkárka, svojho psa mám veľmi rada, ale stále ho považujem za zviera. V prípade autorky by som pánovi asi dala zbohom, ale len preto, lebo mi je jeho postoj nesympatický. ak by mi na začiatku vzťahu dal na výber, že buď on alebo pes, tak to nie je dobrý signál.
Ale ak by som našla muža, ktorý by síce mal psov rád, ale nemohol by s ním žiť v jednej domácnosti kvôli alergii, tak by som chlapa preč neposielala. Zvlášť, ak by som si s ním dobre rozumela a ostatné by bolo OK. Podľa mňa zase nie je až také jednoduché nájsť si iného chlapa. Snažila by som sa nájsť riešenie, buď nechať psa vonku (ak mám dom a je to plemeno, čo by to zvládlo) alebo by som mu našla iný domov. Nútiť chlapa, aby nepretržite bral antihistaminiká, mi príde cez, sú to predsa len lieky. Tiež je pre mňa dôležitý vek psa - ak je to starší senior, tak tých pár rokov sa to dá zvládnuť.
A tiež si nemyslím, že ak niekto nemá rád zvieratá, tak je zlý človek. Ja by som napr. nikdy v dome nechcela mačku, sú mi vyslovene nesympatické. Ale mali sme kopu psov aj kadejaké hlodavce, rybičky a vtáky.

trema
23. aug 2022

Co je vacsi problem, ze psy nemá rad alebo alergia? Je ochotny to nejako riesit?

suve99
23. aug 2022

..ak nemá rád psov, tak by mi blikala kontrolka, pre mňa je pes členom rodiny... Čo sa týka alergie, sú tu lieky....
A, kto by ma postavil pred dilemu ja, či pes - vyberám si psa ! Ten ma ľúbi bezhraničnou láskou, bez podmienok, ľúbi ma učesanú, strapatú, ľúbi ma navždy....

janickacrazy
23. aug 2022

Tak zase to, čo píšeš mi príde úplne extrém, ja zvieratá nemusím a predstav si, že mám aj nejaké city. To je to íste, akoby si napísala, kto nemá rád brokolicu, ten určite nemá žiadne city. To sú bludy. Keď ti taký chlap nevyhovuje, tak ho pošli niekam. Robíš v útulku, tak to nie je vhodný človek pre teba.

mandzula
23. aug 2022

@abbey1 jedna vec je chciet akceptovat, dalsia mat zdravotny problem. Na to sa da potom pozriet tak, ci je pes dolezitejsi ako zdravie partnera.

janetinka27
23. aug 2022

co by som robila? vymyslela by som dalsi prispevok na MK

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
michalcanka
23. aug 2022

Inak to, že niekto nemá rád psi, nemusí znamenať, že je to zlý človek. Aj iné zvieratá sú živé tvori a niekto nemusí napríklad hady, pavúky, mačky.. má alergiu, psi pre neho znamenajú len zdravotný problém, tak ich nebude samozrejme zbožňovať. Zase nepreháňajte niektorý, že kto sa nerozpliva nad psom, je zlý.. a záleží len od vášho vzťahu. Ak ho miluješ, mohol by byť tvoj životný partner, len teda sa nezhodnete v otázke psa, bolo by pre mňa jasné čo spraviť. Ak nie je inak úžasný a nemyslíš, že to má perspektívu, tak ho nechaj. Môj muž kvôli mne opustil rodinu ktorá bola proti nášmu vzťahu, lebo vedel, že som tá jediná. Ty si dávaš prednosť psovi, čiže tento vzťah asi nie je to práve. Ale dúfam, že nie len kvôli tomu psovi

neanonymna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz