Peniaze na splacenie mužovej hypotéky

26. máj 2021

Predstavte si ze mate muza, oddelene ucty. Manzel si pred svadbou vezme hypoteku na byt kde zijete. Pocas manzelstva vyhrate dajme tomu 5000e, nic extra ale na nieco na rozbeh sa hodia. Manzel ma este dalsich 5, cize 10. Peniaze su odlozene . Vy si po rokoch chcete nejake peniaze vziat na biznis a muz Vam povie ze vsetky tie peniaze cize celich 10 000e si splatil hypoteku. Ako by ste reagovali ? Toto ma skutocne zaujima, ze Ta dotycna vobec o tom nevedela ,muz jej o tom nepovedal, az teraz ked nejake peniaze potrebovala. Ano splatil s tym nieco z hypoteky, nevrazil ich do ziadnej hluposti, uz si to overila

kkovacovak
26. máj 2021

Tak by tá žena mala začať asi komunikovať so svojím mužom. Ak má muž sám účet a žena má tiež sama účet a vyhovuje im to tak, tak si mala svoje peniaze odložiť na svoj účet. Pripadne sa mali už hneď po výhre dohodnúť ako s peniazmi naložia. Muž videl peniaze chcel mať z krku úver tak ho splatil. V jeho očiach neurobil nič zlé lebo to spravil aj pre tú ženu. Vzťahy sú založené na komunikácii. Pokiaľ chýba tak nastávajú takéto omyly a hádky. Otázne je, či je byt písaný na muža a ženu alebo len na muža. Ak na oboch tak sa má aj žena podieľať na spoločnom bývaní ak nie je na materskej alebo podobne. Ak je byt na muža a muž primárne spláca svoju hypotéku tak je žena vcelku hlúpa lebo ak ju muž vyhodí zo svojho bytu tak bude s holým zadkom pod mostom.

tramtada31
26. máj 2021

Ak fungujú na oddelených financiách, tak je to z jeho strany krádež, či podvod. Nie je to to, že zamlčal žene, že si dal po obede tri horalky zo špajze miesto jednej. Ak fungujú na oddelených financiách, požadovala by som, aby plnú sumu vrátil. Ale nechapem, prečo si tá žena nedržala u seba tie peniaze.

liljana
26. máj 2021

Vsetky prijmy pocas manzelstva su spolocne (z prace a vyhier) a mas zaroven narok na polovicu vsetkych zaplatenych splatok hypoteky pocas manzelstva. Peniaze si nestratila, su investovane v byte. Skor ide o tu moralnu stranku, ze sa nespytal predtym, ako ich pouzil na hypo.

h2
26. máj 2021

Trvala by som na zapísaní seba na list vlastníctva k bytu, keďže som prispela na splátku hypotéky z vlastných peňazí. A bola by som dosť naštvaná, že niečo také urobil bez môjho vedomia.

andreatytler
27. máj 2021

Ja si neviem predstavit zit s manzelom v byte, ktory patri len jemu a iba on splaca hypoteku. Pripadala by som si ako prizivnicka... Uz nehovoriac o tom ze ak ona prispieva na udrzbu alebo siete v tom byte, tak jej vznika urcity narok na ten byt ale nie je to mozne financne vycislit. Takze podla mojho nazoru je toto problem cislo 1. Potom problem cislo 2 je komunikacia... Trochu mi je cudne, ze ked tie peniaze ukladali na ucet (alebo pod matrac), tak vobec nerozpravali co bude s nimi? Je to take cudne ze obaja prispeli rovnakou ciastkou a plan bol mat tie peniaze spolocne len tak odlozene. Zda sa mi ze chlap to pochopil tak, ze peniaze su na hypoteku a preto ich tak pouzil. Co povedal na to ked ho zena konfrontovala?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
27. máj 2021

@kkovacovak praveze ona vlastny byt ma, ziju v nom jej rodicia cize hypoteku na krku nechcela ,s holym zadkom by neostala na ulici a keby sa rozvedu ma narok aj na polovicu splatok co sa platila jeho hypo pocas manzelstva. Akurat ten jeho krok ze to spravil bez jej zvolenia a keby tie peniaze nepotrebuje tak to este ani nezisti.Ja som velmi prekvapena,je to moja najlepsia kamaratka ktora ma s muzom bezproblemovy vztah. Hovorime si vsetko ,keby tam boli nejake naznaky ze vztah je nastrbeny tak nepoviem ale toto aj mne pride ako facka z jeho strany

klarolinne
27. máj 2021

Kamarátka, alebo nie, isto by som sa nestarala do jej súkromných vecí v manželstve. Zverila sa ti, vyrozprávala (možno aj o názor poprosila, ak áno tak by som jej ho povedala, ak nie radšej by som si s ňou otvorila fľašu vína a nechala ju vykecať. To isté jej poradila aby urobila aj doma s manželom + rozhovor) ale isto by nebola rada, že riešiš jej súkromie na diskusnom fóre.

autor
27. máj 2021

@klarolinne ?nerozumiem , vsak to chce riesit , tu moze mat niekto skusenost . Ja ju nemam,neporadim tak bohuzial

autor
27. máj 2021

A vdaka za odpovede k veci

stanulienkat
27. máj 2021

@tramtada31 Aký podvod? Aká krádež. ? Veď tie peniaze sú spoločné, keďže sú v manželstve. Zlé je to, že jej to nepovedal. Tiež ale nechápem autorku, že tu riešiť cudzie veci. A niekto tu píše že za 5000 Eur by jej mal prepísať polku domu. Čo vám už načisto šibe ľudia??? Po prvé, keď sú manzelia, polovica sumy je jeho. Za 2500 eur pol nehnuteľnosti, to by som chcela aj ja.🙂

autor
27. máj 2021

@stanulienkat nie, nechce byt pisana v liste vlastnictva. Ona ma svoj byt. Len pri pripadnom rozvode by mala narok na polovicu splatok zaplatenu pocas manzelstva ,ved tiez sa podiela na chode domacnosti, aj byt prerabala zo svojich, vsak preco nie ked su manzelia. Tak toto bol zas podraz z jeho strany, uz niekolko dni sa z toho dostava , aj o rozvode rozprava, dieta maju a myslim ze ani by ich nerozviedli ked problemy fakt nemaju

stanulienkat
27. máj 2021

Tie peniaze hovoríš, že vyhrala ona a majú oddelené účty. Preco si tie peniaze potom nedala na svoj ucet?

klarolinne
27. máj 2021

Aké skúsenosti? Veď do vzťahu im nikto reálne nevidíme. Možno to aj on povedal, že čo s tým zamýšľa, typu, vieš čo láska? Čo keby sme dali mimoriadnu splátku hypo? Ona povie dobre a nastáva konflikt, že sa nepochopili. On ide a zaplatí a jej nedopne čo tým myslel.
Nerozumiem inak, že majú oddelené účty a peniaze mal on? 🤷‍♀️
Chápem, že je to tvoja kamoška a máš ju rada, ale nestaraj sa do toho. Vieš prečo? 1.Nie je to tvoja vec a za 2. Obráti sa to proti tebe.
A keď už máš potrebu to riešiť , tak jej poraď aby si s mužom sadli a porozprávali sa. Čo iné jej poradiť?

tramtada31
27. máj 2021

@stanulienkat je to krádež, lebo oni fungujú na oddelených peniazoch tzn. čo je moje, do toho tá nič a on jej ich minul bez toho, aby jej to povedal(to je jedno, na aký účel). Pokial by došlo k rozvodu, peniaze mohli byt dávno nou minute, takze ani nemuselo prist k deleniu na polovicu.

norikaro
27. máj 2021

ak uz takto, tak by som proste chcela aby bol ten byt pol na pol ... mal to hlavne povedat, kedze uz to boli spolocne peniaze a nakladat len tak sam od seba by s nimi nemal. no primarne ja osobne vidim problem v tom, ze v manzelstve by nemalo fungovat take to delenie penazi moje a tvoje

stanulienkat
27. máj 2021

@tramtada31 je jedno, ako hospodaria. VSETKO, co nadobudli pocas manzelstva,je spolocne. A to neplati len pri rozvode,ale aj pocas trvania manzelstva. To zas len niektore zeny to chapu opacne. Keby vyhral on,tak by ho osklbala o vsetko,lebo ved su manzelia.😄

autor
27. máj 2021

@stanulienkat ja som nikde nenapisala ze vyhrala ona, asi som to len zle napisala v uvodnom prispevku. Uz neviem kto podal zreb alebo co konkretne to mali, vyhrali spolu a peniaze si odlozili ked budu staviat dom nech maju cosi ,pripadne na jej podnikanie ktore uz ide zacat .Ona peniaze ma, len ma este dalsie necakane vydavky kedze sa jej to skomplikovalo tak si chcela cosi vziat a drb, peniaze si on dal do hypoteky. Neviem preco sa hned smejes ako by ho osklbala a co ja viem co

simca06022011
27. máj 2021

Ako to chce riesit? Idu s rozviest kvoli tomu?? Pretoze 1. peniaze ked ich chccela mat pre seba ulozene, si mala nechat u seba 2. su manzelia, cize ci su splatky zaplatene z tych penazi alebo iba z jeho, polka je jej...
Toto sa stava, ked sa kazdy chce hrat na svojom piesocku doma, gazdovat so svojim, ale aj nie. Tiez sa mi to zda zbytocne drzat si 10t na ucte len tak, a neznizit si hypo hned ako to ide... jediny problem co u nch vidim, ze sa o tom nerozpravali, ze jej neoznamil, ze ide tie peniaze dat na hypoteku.

autor
27. máj 2021

@simca06022011 sama nevie ako to chce riesi, este to je cerstve . Ano to je ten problem ,neoznamil jej to, spravil si s peniazmi co chce a uz nema voci nemu ziadnu doveru . Uz je u mna s dcerou par dni . Keby mali konflikty , fakt problemy ako väcsina manzelskych parov , urcite by ich aj rozviedli keby chce alebo peniaze by si dala bokom svoju polovicu ale nemali, jednoducho to mali odlozene spolu a on si splatil cast hypo. O tom rozvode pisem len preto ze teraz ma taku nedoveru voci nemu ze sa boji aby si nevzal nieco na splatky alebo co ked aj toto poza chrbat spravil len tak zrazu a zadlzena by bola aj ona

simca06022011
27. máj 2021

nic hrozne jej poza chrbat neurobil podla mna, aby sa bala sprostosti ako je nejaky uver alebo niec... keby ich prehajdakal na somariny, nepoviem ani n, ale splatil cast byvania. Kde predpokladam aj ona zije... a okrem toho z toho co sa na byvani uhradza je tiez cast jej...

kolieskova232
27. máj 2021

jasne, ze sa dovera takymto niecim nastrbii. no to si musia nejak vysvetlit oni sami, aj ked bude teda tazko mu verit aby do buducna nespravil nejaku tu hlupost. ale na druhej strane neminul peniaze na seba splati cast alebo teda cely uver

cacianka
27. máj 2021

Aj podla mna je to podraz z jeho strany. To nie 10 ani 100 € ze aha kupil som si.
To je dost velky peniaz ktory on zobral bez jej vedomia a zaplatil hypo za jeho dom.
Uvedomte si, že keby doslo k rozvodu, tak by mala ona fest tazke dokazovanie pri deleni majetku kolko ma nárok. A uz vidim vsetky gerojky ako by hrdo odkracali s 1 kufrom a jemu nechali takmer vsetko. Nie vsetky ženy su tak úspešné šikovné a majú moznosti si zarabat tisíce, byť za vodou aj bez chlapa.

sashabb
27. máj 2021

Tak určite mal komunikovať a povedať jej o tom. Ale to, že ona je teraz u teba??? akože trucuje, tak to je silná káva.
Prečo ju v tom podporuješ? pošli ju domov, veď chlap nič také neurobil. Peniaze zrejme vyhral on, keďže ich mal aj on na účte nie?

autor
27. máj 2021

@sashabb ja by som to trucovanie nenazvala, ona je z toho dost v pr*eli ked mam tak priamo povedat lebo nevie co od neho moze este cakat . Preco ju podporujem ? V trucovani ? To si myslela naozaj svoju otazku ci si si potrebovala stuchnut? Je to moja priatelka a vzdy ked bude treba jej pomôzem, momentalne rozmysla nad rozvodom len skrz to aby poza chrbat opät nieco s peniazmi nespravil a nespravil by jej nejake problemy. Ci ako podla Teba je to v poriadku rozhodnut o 10litroch uplne sam ( neboli na nikoho ucte,mali ich odlozene ) a potom sa len v klude porozpravat a tvarit sa ze sa vobec nic nestalo , (nemali tie peniaze ist na dom )ako keby slo o 10 eur ?

simca06022011
27. máj 2021

Akože mali 10t doma v obalocke... Jasne. Proste sa ona nadula, lebo peniaze chcela použiť na svoje veci, a robí z komára somara. Keby môj chlap mal vyvážať za každé euro co miniem bez jeho povolenia písomného tak sa vadime každu chvíľu. Problém majú s komunikáciou a tým ze ziju novým moderným spôsobom toto je moje, toto je tvoje... Ale iba naoko. Inak by tých 5t ak vyhrali spolu rozdelili davno. A on by si tých svojich 5t aj tak nechal. Čiže prakticky sa ani nebavíme o tom, že on jej minul 10t.. A co keby sa jemu nepáčilo že chce tie peniaze použiť na svoje podnikanie?

sashabb
27. máj 2021

Je pekné, že je to priatelka, ale nepríde mi normálne aby dospelá žena utekala s dieťaťom kamarátke sa "schovať" miesto toho, aby komunikovala s manželom.
Ona nebýva v tom byte kde dal tie peniaze? Dom ktorý časom chcú nebude spoločný?

sashabb
27. máj 2021

A ešte dodám. Síce tu nevieme presne sumy ale píšeš, že vyhrali 5tisíc, on mal SVOJICH 5tisíc a píšeš, že on rozhodoval sam o 10tis.
Keď to tak strašne chcú deliť, lebo sa cíti ukryvdená, tak ona môže riešiť iba 2,5tisíca. Nič viac. Lebo tých 5tisíc bolo iba jeho a 5 mali "spoločných"

autor
27. máj 2021

@simca06022011 este raz a naposledy. Ona peniaze na svoje podnikanie ma, no este do toho nieco prislo a chcela si nieco z tych penazi vziat kedze boli urcene bud na dom alebo na podnikanie na start. Par stoviek, ani nie 1000e. A ano mali ich odlozene mimo ucet. Aj ja mam peniaze mimo ucet inak 😄 ty nie?
Tu ide len o to ze to spravil poza jej chrbat a nechce aby jej este cosi urobil o com nebude vediet

autor
27. máj 2021

@sashabb ano moze riesit 2500
Inak jej by ani nevadilo keby si cosi splati na hypo ale nepovedat jej a vziat vsetko nieje ok ani za mna