Partnerský vzťah a dôvera

jarushka_12
20. feb 2014

ahojte moja tema sa tyka partnerského vztahu a dovery . Mam priatela no vlastne uz snubenca mame spolu dcerku lubime sa. Nas spolocny prijem nieje vysoky 650 eur s toho 250 eur su povinne vydavky ktore nezahrnaju plienky a stravu na dieta ci na nas a tak sa aspon ja snazim usetrit kde sa da aby sme su na konci mesiaca nemuseli poziciavat peniazky .Nedavno sme sa dohodli ze z uctu vyberiem aspon tych 50uer ktorych sa samozrejme nedotkneme aby sme v nudzi aspon nieco mali . No hold rano my uz v penazenke chybalo 10 eur nieje to nic hrozne ide o princip . On si kupuje cigy ja sebe nic , radsej kupim nieco dcerke. Nechcem pred nim skryvat peniaze o com to potom bude . Ako by ste to riesili ? ako to funguje u vas v domacnosti ? som zufala jeden den hovori tak druhy den inak robi dakujem za rady

magic08
20. feb 2014

@jarushka_12 chce to rozhovor, ak sa to nezmeni, tak by som peniaze ukryla... chlapi su niekedy ako male deti... 😝

mirka414
20. feb 2014

@jarushka_12 vezmi si aj ty pre seba a pre dcerku aspon 15 e ked môže on sprav to aj ty.

jarushka_12
autor
20. feb 2014

Dakujem no ja som mu uz stihla volat a povedat ,mu ,,svoje " :P ale asi sa poobede s dcerkou prejdeme na nakupy a urobime si radost aj my 🙂

eeffka
20. feb 2014

@jarushka_12 no to je fakt riesenie... a nie ze na konci mesiaca ale v polke si pôjdete poziciavat peniaze, 3*25= 75 mesacne na cigy, zober si 75e a odloz najlepsie podpal a vyfukaj do vzduchu...
nechapem ludi co nemaju peniaze a vyhadzuju eura von oknom a hlupe zeny sa snazia vygazdovat tak aby si nemuseli poziciavat,kkso mi dvohlo tlak

ked bude milionar nech si premna za mna aj havany kuri 4naraz ale nemate peniaze a on ich vydymi

luckamorka
20. feb 2014

davajte si na sporenie v banke

aspinka
20. feb 2014

@jarushka_12 tak ked prezentujes ze si zasadova a ze ti na tom setreni zalezi tak mu bud vzorom. Aky to ma vyznam ked ho spucujes a na to si natruc pojdes nieco s malou kupit to budete potom takto na striedacku utracat to vela neusetrite 😀 .... to ze chlapy niekedy maju hlavu v oblakoch pozname kazda jedneho dna ti prikyvnu ake je to dolezite a druhy den im v hlavicke nieco napadne a bezohladu na nasledky to len skratka urobia. Oni fakt niekedy potrebuju viackrat dohovorit pouzit par nazornych ukazoch co ja viem divadielko s manuskami ale su to tvory ucenlive pri troche trpezlivosti a nasho stastia to pekne pochopia 😀

zabka88
20. feb 2014

@jarushka_12 ahoj, to spravis jedine rozhovorom.. stanovte si spoločný cieľ, niečo čo chcete obaja a na čo budete šetriť a odkladajte si každý mesiac. Tie peniažky niekde odložte ale dohodnite sa že si z nich vezmete len po súhlase toho druhého. Skrývať peniažky nemá zmysel, keď si dôveru nevybudujete teraz na začiatku tak v budúcnosti môžete mať problém. Držím palčeky nech to poriešite ..

Inak nám sa celkom pri hospodárení vyplatil obálkový systém, celkom slušne pri tomto systéme aj ušetríme, takže odporúčam 🙂

zabka88
20. feb 2014

@aspinka s tými manuskami si ma dostala 😀 😀 😀

kofoluska
20. feb 2014

Ked nemam peniaze, holt sa musim vzdat aj zlozvyku akym je fajcenie. Nie je to NEVYHNUTNOST. Moze si ju dovolit vtedy, ked na to bude mat. Co nema. Takze polopatisticky vysvetlit, ze takto to nepojde, ze tych penazi naozaj nemate nazvys a momentalne je prvorada dcerka. Rozhodne by som nesla cestou "kupil si si ty, kupim si aj ja". To by ste boli v zacarovanom kruhu a tazko by ste sa z neho dostavali von.
Pokial nepomoze rozhovor, peniaze skryvat. Bohuzial. Niektori chlapi su vazne ako male deti.

digysa
20. feb 2014

Chcem vidiet fajciara, ktory sa z dna na den vzda fajcenia..... ehm, ehm...... Ono je to sice zakonom povolene, ale nikotin je silno navykova latka....... ked na tie cigarety nebude mat, tak si bude poziciavat.....

Suhlasim s @luckamorka ale tak, ze to co on prefajci, to by som si JA ukladala do banky (len a len pre seba), lebo ty z toho cigaretoveho dymu tiez ziadny pozitok nemas. A urcite by som mu to aj povedala, co mienim urobit s peniazmi pre seba.
@jarushka_12

adri266
21. feb 2014

@jarushka_12 takze hned, ako dostanes peniaze, rozdel ich do obalok. Toto na byt, toto na stravu, atd. Ak mozes, k uctu si otvor este sporiaci ucet, kde budes davat mesacne tych 50 Eur dajme tomu. No a zvysok si rozdelte. Ak on nebude mat dost na cigarety, nech ide na brigadu.

seemani
21. feb 2014

@digysa je kopec takych. ja poznam min ttroch a ja s muzom sm prestalj po 10 rokoch fajcit v tom momente jak sme zistili ze som tehotna...da sa prestat bez problemov len trochu vole treba

mata128
21. feb 2014

Baby,mozno od veci,ale ja si neviem predstavit,ze by sme si s mm mali pred sebou skryvat peniaze alebo cokolvek....a je uplne jedno,ci je to jedno euro alebo 50€...kde je potom nejaka dovera,charakter???ja napr.muzovi do penazenky ani nejdem,proste ma to ani nenapadne.A to tiez nemame na rozhadzovanie.Ked to zacnu vnimat deti,to aj ich budem ucit sposobom,ze peniaze si treba skryt,inak mi ich tato "ukradne"??????Rozhodne si to treba vydiskutovat a skusit hladat riesenie.Ale chapem zakladatelku,ze chcela urobit radost sebe a dcerke...on fajci,zoberie si len tak peniazky a ona pozera cez prsty...obcas to chyba sa niecim obstastnit,aj ked len malickostou pre dietatko 🙂

stanislava111
21. feb 2014

ja by som to riešila systémom, odložme do "obálok " na pravidelné a nutné výdavky rodiny.... a zvyšok rozdelte spravodlivo na spoločné záujmy a spoločný voľný čas, a niečo oddelte aj na osobné vreckové, ako pre seba, tak pre manžela a pre dcérku... každý by mal mať v rodine osobný voľný priestor a nie, že niekto má v peňaženke peniaze a druhý si má od neho pýtať..... ak si manžel svoj podiel minie na cigarety, je to jeho problém....
ale pred tým to treba spoločne predebatovať a dohodnúť sa a potom sa toho striktne držať.....

celasapremenim
21. feb 2014

pri takomto nizkom prijme by mal bezkompromisne prestat fajcit, ak je aspon trosku zodpovedny
sa ti priznam, naozaj si neviem predstavit z tohoto vyzit, ale neviem ake mate vydavky, takze adekvatne to posudit neviem
mne nikto bez mojho vedomia nikdy peniaze z penazenky nevzal, mozem ju mat polozenu hocikde volne po byte, neviem si predstavit, zeby sa to stalo, jedine zeby som nepocula, ked som v sprche aleboco....ak sa pytaju....ani sa to nejak nestava.....
manzel mi ani postu neotvara, jedine ked ho poziadam, nech to pozrie