Partnerky chlapov, ktorí pracujú v zahraničí

5. mar 2022

Ahojte..Rada by som otvorila diskusiu na taku podstatnú temu zo života.Manželky/partnerky chlapov,ktorí pracujú v zahraničí,prípadne ženy kamionistov,ktorí sú mesiace preč ako to zvládate?Aká je dôvera medzi vami?Nebojíte sa,ze sa odcudzite,ze vás podvedie(alebo aj on môže mat také podozrenie).. Zaujímalo by ma či také vzťahy vedia vydržať aj do konca života..Mám záujem o jedného muža,ktory jazdi na kamióne.Myslim že je to vzájomne ale ešte nebudem predbiehať udalosti..

mamina0078
5. mar 2022

Ja teraz mam vzťah na diaľku ale len dočasne na pol roka kvôli môjmu tehotenstvu, že tu mám lepšiu starostlivosť ako v zahraničí a muža dočasne preradili inak by sme boli spolu. Dôvera je, bez toho by to nešlo snažíme sa byť najviac v kontakte ale dlhodobo si taký vzťah naozaj neviem predstaviť. Už toho pol roka mi príde nekonečne dlho.

petka1402
5. mar 2022

Keď chce podviest, podvedie ci bude vo svete, Bratislave, Michalovciach alebo v aute pri dome. Keď si veríte a milujete tak sa nemáte čoho báť

lusinda1989
5. mar 2022

Ja som mala muža tri roky v Nemecku my s deťmi na Slovensku. Paradoxne nás vzťah bol oveľa horší keď sme žili spolu v Nemecku. Jedného dňa som mu povedala že buď ma s deťmi odsťahuje na Slovensko a on nech ostane v Nemecku keď chce lebo sa rozvedieme. Počas tých troch rokov mal nas vztah rôzne fázy. Najprv viac menej sme to plátali kvôli deťom. Postupom času sme si našli cestu aj k sebe a ku koncu tých troch rokov som sa ho uz nevedela dockat až opäť príde domov. Chodieval každý druhý víkend od štvrtku do pondelka skorého rana kedy chodil naspat. Nám odlúčenie paradoxne pomohlo alebo skôr môj návrat na Slovensko keďže v Nemecku som vôbec nebola šťastná. Nakoľko sme sa tam odsťahovali keď mala starsia rok a mladsia sa tam počas tých troch rokov narodila. Takze som tam bola len s deťmi doma zavretá a žiadny sociálny kontakt s nikym. Iné by bolo ak by som tam išla za prácou a ja a mala aspoň nejaký kontakt s ľuďmi ale celkovo mna Nemci nesadli mentalitou.

anile12
5. mar 2022

Sme spolu 8 rokov z toho asi 4 chodí do zahraničia. A musím povedať že vždy po nejakom týždni mi už veľmi chýba ale zároveň som si zvykla na dobu kedy je doma a keď je už dlhšie tak už mi "vadí" a vzťah sa nezhoršil skôr sme si vzácnejšie keď sa vidíme. A je to pekne ze stále sa na seba tešíme. A predsa sú videohovory čiže stále sa vidíme, počujeme.

ajko2011
5. mar 2022

Môj manžel je kamionista. Tú prácu robí už 7 rokov. Bežne bol preč 4-6 týždňov. Neprišlo žiadne odcudzenie ani nič podobné. Skôr si viac vážime spoločné chvíle. 🙂

danielinaa
5. mar 2022

Moj chodi na 2-3 tyzdnove turnusy, medzi turnusmi je tyzden vkuse doma, plus este ma 29 dni dovolenky. Denne si niekolko hodin volame, plus videohovory cez messenger. Ked je doma, sme vkuse na sebe nalepeni, ako dva cecky, snazime sa vynahradit tie 2-3 tyzdne co sme neboli spolu. Deti mat nemozeme, takze ziadne netrpia, u nas by ako kamionista zarobil tretinu z toho co tam a este k tomu na zivnost, cize v pripade marodky by dostal 200 eur, plus ziadna dovolenka pri zivnosti, takze neexistuje ze by cez rok bol tyzden vkuse doma. Moje kolegyne co maju kamionistov na Sk zamestnanych, ti su doma max. 2-3 dni, vkuse na cestach. V decembri bol napr mesiac vkuse doma, lebo tyzden volna, 2 tyzdne dovolenky, zas tyzden volna, parada. Ci ta podvedie, to je o ludoch, moze ta podviest aj ked budete dennodenne spolu, odlucenie nema na to vplyv. Urcite vztah s nim vyskusaj a uvidis.

vilma7
5. mar 2022

Tak ja taku skúsenosť nemám, len krátkodobú...ale niečo zo života mojich spolužiakov.
Spolužiačka sa rozviedla, chlap jej pracoval vo Francúzsku a potom tam aj ostal. Ďalšia spolužiačka sama chodila na dvojtýždňovky a manžel si doma zatiaľ užíval s inými sukňami, takže tiež to stroskotalo. Známej manžel si tiež našiel v zahraničí inú, ale rozísť sa nerozišiel ani s manželkou, tak je vlastne s obidvoma. Zas ďalší pracuje roky vo Švajčiarsku a manželku a.deti má doma, chodí domov často...
Každá situácia je individuálna, ja by som to znášala možno krátkodobo, ale na dlho určite nie. Ten chlap si potom podľa mňa ani nevie a deťmi vytvoriť pekný vzťah, keď ich vidí pomaly každé dva týždne...môj by bez nicht teda umrel 😍

diana45
5. mar 2022

@danielinaa nie je pravda čo píšeš...!

danielinaa
5. mar 2022

@diana45 ked myslis, kolegyne su so svojimi chlapmi kamionistami cez 25 rokov, to o niecom svedci. Odcudzit sa dvaja mozu aj kvoli stereotypu, nielen pre dlhsie odlucenie. Zivot neni ciernobiely

oli18
5. mar 2022

@diana45 ved napis svoj nazor😉

oli18
5. mar 2022

@danielinaa poznam taky par, su spolu 36 rokov.

elizabet173
6. mar 2022

je to vždy o tých dvoch. Mne by to nevyhovovalo, bolo by mi smutno, ale mám známych, ktorí takto funujú takmer 30 rokov a majú veľmi šťastné manželstvo, dve deti, teraz už aj vnúčatá

zoeeoz
6. mar 2022

Stačilo mi randenie na diaľku, pre mňa toto nie je ale verím, že sú ľudia ktorí sú s tým okej a klape im to báječne 😊 ja na rovinu hovorím, ja by som to nedala dlhodobo a už vôbec nie s deťmi 😊

martinagnidova
6. mar 2022

Ja takto žijem už 11rokov...a je to ôk... Jasne ze sú všelijaké obdobia, ale v podstate závažný problém nemáme,ani sme nemali. Je to o 2 ľuďoch, dôvere, a tak...

murka2222
6. mar 2022

Môj muž robí sezónne v zahraničí 20 rokov

ketrin213
6. mar 2022

Som s mužom 5rokov a robi v zahranici... Momentalne tam je uz 5mesiacov a pride domov na mesiac a pol a zase ide na par mesiacov do zahranicia. A zatial nam to klape a to mame tri deti.

klaudiadia99
6. mar 2022

My keď sme spolu začali tak bol raz na turnuse a potom sme sa rozhodli ísť spolu do zahraničia a robiť spolu a už sme v Nemecku vyše 2 rokov 🥰

natalka81
6. mar 2022

Ja osobne nevnímam vzťah na diaľku ako prekážku. Mne to veľmi vyhovuje. Mala som jeden dlhý vzťah na diaľku keď som bola slobodná bez detí, a vyhovovalo mi to veľmi. Mala som pre seba kopec času, po večeroch sme si volali, raz.mesacne sme sa stretli a intenzívne si to spolu užívali.
Teraz mam 2 detí, muža v Nemecku, a rovnako je to veľmi fajn. Nikto z nás ani nemysli na nejaké bočaky alebo žeby sme si nedoverovali.
Ale úplne ta chápem, začínať vzťah a už na začiatku vedieť ze je ďaleko, to na istote nepridá

defulik
6. mar 2022

@ketrin213 chodis prosim do prace?

kaja871
6. mar 2022

Sme spolu 14 rokov s toho bol Manžel 12 rokov v zahraničí prešli sme si veľa fáz zlých aj dobrých bolo to ťažké fakticky som vychovala prvého syna sama no dá sa to ťažko ale dá dôverovali sme si obaja chýbal nám strašne mi jemu tiež ale mali sme každý deň kontakt volali sme si vydeli sme sa a začali sme si viac vážiť jeden druhého

pssssst007
6. mar 2022

Ani by ma nenapadlo že by ma podviedol. Pracuje v zahraničí od kedy som otehotnela. Pred tým sme boli spolu doma aj v zahraničí. To odlúčenie znášame dosť ťažko hlavne keď odchádza a tie prvé dni na toto si človek nikdy nezvykne 😭

aidan133
6. mar 2022

Je to urcite individualne. Moj otec robil kamionistu v zahranici cely moj zivot. Chodil prec na niekolko mesiacov a nas to od neho urcite odcudzilo, co si pamatam, tak prvych par rokov to nebolo take zle, az nato ze to bolo hrozne vzdy ked odchadzal ale zase strasne sme sa tesili ked konecne prisiel. Ale po rokoch sa to zhorsovalo, ako som povedala, zacali sme sa odcuzdovat, vzdy ked prisiel s mamou sa strasne hadali, velakrat odisiel prec skor nez vobec musel, boli reci o rozvode, proste namiesto toho aby sme si uzili tie kratke chvile co bol doma sme sa nevedeli zniest. Ked som uz bola starsia zacal chodit prec na niekolko tyzdnov, cize bol doma castejsie a aj ked sa to medzi nimi ukludnilo, dodnes je vidiet ze si nie su blizki ako by mali a tiez su tam neustale narazky na neveru z oboch stran. Povedala by som ze kratkodobo by mi to nevadilo ale nikdy by som do toho nesla, keby viem ze to bude na cely zivot.

jvlo
7. mar 2022

Takto by som nechcela dlhodobo fungovat, ak by to bola dobrá práca, pobalila by som deti a sla za ním

galioska
7. mar 2022

kopec zien tak zije, ja by som nedokazala uz len kvoli detom, ze nerastu s otcom. Aj preto sme sli do sveta spolu a sme spokojni.

tatianaba
7. mar 2022

Muz pracuje v Belgicku. Mesiac tam,tyzden doma...priblizne. Ale uz bol aj sest tyzdnov tam...ako to kedy vyjde. Ja som doma s krpcom,rok a osem mesiacov. Zacal takto pracovat v oktobri. Ja to doma zvladam v pohode. Ale jasne,chyba nam. Ale isiel tam kvoli zarobku,berieme to ako docasne riesenie,pripadne pojdeme za nim,ak sa ukaze,ze je to naozaj perspektivna praca,aj ked mna odchod z krajiny nejako nelaka. Tie prve razy,ked odchadzal boli tazke,trvalo tak dva,tri dni,nez sa to doma nejako utriaslo a nabehli sme s malym zasa na nas rezim a system. Najhorsie na tom je,ze si musim so vsetkym poradit sama. Ci uz maleho choroby (jasne,ze dvakrat mal horucky,ked bol muz prec) alebo vsetko ostatne. Ale ja som taka,ze proste zvladam.
Narovinu poviem,ze odkedy sa maly narodil,bolo to medzi nami dost zle. On nejako nepochopil,ze je uz otec a aj tie priority by sa cloveku mali trosku zmenit. Casto sme sa hadali,on striedal pracu po mesiaci,malemu sa nevenoval absolutne,o nejakej pomoci v domacnosti tiez nemoze byt rec. Tym jeho odchodom sa to zlepsilo. Tak nejako asi pochopil,ze bezo mna a bez maleho je to zle. Ked je doma,vkuse je s malym,chodi s nim von,doma cosi porobi... Ja som za to naozaj vdacna.
A k tej nevere...ja na take nieco vobec nemyslim a hotovo. To sa moze stat rovnako tak 20km od domu ako aj 1000. 🙂

tatianaba
7. mar 2022

A este dodam,ze aj ja som sa musela trosku "skludnit" alebo ako to napisat. Ked je doma,proste zbytocne nerypem,nedavam zamienku na hadky,snazim sa byt v klude,aj ked jasne,on pride a nabura nam tu nase bezne fungovanie. Ale vzdy si poviem,ze je tu len na par dni,tak kaslat na blbosti. 🙂

dadka_bb
7. mar 2022

Pridavam sa do klubu . Moj manzel pracuje v nemecku (ak dobre pocitam 3 roky ) ,mozno aj viac. Sme spolu 10ty rok. Pracuju tak cca 3-5 tyzdnov vonku 1-2 tyzdne doma. Podla prazdnin,atd. A keby nesiel do nemecka tak sme rozvedení podla mna😄..ponorka, hadky, nedostatok, penazi.. dieta ,auto, byt, vylety ,dovolenka ,poistky, uver. To sa z materskej,a stredoslovenskeho platu nedalo normalne zniest v pohode. Furt sme si vykrikovali kto viac mina,a preco tyzden pred vyplatou nemame ani 50eur na ucte.
Potom sa naskytla praca v zahranici. A je to super 😊 zrazu peniazky, a taka vacsia pohoda. Viem ze peniaze nie su vsetko,ani ich nestavam na 1.miesto vo vztahu, ale ked si zrazu vieme dopriat sebe aj detom,mame co jest, nepozerame na kazdy cent v obchode, a na platby za byt auto atd.tak sa akosi zije lahsie. Vzali sme aj vacsi byt, druhe auto, zainvestovali do buducna detom...
Co sa tyka teraz vztahu, tak sme si vzacnejsi, nemam tu nonstop prdiaceho vecne hladneho zdutliaka utahaneho z prace ktoreho prekracujem 🤣🤣 mame s detmi rezim, vonavucko, cistucko. S tatikom sme na whatsappe na videu ,piseme si. V zahranici ak su takto na zarobky tak sa pracuje aj 6dni v tyzdni od rana do vecera .nedelu oddychuju k.o. takze nestihaju ani myslet na ine zeny (srandujem). Potom ked je doma tak si uzivam aj plny drez riadu a 300 pracok spinaveho pradla lebo sa mam s kym porozpravat, objimat, zasmiat .Priestor na ulety tam je,ale chvalabohu moj (a ani jeho kamosi) na take nemyslia.aj ked jedneho casu mali v partii chalana single,co rad chodil k zienkam povolnejsim. 😊😊🤭ako pisu baby ak ta chce podviest tak ta podvedie aj vo vedlajsej dedine. Tak isto sa aj nasi chlapi v zahranici obavaju ci my tu nieco nemame s kuriermi a susedmi 🤣🤣🤣🤣🤣

dadka_bb
7. mar 2022

Baby nejdeme do skupinky ?? Zalozila som taku pre mamicky bez manzelov 😄😄 https://www.modrykonik.sk/group/12507/

ketrin213
7. mar 2022

@defulik ano chodim ale chodim len na 6hodin. Lebo som este na rodicovskej dovolenke s najladsim ktory ma 2roky. A musim si vyzdvihnut syna strasieho zo skolky.

radacak
7. mar 2022

My sme tak boli chvíľu ,uz pár krát..Ale ja si dlhodobý vzťah takto neviem predstaviť..Viem že niekedy nieje iná možnosť, keď chýbajú financie...Keď manzel aj bol preč tak bol v rámci Slovenska a Max 2 týždne.My by sme nešli do toho aby chodil preč na týždne,mesiace..Veľa párov si potom nato ,,zvykne,,a vyhovuje im to tak.