Partnerka stratila voči mne vášeň

mao78
12. jún 2016

Dobrý deň som muž a s priateľkou máme problém neviem si rady a rád by som si prečítal názory iných. Posnažím sa napísať čo najviac faktov Ide o to že s priateľkou chodíme spolu už 7 rokov. Je to jej prvý vážny vzťah má 22 rokov a ja 27. Ja som nedávno doštudoval a ona ešte študovať bude počas vzťahu ako študenti sme spolu bývali a teraz už nebývame pretože ja som išiel po štúdiu domov hľadať si prácu a ona ide pokračovať na inú školu takže budeme mať možnosť stretávať sa len cez víkend. Problém je že sa mi nedávno zverila s tým že voči mne stratila vášeň a začína ma brať ako príjemného kamaráta pričom tvrdí že ma ľúbi ( nieje v tom žiadny muž to viem na 100%!!! ) som tiež pre ňu už neatraktívny a nemá veľmi záujem o sex, bozky, dotyky ...i keď spávame spolu ale myslím že je to len z donútenia alebo preto že nechce aby som sa hneval, urážal a podobne z tohto všetkého vyplýva že si nieje istá či chce so mnou žiť v budúcnosti a mať so mnou deti a pod ( manželstvo ) Momentálne sa pripravuje na príjmačky má ešte štátnice a berie tiež antikoncepciu tvrdí že toto nehrá takú úlohu v tom čo skutočne cíti. Mohlo to všetko zabiť stereotyp možno...Fakt neviem čo mám robiť jediné čo môžem je asi len nebrániť jej v rozhodnutí aby bola šťastná keď mi povie že je koniec. Alebo to nejako zmeniť len neviem ako by som mohol. Čo si o tom celom myslíte ?

liaka
12. jún 2016

Prvy chlap, 7 rocny vztah, 22 rokov... Zivot pred sebou. Otvorte sa novym vztahom, spoznavajte zivot. Ked ste si sudeny tak vas zivot do cesty privedie....

pribinak
12. jún 2016

Je mladučká, ma kopec casu, chce mozno zmenu, užívať si este život a nie sa vazne viazať

oldman50plus
12. jún 2016

@mao78 Ako vieš na 100% že v tom nie je žiadny muž?
Nechcem ťa raniť ale Ja by som sa naopak stavil že je. Tým nechcem povedať že s ním niečo má. Ale niekto potenciálny existuje a ona porovnáva. Ale kým sa pre neho nerozhodne nepovie ti to ani na mučidlách.
Druhou možnosťou je že zistila že si celkom naničhodný jedinec naprosto neperspektívny pre založenie rodiny takže aj keby si bol jediný chlap na svete neprichádzaš do úvahy a ona len ako dospieva prehliadla a spadli ružové okuliare z očí. Myslím ale podľa toho čo si napísal že nie si takýto beznádejný prípad.

mao78
autor
12. jún 2016

@oldman50plus - Hm viem že v tom nieje žiadny ani len potencionálny poznám ju!! Hovorí mi veci ktoré sa mi niekedy nepáčia keď sa jedná o iných mužov napr : že sa ju snažil pobozkať chlap...( len príklad ) a nikdy by mi neklamala a nepodviedla alebo mala bokovku ona proste nieje to jej štýl. Ona sa snaží neskončiť to chce bojovať a zmeniť to len nevie ako.

liaka
12. jún 2016

@mao78 Lebo stereotyp ju nuti vydrzat... Nie stereotyp ale zvyk na teba... Chce zmenu, ale boji sa ta zo zvyku opustit. Nema nikoho, to by s tebou uz aj spavat prestala. Pusti ju ty sam, nedrz ju na silu pri sebe. Uzite si este kazdy.

n0mi
12. jún 2016

Proste si pre nu stereotypom. Dajte si cas od seba, menej sa kontaktujte. A po istej dobe uvidis ze ci jej chybas alebo co. Mlada zrejme sa nechce viazat tak ako ty. Lebo ty na to vek mas. Netlac na nu.

oldman50plus
12. jún 2016

@mao78 Ja som si týmto bol na 1000% istý 30 rokov - kým som nezistil že tak minimálne 5 rokov má búrlivý pomer s iným. A bola presne taký typ o ktorom by to nikto nikdy nepovedal (hovoril som s okolím, nikdy nevypadla z role), s podobnými rečami.
Ženy bývajú dokonalé klamárky, na väčšine mužov to je vidieť, na nich nie.
Hovorím ti, ženy kým nemajú deti alebo niekoho vo výhľade NIKDY NEUPADNU DO STEREOTYPU, ak si jediný črtajúci otec a živiteľ budúcich detí tak ťa "nepustia". Musia vidieť niekoho iného alebo usúdiť že nie si schopný plniť túto rolu. Až budeš mať 20 rokov viac dáš mi za pravdu, teraz si mysli že trepem dve na tri.

sasa1983
12. jún 2016

Ja za seba poviem, ze si nedokazem predstavit, ze by som za cely zivot mala sex s jednym muzom, asi by ma slak trafil.

maria1989
12. jún 2016

@sasa1983 😀 😀 😀

sorciera24
12. jún 2016

@mao78 poviem ti to tak, ze presne, resp. podobne sme boli na tom my s mm.......akurat, ze u ans stereotyp nenastal, elbo sme mu nedali sancu, zaidna vasen neupadla, lebo sme tot ak enchceli...vy dvaja tvorite vztah a len vy si ho mozete urobit taky, aky chcete aby bol!....nik iny to za vas neurobi.....a reci typu, ze ste mladi, chodte od seba a uzite si....su pre mna osobne smiesne.......ja viem, co sme vtedy ksebe citili a viem, co citime teraz....je to aj po 14tich rokoch to site...laska!.....a nepotrebovali sme si uzivat inde.....
tak , skusila by som zrusit antikoncepiu, ta skutocne moze sposobovat problemy s libidom......a ak upadate do stereotypu, skusit nieco ine, nove, vzrusujuce...v.ed sa o tom rozpravajte......my, keby sme sa nerozpravali o nasich tuzbach.....tak sme mozno tiez kde vy.....ved o tom to je....o vas.....proste treba nieco, cim u nej opat vzbudis vasen....skus porozmyslat....co by ju nadchlo;)

sorciera24
12. jún 2016

@sasa1983 hmmm...zaujimavy pohlad.....ja si zas nedokazem predstavit, ze by som ho mala s viacerymi (teraz uz isto nie....).....ale slak ma pri tom chvalabohu netriafa..... 😉 nie kazda potrebuje tolko okusovat....spravny partner ti zaruci, ze nepotrebujes.....a to je teraz na nom, ci nim vobec je a dokaze to.... 🙂

maria1989
12. jún 2016

@mao78 kedy začala brať antikoncepciu? Ak niekedy teraz, mohla spôsobiť, že sa jej znížila chuť.

sasa1983
12. jún 2016

Lenze to mas tak. Ochutnas zmzlinu, jahodovu a cely zivot budes jest len jahodovu? A bude Ti stale chutit len ta jedina jahodova? Je aj ina chut a ta moze byt chutnejsia...

mima4
12. jún 2016

@sasa1983
no ale ved vediet, ze moze byt aj chutnejsia ina mi ako pomoze? 😀
Ja viem, ze najdem aj lepsiemu muza od mojho, a to vo vsetkom, ale raz som slubila vernost jednemu, a bodka 😉 vobec nemam chut na "inu ako jahodovu", ale pravdaze zavisi na com je postaveny u ludi vztah, ak je to sex, vasen, dobrodrzstvo...tak to budu poletovat z kvietka na kvietok. Pre mna je podstatne, ze v manzelovi mam muza, ktoremu mozem verit, ktory ma chrani a lubi a to, ze bol prvy a jediny, to vnimam prave ako dar. A je to obojastrane.

sasa1983
12. jún 2016

Ok, jasne, suhlasim. U mna je zase chemia viac ako len dolezita. Ale to zase nie je k teme. Len kocka je este aj mlada...

sorciera24
12. jún 2016

@sasa1983 podobne som to pocula aj s kadernikom......pre mna je scestne porovnavat muza, kt. lubim so zmrzlinou alebo kadernickou......mne je jasne, ze niekde je isto lespi milenec nez moj muz, ale urcite je aj horsi!.....a terza co budem skusat 5,10,15 chlapov, kym najdem toho "akoze" najlepsieho? 😀 sorry, toto je pod moju uroven...... ak my vyhovuje a je to super a je to super stale aj po x-rokoch, nevidim dovod okusovat inde 😉 ...a ono pridu chvile, ze raz si hore, raz dole....a je len na tebe, co s tym urobis....neikto zapracuje na vztahu, iny ide ochutnavat inde...kym sa "neprezere" 😉

mima4
12. jún 2016

@sasa1983 je mlada, ale ma 22, nie 17. Zas volakedy v 22 mali zeny uz aj tri deti, a co sme horsie? 😀

mima4
12. jún 2016

@sorciera24 no a čo ked na zenu to zacne "skusat" chlap..najprv jej spravi dve-tri deti a potom zahlasi, ze "u susedov je travnik zelensi".. 😉

aj tej naj naj zmrzky sa clovek casom preje..mam odskusane

mao78
autor
12. jún 2016

@oldman50plus Ja ti toto verím stalo sa to mojím rodičom nemusím mať 20+ vek je len číslo verím všetkému áno verím čo si napísal...ale to že sa to stalo tebe neznamená že sa to deje mne alebo všetkým. Napísal si ale veľkú pravdu. No táto pravda nieje v mojom prípade

matazirafa
12. jún 2016

@mao78 Myslim ze je skor nestastna z toho ze ty si odisiel zo spolocneho tipujem privatu hladat si pracu do rodneho mesta a ona ostala sama.. riesili ste to spolu kym si odisiel ci len si jej oznamil a nechal ju nech sa s tym zmieri? Podla mna zvazuje ci ma v tomto pripade vyznam vztah na dialku/ vikendy kedze doteraz ste boli spolu a teraz zrazu nebudete a vyrovnava sa s tym a riesi to po svojom.. toto by ani mne na laske voci partnerovi teda nepridalo.

sasa1983
12. jún 2016

@sorciera24 ved ano, ale autor cituje, ze priatelka nechce nic fyzicke, toboz sex, tak asi priatelka dako mega spokojna nie je, ci?

sasa1983
12. jún 2016

@mima4 ale ta priatelka nevyzera byt spokojna vo vztahu...

mao78
autor
12. jún 2016

@matazirafa Už sme takto fungovali aj predtým ako sme išli študovať avšak to bolo iné bola to veľká zamilovanosť a diaľka nám neprekážala pretože sme sa viac na seba tešili keď sme spolu neboli a užívali si strávený čas spolu. No potom sme spolu išli študovať bývali sme spolu a teraz zase začína tá istá situácia ktorá bola úplne na začiatku...Vedeli sme obaja že to príde a brali sme to prv tak že budeme sa stretávať cez víkendy a zvládneme to..

mao78
autor
12. jún 2016

@maria1989 Berie antikoncepciu už veľmi dlho netrúfam si povedať presne koľko ale môj odhad je že sú to asi 4 roky. Mali sme problém v sexe aj predtým tak vysadila a problém zmizol no zase začala brať pretože sa jej načisto hormonálny cyklus zbláznil a meškala jej menštruácia 2 mesiace

matazirafa
12. jún 2016

@mao78 no tak evidentne sa jej toto riesenie nepaci, popravde sa jej necudujem, po 7 rokoch vztahu asi caka nieco ine nez navrat do obdobia ked ste zacinali

sorciera24
12. jún 2016

@sasa1983 moze to byt kludne len prechodne, co sa da v pohode vyriesit, je to len na nich, ci chcu...ano, ono je to narocne, lahsie je odist inam.......ale ak je to taka alska, tak sa to da zvladnut....ved su spolu uz dost dlho (nepoviem, ekby ju to rpeslo po roku).....niekedy aj zdravotne problemy mozu sposobit nechut....nevieme, co je za tym......len vzajomnu komunikaciu treba.....kludne to mohlo byt v pohode a pride nejaka "chytra" kamoska....(v jej veku to je bezne), kt. jej natlaci do hlavy, ze po takom case jej to nemoze ani fungovat, ani ju nemoze pritahovat......ale je to na nich...podla mna az taki mladi nie su, aby vedeli, co chcu....

sorciera24
12. jún 2016

@mao78 a ked ona dostuduje, naplanovali ste oapt spolocne byvanie?

mao78
autor
12. jún 2016

@matazirafa Ak by som ju požiadal o ruku...odmietla by vraj, spoločný život si nevie momentálne predstaviť ...pretože...KDE? Ja mimochodom bývam v zahraničí ona ide tiež na školu do zahraničia neviem ako by také zasnúbenie zmenilo jej názor ona neuvažuje o spoločnom živote ona sa skôr bojí a nieje si istá či ma natoľko ľúbi žeby to chcela....aby mi potom nemusela oznámiť po rokoch manželstva že sa chce rozviesť podľa mňa je to v zle nastavenom veku...keby mala viac...a deti..ostali by sme tak ako nechcem tárať ale väčšina manželstiev sporadicky spolu kvôli deťom, zvyku a láska? tá tam akože je...a kvôli majetkom, peniazom, bezpečí a pod

mima4
12. jún 2016

@mao78
ak neuvazuje o manzuelstve a detoch s tebou, tak radsej odid z takeho vztahu.

mao78
autor
12. jún 2016

@sorciera24 plánovali len odvolávame sa obaja nato že to je ďaleko a musíme žiť v prítomnosti a užívať si to spolu....nechcel som jej hovoriť že ja počítam s tým že budeme spolu a všetko ostatné aby som ju nevystrašil