Partner vo väzbe a sobáš

patkobobka
6. máj 2017

Dobry den zelam
chcem pomoc chcem sa informovat
moj problem je ten ze moj priatel je vo vazbe mame spolu dieta a druhe cakame som uz v 7mesiaci
preto chcem vediet da sa osobasit aj vo vazbe?zatial odsudeny nieje.je len vo vazbe a este asi dost dlho aj bude.teda je mozny sobas vo vazbe?
Dakujem

pribinak
6. máj 2017

Zvedavosť ma núti opýtať sa: naco ti je taky chlap? Ved sa nepostará o teba ani o deti. To je ako olovená guľa na nohu, taky chlap

patkobobka
autor
6. máj 2017

kym bol doma tak sa o nas staral

mihula
6. máj 2017

@patkobobka aj mna zvedavost prenasledujem"čo urobil,ked pišes,že este aj dlho bude"

pribinak
6. máj 2017

@patkobobka ale pises, ze teraz asi dlhsie nebude a asi to aj po návrate bude fost tazke zo záznamom v Registri trestov

patkobobka
autor
6. máj 2017

neni podstatne co ale pre info neni vrah ani nic podobne 🙂potrebovala som vediet to co som pisala

janinah
6. máj 2017

nesobáš sa,keď ste to nestihli doteraz,tak čo tak zrazu hrrrr ? myslím,že to sa nedá takto,ale nie som právnik....človek vo väzbe má svoje práva,ale sobáš to zrejme nebude,tam sú iné starosti a pravidlá

patkobobka
autor
6. máj 2017

dovod je ten, ze kym je vazbe na navstevu mozem.ak uz bude odsudeny tak na navstevu ist nemozem kedze sme neni manzelia a ani len druh a druzka

rakahaka
6. máj 2017

@patkobobka co vyviedol?

evittam
6. máj 2017

@patkobobka Status druh a druzka ani neexistuje.😉 To sa len tak hovori.

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
6. máj 2017

@persica Neviem co tym myslela. Ale proste takyto (ako to nazvat) "vztah" neexistuje. Ak su "len" partneri nikoho nezaujima v tomto pripade ci ziju v spol. domácnosti. Bohuzial.

patkobobka
autor
6. máj 2017

ano zili sme v spolocnej domacnosti.a to ze to neexistuje som netusila

rakahaka
6. máj 2017

@patkobobka co vyviedol?

sissy27
6. máj 2017

@patkobobka keď bude odsúdený, tak na návštevy celkom určite môžeš, aj známa chodila za priateľom, dokonca ešte ani spoločné dieťa nemali. Takže kvôli tomuto sa brať nemusíte a úprimne, je to ten najdebilnejší dôvod na sobáš aký sa dá vymyslieť.
Či sa dá sobášiť počas väzobného stíhania je otázka priamo na riaditeľa ústavu, kde sa nachádza, musia byť na to závažné dôvody, zohľadňuje sa dôvod väzby, predchádzajúci váš spoločný život a mnoho ďalšieho. Je možné sobášiť sa vo výkone trestu, ale tiež to nie je len tak. Osobne si myslím, že vo vašom prípade to skôr zamietnu - ak neboli dve deti dostatočným dôvodom na svadbu, tak kvôli návštevám vo väznici vám to fakt netreba. Ale ako som písala - treba sa obrátiť na riaditeľstvo ústavu, kde je vo väzbe.

patkobobka
autor
6. máj 2017

Dakujem vam za radu a info 🙂

skyahiah
6. máj 2017

@patkobobka co sa tyka otazky, existuje aj sobas v zastupeni, ale plna moc musi byt overena, neviem nakolko je toto mozne vo vazbe. http://www.epi.sk/beck-komentar/komentar-36-200...

sykorkauhliarka
6. máj 2017

aj keby bol za krades zuvaciek...nestoji za to ....to tvoje deti maju kraaaaasny vzor ktory im ovplyvni cely zivot 👏

patkobobka
autor
6. máj 2017

No mne stoji,nebola som snim mesiac ale uz 9rok.a do takej situacie sa moze dostat kazdy si myslim takze tak

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patkobobka
autor
6. máj 2017

ano pravda nie kazdy,no moze sa stat.mozno niekedy aj neumyselne.napriklad nehoda niekoho zrazis a uj je to.a teraz co uz niesi moj muz a otec???trocha chore ak to beriete tak

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patkobobka
autor
6. máj 2017

Dakujem

liz_lemon
6. máj 2017

@patkobobka vazba nie je len tak, pre nic za nic, ale preto, ze obvineny je podozrivy, ze bude pokracovat v trestnej cinnosti, alebo by mohol ovplyvnovat napr. svedkov, alebo by mohol utiect

natalienka12
6. máj 2017

@patkobobka status druh a družka existuje, je to právny pojem, používa ho aj Trestný zákon. K otázke väzby, skúšali ste podať žiadosť o prepustenie z väzby? A akú má väzbu? Preventívnu alebo kolúznu? Sú to háklivé veci, ak chceš napíš do IP, inak držím palce. Ak je v kolúznej, tak sobáš určite nepovolia.

patkobobka
autor
6. máj 2017

Dakujem vam pisem IP

alexandramaria
6. máj 2017

Vazba ako taka je preventivne opatrenie dost zavazneho charakteru, cize nevidim ziadnu sancu, aby povolili sobas. Otazok by bolo viacero, prvorade je, na zaklade coho ho vzali do vazby, ci ho vzali po zadrzani, aky druh vazby ma a hlavne za aky trestny cin. Prosim ta, ten sobas si urcite rozmysli.

@patkobobka

sasa1310
6. máj 2017

@patkobobka asi nie je na "otvorenom", keď odsúdený ešte nebol? Správne?
záleží koľko mu dajú rokov a na aké oddelenie pôjde. Ak ho dajú na otvorené, väčšinou to býva až po nejakej dobe "odsedenia si", tak potom máva aj vychádzky a tam by sa mohol zosobášiť. Samozrejme musí ale pracovať, aby si mohol odpracovať tie svoje hodiny voľna.
Toto všetko sa musí on opýtať na to.

sasa1310
6. máj 2017

@patkobobka V Ba je? či kde?

deti95060810
6. máj 2017

Hm za nehodu autom tam asi nesedí...