Partner v druhom okrese a lockdown

2. dec 2021

Ahojte, je tu prosim niektora z vas s podobnym “problemom”? S partnerom sa stretavame par mesiacov a este sme sa neodhodlali k spolocnemu byvaniu, nakolko ja mam za sebou tazky rozchod, mam dieta a nechcem sa hned hrnut do spolocneho byvania s muzom. Ako zacal lockdown sme sa nevideli a pochopitelne sa chceme stretavat. Len nerada by som mala teraz pocas tychto “zakazov vychadzania” problemy, ak by ma nahodou zastavila hliadka, ze idem do druheho okresu za partnerom. Je tu prosim niektora, ktora mate takto partnera v druhom okrese s cestujete v pohode za nim, alebo on za vami? Dakujem za odpovede.

konikkon
2. dec 2021

Odpadnem. 😅 Normálne sadni do auta a chod, kam chceš a kedy chceš. Denne prekračujem okres k lekárovi, do obchodu, manžel do práce, všade... Všetko riešime vo vedľajšom okresnom meste. V okresnom meste, pod ktoré spadá moje bydlisko bez ohľadu na aktuálnu situáciu som nebola asi 3 roky a nevidím dovod tam začať teraz chodiť... Keď ťa zastaví hliadka 😅, povedz, že ideš do tesca alebo do Poľska. Vôbec toto nerieš ani si s tým nerob žiadne starosti.

zuzka0605
2. dec 2021

zartujes? to naozaj niekto dodrziava?nebud paranoidna a normalne sa stretavajte

radulienka95
2. dec 2021

ale ved zakaz medzi okresmi nie je

jaga18
2. dec 2021

Denne chodím z okresu do okresu, či už na nákupy, k babke, za kamarátkou, deti nosím do školy, zo školy, s malým Dr.... Nikto tu nič nekontroluje a pochybujem, že v iných častiach SR je to inak 😉

simca06022011
2. dec 2021

Nie je zákazane jazdit medzi okresmi.

xili99
2. dec 2021

Nikto nezakázal cestovať medzi okresmi. Však to čo by bolo, aby ste sa za celý čas nevideli ani.

sasa1310
2. dec 2021

@simca06022011
@xili99 odporúčam prečítať poriadne uznesenie vlády. Nie je zakázané cestovať medzi okresmi, pretože je zákaz vychádzania celkovo s rôznymi výnimkami medzi ktoré návšteva cudzej domácnosti nie je. Takže má zákaz či je v okrese alebo mimo okres.

sasa1310
2. dec 2021

@jaga18 na toto všetko ti platí výnimka zo zákazu vychádzania.

simca06022011
2. dec 2021

@sasa1310 ano mas pravdu. To bola výnimka na navrat z inej domácnosti.
Zakaz vychádzania riešia. . Ale okresy nekontroluju, neriesia. Cize je to uz na nej k comu sa prikloni ak nebodaj budu kontrolovať.

sasa1310
2. dec 2021

@simca06022011 tu ide o to, že dávate mylné informácie. No na fb stránke polície celkom dosť zastavujú auta mimo okres. Ja jej písať nebudem, že môže ísť, keď nemôže, aby potom aj kvôli mne pokutu nedostala.

simca06022011
2. dec 2021

@sasa1310 no tie kontroly su diskutabilne ale ok. Mas pravdu.

sasa1310
2. dec 2021

@simca06022011 kontroly sú furt diskutabilné. 20 rokov mám vodičák jazdím denno denne a ešte ma nekontrolovali. Ale to neznamená, že teraz budem chodiť bez vodičského a technického preukazu. To máš to isté. Si ho zabudnem, a just ma stopnú

ivik4
2. dec 2021

Omg tieto bezvyzname nariadenia este niekto podporuje ? Nekonecny pribeh, sadaj do auta a chod za nim . Ja nepoznam absolutne nikoho v mojom okoli , co by nesiel do druheho okresu. Kontroluju zväcsa az vo vecernych hodinach

elizabet173
2. dec 2021

@ivik4 mňa kontrolovali a bolo to poobede, išla som z práce.

ivik4
2. dec 2021

@elizabet173 no a ? Ja som napisala ze zväcsa ,nie len vecer

elizabet173
2. dec 2021

@ivik4 no nič 🙂

sidicek
2. dec 2021

Ved nech chodí on za tebou a máš vyriešené.

janickacrazy
2. dec 2021

@sidicek nech dostane pokutu on, keby dačo 😂

sidicek
3. dec 2021

@janickacrazy to preverí vzťah

daniela2202
8. dec 2021

Mám ďalej, 70 km, cez 3 okresy, jasné , že sme sa stretávali, aj minulý rok cez zákaz, je to môj partner a som len ja s ním, nikam nechodíme.
..