Partner uprednostňuje bývalú manželku a dcéru z prvého manželstva

8. júl 2020

Tolerovali by ste partnerovi,to ze uprednostnuje exmanzelku a dceru z prveho manzelstva?? My s malou sme na druhom mieste.

alexk12
8. júl 2020

Dcéru áno manželku nie ešte podľa toho koľko má dcera

zuzanapjat
8. júl 2020

Je nejaká žena, ktorej by to nevadilo? :D A tolerovala by to? :D

jaass
8. júl 2020

Nevedela si, že to takto bude keď si do toho šla?

autor
8. júl 2020

@alexk12 7 rokov ma mala

autor
8. júl 2020

@jaass nie nevedela,ukazalo sa to az casom

jaass
8. júl 2020

Mozno jeho ex to robi naschval, no, skor urcite robi naschvaly

autor
8. júl 2020

@jaass ano je ona taky provokatersky typ,ale on na nu neda dopustit

jaass
8. júl 2020

Asi ho k nej stále ťahá. Ak chceš napíš súkromnú správu.......

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
8. júl 2020

@taskataska ano mame spolu trojrocnu dceru

autor
8. júl 2020

@jaass ok napisem

miadi
9. júl 2020

Daj nejaky konkretnejši priklad ako dava na prve miesto ich ? Mozno len žiarliš?

autor
9. júl 2020

@miadi Kupi malej vsetko co mu byvala narozkazuje,vzdy ked nieco potrebuje hned tam leti za nimi.....

miadi
9. júl 2020

A vam nekupi ? Mozno sa jej boji aby nerobila problemy tak radsej vyhovie koli dcere. To nemusi byt ze je na prvom mieste. Urcite to mate vsetci tazke. Taketo vztahy ked su deti z predosleho vztahu je to hnet ina dynamika.

juhseverzapad
9. júl 2020

Ono aj záleží, kedy ste sa dali dokopy. Ak po rozvode, tak jeho ex ho chce držať na uzde, ale, ak si bola najprv jeho milenkou, tak on má stále výčitky svedomia a preto tá starostlivosť.

moonlight1210
9. júl 2020

Tolerovali?

No skus sa stat dalsou ex a tvoja otazka bude zniet: tolerovali by ste svojmu ex, ze uz nevenuje tolko pozornosti svojmu dietatu a stara sa hlavne o svoju novu rodinu a deti?

Uz vnimas ten paradox?

Pozri, si dalsia, co sa precenila, ked sla do vztahu s muzom so zavazkami. Kym ste boli zalubeni a jeho pozornost bola hlavne na tebe, citila si sa toleratna (a mozno ho sama nabadala, aby sa venoval ako spravny otec aj exrodine).
Teraz sa ti situacia vymkla z ruk.
Tvoja chyba.
Ved ty si ta, co ho ma 24/7. Ty mas velku sancu, cas a priestor si ho spracovat podla seba. Ver, ze sa toho exka potichu boji a asi nechape, co tam doma robis, ked to nerobis. A mozno si mysli, ze si prudko toleratna a nad vecou. (Vies kolko expartneriek bojuje prave s opacnym problemom? Ze chlap si vsima uz hlavne novu rodinu a byvalej vydeluje pozornost po odrobinkach?)
Tak necakaj, kym ti jeho pozornost naspat padne ako peceny holub z neba do huby, len preto, ze ty si teraz ta jeho oficialna. To ti nedava ziadne extra prava, ci vyhody. Len akysi pomysleny status.
Rob preto aj nieco.
Nie je ti smiesne, ze s nim zijes, ale tvoj zivot s muzovym pozehnanim riadi zena, co s vami nezije?
Co myslis, preco ona ma “tu moc”? Lebo si ho udrziava “na spagatiku”. Ver, ze ju to usilie aj nieco stoji. Nie je to len o ochote tvojho chlapa. To je len tvoja ufnukana vyhovorka. Lebo nie si matka levica, ale slaboch. Kym bol zalaskovany, tak si sa holedbala, aka si vlastne toleratna k jeho exrodine a krasne to zvladnete. A teraz si zistila, ze to nebolo tebou, ale iba jeho zalaskovanostou do teba.
Miesto toho, aby si bola strojvodca, si sa iba viezla a myslela si si, ze ty riadis ten vlak. Teraz ti vlak usiel.

Tak sa preber a zacni miesto zduvania sa rychlo byt znova mila a na pozadi toho si budovat sposoby a paky aj ty.
Stan sa strojvodcom toho vlaku a zacni ty byt ta, co rozhodne, kedy a kolko casu bude venovat exrodine. Nie ze ich o ten cas osklbes, ale ze sa vzdy najprv poradi s tebou. Nebude ti to robit ako skrt cez rozpocet.
Ak to takto chces, musis preto nieco urobit. Nie cakat.
(Uvedom si, ze nie ste iba ty a on. Ste v trojke. On, ty a exka, lebo je tam dieta. Tak trosicku ako keby si bola dalsia v hareme. Tak si vybojuj svoju poziciu.)

Stat v pozadi s dietatom v naruci ako urazeny vykricnik a cakat na zazrak, to dokaze kazda z nas.
Pozri na jeho ex. Zabojovala aj v obdobi, ked bol zalaskovany do teba, nevzdala to a teraz ma, co chce. Ty s nim zijes, staras sa a ona si ho uziva.

syslik81
9. júl 2020

ako jeho ex by som bola rada ze sa stara o dieta .. ako jeho sucasna by som bola nahnevana .. ale to su proste vztahy kde uz zavazok je .. sa s nim roid budes aj ty ex a mozno budes mat take vyhody ako ta prva :D aleo si sadnite urcite pravidla a povedz ze mu byvalu proste tolerovat nebudes.. vyclen rozpocet rovnaky pre obe deti -muzovu ciastku a ak bude treba nech dieta pride k vam a nie on k nim ... eset je tu sanca ze si ex najde muza a potom ju ex prestane zaujimat

autor
9. júl 2020

@juhseverzapad nie oni uz boli davno rozideni a nechala ona jeho

autor
9. júl 2020

@syslik81 ona je uz vydata a ma aj dalsie dieta,ale stale s tym mojim zameta

thoughtfulweirdo
9. júl 2020

Ja povazujem za samozrejme, ze muz uprednostnuje jeho deti z prveho manzelstva predo mnou. Ved su to deti, preboha, ja som dospela a viem sa o seba postarat sama. Chodila by som po kanaloch, keby ziarlim na pozornost venovanu jeho dietatu. 7 rocna uz potrebuje inu starostlivost, zlozitejsiu vychovu, asi uz chodi do skoly, na kruzky, su to vacsie povinnosti ako s 3 rocnou. Takze zalezi, ake uprednostnovanie mas na mysli. Ak take, ze dcera nieco potrebuje a on "hned bezi", tak to je normalne, je to jeho dieta a to, ze sa rozviedol s jej matkou, neznamena, ze nie je rodic. Alebo take, ze mate trebars naplanovany vylet vy a ex ho zavola na vylet s nimi a on ide radsej s nimi? To by bolo nevhodne uprednostnovanie.

anita6666
9. júl 2020

@moonlight1210 nesúhlasím s tebou,že ex zabojovala aj keď on bol so súčasnou...netvrdím,že to tak nemôže byť,ale niekedy expartnerky alebo teda väčšinou nerobia absolútne nič a nijako "nebojujú", lebo dobre vedia,že tomu chlapovi nie sú ľahostajne a len si to v tichosti užívajú...niekedy stačí naozaj na status bývalej,aby sa k nej začal chlap plazit sám,aj keď ma novú ženskú....keby chlap nechcel,tak bývalá môže bojovať koľko chce,nemala by šancu...ja som to už spomínala tuto situáciu z môjho blízkeho okolia,kedy chlap mal súčasnú partnerku,ale s bývalou bol v kontakte stále a to nemali ani deti ani majetok spoločný,proste nič a išiel sa potrhať,keď niečo potrebovala. Keď sa súčasná ozvala,že jej to vadí,tak dostala odpoveď,ze to je jej problém a on sa nenechá obmedzovať a keď sa jej nepáči môže ísť. Chvíľu to ešte všetci tolerovali medzi sebou a keď sa bývalá zľakla,že súčasná si ju niekde počká a "vymlatí kabelkou po hlave" 🙂 tak sa stiahla a prestala s nim udržiavať kontakt a co urobil dotyčný? Súčasnej sa posťažoval,ako mu je ľúto,že už nemôže pre bývalú nič moc urobiť,že by to robil po zbytok života. Takže asi tak....chlap keď je raz naorientovany inde,tak inej žene nepomôže nič,akurát je to smrad,od ktorého by som sa ja napachnut nedala. Nemala by som na to nervy, ale že vôbec.

iviacik
9. júl 2020

Cítila by si sa lepsie, keby kaslal a zanedbaval svoje vlastné dieta? To hovorí o nom podla mna veľa a mala by si byt vdacna, ze sa snaží venovať všetkým deťom svojim a nebyt sebecka...

fokuska
9. júl 2020

Zameta nim len preto, ze on s sebou zametat necha. A pochybujem, ze to on zmeni kvoli tomu, ze tebe sa to nepaci. Stale su to jeho zavazky, ktore mal uz pred tebou.
Ak ty a vase dieta nieco potrebuje, tak vtedy to neriesi hned? Rovnako tak riesi ak nieco potrebuje jeho prve dieta - vtedy mu to da vediet matka dietata a on to ide hned riesit, lebo je to jeho dieta.

stela01
9. júl 2020

A ty si nevedela že budeš druha a aj vaše dieťa bude pre neho druhé ?

kikina84
9. júl 2020

@jaass ja poznam niekolko parov takto a vzdy je tam autorita prva manzelka..hlavne ak doslo napr. k nevere z manzelovej strany..ako keby ich to zacalo casom mrzet a mali potrebu nieco dohanat,tak sa viac venuju..samozrejme netreba zabudat na to,ze aj vela parov po rozvode ma nejake zavazky voci ex,pripadne zažite nejake roky ktore nemusia byt len zle a to v cloveku vzdy ostava nejaka ta naklonnost..

vilma7
9. júl 2020

Nie, v žiadnom prípade. Aký má na to dôvod???

autor
9. júl 2020

@thoughtfulweirdo no napriklad to,ze stale nieco malej kupuje,nasej nekupuje takmer nic, na vylety brava iba ju,nasu nie....

autor
9. júl 2020

@iviacik lenze on zanedbava svoje dieta...to druhe....a venuje sa vylucne iba prvej dcere

autor
9. júl 2020

@fokuska nie ak nieco my potrebujeme to vzdy pocka ...v prvom rade je jeho prva zena a prva dcera

autor
9. júl 2020

@anita6666 ano presne podobna situacia je aj u nas a napriklad aj 5 rokov po rozvode ju stale oslovuje moja zena