Partner starší o 6 rokov

28. dec 2020

Ahojte, mám 18 rokov a mám kamaráta s ktorým sa poznáme niečo vyše roka. Mam pocit, že už to skôr smeruje do vzťahu a tu mám takú neistotu, že ako bude reagovať okolie na to, že partner bude starší o 6 rokov. Sadli sme si výborne, rozumieme si na jednotku a ani necítim vekový rozdiel. Len si neviem predstaviť reakciu okolia. Mala som ex partnera, ktorý bol starší o 2 roky ale mentálne bol skôr nižšie ako ja a tým pádom sme si časom prestali rozumieť. Moja otázka znie, dievčatá ktoré máte vzťah so starším partnerom, ako to vnímate a ako sa vám darí? Ďakujem za odpovede 🙂

eriksonka1234
28. dec 2020

Ale prosím ťa... 6 rokov nie je predsa starší partner. Je to ideálny rozdiel

majamat
28. dec 2020

6r? keby si napisala o 15r, ale 6r? ved to nic nie je

katkamatka7
28. dec 2020

U nás je vekový rozdiel 18 rokov, on je starší. Rozumieme si výborne. Okolie to dlho nevedelo prijať, no postupne si zvykli, že sme spolu. Máme dieťatko, posunulo nás ďalej a upevnilo.

majamat
28. dec 2020

je normalne, ze ak zaciname vztah, nenajdeme vzdy partera v nasom veku, resp. napr, +2r. logicky stretavame aj mladsich, aj starsich. moj brat ma starsiu manzelku a sestra mladsieho. kolegyna mala chlapa starsieho dkonca asi o 25-30r.

babovka2321
28. dec 2020

To len mne pride trosicku smiesne, ak 18rocna nazve svojho priatela partnerom? 😁

h2
28. dec 2020

6 rokov je nič. Možno teraz sa Ti zdá, že je to veľa, lebo máš len 18, ale 6 fakt nie je veľa. Môj muž je starší o 7 rokov, nemám pocit, že by bol voči mne starý. Môj otec bol od mamy starší o 12 rokov, tam už to bolo cítiť, hlavne, keď už boli vo vyššom veku. U Vás by som to vôbec neriešila.

7miriam77
28. dec 2020

v 18 rokoch som mala priatela o 8 rokov starsieho a ten vztah mi dal vela ... sice nam to nevydrzalo, rozhodla som sa cestovat svetom 😊, no nemyslim si, ze je to velky rozdiel.

caroline_
28. dec 2020

@babovka2321 ja som v 18 mala 4 rocny vztah tak neviem preco by to nemal byt partner :D

h2
28. dec 2020

@babovka2321 Ja na tom nič smiešne nevidím. Ako by si si predstavovala, aby ho 18-ročná nazývala? Čávo?

haley7897
28. dec 2020

@babovka2321 len tebe...

jajka71
28. dec 2020

Môj je o skoro 8r, ale nieje to o veku, ale o nastavení ci povedzme zrelosti. Vy si to nastavíte ako to bude, vy musíte vedieť aké máte plány, aké mate predstavy a hodnoty,..... Sú ľudia, ktorí chcú mať deti hneď po dovŕšení plnoletosti sú takí, ktorým stačí po 30, keď je zázemie a užili si svoje,...a po skúsenostiach viem ze môžeš mať hlboko co si myslia druhí, ide o to, ako to budete mat vy dvaja, aby vám to vyhovovalo a vedeli ste spolu fungovať a užívať si k obojstrannej spokojnosti 🙂

c_est_la_vie
28. dec 2020

My máme s mužom rozdiel 7 rokov, dali sme sa dokopy keď som mala 22. Nejaké problémy na okolí neboli, jedine ja som sa cítila pri jeho kamaratoch divné, pretože ja som študovala a oni brali hypotéky a zakladali rodiny.
Teraz už vôbec žiaden problém, muž si práveže chváli ako mu kamaráti závidia mladšiu 😉

saskia_98
28. dec 2020

Moj manžel je odo mna starsi o 5 rokov a nikto to nikdy neriesil. Nam to spolu funguje.

sasesoe
28. dec 2020

Ahoj, nevidim problem samotny vek, ale skor, ci Ty si na strednej, ides na vysoku a on uz pracuje? Alebo obaja pracujete? Tam sa nemusite prelinat v ocakavanich - plany o rodine, vztah k peniazom - setreniu, ci byvanie, auto alebo dovolenka a pod. Pokial by ste v tomto boli podobne nastaveni, tak to nemusi byt ziaden problem

viikkki
29. dec 2020

Úplne v pohode 😉hlavne ze to klape vám okolie nerieš

viikkki
29. dec 2020

@babovka2321 😂to už prečo ja mam 21 a 9 ročný vzťah už sme manželia 😉ci podľa teba je v 18 ešte dieťa? Kedysi sa vtedy ženy vydávali a rodili úplne bežne... Ci Partner je od 30tky až alebo ako to vnimas ty? Celkom ma to zaujíma 🤔😂

andreatytler
29. dec 2020

V tak mladom veku sa ten rozdiel viac prejavuje, lebo 18 rocny clovek sa len zacina osamostatnovat. Je vela veci ktore musi zvladnut sam a prvy krat... ale za 6 rokov uz bude skuseny, lebo vela zazije.
Autorka, ked budes mat aj ty 24, uvidis, ze rozdiel 6 rokov nic neznamena. Ak si s niekym sadnes ani 12 rokov nic neznamena. Tak je to u nas.

katarina9593
29. dec 2020

😂😂😂🙏🙏🙏ja som myslela že napíšeš že má 36... 🤦Môj muž je odomna o 6 rokov a teda poviem ti že to je super raz som mala len o rok staršieho ale teda ešte horší bol ako podaktory 22rocny ... Bol úplne dieťa takže za mňa vždy je lepšie aspoň 5 a viac rokov rozdiel...ale nieje to vždy pravidlo ... Vnímam to úplne normálne vždy som bola nastavená že chlap by mal byť starší od ženy ..

miadi
29. dec 2020

Ty mas problemy 😆hlavne ze nie je o 6r mladsi, toto je uplne ok. Moj muz je o 9r starsi. V urcitych veciach mà nazori z roku pàna.. 1900 ale to je tym ze jeho rodicia su velmi stari a staromodni az skostnateli. Moja mama je niekedy modernejsia ako on. Ale Mne to nevadi kazdy sme nejaky Ja sa drzim svojho. Nech si kazdy mysli co chce. Riad sa vzdy svojim rozumom a srdcom. Nie okolim.

miadi
29. dec 2020

@babovka2321 Ja Ta chapem pre mna slovo partner znamena clovek s ktorym je osoba minimalne v spolocnej domacnosti. Ale pre druhych je to asi na zaklade “sexualny partner.” V tom koncepte ako ho chapem Ja je to dost dospelacke slovo., v tom druhom ho mozu mat od 15ky. A ako tu čitam Tak uz aj od 12r ked mama dovolila. . Frajera.Ehm partnera. 😄

cevricek40
29. dec 2020

Mám muža o 9 r staršieho,necíti sa starý skôr pri mne kladne,nevymenila by som ho .

att123
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denden77
29. dec 2020

v tvojom veku som mala frajera starsieho o 7 rokov, terajsi otec potomka je starsi o 9 😊
a reakcie okolia ma nikdy nebrali 🤷‍♀️😊

babovka2321
29. dec 2020

@viikkki ako ved ja nie v zlom, mne len to pomenovanie pride take nezvycajne, skor mam pocit, ze sa pouziva pri vyssich rocnikoch, ja si pod tym predstavim skor par, ktory spolu zije dlhodobo v domacnosti, ako zivotny partneri, ale nie su zosobaseni 😁 ale mam pocit, ze niektorych ludi sa to tu normalne dotklo... Mne by bolo divne muza nazvat partnerom, ale to asi len ja mam take zvastne chapanie pojmov, alebo zvyk z toho, ako sa to v mojom okoli pouziva... Pri takom chodeni, kde spolu ludia neziju atd mi to proste nepasuje😁

natinka18
29. dec 2020

6 rokov je uplne v pohode 🙂 medzi mnou a mojich mužom je rozdiel 11 rokov a máme uplne užasný vzťah sme spolu 11 rokov a máme 2 deti.

lubiss
29. dec 2020

6 rokov.......:D :D :D

arrogante
29. dec 2020

ja mam o 12r starsieho, nikdy to nikto neriesil ale kebyze je zas rok 2016 tak sa rozhodnem inak😉

janickacrazy
29. dec 2020

@viikkki to si s ním začala chodiť ako 12-rocna? Si robíš srandu?

matus7030
29. dec 2020

Je to úplne v pohode. Možno v 18- tke ti to ešte príde príliš veľa, keďže ty ešte zrejme len maturuješ, on už možno skončil výšku a pracuje...ale v staršom veku je 6- ročný rozdiel takmer zanedbateľný. Tiež som to kedysi dávno v hlave riešila. Ja som s mojím teraz už manželom chodila v 17-tich a on mal 23 🙂 dnes sme spolu už 12 rokov.

majulino
29. dec 2020

@arrogante prečo ak sa môžem opytat?