Partner so mnou nekomunikuje

27. jún 2023

Vždy keď máme problém, miesto hádky, alebo vyrozpravania si vecí, sa stiahne a nekomunikuje aj celý deň. Máte to niektorá tak? Je to ako trestanie tichom. 😔

opica_skorica
27. jún 2023

To je trestanie.

zmrzlinka2021
27. jún 2023

A preco si vo vztahu s takym clovekom?

Co ta pri nom drzi?

Vies, ja ta chapem, mas to tazke, ale si to ty, ktora dobrovolne ostava vo vztahu s priatelom, ktory si ju nevazi, nelubi a v podstate mu na tebe vobec nezalezi.

Myslis si, ze ked sa za neho vydas a budete mat deti, ze sa to zmeni?

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. jún 2023

@zmrzlinka2021 sme spolu do roka a ja zisťujem, že iste vzorce sa začínajú opakovať...

opica_skorica
27. jún 2023

Prečo ťa trestá?
Máš potrebu byť s osobou, ktorá ťa trestá nekomunikáciou?

Odpoveď vieš sama.

sense
27. jún 2023

Áno je to trestanie. A v mojom prípade sa to stuonovalo až som prisla na to ze ho nepotrebujem.

autor
27. jún 2023

@opica_skorica niekedy vlastne za nič, že mal zlý deň v práci. 🤷

autor
27. jún 2023

@sense bojím sa, že tiež to tam speje.

opica_skorica
27. jún 2023

Neboj sa. Nedovol mu to.
Vaz si samu seba a vies, ze bez komunikacie vztah nevybudujes.
Takze z kratsej cesty.
Alebo zmena k lepsiemu a ihned.

monikkatt
27. jún 2023

Niekedy clovek len potrebuje chvilu pre seba.. ticho, "vysumiet".. ale ak citis ze to nie je ok, ze to robi naschval aby ta vytrestal tak to ukonci.. aby to nebol len zaciatok niecoho horsieho

ivangeline
27. jún 2023

Nu a ked to prejde,viete sa o probleme porozpravsat? To j3 dolezite.

slovakboy
27. jún 2023

Takze kvôli zlému dňu v práci? To musíš ukončiť hoci ťa to teraz bude bolieť.

zanka777
27. jún 2023

Áno aj môj je ticho a dokáže ma ignorovať pár dní.... Myslím že tvoj bude tiež v znamení býka 🤨

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kremlika
27. jún 2023

kedysi sme to tak mali az pokial raz nebola taka hadka, ze bolo tyzden dusno a uz sa nedalo dalej. nastastie sme si nad to sadli, normalne sme sa porozpravali ako dospeli ludia a prisli na to, ze ak chceme spolu tak sa musime rozpravat a zaklopem si potom sme uz taky problem nemali

autor
27. jún 2023

@zanka777 presne je býk

zanka777
27. jún 2023

Tak veľa šťastia lepšie to už nebude 👌👏kľudne mi napíš ss ak budeš chcieť

thoughtfulweirdo
27. jún 2023

Áno, môj manžel bol zo začiatku taký. Bola to ale jeho jediná "mucha", takže som to s ním hneď nevzdala a začala som si ho trošku "opracovávať" 😅 oplatilo sa, robil pomalé, ale isté pokroky, pracoval na sebe. Dôvodom bolo, že sa vlastne nikdy nenaučil, ako so svojimi emóciami zaobchádzať, keď prišli, vedel sa len úplne uzavrieť, lebo ho prevalcovali. Nerobil to naschvál ako snahu ublížiť mi. Ja som mu veľmi jasne a stručne vysvetlila, ako a prečo mi také správanie ubližuje, prečo je neznesiteľné a nepoužiteľné na spoločný život, ponúkla som mu rôzne možnosti, čo iné vie v tej chvíli urobiť, vyskúšali sme rôzne spôsoby komunikácie, bola som aj ja ochotná urobiť zmeny v mojom spôsobe komunikácie smerom k nemu- a hlavne som bola nekonečne trpezlivá, lebo to bol proces, nie zmena z večera do rána 🙂 a dnes? Namiesto ofučania sa väčšinou rovno povie "nepáči sa mi, keď..." a keď sa občas stane, že predsa sa stiahne, stačí počkať pár hodín a sám príde a iniciuje rozhovor a to je pre mňa úplne dostačujúce 😁 faktom je aj to, že som sa popri tom naučila oveľa lepšie a efektívnejšie komunikovať aj ja sama.

rorino
27. jún 2023

Treba počkať,nech si trucuje,robím to isté,ostanem ticho,lebo viem,že vtedy nepocuva-vypne sa😂,nie je to trestanie,jednoducho je to reakcia,niekto nadáva,niekto vrieska,treba počkať a keď ho to prejde,aj keď na druhý deň,vykrikovať so svojím argumentom ,nevysvetlovat,nobhajovat sa,jednoducho oznámiť.

rorino
27. jún 2023

@opica_skorica nie je,je to reakcia

rorino
27. jún 2023

@opica_skorica
@zanka777 😂😂😂aj môj je býk😉

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rorino
27. jún 2023

@elizabet173 musíš zistiť,či mu to robí radosť,či ťa tak fakt trestá,alebo jednoducho nevie inak reagovať.Ak to prvé,tak to nie je dobré,ak to druhé,bodaj by ste mali problém,len s tichom pri nezhodách😉

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rorino
27. jún 2023

@elizabet173 niekto kričí ako bežný,rozbije čo mu príde pod ruku,je teraz jedno,či muž alebo žena,a tiež to nie je správanie dospelého človeka.Bodajby ľudia mali len taký problém,že občas tichá domacnost

rorino
27. jún 2023

@rorino oprava,besny

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rorino
27. jún 2023

@elizabet173 to je zas tvoj pohľad na vec,každý má na výber,pekný vecer

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rebrambora
27. jún 2023

Jasne. Cisty moj byvaly. Je rozdiel povedat, prepac zlatko, daj mi chvilku/porozpravame sa neskor a odignorovat.
Bolo to len a len horsie, dokonca ked som sa s nim chcela kludne rozist, idignoroval ma a tvaril sa, ze nic 😀
Bud sa nauci komunikovat alebo mu s tym niekto pomoze alebo si najde niekoho, komu to vyhovuje.
Ticha domacnost nieje normalna. Sorry.