Partner sa nechce odsťahovať

naduska007
29. aug 2023

Dobrý deň, s priateľom sme kúpili starší dom, nechce sa odsťahovať vyhráža sa,že kým mu nevyplatím polovicu, tak neodíde, lebo polovica je naňho napísaná....Úver som zobrala ja, on je spoludlžnik...Môže žiadať polovicu?? Ako to vyriešiť?

belllinka
29. aug 2023

@naduska007 vyplatit mu polovicu doteraz zaplatenych splatok a dat zvysok uveru iba na seba

naduska007
autor
29. aug 2023

@belllinka keby to bolo také jednoduché vyplatiť ho, ale nemám z čoho

belllinka
29. aug 2023

@naduska007 tak predať dom, vyplatiť úver a zvyšok si rozdelíte na polovicu. Či on má obísť iba tak naprázdno?

aduskatt
29. aug 2023

Úver ste brali obaja, keďže je tam spoludlžník a tak isto je polovičným vlastníkom, takže ak ho nemáš z čoho vyplatiť, tak predať dom, vyplatiť úver a zbytok peňazí si rozdeliť na polovicu

deti95060810
29. aug 2023

partner chce vyplatiť polovicu.... ale čoho polovicu...snáď nie kúpnej ceny domu - dom nie je váš. Váš bude až keď splatíte banke dlh - úver.
ak sa ho chceš ozaj zbaviť ako píšeš, tak predajte dom, vyplaťte úver a čo ostane - napoly

simona20201309
29. aug 2023

@naduska007 on sa ti nevyhraza, on len žiada to co mu patrí. Ak ho nemáš z čoho vyplatiť, predať dom. Ale to nebude nejaká veľká suma. Ako dlho mate ten dom?

jazula
29. aug 2023

Žiadať môže podľa mňa taký podiel, aký má zapísaný na LV. Dúfam, že v takom podiele ste aj platili náklady na dom… Asi jediná cesta bude predať dom, splatiť hypo a ten zvyšok si rozdeliť.

naduska007
autor
29. aug 2023

@deti95060810
@deti95060810 dom je už náš,nebrali sme hypotéku,ale pôžičku a kúpili za hotové peniaze, len teraz nám ostalo spájanie...je to komplikované dom sme kúpili len za 20 tisíc eur, keby som ho chcela predať, tak veľkú hodnotu nemá, kebyže ho predáme za 40 - 45 tisíc jemu vyplatím dajme tomu 20 lebo on chce polovicu z predaja domu....mne ostane 20, kde pôjdem s 2 deťmi??

belllinka
29. aug 2023

@naduska007 tak potom si zober pôžičku a vyplať mu polovicu z trhovej ceny bytu

nelca0510
29. aug 2023

@naduska007 nuž či máš 2 deti alebo nie,stále mu prináleží polovica

sasa1310
29. aug 2023

@naduska007 on nie, že môže požiadať o polovicu. Veď on tu polovicu domu má. Je vlastníkom. Tak buď ho vyplatíš a odíde, alebo nech on vyplatí teba a ty odídeš. Alebo sa dom predá a peniaze si rozdelíte. Iná cesta nevedie.

simona20201309
29. aug 2023

Pracuješ, alebo si na materskej?

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
naduska007
autor
29. aug 2023

@simona20201309 pracujem

naduska007
autor
29. aug 2023

@sheila121
@sheila121 ja keby som na jeho mieste idem do mesta do garsónky na podnájom, veď ja budem platiť pozicku on nebude mať nič na krku...veď ja som vo svojej rodnej dedine, on prišiel za zaťa

gabika99
29. aug 2023

@naduska007 on je aj na liste vlastníctva? Alebo len ty si tam napísaná?

kristiii
29. aug 2023

@naduska007 ale on to mal s tebou na krku doteraz, prečo by mal zrazu odísť s holou riťou niekam do podnájmu?

lucia147852
29. aug 2023

A dal do domu koľko peňazí? Ak žiadne tak si bola hlúpa, že je na liste vlastníctva. Ak ho aj spolufinancoval bol by hlúpy on, keby odide s holým zadkom

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
29. aug 2023

A deti sú jeho alebo tvoje? Obaja ste vlastníkmi. Takze ak ho nemáš z čoho vyplatiť, tak dom predať, vyplatiť úver a zvyšok si rozdelit
Ja by som tiež neodišla len tak s igelitkou z niečoho do. Čoho som vrazila peniaze

lubkavargova1
29. aug 2023

A teraz si predstav situaciu a to je jedna z modelovych co sa ucime na prave: ja na jeho mieste, ponuknem ti na predaj podiel, nakolko musim, v pripade ze nemas peniaze a viem, ze nemas, tak som si splnil svoju zakonnu povinnost a predam svoj podiel cudziemu cloveku (ver ze sa vzdy najde nejaky podvodnik co to kupi alebo za symbolicku sumu) a odchadzam do podnajmu a viac ma netrapia veci ako sa s cudzim clovekom vysporiadas...toto by sa ti ako pacilo??? A ver, ze aj takto sa daju veci poriesit ak ega nepustia na oboch stranach... hm? Nasledne sa vyjmem z porucenia od banky a bye-bye.

nelca0510
29. aug 2023

@naduska007 bože,takto to ale nefunguje. On nech ide s holou ritou,lebo sa prizenil a je to tvoja dedina. Nech si ide do podnájmu.

lenkakravcova
29. aug 2023

@naduska007 on nebude mať nič na krku? Ani výživné?

simona20201309
29. aug 2023

@naduska007 tak si vezmi pôžičku. 20tis zvládneš splácať. Bude ti platiť na 2 deti.
Na 30r by si splácania 20tis okolo 90e mesačne. To určite zvládneš. Síce neviem koľko máš rokov.
A možno by so. Sa ho snažila ukecat, aby si ho nevyplatila celú polovicu, pretože máš 2deti. Ak je otcom, mohol by mať aspoň trochu súcitu. 15tis a nech je rád 😅

simona20201309
29. aug 2023

@naduska007 je to o človeku. Ja som od môjho ex nechcela ani cent. Ak raz viem, že by ma nemal z čoho vyplatiť, tak nebudem chcieť dostať na kolená človeka, ktorého som kedysi milovala a obzvlášť vo vašom prípade- ktorý sa stará o moje deti.
Takže nechápem ho... aspoň keby sa rozumne vedel dohodnúť na nejakej symbolické čiastke, pripadne splátkach....

zmrzlinka2021
29. aug 2023

@naduska007

Tvoj frajer nechce nic extra, chce len svoj podiel, kedze vlastnici ste obaja. Chapem, ze mas dve deti (nespominas s kym), ale vyzivne si musis poriesit s otcami tych deti. Predajte s exfrajerom dom a rozdelte sa na polovicu.

Zatial je dom aj jeho a ma pravo tam byvat, rovnako ako ty a tvoje deti.

mk1111111111
29. aug 2023

Daj mu polovicu splatok, co ste uz zaplatili a Ty doplatis zbytok banke. Teda, ak ste nevkladali na zaciatku nejaky vklad, ale ako sa zda, z toho co pises, vzali ste pozicku na cely dom. Teda, ak ste spatili 10 splatok, tak 10x splatka deleno dvomi, to by si mu mala vyplatit a potom zvysok budes splacat Ty a mozes tam byvat s detmi. Vyplat mu tu polku splatok na zaklade kupno- predajnej zmluvy pre notarom, dajte na kataster, ze Ti to predal, aby uz nebol potom polovicnym vlastnikom

zuzana76
29. aug 2023

@naduska007 splatky uveru si platila vylucne ty, ci isli zo spolocneho? prispieval na domacnost? ako dlho ste splacali a kolko mesacne? vyplatila by som mu polovicu doteras splatenej hodnoty , ak sa podielal na splacani a nebol len vyzirka. Deti su jeho?

belllinka
29. aug 2023

@simona20201309 aha, takze ty ked s niekym zijes, kupite spolu dom, splacate ho spolu, tak ked sa rozidete, velkoryso prenechas barak partnerovi a odides iba s igelitkou, ano? 🤣 A kam si to dopracovala?

zmrzlinka2021
29. aug 2023

@zuzana76 Neviem, ci pravnicky mas pravdu. Ked su dvaja len "druhovia", tam nemaju spolocne peniaze. Ona sice moze platit celu splatku hypo zo svojho, on moze financovat ine potreby svojej praitelky a deti. Cize neviem do akej miery sa da s tymto narabat.