Partner nechce ísť so mnou na svadbu

aminah09
27. okt 2023

Ahojte,

Moj partner nechce ist so mnou na svadbu..ani ja nie som nejaky spolocensky typ, ale on vyzera ako keby mal ist na popravu. Je to rodina a preto odmietnut nechcem a nemozem. Je introvert, to som aj ja, ale v tomto by som sa prisposobila. Je starsi, ma 43 , ja 29. Je to podla vas ok?

jj298
27. okt 2023

Nie je ok, ze sa zahadzujes s takym starym bulom.

aminah09
autor
27. okt 2023

@jj298
Podla mna to nema s mojou otazkou nic spolocne, ale ok

miamia04
27. okt 2023

@aminah09 keď nechce, tak nechce, nenútila by som ho, ak mu nevadí, že pôjdeš bez neho a vyššie odpoveď si nevšímaj, vekový rozdiel je v poriadku pre ľudí, ktorí sa majú radi.

aminah09
autor
27. okt 2023

@miamia04 dakujem si mila 😊

pribinak
27. okt 2023

Je starý, nebavi ho to

majlo1234
27. okt 2023

@pribinak skor to bude povaha, moj stary chren na svadbach zderie vzdy topanky a vysucha kolena😂

Autorka, chod sama a dobre sa zabav 🙂

aminah09
autor
27. okt 2023

@majlo1234 diky, hej jeho take veci nikdy nebavili :D

aminah09
autor
27. okt 2023

@pribinak ani mna, a idem

zojazoja
27. okt 2023

Presne tak. Chod sama a dobre sa zabav🙂 nechce, tak nechce. To nie je predsa povinné, aby išiel aj on.

melanta
27. okt 2023

@pribinak to fakt? Akože aj my máme s mužom po 40 a ak nás niekto pozve na svadbu ideme. Ja tiež také akcie nemusím, ale idem. Lebo slušnosť a lebo aj to patrí k vzťahu, sprevádzať partnera na takýchto príležitostiach.
@aminah09 ako dlho ste spolu? Alebo teda inak, žijete spolu? Ak áno, tak pre komentár od @jj298 príde ako trefný, že je to bulo. Pretože k vzťahu patrí aj to, že niekedy vyjdem zo svojej komfortnej zóny a idem niekam ako mužova partnerka, zvlášť ak ide o rodinu. Lebo vzťah je o nás, nielen o mne.

pribinak
27. okt 2023

@melanta nepochopila si nevadí, niekto je starý aj v 25tich, niekto mladý aj 60tke

melanta
27. okt 2023

@aminah09 ešte mi napadlo, ak má taký problém ísť na rodinnú akciu, tak ako to máte s deťmi? Chce deti? Vie, že to bude znamenať ísť na detskú besiedku do škôlky, na rodičovské, na ihrisko, na detskú oslavu atď? Môžeš ísť teraz na svadbu sama. Ale zamyslela by som sa nad tým, či nebudeš pri ňom v živote aj na veľa iného sama.

laurita285
27. okt 2023

Zaručene čurák.
To, že je nejaký introvert a iné výhovorky si môže nechať pre seba 😀 ja skôr prezieravo očakávam, že on vie že s tebou nemá záujem zostať tak sa nechce otrčať tvojej rodine :D

jaja20
27. okt 2023

Má na to nejaký konkrétny dôvod? Napríklad, že tvoja rodina ho nemá rada preto, že je od teba starší alebo niečo podobné?

0silvia0
27. okt 2023

@aminah09 43 rocny rozhodne nie je stary, ale teda premoct by sa mohol kvoli tebe. Ako dlho ste spolu? Mozno sa este neciti kontaktovat s celou familiou, ked nie ste spolu velmi dlho. Asi predpoklada tie otazky: a vy co? Kedy bude svadba? A uz ste aspon zasnubeni? Atd, atd.

viestta
27. okt 2023

Je to len partner, ne manzel, takze nie je povinny sa zucastnovat vasich rodinnych slavnosti. Na druhej strane mohol by sa prekonat, lebo tym dava na javo nielen teba ale aj tym ostanym, ze akosi inac vas vztah vnima ako to vnimas ty.

stanulienkat
27. okt 2023

Ked nechce ist, tak ho nenut. Svet sa nezruti.

janai1
27. okt 2023

@aminah09 tak podľa mňa to nie je ok. Mne by to vadilo a uvažovala by som či ten vzťah je naozaj vzťah hodný budúcnosti

h2
27. okt 2023

@pribinak Ľudí vo veku 43 a viac nebaví chodiť na svadby? A na to si ako prišla? Autorku to tiež nebaví, ale ide, lebo je to rodina a patrí sa to. A on je jej partner a preto sa patrí, aby išiel s ňou. Mne by vadilo, keby toto partner bez dôvodu odmietol ("nechce sa mi" nie je dôvod).

terezka1947
27. okt 2023

@aminah09 no záleží od toho,koľko sa poznáte,či je to vážnejší vzťah,či ...
Ak áno,tak nie je ok,že nechce ísť. Je dospelý človek, no a vie sa prekonať,keby chcel. Keď je to pre teba dôležité,mal by to pochopiť.

marca12
27. okt 2023

@aminah09 tiež neznasam svadby,je to pre mna doslova ako si napisala,akoby som isla na popravu. Ale musim to pretrpiet,je to vec,ktora sa neodmieta. Tvoj by mal pochopit,ze aj taketo akcie patria do vztahu a je normalne,ze pojdem a nenecham partnerku ist samu.

pribinak
27. okt 2023

@h2 píšem nikde že všetkých ? NIE
Ja píšem o nom, že je starý (evidentne mentálne áno)

joesvk
27. okt 2023

Autorka, asi s tým veľa nespravíš. Nič sa nestane ,ak pôjdeš sama,keby bol napr. chorý,tak ideš sama..
Ale-nastav sa tak,že nebudeš nahnevaná a ukrivdená a nebudeš so závisťou sledovať iné baviace sa páry.
Nastav sa tak,že si to ideš užiť .A potom sa fakt super zabav.

h2
27. okt 2023

@pribinak A autorka je tiež mentálne stará? Tiež sa jej tam nechce. Píše, že on aj ona sú introverti. To neznamená, že sú mentálne starí.

mimikarol
27. okt 2023

Tak s úcty k tebe mal ísť. Ak ste boli pozvaný obaja budeš si musieť hľadať výhovorky prečo nechce prísť. Ja takéto akcie tiež nemám rada, išla som, pretrpela som a bola som rada že to mám za sebou.

pribinak
27. okt 2023

@h2 dobrý bože ……nechce sa jej, lebo nemá s kým
Sama tam bude a každý sa bude vypytovať kde má priateľa

minenkak
27. okt 2023

@aminah09 áno je to ok,zábav sa ty

vikes
27. okt 2023

@aminah09 Zjavne sa chce vyhnúť "konfrontácii" s rodinou a ich rečami. Či pôjdete s ním alebo bez neho, kecať sa o vás bude tak či tak .

joesvk
27. okt 2023

@pribinak Na začiatku povie nejaký dôvod. Každý sa bude vypytovať?Každému je to jedno .

aminah09
autor
27. okt 2023

@vikes on sa pozna aj s mojimi rodicmi aj ja s jeho, len v niektorych veciach je prilis uzavrety, napriklad ist do spolocnosti..ale von ideme aj medzi ludi obcas, tak neviem..dakujem vam za rady ❤