Partner nechce druhé dieťa

vikybotka
13. apr 2020

Dobrý deň, píšem sem lebo som už asi zúfalá no neviem či mám na to vôbec právo. S priatelom máme 10mesačnú dcérku a ja som zatuzila veľmi aj po druhom babatku. Priateľ o tom nechce počuť hovorila som mu aj dôvody prečo áno ... ze by dcérka nevyrastala ako jedinacik(ja som si tým prešla), že by sme mali dve klbko stastia.... povie ze sa na to necíti. Sme mladý áno ja mám 22 a on 24 , no máme dom auto aj dobrý príjem. Ja po ňom veľmi túžim a viem že to nie je rozhodnutie len na mne.Ani dcérka nebola planovana no milujeme ju nadovšetko. Povedal mi ze ak náhodou by som otehotnela aj keď pouzivame ochranu tak sa bude tešiť no ja nechcem dve "nechcene" deti. Rozumiete mi ? Och uz si pridem ako idiot.

vikybotka
autor
13. apr 2020

@vikybotka ja sa na neho ani nehnevam, no som tak neskutočne smutná že neviem čo robiť

buducamama
13. apr 2020

A kam sa ponahlas? Ak sa na to neciti, netlacila by som. Nie vzdy musime mat vsetko naraz.

sense
13. apr 2020

Ak nechces dve neplanovane deti daj mu cas...
Ste este mladi.... uzivajte si dcerku a aj spolocny zivot...

c_est_la_vie
13. apr 2020

@vikybotka urcite pockaj. V 24 sa maloktory chlap citi na jedno, nieto na dve. Navyse, este si si neuzila ani prvu.

Kludne tuto temu otvor o dva, tri , styri roky a uvidis.

0silvia0
13. apr 2020

@vikybotka daj si zavazok, ze jeden rok temu druhe dieta neotvoris. Uzi si prve, netlac na chlapa, pokojne rok nemusite riesit dalsie dieta, stale mate kopu casu...

ketllin
13. apr 2020

Neponahlaj s tym, mame doma 16 mesacneho syna, nahodou som otehotnela, akoze povedali sme si ze ked sa podari budeme radi ale necakali sme to takto skoro a ked budem rodit starsi bude mat 18 mesiacov. Tesim sa ze bude druhe, avsak z druhej strany sa netesim ze bude taky maly rozdiel od porodu, moje telo, ani fyzicky ani psychicky to neviem ci zvladne, plus syn este moc nechape takze bude problem mu vysvetlit ze nemoze byt babo. Za mna naj rozdiel je tak 2.5 -3 roky. Mame 28 a 33 rokov. Oddychni si od porodu, daj sa poriadne dokopy a po case mozno aj partner zmeni nazor.

evittam
13. apr 2020

@vikybotka Kam sa ponáhľas? Suhlas s ostatnými. Uzi si dcérku a neskôr príde čas na druhé mozno tretie. Ci musíš mat deti jedno po druhom?
My sme mali prve ja 30 muz 33, druhé ja 36 muz 39 a ano presne tak sme to chceli a planovali. Nechceli sme deti po sebe.

marca12
13. apr 2020

Chapem ta. Vsetko ma pre a proti. Dve deti po sebe je dobry "zahul". Na druhej strane,cim vacsi rozdiel,tym horsie skorigujes ich zaujmy. Kazdy si haji to,co preferuje. Nechaj tuto temu doa otvorenu. Neries aj rok,uzivajte si babatko,prichadzaju najkrajsie roky. A casom mozno aj muz zmeni nazor. Si velmi maducka,casu mas dost.

jana_eyre_2
13. apr 2020

Ja ti rozumiem, mám medzi deťmi malý rozdiel a veľmi mi to vyhovuje.. ale ak muž teraz nechce, nechaj to chvíľu tak - keď bude dcérka staršia, určite aj on zatúži.. a keď príde aj druhé neplánovane, nič to na veci nezmeni.. ja som mala dcéru neplánovanú a myslím, že sa mi nič lepšie nemohlo stať 😉 plánovala som mať väčší rozdiel, vďaka nej som zistila, že ten malý rozdiel (1,5r) je super.. a tretieho sme plánovali, prisiel keď mala druhá takmer 3r - tiež je to výborný rozdiel.. a verím, že ak príde aj štvrté a bude rozdiel aj 6r, bude to mať pozitíva.. všetko sa deje tak, ako má.. užívaj si dcérku..

adusa1987
13. apr 2020

Uzi si najprv malu a potom dojde druhe ja som otehotnela po pol roku neocakavane a lutujem ze som maleho koli tehotenstvu zanedbala a aj moj muz .ja rizikova a muz prec.dokonca nebol doma ani mesiac po narodeni malej to su dalsie vycitky.na to druhe dieta sa poriadne priptavte uzite si potiadnr malu a tak sup na dalsie a nie ty tlacis nanho s dalsim.ak nechces tu o pol roka pisat ze muz ma milenku alebo ze sa budes asi rozvadzat tak daj mu cas prosim ta

sendricka
13. apr 2020

@vikybotka ja si myslim ze 10 mesiacov je este strasne malo... Uzite si ju este, je obrovsky rozdiel jedno a dve, teda hlavne v praktickych veciach.
Kazdy si mysli, ze cim mensi rozdiel, tym lepsi vztah ale nieje to vzdy tak, druhe moze byt narocnejsie a mala bude ukratena o pozornost. My mame tiez neplanovu, bude mat 3 v auguste a nas tiez chytal rapel, ze ak este jedno tak teraz ale my cestujeme a stahujeme sa takze este sa nato vobec necitim. Tym, ze ste mlady praveze mozte mat druhe aj za 10 rokov a stale ste v limite 😊

vikybotka
autor
13. apr 2020

@sendricka tak o limit mi nejde ja mám s bratom 13 rokov rozdiel a nie je to zrovna ono😁 skôr som len vždy chcela mať deti po sebe a mám ten vnútorný pocit že chcem a viem ze máme čas len sa s tým snažím stotožniť

vikybotka
autor
13. apr 2020

Ďakujem za vaše odpovede, aj keď nie zrovna všetkým rozumiem. Ja nejdem do nikoho útočiť, som mladá mama áno ale som šťastná že mám veľa energie. Moje telo sa zregenerovalo veľmi rýchlo 🙂 jediné čo ma trápi je ten vnútorný pocit a smútok prikláňam sa k tomu ze som,vždy chcela mať dve deti po sebe no akceptujem to ze partner nechce a potrebovala som také to nakopnutie možno skusenosti iných. Ďakujem vám za rady a tipy 🙂

sovica
13. apr 2020

A povedal Vám priateľ, prečo sa na druhé dieťa necíti? Dom, auto máte na hypotéku, či to máte splatené? Príjem máte jeden, či aj Vy pracujete z domu? Ak je všetko na ňom, vôbec sa mu nečudujem. Máloktorý muž v tomto veku sa cíti na dieťa, nieto ešte na dve po sebe. Je proste zodpovedný, musí vás zabezpečiť, postarať sa o vás.
Vy sa mu venujete tak, ako pred príchodom dieťaťa? Lebo ak nie, môže mať pocit, že ak budete mať ešte ďalšie dieťa, tak už budete len mama, ale nie partnerka.
Dala by som tomu asi voľný priebeh a zbytočne by som túto tému teraz neotvárala. Ak sa zadarí, super, ak nie, tak tému "ďalšie dieťa" môžete otvoriť napr. o rok.
Užívajte to, čo teraz máte👍🍀

deti95060810
13. apr 2020

prosím ťa však máte času aj 5 rokov...Vychutnaj si zatiaľ aspoň toto jedno bábo....

sendricka
13. apr 2020

@vikybotka ja s bratom 9 a so sestrou 17 rokov a mam s obidvomi super vztah ale chapem... Bola som najmladsia a surodenec mi chybal ale podla mna aj 5 rokov rozdiel je fajn😊.Ja si len myslim, ze by si mala este pockat lebo ked mala moja 10 mes bola to gombicka ked to porovnam teraz a to mam “dobre” dieta. Ja si myslim, ze by si mala respektovat partnera a pockat. To nesuvisi vobec s tvojim vekom dobrou mamou mozes byt, ci mas 22 alebo 42, len fakt by som netlacila na pilu. Mala je este fakt malinka uzi si ju.

bettymacd
14. apr 2020

Počkaj keď bude mať malá 2 roky to už nie je také náročné, možno je to naňho veľa.....užívaj si klbko šťastia 😉

0silvia0
14. apr 2020

@vikybotka inak aj ja som mala tento vnutorny pocit, ze chcem deti hned za sebou, uplne som bola o tom presvedcena, ze takto to chcem a takto je to najspravnejsie, uplna vnutorna istota. Nikdy som si nebola nicim istejsia ako tymto😳

alchemilkazltozelena
14. apr 2020

@vikybotka a zobrat si ta nechce?

ivca88
14. apr 2020

Mne celkovo teraz nepríde dobrá doba na plánované otehotnenie. Boh vie aký dopad bude mať táto pandémia.
Muž je rozumný, pretože ak by prišiel o prácu, tak uživiť ten dom, treba, dcérku, to bude fuška.
Tak isto mať nejaké obmedzené tehotenské kontroly.
Komu by si dávala malú na ten čas čo budeš u doktora?
A myslím že to je aj trošku nefér voči prvému dieťaťu, keď má žena ihneď ďalšie dieťa, pretože sa mu už nemôže venovať tak, ako by trebalo.
Sama to vidím na nás.
Dcéra mala takmer tri keď sa malá narodila a bohužiaľ ju dosť zanedbávam.
Nemám casu ako predtým, sa s ňou pohrať. Ísť s ňou von a bicyklovať sa.
Teraz to musí robiť viac menej len sama a ja na ňu dozeram, lebo mám malú. Veľa krát musí čakať keď niečo chce, lebo sa nedá robiť všetko naraz.
A to nehovorím o tom, ze druha si vyžaduje omnoho viac starostlivosti, keďže je iná.
Bohužiaľ nik neráta s možnosťou, že by sa im mohlo narodiť dieťatko s nejakým zdravotným problémom. No a keby mám v tom case ešte jedno tak malé dieťa doma, tak by som to nezvládla.
Týmto nechcem nikoho odradiť, ale myslím že vás vzhľadom na vek naozaj nič nenahana.
Užite si dcérku, potom sa venuj aj manželovi keď dcérka povyrastie, pretože aj zabaviť sa treba a potom možno sám muž povie, že by si prijal bábätko

vikybotka
autor
14. apr 2020

@0silvia0 som rada že ma niekto chápe 🙂

lubina
14. apr 2020

dcerka ma 10 mesiacov a ty chces uz dalsie babatko? Ved to prve si ta vobec neuzije, ked budes hned tehotna a unavena...daj tomu cas, nie je kam sa ponahlat, hlavne ked mas len 22, uzi si prve dietatko a o rok dva si uzijes aj to druhe, neboj sa

0silvia0
14. apr 2020

@vikybotka ja neviem co to bolo za intenzivny pocit, ale u mna sa to vyriesilo samo tak, ze pocas dojcenia som aj tak nemala menzes, takze som neotehotnela. Ale mala som to iste nutkanie ako ty a moj muz suhlasil, ale jednoducho sa to nepodarilo. Otehotnela som hned po odstaveni prveho dietata, ale vekovy rozdiel bol 2 roky 4 mesiace...
Ale my sme boli ovela starsi ako vy, tak my sme sa s tymi detmi trocha chceli poponahlat.

majka4555
15. apr 2020

@vikybotka uplne Ta chapem, ale zas presne ako pises, ked partner este nie je pripraveny, nesil to, aby to nemuselo skoncit dvoma "nechcenymi" detmi 😏 este ste mlady a o to lepsie, mate cas..uzivaj prve, planuj vylety, dovolenky, spolocny cas naozaj a ked pride ten spravny cas bude aj druhe a ak nie aj tretie 😁😅 vyckaj

elementissa
8. jún 2020

Však nemusíš mať deti s 19 mesačným odstupom predsa... Ved počkaj. Dcéra nebude vyrastať ako jedináčik ani keď sa jej narodí súrodenec v troch ci štyroch rokoch. Máš 22, klidek, ešte stíhaš 😉

karmen118
9. jún 2020

Možno je to hormónmi a eufóriou z dieťatka 😉, ale chápem ťa.
Ja som nechcela mať medzi deťmi viac ako 2 ročný rozdiel, súviselo to aj s tým, že mám sestru staršiu skoro o 4 roky a vôbec sme si nerozumeli kvôli tomu, že ona už bola rozumovo inde a bavili ju iné veci. A a z okolia deti, ktorým pribudol súrodenec po ich 3 narodeninách tak skoro všetky s tým mali problém a dosť žiarlia na súrodenca a tomuto sme sa chceli tiež vyhnúť. A nemenej dôležitý fakt v našom prípade, ktorý veľmi zavážil, bol ten, že kým sa nám zadarilo prvé, tak to trvalo 3 roky ( rodila som po 30tke) a logicky sme rátali s tým, že ani druhé sa nemusí podariť na 1x (našťastie sa podarilo) .
Takže dcérka mala 3 vo februári a malý 1 rok. Rozumejú si, hrajú sa spolu sú to parťáci, dcérka na malého nežiarlila.
Fyzicky sa zotavuje žena z tehotenstva a pôrodu cca tie 3 roky, takže po 8 mesiacoch, mi príde na druhé dieťatko skoro. Hlavne sa musíte rozhodnúť obaja partneri, inak to medzi vami urobí iba zlú krv. Užívaj si dcérku a skús sa s mužom dohodnúť, aký najmenší vekový rozdiel medzi deťmi je ochotný mať. Váš vek je veľké plus nemusíte sa nikde ponáhľať 🙂

vikybotka
autor
14. júl 2021

No dámy obnovujem tému po vyše roku. Asi pred dvomi mesiacmi sme sa zas začali baviť o babu vysadila som Hak, minuly mesiac sme sa začali “snažiť” žiadne sledovanie ani nič keďže normálne mame styk dosť často takze sme nič neriešili. Včera mi však partner povedal že on vlastne druhé dieťa nechce a že ho vôbec nechce nikdy. Že jemu stačí dcéra. Snažím sa s tým stotožniť 🤷🏼‍♀️