Partner ma po ročnej známosti nechce zoznámiť so svojím synom

zdenka51
27. máj 2019

S partnerom sa poznáme 2roky, z toho rok tvoríme pár. Ja mám syna a on má syna. Bývame oddelene. Ja so synom sme nikdy nežili so synovým biolog.otcom lebo on to nechcel, je to psychopat a sociopat, ktorý sa ma snaží zničiť a znemožniť odkedy som sa 'prespala' (otehotnela s ním bez jeho súhlasu). Partner odišiel z nefungujúceho vzťahu pred rokom, trávime spolu dni v týždni, víkendy trávi so synom. Problém je, že ma nechce zoznámiť so svojim synom. Vraj je to ešte skoro a on sa bojí, že mu ho bývalá bojí, že mu bývalá partnerka bude nechcrnechcezzzoznámiť so

zdenka51
autor
27. máj 2019

@zdenka51 nejako mi to tu blbne... bojí sa, že mu bývalka bude robiť naprieky a neuvidí syna. Súdiť sa nechce, viem, že ma ľúbi a aj ja ľúbim jeho, ale keď nadhodím tému 'jeho syn', je podráždený a odo mňa očakáva, že to budem tolerovať tak ako doteraz. Ináč je veľmi milý, pozorný, starostlivý... vraj to chce čas a nemám tlačiť. Som z toho smutná a niekedy neviem, ako mám reagovať. Viem, že keď niekam ide so synom, ja sa musím stiahnuť. Pritom môj syn ho vníma už ako súčasť nášho života a má s ním pekný vzťah. Rozísť sa s ním určite nechcem, iba poraďte čo mám robiť...ani ultimáta mu dávať nebudem. Verím, že čas to porieši... máte niektorá podobnú skúsenosť?

stela01
27. máj 2019

@zdenka51 nič iné ti neostáva len to rešpektovať .

janickacrazy
27. máj 2019

@zdenka51 koľko rokov majú vaše deti?

nika3136
27. máj 2019

Snažím sa na to pozrieť očami jeho syna.
Keď som bola dieťa a zistila som, že moja mama si píše s "cudzím chlapom", preplakala som celú dovolenku v Chorvátsku. Také to bolo pre mňa zraňujúce.
Deti v tom veku majú ešte chaos, oni nevnímajú tie vzťahy, pokladajú to za dôležité, nechápu, ako sa môže jeho otec bozkávať s niekým iným ako s jeho mamou (aj keď spolu nežijú a samozrejme závisí od veku - nemyslím, keď má syn 15).
Keď už to aj pochopia a začnú rešpektovať jeho priateľku, určite sa ten otec nechce dostať do situácie, kedy sa napríklad rozídu, čo potom? Opäť to vysvetľovať tomu dieťaťu, ktoré veľmi nechápe.
Rozumiem tomu, že to s ním myslíš vážne a všetky veci s tým súvisiace, ale daj mu čas, aby sa presvedčil, že si tá pravá a hodná toho, aby si spoznala aj syna a aby ťa predstavil. Koniec koncov rok je naozaj ešte krátka doba. Keď spolu budete aspoň 3 roky potom už je to na inú debatu, zatiaľ toho muža úplne chápem a asi by som sa správala podobne.

ferkov
27. máj 2019

Suhlasim s nika3136. Pre deti asi nieje veľmi príjemne, spoznať ženu s ktorou ich otec žije, resp. sa stretáva. Otec v očiach deti ma byť pri mame.

landsmanka
27. máj 2019

@zdenka51 ak sa tak ľúbite budeš ho rešpektovať, cháp aj tú jeho stranu, myslím, že rok vzťahu nie je ešte tak veľa,aby si musela poznať jeho syna ak to on tak necíti, to, že on pozná tvojho a všetko okolo toho neznamená, že musí aj on tak chcieť, to bolo tvoje rozhodnutie. byť tebou rešpektujem ho a nechám to tak čím viac to budeš riešiť tým viac si narobíš vo vzťahu problémy...

zlatica99
27. máj 2019

Podľa mňa to bude chcieť ešte čas a byť tebou, tak by som ho do ničoho netlačila. nevieš, ako to je teď medzi nimi a možno nechce, aby ho bývala začala proti nemu húckať Ak vám je vo všeobecnosti dobre, tak to nechaj ešte tak

beky1813
27. máj 2019

Ste spolu rok a bola si pravdepodobne dôvod idchodu, nepises vek, ale asi ma dovod a vazny, preco to netlaci do stretnutia

alica_matejka
27. máj 2019

mam taky isty nazor ako niektore baby, ze nic ine ti neostava iba ho respektovat. ak si to tak praje, tak budes musiet aj ked viem, ze ta to trapi a ze by si najradsej jeho syna spoznala.

mirica
27. máj 2019

A kedy a kde by ste sa stretávali, keby aj tvojmu synovi bolo priskoro?.....mne sa nejako nezdá, že by ste tvorili pár. Bývate zvlášť a ani víkendy spolu netrávite. Ale ako píšeš , ultimáta dávať nebudeš , on to riešiť nechce, ty sa nechceš rozísť......tak ti zostáva jediné , žiť tak ako doteraz.

zdenka51
autor
27. máj 2019

@beky1813 ja som mu vzťah nerozbila, čize nemám výčitky... ďakujem vám za podporu, chcela som počuť viacero názorov 🙂 môj syn je škôlkár a jeho chodí do zš

janickacrazy
27. máj 2019

@zdenka51 každý to má inak, ale pre mna je teda rok vzťahu dosť dlho nato, aby ti predstavil svojho syna, ale tak on to asi vidí inak, tebe neostáva nič iné len to akceptovať, asi sa bojí ísť do dalšieho vzťahu "naplno", ja by som taký vzťah-nevzťah nechcela

fomelka
27. máj 2019

@zdenka51 mala by si to rešpektovať, pozerala si sa na to z jeho strany? Ak to tak necíti, tak to nerieš, chlapi sú v tomto pomalší než ženy :/

montemotherone
27. máj 2019

@zdenka51 poznáte sa 2 roky, pred rokom odišiel od ženy= prispela si svojou mierou k tomu, že chalanovi rodičia nie sú spolu. Vôbec by som sa nečudovala že chlapec ťa nechce v živote vidieť, nie že sa s tebou zoznamovať 🤷

zdenka51
autor
27. máj 2019

@janickacrazy niekedy mám pocit, že rok je naozaj dosť dlhá doba, ale neviem ako by som reagovala ja na jeho mieste. Nechám mu čas, nebudem tlačiť, je to super partner a muž, nechcem ho stratiť, aj keď často mám rovnaký pocit, že je to vzťah-nevzťah...

zdenka51
autor
27. máj 2019

@montemotherone nie nie, nebola som ja dôvodom ich rozchodu. A ide o to, že chlapec o mne ani len netuší...

katarinamarkova
27. máj 2019

@zdenka51 hovoríš že bývate oddelene.....to aj počas toho vášho týždňového stretávania chodí spať inam? Má svoj byt.....alebo ten čas čo trávi so synom je u ex?

zdenka51
autor
27. máj 2019

@katarinamarkova spí buď u mňa alebo doma u seba. Ku exke chodí iba po syna, nespáva tam. Dôverujem mu, sme k sebe čestní a nerobíme si to, čo nechceme, aby bolo robené nám.

thoughtfulweirdo
27. máj 2019

@zdenka51 Moj muz ma deti s byvalou zenou a mna by tiez mrzelo, keby ma po roku znamosti nechcel predstavit, takze ti rozumiem. Lenze on ma na to urcite nejaky dovod, ako pises, moze to byt ten strach, ze ex zacne robit prieky, moze to byt strach zo synovej reakcie, strach, ze to vam dvom nevyjde a jeho syn by si ta oblubil a potom sa s tebou musel rozlucit... Osobne vidim najvacsi problem v tom, ze ti to nechce uprimne vysvetlit. Uz davno som zistila, ze takmer ziaden problem nie je problem, ak sa o nom dokazu ludia otvorene porozpravat a pochopit jeden druheho. Keby som v tvojej situacii, velmi by som ocenila, keby namiesto podrazdenia riadne vysvetlil z coho a preco ma obavu a ako si to zatial predstavuje, pripadne aku ma predstavu dalej a zaroven sa snazil chapat tvoje vnimanie situacie. Zial, k tomu ho nijako nedonutis, ked on nema zaujem byt otvoreny.

whatever1
27. máj 2019

@zdenka51 Ak sa boji ze mu ex bude robit naprieky tak by som ho respektovala. Ona nikoho nema?

nika3136
27. máj 2019

@zdenka51
Ver mi, rok ešte nie je taká dlhá doba, ako sa ti možno zdá. Ešte si len budujete vzťah, zisťujete, či má respektívu. Možno chce mať určitú istotu, že si tá pravá.
Len ti odporúčam neotravovať ho tým často, zbytočne by si sa mu mohla sprotiviť.
V správnom momente sa s ním o tom skús porozprávať, ale opäť na nič netlač. Máš nejaký vážny dôvod na to, aby ťa syn poznal? Je to pre teba nevyhnutné? Čo ak sa rozídete a malý si zvykne?
Tvoje dieťa nemá pri sebe otca od malička, kdežto jeho synovi môžeš vysvetľovať veľakrát, že ocko neopustil maminu kvôli tebe ...
Možno ti to ani neuverí, nebude ťa mať rád...

luccy89
27. máj 2019

Ja nechapem ako si hned vsetky myslia, ze si bola dovod rozchodu. Bola som v podobnej situacii, priatelova dcera mala vtedy 8 rokov. Zoznamil nas asi po 4-5mesiacoch, ked prvykrat zistila, ze budem s nimi aj v noci tak plakala...no podla mna len preto, ze je aj velmi hanbliva...este v ten vecer som sa snou isla hrat a uz bolo vsetko ok. Uz su to viac ako tri roky, mame 5mesacneho syna teraz. A dovod ich rozchodu bol, ze manzelka chodila akoze na sluzobky na cele vikendy, nechavala male dieta doma a chodila si uzivat s niekym inym! Trvalo to dva roky. V dnesnej dobe ovela viac podvadzaju zeny. To pre tie co ta hned odsudzuju, ze si zobrala otca rodine

anita6666
27. máj 2019

@zdenka51 a kvoli comu chces spoznat a riesis jeho syna??? Pytam sa normalne,nie v zlom....ved nezijete spolu,uzivaj si ten cas ked ste spolu a ked nie ste spolu venuj sa svojmu synovi a vylucne sebe...neviaz sa privelmi...ber ho ako spolocnika na volny cas a neries jeho rodinne zalezitosti... Aspon zatial by som to neriesila,nevidim dovod...

amelia000
27. máj 2019

@zdenka51 ja mam nato uplne iny pohlad na vec. Po roku by ta s nim zoznamit mohol ale zatial ako znamu/kamaratku ze idete na vylet. Skusila si mu navrhnut nieco taketo? Ze ta hned nemusi predstavovat ako priatelku ale napr nejaku kolegynu z prace a ze idete na nejaky jednodnovy vylet spolu. Takto sa o to ze mu neda zena syna moze bat az do jeho osemnastky ale nato su bohuzial prenu zakony.

zdenka51
autor
27. máj 2019

@whatever1 podľa všetkého ona nemá nikoho. Dokonca by chcela, aby sa k nej vrátil, avšak ona zapríčinila, že od nej partner odišiel. Áno viem, že by mu robila naprieky a pomstila by sa mu cez syna ☹

zdenka51
autor
27. máj 2019

@amelia000 navrhla som mu to presne takto, napr.že sa náhodne stretneme, pôjdeme ba zmrzku... ako kamoška... zatiaľ to nechce. Verím, že o rok sa to pohne... nechcem sa kvôli tomu fučať, ale niekedy reagujem veľmi citlivo a nezdržím sa emotívnych reakcií, napr.že sa rozplačem ☹

mikadooo
27. máj 2019

@zdenka51 Vieš čo, možno že keď bývalá chce aby sa k nim tvoj priateľ vrátil, možno aj ten jeho syn sa s ocom rozpráva štýlom, aké by to bolo super keby si sa vrátil ocko, kedy sa k nám vrátiš, mám vás rád oboch, atď atď atď, tak potom sa tvojmu priateľovi možno nechce moc povedať mu pravdu... ☹. Nejde tu o nič zákerné, samozrejme že syn chce mať rodinu ako predtým, oca a mamu tak ako boli kedysi... A tvoj priateľ ho možno nechce zraniť a na rovinu mu povedať "nikdy". Ja si to viem celkom živo predstaviť, že priateľ je potom nervný, keď mu ty zas nadhodíš ako by ste sa mohli s jeho synom zoznámiť. Možno by si tomu fakt mala nechať čas a rešpektovať to. A možno že sa to bude priateľ snažiť synovi zatĺkať veľmi veľmi dlho, lebo sa bojí, že si tým s ním pokazí vzťah ☹. Držím palce aby si to dokázala akceptovať, alebo sa s priateľom empaticky porozprávať.

zdenka51
autor
27. máj 2019

@anita6666 kvôli tomu, aby sme aj víkendy mohli občas tráviť spolu... ale asi to fakt má ešte čas. Začína sa vo mne objavovať negatívna emócia...

zdenka51
autor
27. máj 2019

@mikadooo synovi vysvetlil, že s mamou sa už dlho predlho, veľa rokov, iba hádali a že už sa k nej nikdy nevráti. Pochopil to. Aj ja chápem priateľa, že to nemá ľahké, ale chcem aj aby sa on trochu vžil do mňa. Napr.že mi je ľúto, keď idú oni dvaja aj s rodinou niekam na víkend a ja sa cítim ako 5.koleso na voze a mám to akceptovať, stiahnuť sa a tváriť sa, že mi je to jedno. Poznajú ma aj priateľovi súrodenci, kamaráti, len jeho syn o mne nesmie vedieť, to mi je ľúto...

zdenka51
autor
27. máj 2019

@nika3136 ďakujem za radu, nebudem s ním túto tému zatiaľ riešiť, lebo vzťah máme ozaj krásny, vážime si jeden druhého, každý sme si toho už prežili dosť, mne teraz konečne žiari úsmev na perách, keď som s ním ❤ a jemu tiež ❤ verím, že skôr či neskôr príde ten deň, lebo aj vzťah ja-jeho syn je pre fungovanie vzťahu ja-on viac ako dôležitý 🙂