Partner je v kontakte so svojou bývalou sexuálnou partnerkou

july5432
17. feb 2021

Ahojte, nikdy by mi nenapadlo, že tu raz niečo takéto budem písať, ale raz to asi muselo prísť ... sme s frajerom spolu 4,5 mesiaca.. viem, je to málo .. avšak je niečo, čo ma na srdci ťaží a viem, pokiaľ to nevyriešim v sebe, bude to ohrozovať môj vzťah s priateľom .. obidvaja máme 24 rokov ... obaja sme spoločenský typ, ibaže on je trošku viac spoločenský a má okolo seba viac ľudí (kamarátov aj kamarátky), než som ja zvyknutá ... pred tým, než sme sa spoznali a začali spolu chodiť, mal tzv ,,letny romanik" s jednou babou .. obaja sú turisti a keď sa spoznali, tak sa dohodli, že si cez leto budú užívať, keď budú na horách ... potom však spoznal mňa a my sme začali spolu chodiť ... pýtala som sa ho na ňu, že aké je to medzi nimi a povedal mi že to bolo proste len také na leto ... že ona ho brala ako kamaráta ... potom som sa z ich správ na mssgr dozvedela, že pre nich to znamenalo viac ako kamarátstvo a menej než vzťah ... uzavreli to tym, že bolo by fajn kebyže ostanú kamaráti ... o týždeň sa majú stretnúť po cca pol roku .. majú isť na turistiku a spať na jednej útulni, spolu ešte s 2 kamarátmi ... možno sa pýtate, prečo nejdem s nimi? s priateľom sme si povedali na začiatku vzťahu, že každý potrebuje aj ten svoj čas so svojimi kamarátmi a akceptujeme to .. s inými jeho kamarátkami som v pohode, ibaže priznám sa že žiarlim na túto babu a bojím sa, že sa medzi nimi opäť niečo na tej útulni stane ... po tom všetkom majú medzi sebou fajn vzťah a podľa ich mssgr konverzácie aj celkom blízky ... snažím sa od toho odosobnostniť ale stále je tam taký blbý pocit že mu na nej záleží viac, ako by bolo vhodné .. neviem čo mám robiť, tú babu osobne nepoznám ale zo správ mi príde, že by sa so zadaným nikdy nevyspala .. ale hold, vieme aký je alkohol ,,dobrý" kamarát ... frajer ma ubezpečuje že sa tam nič nestane, že je to proste za nimi ... raz sa plánovala akcia na horách, kde som mala.isť ja a aj ona, ale tá baba napísala, že aj keď to obidvaja brali tak že len letný románik, tak by jej asi prišlo ľúto, kebyže ho vidí so mnou ako sa tam bozkávame a podobne ... a on na to, že pre neho to tiež nebolo obyčajné kamarátstvo a že asi by mu to tiež nebolo príjemné ... neviem, čo si mám o tom všetkom myslieť ... snažím sa nedať najavo pochybnosti a neistotu, ale je to náročné ... prosím vás, moc to riešim? Myslíte že na tej útulni môže k niečomu dôjsť?

Ďakujem za reakcie.

pribinak
17. feb 2021

Sama vidíš že je to celé na rit. Nestrácaj čas a nájdi si iného. Toto očividne nefunguje

negymama
17. feb 2021

no co ti mame napisat... daj mu plosticu na naradie😀
takych kamaratok este bude. vsak vies to len na leto, to len na zimu, to len na sluzobku...

goodidea
17. feb 2021
janinah
17. feb 2021

nikdy sa nedozvieš,čo sa na tej ubytovni stane,vzťah bez dôvery je nanič,a tu dôvera nebude,on nemá záujem urobiť niečo pre to,aby si mu mohla veriť napr. zrušiť tú akciu,ak tam nemôžeš/nechceš byť aj ty ....pošli ho do kelu,si mladá žena a tu niet o čo/koho stáť.....

banderaska29
17. feb 2021

Tak povedz, že si si to rozmyslela a že by si rada s ním skúsila ísť aj ty do hôr. 🙂 nie Ti snáď nepovie.. ak áno, zbystrila by som !

a nie, neriešiš to moc. tvoje pocity sú prirodzené. My sme s mojim skoro dva roky a hoci si veríme, toto by mi príjemné nebolo a ani naopak - jemu, keby som ja išla s bývalým milecom na túru, ktorá je na noc v nejakej ubytovni. Už z princípu, a to či si veríme alebo nie, by sme to neurobili lebo to je morálne nepríjemné. Keby kamoška, to by som nemala najmenší problém ale tam, kde bol raz sex a nedajbože je stále chémia... tam sa môže stať čokolvek..Musíš ale ty vedieť najlepšie, či mu veriť.

janinah
17. feb 2021

@banderaska29 ale prosím ťa,mňa ked chalan poznal 4 mesiace a zaľúbenie po uši,tak ho dáka chata s dákou bývalkou ani len vo sne nenapadla.....chalan si očividne mieni užívať na všetky strany..nechsapáči,ale nie vo vzťahu s rozumným slušným dievčaťom,čo autorka zrejme je ....podcenil ju chalan aj ten ich "vzťah"

andrea78
17. feb 2021

@july5432 tak dostanes dva typy odpovedi. Jeden je typu never mu , rozid sa, co ma kam chodit sam atd a tie druhe budu typu ze si paranoidna, spiclujes, neveris mu a liec sa atd, zistis , ze tu otazkou nic nevyriesis a nikto ti nepomoze a neporadi, to si musis len ty sama upratat v hlave.

Ja sa priklanam ku tomu, ze to zmysel pre buducnost nema, sama mas pochybnost, intuicia ho stavia do roviny bacha riziko...tak byt tebou jej verim. Hned ma ako prve, ked som si precitala popis napadlo zname ,,kamarad taky rad,, 😁 , tak uz som toho tvojho kamosa zaskatulkovala do krabicky dakujem, neprosim, vadi mi, ze mi hrozi riziko, ze pojde bez velkych vycitiek ,,o dum dal,,😀😉

thewitch
17. feb 2021

Prvá vec - kontrolovala si mu správy na messengeri aj keď ti to možno povolil ale skôr mi to príde že si len zvedáva to je hneď prvé zle vo vzťahu, nedôvera
Keď to budeš preháňať a vyzváňať mu tam každú chvílu, ver mi že skôr sa naserie a urobí nejak blbosť ale aj tak hej je somarina aby šiel len s nimi a ty by si sa mohla kľudne pridať lebo - ona aby jej bolo ľúto žeby ste sa tam oblizovali? NO A ČO, je to váš vzťah ale ako vidím tak on je ten čo ju nechce tým zrabiť, dajte si to do poraidku, nemáte to dobré ako vidím vo viacerých veciach ale to sa mi tu nechce už písať ... buď mu ju zatrhni alebo choď snimi ale samého ho púšťať to mi príde tiež proti srsti ak si tak vypisujú no... je to na tebe

ivanka12311
17. feb 2021

Divím sa ti že sním vôbec strácaš čas, máš 24...ty by si pre neho mala byť priorita číslo 1... vidíš že on si chce ešte užívať a tých kamarátok ešte bude ach jaj 😉

jaskolka
17. feb 2021

Po 4,5 mesiaci vzťahu by mal byť úplne že v siedmom nebi z teba, ani sa odtrhnúť, nie to ze na chatu s kamošmi s bývalou "letnou láskou". Keď už tak mal na tu chatu ísť s tebou, a jednoducho ta predstaviť ako svoju lásku a plne sa ti venovať. Nie ze premýšľať, že asi mu nebude príjemné, vidieť tam bývalu a neviem co ešte

pininka1
17. feb 2021

Bud mu veris alebo nie, vobec si sa nemusela dozvediet kto kazdy ide na tu turistiku a spala by si pokojne. Je to uz len na nom a na jeho svedomi.

banderaska29
17. feb 2021

@janinah a to čo píšeš mne ? veď ja som jej to sama v podobnom znení napísala že to nieje normálne.

silviatko
17. feb 2021

@negymama 😂😂😂ja umrem s niektorich hlasok👌
July..nestracaj cas..si mlada baba drb na takeho co akoze hento toto..blabole..ked ti to vadi (aj mne by vadilo) tak poviem na rovinu..ukonci to uplne..vypisovacky vsetko alebo ona alebo ja dovi dopo..nemam sa o com bavit..zadne blabole ale ale aleee...furt to bude medzi vami ze co ked si vypisuje a ty ho budes kontrolovat..zrusit kontakt dovi..alebo s nim zrus kontakt ty👌

lucitta9
17. feb 2021

@july5432 z mojej vlastnej skusenosti...na zaciatku vztahu moj teraz uz manzel tiez mal taketo napady ze ist na vylet s partiou a jeho exfrajerkou, ze zostali dobri kamarati,co spolu aj na kavu mozu skocit... Na vylet som ho pustila, aj ked ma to zozieralo. Hovorila som si, ze ak ten vztah nema vydrzat, tak nasilu ho drzat nebudem. Ale otvorene som o tom komunikovala - ze mi to prijemne nie je, ze ako by sa on citil, ak by som ja so svojim byvalym po vyletoch chodila...a par krat som mu spomenula, ze som bola na obede aj so svojim ex (pracovali sme spolu) a jemu to az potom doslo - ze sa mu to nepaci a az vtedy pochopil. Aj takto niektori (ne)rozmyslaju 🤷🏻‍♀️

nafka0483
17. feb 2021

@july5432 Boli kamarati, dohodli sa, ze spolu budu spavat, ale nebol to vazny vztah. Spavanie potom ukoncili a ostali kamarati. Ale jej by bolo neprijemne vidiet ho s tebou sa bozkavat a jemu by to tiez bolo zvlastne.
Toto jasne ukazuje ze v tom spavani boli zahrnute aj nejake city a ze to ocividne nemaju v sebe vysporiadane a uzavrete. Pretoze keby to bol len nezavazny sex, tak im je jedno ked sa navzajom uvidia s niekym inym vo vztahu... takze ano, povazujem to za zvlastne, ze ide na vylet aj s nou a tiez by som pochybovala ci sa tam nieco nestane. Prave preto, ze to vyzera, ze obaja k sebe citili nieco viac a pravdepodobne to spolu nikdy poriadne neprebrali a neuzavreli.

livka283
17. feb 2021

@july5432 a teraz si predstav, že máte doma malé bábo a on pôjde z domu, prespať s kamarátkou... lebo predsa ten čas pre seba... teraz ešte vieš zavrieť dvere, tak to urob. Keď to spraví teraz spraví to aj potom , aj my máme čas pre seba, ale nie s ex známosťami to je extrém podľa mňa...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jenny224
17. feb 2021

No, zvyčajne nezastavam názory, aby sa muž v partnerskom vztahu už v živote so žiadnou ženou nepriatelil atď., ale toto by mi teda sakra vadilo. Príde mi to, že neostali len kamarátmi, ale kamarátmi, ktorým to z rôznych príčin nevyšlo a to je najhoršie. Nenaplneny vzťah, v ktorom ostala chémia a istý druh citov, to ich vyjadrenie, ako by im bolo nepríjemné dívať sa..Mám normálne vzťahy s bývalými a mohli by predo mnou aj sulozit, bolo by mi to fuk. Preháňam, ale chápeme sa.. Toto nie. Treba si to pekne vyjasniť.

annamarin
17. feb 2021

Ja by som mu hneď povedala, že mi to je nepríjemné. Pozeraj na seba a svoje pocity. Si mladá. Keď ti to s ním nevyjde nájdeš ľahko ďalšieho. Ja na tvojom mieste by som chcela, aby s ňou prerušil kontakt. Na tu chatu by som mu dala vybrať. Buď pôjdem s ním alebo tam nepôjde. Keď by mal s tým problém, tak by som sa rozišla a nestrácala s ním čas. Bolo by iné, keby ide s kamarátkou a s ex frajerkou na sex. Vôbec sa mi to nezdá. A on by to mal pochopiť, že toto Vám môže drasticky narušiť dôveru a vzťah. Ale to som ja. V tomto smere už nikdy viac svoje hranice neposuvam. Chlap by mal myslieť hlavne na to ako sa citi jeho frajerka/manželka, tak ako ty myslíš na neho. No tu mi to nepríde vyrovnané. Podľa mňa si mäkká na neho. A to ti hovorím ako žena, ktorá (síce už bývalého) priateľa v pohode pustila prespať s byvalou a s partiou na chatu. Ale za takýchto podmienok - že si vypisuju jak by nemohli pozerat, že su s iným a že spolu len spavali, čo by v pohode mohli aj teraz -by som tak spokojne nespala vtedy.😂 A možno aj hej. Ale už po rozchode.

vilma7
17. feb 2021

A prečo mu otvorené nepovieš ako to cítiš? Alebo on nevie, čo všetko ty o ich "vzťahu" vieš?
Tiež boli podľa mňa v tom ich vzťahu aj city, ináč by nemali problém vás zoznámiť. Takže tvoje obavy by som mala aj ja a už vôbec by sa mi nepáčilo to, čo chystajú. A áno, myslím si že tam kľudne môže k niečomu dôjsť. Nemusia spolu hneď spať, ale pospominat jeden druhému v náručí určite. Ja by som s tým určite nesúhlasila. Ale máte ešte dosť čerstvý vzťah, neviem ako sa priateľ k tebe správa a či mu môžeš úplne dôverovať.

natyreggae
18. feb 2021

Ako veď aj ja som s priatelom 5 mesiacov a píšem si s chalanom čo sme sa kedysi sexuálne riešili ale v zivote by som priatela nepodviedla.. Ziadne hlúposti že ako by sme žiarlili na seba keby som na chate s priatelom to si nepíšeme to je uz cez.. Ten začiatok vyzeral v pohode že si píšu ako kamaráti to by som pochopila veď to robím aj ja ale hento žiarlenie.. no to vôbec.. Ja s tým ex sme to už zahodili za hlavu tam naozaj nešlo o city a teraz vieme normálne ako kamoši byť.. No ja keď si to predstavim lebo som v podobnej situáci a ten kamoš by mi písal že by žiarlil na pusu s mojim priatelom tak ja by som ho blokla .. mám vyrovnaný vzťah moj priatel je moje všetko a nie hen kdesi čosi sexuálna známosť s minulosti... to vôbec.. byť tebou tak to poviem partnerovi že o tom viem a poviem že mi to vadí a že som tam našla aj to žiarlenie a nech mi to láskavo vysvetlí

whatever1
19. feb 2021

@july5432 On ta tam nechce kvôli NEJ. Ak by to bola taká super kamoška, tak by mu priala vas vzťah a chcela by ta spoznať. Sama mu povedala ze by žiarlila aj keď inými slovami. To je už úplne jasné, že to normálne kamarátstvo nie je. On vie o jej pocitoch a napriek tomu radšej vyjde v ústreti jej ako tebe. Toto nie je o vašej dohode, že chce byť s kamaratmi. To je výhovorka. Sám si možno nahovára, že ťa neplánuje podviest, že nie je hajzel ale tým že ťa neberie so sebou jej chce dat nádej na ďalšiu spoločnú noc. Ake vzrušujúce! Nechceme byť hajzli, vyspať sa spolu bude proti našim morálnym pravidlám! A po pár pivach....cim viac si človek zakazuje, tým viac chce a prekazka(ty)tam nebudeš. Nechaj ich, nech si to užijú..ty si zaslúžiš niekoho kto si ta bude vážiť a nie takéhoto nevyzreteho jedinca, ktorý sám nevie čo chce.

misa11111
25. feb 2021

Keby bol môj frajer tak by na turistiku nešiel vôbec alebo bezomna... išla by som s ním, mám z toho pocit že hra na dve strany , akože môj ultimátum by bol nech si vyberie buď ty alebo ona.

chuandavid
25. feb 2021

Keby to bolo za nimi tak by to neriešili, a keď to riešia tak obydvaja dávajú pozor čo si píšu lebo robia že sú kamaráti a len možno čakajú kto prvý z nich sa prizná čo cíti, a možno hovorí pravdu, ja na tvojom mieste ukážem sa spolu s ním pred ňou aj by som ho bozkávala a tak len aby som videla ako sa zatvari a už by si vedela na čom si

marca12
12. jún 2021

@july5432 máš dve možnosti. Buď sa budeš zozierať alebo budeš nad vecou a budeš mu veriť. Tým,že budeš tŕpnuť a podozrievať ho,nezabránis aby sa s ňou vyspal. Len čas ukáže,či spolu niečo mali alebo chcú mať. Ale nechápem,keď to bolo pre oboch viac,tak prečo nie sú spolu. Ja osobne som dosť tolerantná,nevisim na chlapovi,máme aj oddelené koníčky,akcie a doprajem mu čas s kamošmi,ale toto by mi tiež zaváhali niečím rovným. No netrápia by som sa s tým,čo zmeniť neviem. Vycítis,keď sa vráti,či niečo s ňou mal a časom sa to ukáže. A ktovie možno aj oni pochopia,že po tom,čo spolu prežili,nemôžu ostať kamaráti a musia sa ich cesty rozísť.