Ozve sa mi mamina so skúsenosťami so psychickým týraním?

9. okt 2022

Minule tu bola otazka, ci sa ozve niekto, kto si presiel fyzickym nasilim v manzelstve. Ja by som potrebovala sa poradit s maminou, ktora prechadzala spolu s detmi cez psychicke nasilie a ako sa jej podarilo odist od takeho partnera a dalej zit. Narozdiel od fyzickeho totiz nie su ziadne dokazy, iba tvrdenia. Prip. je tu taka skupina? Vdaka

mandzula
9. okt 2022

Odides tak, ze sa rozvedies, to ide aj bez dokazov.

katkine_terapie
9. okt 2022

Nepotrebuješ dôkazy, ak si psychicky tyrana potrebujes odist. Casto je na to vsak potrebna okrem odhodlania zeny aj psychologicka/psychoterapeuticka pomoc a pomoc najblizsieho okolia.

hipuska
9. okt 2022

Ja mám za sebou aj aj. Ale jedine ss ak chces

karola22
9. okt 2022

Obrátiť sa o pomoc na linku pre týrané ženy, osamotená žena nič nezmôže

dagmarovita
9. okt 2022

Treba si odkladat emaily, fotky, fotit si aj display, svedkovia, pisat si. Dokaz nemusis mat ani na fyzicke tyranie.

autor
11. okt 2022

@karola22 Volala som tam. Spociatku sucit ale potom sme sa dostali k tomu, na co sa pytam, ze vlastne ked je to nutne, tak mam deti nechat s nim, osamote a to je presne to, co nechcem.

soldi
11. okt 2022

Prezila som 3 roky. Kludne sa pytaj, nemam problem o tom verejne pisat

sisa_112
12. okt 2022

Moju maminu tyral otec ci psychicky ale aj fyzicky. Zacala vela pit a uchylovat sa do ruk pribuzneho nasej vydarenej rodinky. Ten jej vsak pomohol utiect a mama ma nechala s otcom samu niekolko dlhych mesiacov do kym sa nedala doporiadku. Tento pribeh by bol velmi rozsiahli, tak preskocim k zaveru.
Dnes mam 33r. a som rada, ze utiekla a zachranila sa, on by ju zrejme zabil. Ako dieta som to nechapala, v puberte som to zle znasala aj som jej to vycitala, no teraz to cele chapem. Je to tazke noo.. hlavne cim skor utiect od tyrana . Drzim vam velmi palce ✊️

autor
12. okt 2022

@soldi
@sisa_112 Dievcata, ako sa takito partneri spravali k detom, bolo tam tiez psychicke nasilie?

soldi
12. okt 2022

ano. u nas sa choval priserne aj k detom. bezne im nadaval do kktov ☹ sacal do nich, hnusne ziapal, v noci ich budil krikom, trieskanim, svietenim, rozbijal im hracky, vykrikoval im aka je ich matka kur... ako si najdem noveho muza a ten ich bude mlatit, priserne priserne priserne nieco :(

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
uhgara
12. okt 2022

osobne neviem nedokazala by som sa pozerat hlavne na to, ak teda muz tyra aj ked len psychicky deti, uz len to by bol dovod, sa proste od neho co najrychlejsie vymanit a odstahovat. dostat proste deti do bezpecia

soldi
12. okt 2022

@uhgara psychicke tyranie je horsie nez fyzicke. A bohuzial, odist nie je take lahke, kedze na slovensku je psychicke tyranie velmi zlahcovane a tazko sa dokazuje

barborachors
12. okt 2022

nechápem naco stracat čas dennikom... pokial je tam velke ohrozenie na zdravi, dusevnom telesnom a inom treba odist hned, a nie vypisovať dennik, co sme v skole? tu ide o život,! pomohla rodina a okamzity odchod, nie denniky a samozrejme banny vsade..

dana802
30. máj 2023

@soldi Presne tak aj podľa mňa je to úplne podceňovane. Takto muži vedia ako , čo , kedy a pred kým povedať aby tá žena nemala šancu . A aj keď sa pokúsi vysvetliť ako to u nich je vedsina ľudí už na to svoj názor má od jej manžela.Kedže pán manžel sa snaži predisť tomu aby to vyšlo na povrch a už do predu ženu spomína hovorí že má nejaké problémi. Alebo že už jej šibe s internetu, prihodí nejakú udalosť čo sa stala u nich doma samozrejme tak aby to vyzeralo že to ona už nevie čo robí . A nakoniec aj keď by chcela tak jej nikto neverí jednoducho on si urobí zázemie v ktorom on pôsobí ako ten čo musí znášat jej povahu a jej správanie. A samozrejme že pred ľuďmi je niekto úplne iný a takto správanie k ženam zásadne odmieta alebo s nich robí len hysterické ženské čo to nemajú v hlave v poriadku a tá chudinka sa pred niekým rozplače a nakoniec vyzerá ako labilna samozrejme tá osoba ktorej sa zdôverila to povie jej milujúcemu manželovi.Pretože si myslí že jej tým pomáha a jej manžel sa o ňu postará . A on sa postará len inak ako si myslí okolie . Bohužiaľ niektory sú v Tom taký dobrý že ešte aj tvoju rodinu obrátia na svoju stranu.A ty nemáš kam utiecť ešte deti cez ktoré sa vydiera a manipuluje najlepšie . Takže ty si tá čo rozbíja rodinu ty si tá čo si vymyšla a mala by sa nad sebou zamyslieť. Deti sú ticho pretože majú strach a ty máš strach o ne a tak trpis a trpis veľa krát tak dlho že už ani nečakaš že to bude inač . Rada nespoliehaj sa na to že ti niekto pomože alebo nečakaj na záchranu si ty tá záchrana skús aj cez všetko budovať si nejaké zadné vrátka nejakú zálohu o ktorej nikto nebude vedieť hoci to nebude hneď no niekde začat treba a spoľahnúť sa môžeš len na seba veľa síl prajem

vetthy
1. júl 2023

@dana802 veľmi trefne napísané, psycholog by nezrnul lepšie