Oznámenie dátumu sťahovania rodičom

27. okt 2022

Ahojte. Prosím Vás, ako opatrne oznámiť rodičom správu, že sa v krátkom čase budeme sťahovať do nášho novo postaveného domu. Háčik je v tom, že aj keď sa síce tvária že sa s nami tešia, že sa budujeme, ale vo vnútri ich to strašne zožiera. Z ich strany 2 roky, čo robíme domček sme nepocítili ani štipku podpory. Stále nás len celý čas odhovárali- a to musíte toľko robiť? A to už tento rok tam chcete bývať? A to sa musíte tak plašit? Kde sa tak ponáhľate.. veď ste povedali že budete stavať 4 roky... (Stihli sme to za 2 tá už je zle) proste žiadna podpora. Proste silou mocou len aby sme ostali s rodičmi bývať čím dlhšie. A pritom nie sú závislí od nás...len proste som ich najmladšia dcéra, mysleli si že s nimi ostaneme s manželom bývať.
Keď sme im oznamili, že ideme stavať dom tak 2 týždne sa s nami poriadne nedostávali a druhým povedali že akú sme im v živote dali facku....
Manžel sa boji im to oznámiť že začiatkom.decembra už tam chceme bývať. ...to bude. Ich tváre plne hnevu a ešte aj urazení budú.... Z manželovej strany sa s nami tešia že robíme domček. Stále sa pýtajú kedy sa sťahujeme...kedy môžu prísť na kávu a naši??? Nič... Nič sa neopytaju že nakedy to vidíme a podobne. Stále oco len reči typu..no mami ostaneme tu už sami.... Nikto nás nemá rád...a bludy

ckocka
27. okt 2022

To bude stále rovnaké aj keď budete sťahovanie odkladať niekolko rokov.

autor
27. okt 2022

@ckocka odkladať to nebudeme lebo dom posteľ a skrine maju prísť budúci týždeň v piatok. Poskladame skriňu, manžel dokončí štablon a môžeme ísť.... Len to s našimi strašne ťažko...a keď celú dobu stavania domu boli takito, tak sa im to človek ak boji oznámiť že začiatkom decembra ideme do svojho

ckocka
27. okt 2022

Tým som chcela povedať že nepríjemné to bude ak sa budete sťahovať teraz, o pol roka, alebo o rok. Jednoducho sa tej konfrontácii nevyhnete.

bluka2
27. okt 2022

@ckocka môžu im to aj neoznámiť 😉

autor
27. okt 2022

@ckocka aha už rozumiem. No to hej... Bude to ťažké. ..škoda.ini rodičia sa s deťmi tešia..no naši sú iní no

77daniela77
27. okt 2022

Ved odnasajte uz postupne mensie veci do domu v krabiciach,vreciach,to pride samo,domyslia si.....🤔

svetlonos
27. okt 2022

Povedala by som im, nech okamzite prestanu s psychoterorom inak sa po odstahovani nebudeme vidat vobec. Oni si uz nevedia predstavit zit ako manzelsky par a vy im mate robit animatorov? A potom este ty po porode do roboty sup sup a babina na matersku aby si vyplnila syndrom prazdeho hniezda. Az ma desi. Nepretrhla pupocnuvsnuru, ta uz ma 5 po dvanastej. Drzim palce.

autor
27. okt 2022

@77daniela77 uz sme pár veci zobrali z domu do kuchyne.napr. tak mama že dobre že treba pomaly odnašať keď mám kde uložiť...ale tie ich povzdychy... A to isté aj keď sa spytaju že čo sme robili, povieme že to a to a už len povzdych z ich strany...nič viac...

77daniela77
27. okt 2022

No hej,trochu ich chapem,bude im asi smutno....ale chapem aj vas,to je radost byvat vo svojom novom domceku.....zvyknu si,musia.Daleko budete od nich byvat?

autor
27. okt 2022

@svetlonos no nič, prvá sestra utiekla z domu..prva facka ...druhá po pôrode hneď išla bývať do ich prerobeneho domu a do krstin odmietali chodiť na návštevu a ešte jej manžel prišiel po posteľ kým oco nebol doma alebo bol odcestovaný... ..druhá facka.....a teraz my im dali tretiu bo sme sa rozhodli pre svoj dom...

autor
27. okt 2022

@77daniela77 nie 22 km.

liv1
27. okt 2022

Evidentne maju vasi ozaj problem, smutok v dusi, sunevyrovnani. To nie ze by vam nepriali, ale boja sa samoty. Mozno sa pousmejes, ale ak mate take velke obavy, poradte sa s psychologom ako na to. Ja byt na tvojom mieste zacnem. “Dakujeme vam velmi pekne za vasu starostlivost, za to ze sme mohli byvat s vami a popritom si stavat svoje. Tak ako to vzdy byva, mladi ludia sa radi osamostatnuju. Aj my chceme skusit, ako nam to pojde. Coskoro sa budeme stahovat a preto dufame, ze nam to doprajete. A ty. Stale vas lubim a budem lubit, pomozem vam ked bude treba a budem velmi rada ak budete chodit na navstevu. Potesilo by ma, keby ste sa aj vy tesili so mnou, alebo s nami, hoci chapem, ze vam moze byt smutno. Ako malu vdaku za staroslivost sme urobili tuto malu oslavu, alebo kupili vam… vymysli si co by sa vasim pacilo. Kazde dieta sa chce sa raz osamostatnit (takmer), mali by to aj oni raz pochopit. Alebo tiez cely zivot zili u niekoho rodicov? A este by som aj kupila nejaku knihu o ochode deti z hniezda a ako si a tym poradit 😁. Urob to ako citis, ake nehnevaj sa na nich za to, ze neskacu meter 20 od radosti, ze odchadzas😉. Nech sa v domceku dobre byva 😊

77daniela77
27. okt 2022

Museli ratat s tym ze odidete, tak sa tym netrapte a normalne si odnasajte veci,ty si to tam postupme pozariaduj a ked pride ten cas,tak to bude plynule.Ved to je za rohom,tak co vystrajaju?Zvyknu si,chce to cas.....

jajanka31
27. okt 2022

Neznášam také citové vydieranie... a dobre to poznám. Ja by som na tvojom mieste pri prvej príležitosti im povedala ze už stačilo. Ze ci sa s vami vôbec netesia a spýtaj sa ich ci si vôbec uvedomujú co robia..a tiež by som im povedala ze koncom novembra idete do svojho..a ze sa na to veľmi tešíte...oni žili celý život so svojimi rodičmi?

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erickatt
28. okt 2022

Kupte šampanské, chlebicky. Urobte okolo radostnu ceremoniu. A razne zatrhnite im tie reci. Kolko maju rokov?

autor
28. okt 2022

@liv1 Ďakujem za radu, chceme kupit nejake pekne podakovanie rodicom... a na otazku ci tiez zili cely zivot v niekoho dome tak ako, oco zil cely zivot pri svojej mame.

autor
28. okt 2022

@jajanka31 ano cely zivot zil oco pri mame... mama sa vydala a isla byvat k mojmu ocovi, ktory byval s rodicmi az do ich smrti.

autor
28. okt 2022

@erickatt 60-tnici.

martul
28. okt 2022

Akože ,, bojím sa, manžel sa bojí "?! Čoho?! Vy koľko máte rokov? Čo ma Tom treba oznamovať, postupne sme si zacali prenášať veci a normálne sme sa rozprávali ako každý iny, ja si nepamätám žiadne oznamovanie, veď asi aj tušia keď máte všetko hotové a budeš si tam nosiť veci.
O čom sa doma rozprávate s rodičmi, napr. večer, pri telke, keď je čas.....

evkamotka
28. okt 2022

Tiez sme sa s manzelom stahovali od rodicov a nic sme im neoznamovali. Ked bol byt prerobeny, zacali sme priebezne nosit veci, az bol obyvatelny a v ten den sme tam zostali. Lezu vam na city a uplne vas vystresovali.

akvi
28. okt 2022

Tak si si odpovedala - otec sa nikdy neodstrihol od svojich rodicov a robi vstko preto, aby tato rodinna trauma pokracovala. Je na tebe, aby si spravila stopku tomu.(a mama je v tom vcelku nevinne, len podporuje otca, ale ona to tak mat nemusi, s nou by som mozno hodila rec medzi 4 ocami). Zivot ti priam dava vyzvu, aby si to mohla ukoncit a nepreniest este aj na svoje deti. Rodicom len potvrd, ze ich mas rada a budes mat rada, aj ked by ste byvali na konci sveta, ale ze je cas odist. Ty sa s tym musis vyrovnat, nenechat sa vydierat a ak bude treba, vydrzat aj urazenych rodicov - ich to casom prejde, len ty musis ostat v tom pevna. Toto je teraz o tebe, nie o rodicoch . Tvoj otec uz sancu mal, ale nevyuzil ju. Teraz je rad na tebe - tvoji surodenci to zvladli, zvladnes to aj ty. A hlavne neurob zo seba obet, nie si vinna, ani nic podobne. Hlavne ostan v klude, s pokorou, ale bez vycitiek.

jajanka31
28. okt 2022

A fakt neodchadzajte v decembri ale v novembri aj keď 30.lebo keď odijdes v decbri to budu reci ze na vianoce ostali sami atď...moja sestra odišla v decembri a na štedrý večer ich zavolala k sebe o 3 domy vedľa... a prišli.

mandzula
28. okt 2022

Rozumiem ti, dokonca viac, ako by som chcela, kedze aj mna toto caka.
To, ako budu reagovat rodicia, je ich problem, ty si prave ta, ktora robi velmi zrele rozhodnutie.
Ak sa urazia, musia sa s tym vysporiadat oni a uvedomit si, ci chcu o teba nacisto prist, ty nemaj ziadne vycitky svedomia, robis prirodzenu a spravnu vec.
Drzim palce.🙂

kallanchoe
28. okt 2022

Presne nás prípad ako cez kopirák...ale tak,nakoniec sa s tým zmierili.... navštevujeme sa, viem,že im je ťažko,ale tvária sa že je to okej...vidím,že nevedia sa s tým zmieriť...ale rozchodili to,zobrali to ako fakt....vidím,že mama ako odchádza,tak ma pomaly slzy v očiach....neboj úrovna sa to...ja som myslela,že to bude horšie,tiež sme sa "báli povedať,že už bude ten deň D a sťahujeme sa...tak si vzdychli že aha už?nahádzali sme veci do dodávky naštartovali a šli....hneď na druhý deň ráno,s tými mechmi všade,bordelom sme ich zavolali na grilovačku,aj druhú stranu....opačná strana sa práve,z toho tešila tiež....čiže ako rozprávali pred nimi,aký krásny dom,ako pekne to urobili,jak im tu bude dobre aj deťom,tak nemohli tu pred nimi plakať abo čo....možno nato aj pozerali ináč,keď videli že ozaj nieje to koniec sveta,sme od seba len 20 km,a že ľudia sa z toho tešia,že sme dokončili,a že takto to má proste byt...

autor
28. okt 2022

@martul ale naši sú stará škola, im treba všetko oznamovať...lebo kebyže aj ked znášame veci postupne tak i tak to treba potom povedať normálne typu sadnúť si a oznámiť.... kebyze zo dňa na deň prestaneme chodiť domov ta zasa by bolo že sme im dali facku....

danica2711
28. okt 2022

ste manželia, staviate dom, tak ste už asi dospelí. Tak sa aj chovajte ako dospelí. Slušne a jednoznačne im oznámte termín sťahovania, poďakujte sa im za to, čo pre vás doteraz urobili a odíďte do svojho. Alebo sa krčte strachom v kúte ako malé deti a svoj dokončený dom nechajte prázdny/predajte/prenajímajte

autor
28. okt 2022

@danica2711 keby naši nerobili ceremónie a neboli schopní sa uraziť jak malé deti tak by sme sa nebáli ale to že strááášne prežívajú....a potom každému rozpravaju akú sme im v živote dali facku..... a bludy....

kvetinka75
28. okt 2022

normálne im to povedz a hotovo. Si dospelá, preboha, čoho sa bojíš? Nech si robia ceremonie, aké chcú, je to tvoj život