Otehotnela som a neviem čo robiť

5. máj 2023

Ahojte. Asi ma tu ukameňujete ale zrejme si nič iné nezaslúžim. Mala som priateľa 3 roky s ktorým som sa nechránila a neotehotnela som. Nechceli sme dieťa, ale nemali sme žiadnu antikoncepciu. V hlave som mala myšlienky, že som asi neplodná..

Už nie sme spolu dávno a mám nového priatela, s ktorým som cca pol roka. Nedávali sme si pozor a ja som otehotnela. Priateľ o tom ešte nevie. Dieťa by veľmi chcel, keď sme sa o tom bavili tak vzdy povedal že by bol veľmi stastny, postaral by sa o nas tak že by nám nikdy nič nechýbalo.

Lenže ja cítim, že na dieťa nie som pripravená. Ano mala som sa chrániť viem. Ale od kedy to viem že som tehotna, je mi z toho veľmi zle, myslela som si, že som neplodná. mala som plany - mám kariéru a zrazu o všetko prídem. Milujem cestovanie a viem že sa to už nebude dať. A navyse s priateľom ani nežijem, len sa stretavame. Čo mám robiť ?😢

drahomirrra
5. máj 2023

Tieto temy pisu podla mna plateni trollovia.
Takto blby predsa nemoze byt nikto. Slonik, si to ty?

monika259200
5. máj 2023

Dieťa je nejaká brzda alebo? Aj s dieťaťom sa dá cestovať. Dieťa je podla mňa zázrak. Kopa žien by chceli deti a nemôžu ich mať. Teš sa z toho a hlavne keď ma priateľ takýto skvelý postoj.

autor
5. máj 2023

@monika259200 asi je to len sok.. lebo byvaly priateľ mal 2 deti - tým pádom som si myslela že je problem určite u mna

0kristina0
5. máj 2023

Ty si chcela hento, ty si chcela tamto. No ked si mala take plany tak si mala pouzivat rozum. Ty si si myslela ze si neplodna? Fakt si taka blba? Alebo si naozaj troll.

tinka_1807
5. máj 2023

Si v šoku. Pre mňa bolo tiež trošku šokom, keď som zistila, ze čakám bábo a to som ho pritom chcela. :D Ale prejde to, daj si na to chvíľu čas. Je super, že priateľ dieťa chce, je to obrovský dar. Myslím si, ze ak by si si ho vzala veľmi by si to ľutovala. A dieťa nie je rpekazla k cestovaniu. Ok, možno na rok-dva vypistite exotické krajiny, ale k moru sa úplne v pohode dá ísť aj bližšie. Aj pozrieť pamiatky .... Naopak, môže to byť pre vás ešte väčšie dobrodružstvo práve s dieťaťom 🙂

danica2711
5. máj 2023

toto fakt nemôže byť pravda, nechcem dieťa, mám iné plány do života a nechránim sa. A ako čerešnička na torte sa potom ešte aj čudujem!

0kristina0
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambieblue
5. máj 2023

Tak chod n'a potrat a tvoj problem vyrieseny 👍Co m'y tu za teba vyspekulujeme m'y za teba rozhodnut nemozme je to tvoj zivot a Ty si s nim naloz ako chces.Pises ze sa necitis byt n'a rolu matky pripravena a este chces cestovat tak nie je o com chod k doktorovi nech ta posle do nemocky a tam ta objednaju n'a zakrok.Nebudes prva a ani posledna.A daj si danu preboha

phelipe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mala_zabka
5. máj 2023

Nebudem ti tu mazať med okolo huby ako niekto - áno, dieťa je riadna brzda. A cestovať sa s ním dá, ale nie je to tak jednoduché ako bez neho, pochopiteľne. Keď budú deti väčšie, toto sa ale zmení - zlepší. Čo teraz, to aj musíš rozhodnúť sama, aby si neľutovala. V prvom rade sa o o tom ale porozprávaj s priateľom. Držím palce.

luccija
5. máj 2023

Koľko máš rokov?to, že sa stretavate máte len sex či normálny vzťah?Rozhodla by som sa podla veku prečo prídeš o kariéru?je to na tebe aj s dieťaťom môžeš mať pracu a cestovať.

sirka9
5. máj 2023

Úprimne, na dieťa nie je nikto nikdy pripravený 😁 aj keď si myslí, že áno. Aspoň teda na to prvé. Pri tom druhom a ďalšom už aspoň vie o čom to je 😁 to, že si mala iné plány nie je prekážka. Dieťa ti nebráni. Len ho musíš do tých plánov zahrnúť. Ja som mala prvé dieťa v 40. Bol to dar, po 15 rokoch snahy. Tiež som mala plány, a áno, nie vždy sa všetko dá aj s dieťaťom. Ale dieťa ti dá viac než tvoje plány. Len ich prisposobis. A priateľ dieťa chce, čiže zrejme ta v stichu a samu na to nenechá. Neber to ako problém. Iba ako súčasť planov

nikyball
5. máj 2023

To naozaj je v dnesnej dobe zenam lahsie chodit na potraty ako naozaj si kupit kondom alebo inu antikoncepciu?

floki1994
5. máj 2023

To že si tehotna este nic neznamena...nic neprivolavam ale si len na zaciatku a nevies ako tehu dopadne... este aby ti nebolo luto ze si mala taketo myslienky...prvy trimester je vzdy 50:50 ...talze sa ukludni a preber zodpovednost za svoje ciny...a uvidis co ti zivot prinesie...babatko nemoze za to ze ste nezodpovedni a este jedna vec dietatko nie je prekazka co sa tyka prace a cestovania...nikde nie je napisane ze musis byt doma 3 roky a nepracovat...mozes si dat pol roka pauzu a vratit sa do prace a pre malinke najst opatrovatelku/jasne...od cestovania si das na rok pauzu a potom mozes chodit aj s malickym...sestra cestuje kadekde s tromi detmi do 7 rokov 🙂 ked sa chce vzdy sa da 🙂

nikpa
5. máj 2023

Hlavne sa ukľudni. Dieťaťom sa život nekončí, kariéra sa možno odsunie ale dieťa môžes dať od roka do jasiel a kľudne pracovať. A cestovanie s dieťaťom možno nebude už také bezstarostne ale určite nie nemožné. Pozri sa aj na tie dobré stránky, budeš mladá mamička, dieťa rýchlo odrastie a stále budeš mať vek aby si si plnila sny... Hlava hore, dieťa je krásny dar. A veľké plus je, že máš oporu priateľa.

unicornlady
5. máj 2023

Ja len dám príklad, že tuto boli obaja cestovatelia a aj s dieťaťom cestovali, ale to už chce mať dosť peňazí a obaja vášeň pre cestovanie
https://www.youtube.com/@flyingthenest/videos

januska12323
5. máj 2023

Myslela som si, že som neplodná? To si žiadna dospelá žena nemôže myslieť bez doktora, že nie?

autor
5. máj 2023

@januska12323 moze. Mavam nepravidelný menzes, chodila som na vyvolávačky, zla zivotosprava a vynechaná ovulácia pár krat..

nelca0510
5. máj 2023

:D bože,aj jedna známa tak otehotnela :D Riadne si naivná

martina803
5. máj 2023

Ahoj, ja viem povedať len jedno, hlavne si to dobre premysli a neponáhľaj sa. Ja som sa tiež zľakla, spanikárila, pretoze som si robila doktorat a bola som v polovici studia, moj priatel mi vtedy nepovedal ze je rad, skoro s nikym som sa o tom neporozpravala, a sla rovno na potrat. Aj ked som si po zakroku myslela, ze super, “problem” je vyrieseny a spadol mi vtedy kamen zo srdca, tak to bola ta najvacsia blbost aku som vtedy spravila a presli 3 roky a stale som to nespracovala a viem ze to budem navzdy lutovat. Stale na to myslim, ci by to bolo dievcatko alebo chlapec, co by uz vedelo, ako by nam spolu bolo dobre a to nikdy nebolo mojom snom mat deti, vzdy som bola rada za ten klud a moznost planovat si dni podla seba a neprisposobovat sa dietatu. No a teraz uz to neviem vratit spať, mam takmer 30 a mozno ziadne deti uz mat nebudem. Drzim ti palce aby si sa dobre rozhodla 🙂

panonia
5. máj 2023

Prosím ťa, cestovanie, veď to môžeš aj s dieťaťom...a kariéra? v nej budeš pokračovať neskôr... raz budeš vďačná že máš dieťa.

bambieblue
5. máj 2023

@unicornlady Da sa cestovat s dietatom, ale co ak dieta sa narodi s postihnutim? A bude odkazane n'a denno dennu 24hodinovu starostlivost a Ani ,pracovat nebude moct? Bohuzial traba aj s tym ratat, to ze je cakat dieta neznamena ze bude aj zdrave cize musi kazdy ratat aj s tym ze co ak dieta nebude zdrave co potom? Nasa suseda tak ostala sama n'a dieta, priatel velmi dieta chcel a ked Vedel ze je postihnute opustil ich ,ona zial nemoze do prace pomahaju jej rodicia, ta baba schudla 20 kil co Ani neje a nespi poriadne, chudak ona aj to dieta 😞 Tak clovek si musi dobre rozmysliet co dalej

bluka2
5. máj 2023

Dá sa cestovať ak s dieťaťom, ale so školopovinným iba pomenej v najdrahšej sezóne… podľa mňa toto je najväčšie obmedzenie (so zdravým dieťaťom)

mpg
5. máj 2023

S takým zdrav.stavom je asi aj dobre otehotnieť, lepšie teraz ako nikdy. Dieťa rýchlo narastie a dá sa s ním cestovať. Treba to povedať aj priateľovi, ako bude reagovať.

olimuc
5. máj 2023

Prežila som niečo podobne ako ty (len mne to ptvrdila lekarka, trochu mi nedoplo, čoho bol môj ex schopný a že jeho výsledky som videla len v emaily a nie cele) neviem koľko trvá tvoj šok, ja som bola tiež 2 dni mimo a potom som bola rada. Neplanovane ale nie nechcene. Od pozitívneho testu lubene. Keď máš zdravé dieťa môžeš cestovať kade tade … aspoň ja mám dieťa, kt nemá problém presediet x hodín v aute bez cirkusu…

nikoletta1712
5. máj 2023

Napíšem to hnusne, ale ako vraví môj kamarát :” polikať, polikať!…

kubkovamama
5. máj 2023

Riadne ste poniektoré hnusné. Len kopať a kopať.
A ty sa neboj. S dieťaťom sa dá všetko. S priateľom pokecaj,nie tu.

domkakvet
5. máj 2023

Si s priatelom, ktoreho predpokladam lubis, tak sa tes z toho, ze mas dieta, mnohe zeny uprednostnia karieru a potom uz deti ani mat nemozu a cestovat sa bude dat, aj ked dieta trochu podrastie.

zuzi0911
6. máj 2023

Na dieta sa pripraviť nedá...to prekvapí aj ked sa snažíš..obavy,neistota to bude stále...
Ľahké to nebude,ale určite to bude stáť zato .😊

Bude dobre ❤️

power_of_now
11. máj 2023

@monika259200 kriste pane a tych kopa zien bude spokojnych bude mat dieta niekto, kto nechce? Už by ste mohli dat pokoj s touto absolutne otrepanou frazou...