Otec sa nevie pohrať s deťmi a venovať sa im

9. sep 2024

Ahojte , máme spolu 2 deti (3r a 1r). Manžel pracuje krátky , dlhy týždeň od 7 do 10-pol 11 ako kuchár, čiže sa nezastaví. Keď je doma a má náladu a nie je unavený on navarí, uprace kuchyňu , vynesie smeti, vyvenci psíka , ide s deťmi von ak je ok počasie. No ale doma sa snimi vôbec nehrá sem tam na 10min možno , mne vždy hovorí že on nevie sa s deťmi hrať tak ako ja , že na silu sa nechce hrať. On im to radšej vynahradí inak , s tým ze ich zoberie von , vysvetľuje im atd .. no a my sa vždy pohádate na tom že po práci ten voľný deň on chce kľud pár hodín doobeda niekedy aj poobede a potom tie ďalšie dni normálne funguje.. on je ten typ muža čo od puberty rad hrával strieľačky a také veci čiže hodinku doobeda sa hrať a hodinku poobede ak teda sme doma a nie sme niekde vonku .. potom keď doňho rýpem ze by sa mohol povenovat deťom a tak, tak už idú reči ze on je tu ten čo zarába a je 15 hodín denne v robote a nemá si kedy oddýchnuť ako ja ze si sadnem a vypijem kavu alebo pomobilujem .. ze to ze som na materskej neni práca a že ženské veci sú na mne. Niekedy mi s tým lezie na nervy naozaj lebo povieme si aj také veci čo nechceme. Ja chápem keď človek je v robote takej kde si oddýchnuť nemôže a potom si to vynahradza cez voľno ale niekedy to preháňa ze celý deň mobil v ruke a nič iné .. neviem si proste zvyknúť na to ze on sa snimi nevie pohrať tak ako ja a proste venovať sa im .. chlapi na toto asi nie sú a keď sú tak nerobia toľko denne v práci

marca12
9. sep 2024

Mozno sa s nimi nevie hrat,ale berie ich von. Aj to je zmysluplne straveny cas. Vies kolke zeny nebavi hrat sa s detmi a nechavaju ich hrat sa same. To neznamena,ze su zle matky. Chapem,ze mas nervy. Ale ak robi 15 hodin,tak sa mu necudujem,že ten jeden den potrebuje vypnut. Ak potom dalsi den funguje,tak by som mu dopriala ten jeden den ho menej zatazovat. Robit v kuchyni to je dost tazka praca.

pribinak
9. sep 2024

Ale veď ich brava von. Veď to je super. A treba deti učiť sa zahrať aj samé. Lebo aj samostatnou hrou sa dieťa rozvíja

Veď si trosku váž čo robí a buď vďačná

anjelicek26
9. sep 2024

Podla mňa to hrotis, venuje sa im po svojom a tebe pomáha.. 1 a 3 ročne boh vie aké super hry aj tak hrať nevedia,čím budú starší bude to lepšie.. zobrať ich na ihrisko ci odrazadlo im bohaté stačí... a áno aj on má právo na oddych aj keby ho trávil na gauči na mobile,ked je to v rovnováhe.. nie je stroj, nemôže ísť 24/7

danyelia
9. sep 2024

Ahoj, celkom si neviem predstaviť ako si Ty predstavuješ to ,,hranie sa,, s deťmi...Veď píšeš, že im to vynahradí vysvetľovaním a chodením von, ani môj muž neberie hračky do rúk a nezabávajú sa takým spôsobom. A pri tej jeho práci ešte keď aj upratuje a navarí, no neviem, ja by som sa nesťažovala. Hrať sa s nimi môžeš aj Ty, keď si doma, nenúť ho do toho nasilu 🤷🏼‍♀️ A áno viem, že je to ťažké, deti aj domácnosť, skoro 14 rokov som bola doma na materskej ,,dovolenke,, so 4 deťmi, muž workoholik, večne v práci, pomoc doma minimálna...

luccija
9. sep 2024

Chápem ho v dlhom týždni je v práci 5 dní zo 7 príde domov a rovno do postele.Ako kuchár si asi nesadne, mobil neprečíta, nedá kávu...ak doma vari, vezme ich von a pomáha inak tak ho nechaj
Veľa mužov sa vie venovať deťom az v neskoršom veku.Byt kuchár je drina nad drinu

angela85
9. sep 2024

Ja sa tiež neviem hrať s deťmi,ale tak isto zoberiem deti von, na výlety, mala môže so mnou robiť v kuchyni či v domácnosti čo len chce. No ešte pokiaľ som bola na materskej som mala na to viac času a energie. No už potom skôr môj manžel. U nás to není tak že každú vec musí robiť aj ja aj môj muž,proste to máme v rodine i v manželstve podelené...

januska12323
9. sep 2024

Veď je s nimi, zoberie ich von, kecá s nimi, čo ešte chceš?

viestta
9. sep 2024

Ako sa ma s nimi hrat? Naozaj ti nepride v poriadku ak ich vezme von, rozpravaju sa a travia spolu cas. Je nejaka norma ako ma otec travit cas s detmi?

danica2711
9. sep 2024

panebože, porobí ti toho kopu, aj deťom sa venuje, a ty budeš vyrývať len preto, že ty máš predstavu, že dobrý otec má sedieť s deťmi na koberci a hrať sa s hračkami?! Deti sú ešte príliš malé, väčšina chlapov sa nevie hrať s takými malými deťmi, ale veď im to vynahradí vonku, čo je ešte zaujímavejšie ako doma. A má fakt ťažkú robotu, nechaj ho aj trochu vydýchnuť

dskjhfdlkdjhl
9. sep 2024

Nie kazdy sa vie hrat, ako si Ty predstavujes. Ved ak je s nimi napr. na ihrisku, alebo aj na prechadzke, tak sa im venuje. Moj otec si so mnou rad kreslil, moj manzel kreslit nevie, ale detom sa vzdy venoval tak, ako vedel a ani by mi nenapadlo ho nutit inak sa venovat.

petamich
9. sep 2024

Cize spravne travenie casu s detmi je to, ktore si ty predstavujes? Alebo ako tomu mam rozumiet?

A ano ak travi tolko casu v praci, je predsa normalne, ze chce mat aj cas pre seba - kazdy ho chceme 🤷‍♀️

mane01
9. sep 2024

Co to je, ze hrat sa s detmi? Vsak nech sa zabavia same, este to rocne asi treba zabavit, ale s 3 rocnym sa hrat? Akoze s autickami alebo ako? Ja som sa s detmi nikdy nehravala… robili sme spolu rozne aktivity, ale hra bola nieco, co robili sami a ja som medzitym varila alebo co… bud rada, ze sa im venuje vramci svojich moznosti.

30katrusa40
9. sep 2024

Tvoj chlap sa v práci naháňa niekoľko hodín na nohách doma sa snaží ti pomáhať. Deti berie von sám a tebe je to málo ? Sa zobuď on si potrebuje oddýchnuť. Ty si oddýchneš keď ide s deťmi von. Podľa teba má buď pracovať alebo sa s deťmi hrať a kedy si oddýchne?

20erika07
9. sep 2024

Tak môj manžel sa tiez s hračkami nikdy nehral s deťmi, zato von je to jeho parketa, tam je aj on take dieťa. On robí sice len 8h denne ale má fyzicky náročnú prácu a po práci mu doprajeme svoju hodinku kludu, aj napriek tomu, ze pracujem aj ja, a domacnost je výlučne v mojej starostlivosti ,ale pracujem hlavou. Chodim aj ja unavená po 12tke, aj ked nerobim fyzicky, nikdy mi manzel nevycital, ze ked pridem o 18h domov, chcem mať chvilu pokoj a ticho.
Neviem si predstavit makať v kuchyni a nemať moc pochopenia doma :-/

marianarem
9. sep 2024

Aj ja osobne radsej idem so synom von alebo mu vysvetlujem a moj manzel podobne, bud ho zoberie k nejakej robote, alebo mu vysvetluje. So mnou sa rodicia tiez nejako nehrali, ale venovali sa inac, ja na tom nevidim nic zle. Praveze su to moje najlepsie spomienky na nich z detstva, ako mi otec nieco vysvetluje, ukazuje pokusy a mama ma uci pesnicky alebo varit, strikovat atd.

pe_mi
9. sep 2024

Manžel pomáha vo všetkom v domácnosti,aj von s nimi ide.doma sa s nimi neprehrá a ďakujem ,že robí toľko.kolki len doma na gauči sedia a su hrubi ku žene,pijú, maju ju za slúžku.
Nikdy nie je nič na 💯 perc ,ako by sme chceli.
Ani muži s nami nemajú sex každý večer ,aj keď by chceli 😄
Nehroť to a zahraj sa s deťmi ty

olimuc
9. sep 2024

Nechaj muza nech si trochu oddychne. On ich berie von, pomoze … to, ze si k nim nesadne a nehra sa s nimi je uplne ok. Deti sa maju ucit sa zahrat aj chvilku sami a nie mat animatorov 24/7 … nic wa nestane ked si sadnete obidvaja a date si kavu a budete pozerat co robia. Chlapi su v tomto racionalnejsi a nie su tak premotivovani, aby detom skakali za zadkom cely cas. (Necitaju MK, IG a neriesia tabulky) . Tvoj muz sa detom venuje, tak ho nechaj aj zit

simma42
10. sep 2024

Fuha, tak ja idem asi trocha proti prúdu keď tu čítam tie komentáre, ale aspoň som si zasa raz pripomenula, akého skvelého muža mám... Môj muž nás aktuálne živí keďže som na rodičáku, ale vždy keď má čas, hrá sa s malou. Dcérka má 2 a štvrť roka, a teda muž je predavačka, rušňovodič, doktorka, čokoľvek s čím sa zrovna hrajú 😂 stavajú kocky, čítajú knihy, kreslia si, kŕmia bábiky, navliekajú si korálky, jednoducho každý deň sa snaží byť súčasťou jej hry. Niekedy sa smejem za rohom, keď počujem ako sa snaží vžiť do role, napríklad keď jej blokuje nákup v hračkárskom obchodíku, ale vždy sa zapája. Dcérka sa hrá aj sama, keď sa zhovárame alebo upratujem, varím, ale keď má muž čas, venuje sa jej, a každý deň sú to minimálne dve hodinky plnohodnotného hrania 🙏 aj on si k tomu musel nájsť cestu, veľakrát odo mňa veci musel "obkukať", aby vedel čo a ako, ale sám chcel... Mňa ako mamu by mrzelo, ak by to bolo inak, a aspoň by sa nesnažil hrať sa s ňou, ak by mu to čas dovolil.

autor
10. sep 2024

@simma42 môj muž sa nechce a nevie sa hrať s deťmi takéto hry a keď už tak puzzle alebo človeče inak nič také. Dcérka sa sama nevie zahrať 3r , keď sa jej nevenujem alebo proste nemám čas sa snou hrať tak pozerá rozpravky a to by robila nonstop pretože sa nevie sama zahrať, nastúpila do škôlky tak verím ze časom sa už bude vedieť. Malý 1r sa vie narozdiel od nej krasne zahrať sám s čím chce. Každý je iný a vidím ze nikoho nútiť do toho čo nechce nemôžeme