Otec nechce deti

kristina0078
9. nov 2014

Ahojte, som zúfala... aby som vás uviedla trošku do obrazu tak všetko sa to začalo manželovími výletikmi s koleginkami...neskôr ma z bytu vyhodil (na povl jeho matky) a ja som sa musela s chorou dcerou a druhou malinkou stahovat naspet k rodicom. Mala vtedy nechapala preco ocko nieje doma stale plakala a problemy sa stupnovali,riesila som psyschiatriu riesila som lekarov...manzel a otec sa na to vykaslal a nepomahal...trapila som sa sama nasi mi pomahali ako mohli, no neostala som sama nasla som si priatela, ktory ma deti velmi rad krasne s nimi vychadza a pomaha ako sa len da. Ked sme malu z najhorsieho dali von a isla do skolky *(konecne!!!) tak otec roka sa ukazal a narokoval si na deti...kedze viem ze ma na ne pravo tak sme chodievali spolu von. NIKDY sme deti nehuckali proti nemu ani ja ani priatel..Teraz vsak mala si vyzaduje len oca (je choroba spociva v zastaveni mentalneho vyvinu a tazko zvlada emocie atd) a ked mu volam aby prisiel a aby sme boli s detmi tak mi napisal ze bud idem s nim byvat alebo ho deti uz viac neuvidia..ja som ochotna spravit pre deti vsetko a povedala som ze ak chces byvat dobre len nech sa mala da dokopy..co on po mne chcel nebudem tu pisat lebo je mi z toho zle...ked som mu povedala ze mala ho POTREBUJE tak mi povedal ze on ju ma v *PI**..ze ma konecne volny zivot a je mu jedno ci je chora ci zdrava...ja som zufala neviem co mam malej povedat neviem co mam robit..ale jedno viem iste..s nim byvat nemozem lebo by som nebola psychicky dlho v poriadku..neviuem ci to tu patri, nepotrbujem aby ste mi tu nadavali a tiez nechcem mat najcitanejsi clanok..chcem len vediet na koho sa mam obratit??*rozvod sa riesi len je to na dlho s jeho vymyslanim a vyzivne je uz na sude..detska psychologicka stale mele to svoje dookola...nezakazujte styk otca s dietatom..ja nezakazujem..on nema zaujem...:(

sissy27
9. nov 2014

@kristina0078 jeho záujem ani vzťah k dcére si nevynútiš a neprikáže mu to ani žiadny súd... takže na tvojom mieste a s ohľadom na dcérkinu dg. spolupracujem čo najviac s detským psychológom (prípadne aj psychiatrom, pokiaľ je tam nejakým spôsobom riešená) a nejdem smerom "ako v ňom vzbudiť záujem o deti" ale pomôcť malej spracovať fakt, že záujem nemá...

namornicka
10. nov 2014

Vzhľadom k jeho povahe a nezáujmu by bolo najlepšie odstrihnúť sa, dieťa si to odtrpí, ale postupne sa dostane do normálu, spomienky vyblednú, zabudne, prekryjú to nové zážitky. Ak by si sa nechala vydierať a išla by si s ním bývať, bolo by to raz dobre, raz zle, ty a dieťa by ste sa v tom motali a trpeli by ste na striedačku. Skončite to. Nesyp soľ do otvorenej rany.

j.sarika1710
10. nov 2014

Ahoj, som detská psychologička a nedá mi nenapísať. Malej sa skôr zahoja rany na detskej duši, ak je s priateľom vytvoríte pocit istoty a bezpečia, aj keď to nebude ľahké a možno to bude bolieť - dieťa časom dokáže rozlíšiť, kde tú istotu zažila, hoc aj s pomocou dobrého odborníka (možno Vám psychologička nesadla). Je to určite lepšie ako stretávanie za patologických podmienok, ktoré dieťa vníma - nech by bolo akékoľvek malé, a ktoré mu tak potrebné bezpečie nikdy nevytvoria. Keby niečo, napíš IP.

raxo
10. nov 2014

Ahoj, nechcem byť tvrdá alebo Ti nejako ublížiť ale neviem čo ešte riešiš, prikláňam sa k tomu, čo píše j.sarika1710 a myslím,že dcéra Ti ešte aj niekedy poďakuje a byť tebou,tak už si ani len nespomeniem ako sa jej otec volá...............................

maminuska
10. nov 2014

@kristina0078 ahoj , ja ti napíšem praktické skusenosti , tiež mám dcéru s mentálnym postuhom a tiež ju má môj exmanžle že v pečku. Prestala ho jednoducho zaujímať a aj zdravý syn . A tiež mám už druhého manžela.
Ak budeš toto riešit stále dokola , dokonca budeš uvažovať o tom že zasa budeš s manželom jediné čo môžeš dosiahnut je to že prídeš o človeka ktorý ťa má rád a ktorý ti pomáha. Dostala si od života druhu šancu tak sa jej chop a nerob sprostosti.
Dcéra si zo začiatku aj poplakala , ale nadviazala veľmi dobrý vztah s mojim druhým manželom a všetko sa dostalo do normálu . Deti už svojho otca nijak neriešia .
Niekedy je lepšie veci nechat tak , neriešiť.

kristina0078
autor
10. nov 2014

Dakujem Vam.... 🙂

lili_mia
10. nov 2014

@kristina0078 Ahoj, podľa mňa, ak by si predsa išla k nemu bývať, tak Tvoje nervy by dcérka cítila a všetko by išlo na ňu a podľa mňa by sa to zhoršilo aj u nej. Otca roka pošli do péčka a nerieš. Z toho trocha, čo si o ňom napísala, tak jeho záujem o deti vyplýva z jeho chorobného záujmu o Teba. Urobí hocičo, aby prilákal Tvoju pozornosť, aj sa bude hrať na otca roka, aj Ťa bude ponižovať, pretože stále budeš na neho reagovať. Sms si ulož, jeho vyjadrenia o dcére mu na súde veľmi pohoršia. Dcérka časom svojím spôsobom pochopí, kde má bezpečie a zázemie. Držím palce

maaaria3
10. nov 2014

@kristina0078 Ja to ani nemožem dočítať.... takéhoto otca malá isto nepotrebuje!!!!!!!!!!!! dá sa dokopy práve bez neho, aj keď si možno jej malá dušička myslí opak............ nerobme z detí otrokov chorých dospelých... zachráň si dieťa, porebuje lásku a jednoznačný prístup, nie tyrana a zrúdu... ona sama ešte nevie, kde je sever, tak jej ho prosím ukáž!!! načo tam má byť ten človek??? čo jej dá, nachvíľu niečo? a potom čo? Preč od neho, nič dobré neprinesie, dcérkin stav je výsledok toho, čo ste spolu žili... zničí ju to

cacianka
2. dec 2014

ak sa dá, nahrávaj si jeho vyjadrenia, odkladaj SMS, zapisuj si kedy "prejavil" záujem a ako, čo kúpil a zaplatil, ved si niečo ako denník otec-dcéra, aby si mala podklady. keď sa budeš potrebovať vyjadriť na súde, u lekára, psychologičky, na sociálke, budeš mať poznámky, chronologické podklady, a nezabudneš v strese na viac či menej podstatné veci. prípadne ak máš svedkov jeho vyjadrení a správania, popros ich o čestné vyhlásenie, kde napíšu čo počuli, videli. dcérku pomaly odpútajte - venujte sa deťom ako sa len dá, netreba drahé výlety a dary, maľovanie, tvorenie z papiera, handričiek , primerané hry, aby nemala kedy mudrovať kde je tatino, neviem koľko má rokov, ale ak je škôlkárka, nepochopí, že jej otec roka je iba vo sne, ale v realite je to píp....... snaž sa ukludniť, nevolaj ho , nejatri ani svoje ani detské rany, ži si svoj život, s ľuďmi ktorí sú k vám príjemní, nie s takým odpadom ako tvoj muž a svokra.
držím tebe aj deťom palce