Otec ma terorizuje

lucia851
21. sep 2021

Ahojte co mam robiť keď už bývam aj samam s manželom aj synom, ale môj otec ma vo všetkom terorizuje. Všetko mu na mne vadí, aj to ze som chorá akoby som za to mohla. Aj ohľadom syna furt že prečo hento a prečo tamto. Horšie je ze ja mu neviem povedať do očí alebo mu napísať nech ma nechá už na pokoji. Co mam robiť?

tosomja
21. sep 2021

@lucia851 ignorovať?

nistika
21. sep 2021

@lucia851 no moznosti je vela, urcite ich aj poznas. zalezi na tom co si ochotna pre riesenie tejto situacie obetovat s cim sa dokazes vyrovnat.....ja som sa odstrihla. na pol roka nepomohlo, ale oddychla som si a mam viac sily napriklad....niekto sa odstrihne navzdy a niekto sa to pokusa riesit priamou komunikaciou ignoraciou ci podobne.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pribinak
21. sep 2021

Si s ním v každodenne v kontakte?

alenah31
21. sep 2021

@lucia851 to nie je terorizovanie, ale buzerovanie a keďže si to necháš tak v tom pokračuje. Si dospelá, máš rodinu, on ťa neživí, nešatí - otvor si ústa a urči mu hranice.

lucia851
autor
21. sep 2021

@pribinak nie, iba cez víkend občas, ale on mi koľkokrát vypisuje aj na fb a buzeruje ma

lucia851
autor
21. sep 2021

@alenah31 ja trpím depresiami na ktoré sa aj liečim ale keď ešte toto do toho takvmi to môj stav ešte zhoršuje

0silvia0
21. sep 2021

@lucia851 ale veď vypni sociálne siete a nemusíš odpisovať a riešiť otca. Miesto sociálnych sietí sa choď von prejsť, toto je najlepšia psychoterapia.

alenah31
21. sep 2021

@lucia851 preruš kontakt, kde sa dá ho blokni - toto fakt nepotrebuješ. Hádam to pochopí.

majamat
21. sep 2021

@lucia851 ved si mozes urobit nadstavenia,a by ti tvoje prispevky nevideli vsetci, spravy sa daju tiez zablokovat

hellwant
21. sep 2021

Tiez nechapem, kedze nebyvas s nim, a ked uz sa bojis mu to povedat, tak preco ho nebloknes na sietach, blokni od neho aj hovory. Ked bude zvonit, neotvor. Ak bude otravovat dalej, nech ho manzel vyprevadi.

1katus1
21. sep 2021

@lucia851 a čo býva niekde blízko keď ťa dokáže takto terorizovať ? Ak bývate sami skrátka ho nepozyvaj na návštevu je to problém ?

tncka
21. sep 2021

@lucia851 nebyvas s nim,to je velka vyhoda. Takze zablokujes kde sa da,neotvaras,nedvihas,pripadne zmenis cislo a mas po probleme

lucia851
autor
21. sep 2021

@tncka mňa to ale trápi, furt plačem, lebo dnes mi do telefónu kvôli jednej veci vynadal že som jebnuta a neviem co ešte

lucia851
autor
21. sep 2021

@alenah31 ja furt plačem kvôli tomu aj dnes mi vynadal že som jebnuta a keď som bola v nemocnici ani raz ma neprišli pozrieť a ešte mi aj vynadal že užívam lieky

loginexistuje
21. sep 2021

@lucia851 a tvoj muz mu nevie povedat ? tu pracu ti vybavil otec ? kvoli tomu ti nadaval?

malykonik
21. sep 2021

@lucia851 je to ťažké, poznám z vlastnej skúsenosti, ale v tomto prípade jedine zablokovať - všade, a ignorovať

lucia851
autor
21. sep 2021

@loginexistuje on sa bojí že potom stratia záujem aj o malého. Nie nevybavila mi ju on, ja som ju našla, tak si myslím ze keď si ja rozumiem ako sa cítim a ci mi to robí dobre alebo nie. Tak to nie je jeho problém. Ale vynadal mi ze som jebnuta

lucia851
autor
21. sep 2021

@malykonik už som ho raz zablokovala keď som bola v nemocnici a ešte aj tam mi vypisoval a terorizoval a zhoršovať môj stav, keďže som ležala na psychiatrii. Potom som ho kvôli mame odblokovala a ešte ma zasa totálne vytočil tak končím

taga
21. sep 2021

'Otec, nepaci sa mi, ako sa so mnou rozpravas! Tiez nie si dokonaly, ale do jebnutych ti nenadavam! Mala by som zacat? Páčila by sa ti taka komunikacia? Mne nie, preto koncim. Zavolaj, ked budes mat lepsi den! '

Zlozit telefon. Nabudúce mu s kludom anglicana zdvihni, komunikuj normalne, akonahle zacne buzeracia, zopakuj krok vyssie a takto az do zblbnutia. Kym mu nedopne, ze mozete byt v kontakte ale buzerovat sa nenechas!

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia851
autor
21. sep 2021

@cocolino234 jemu aj mame vadí ešte aj to ze môj syn nie je ostrihana podľa ich predstav

makova333
21. sep 2021

@lucia851 jedina cesta nekomunikovat s ludmi, ktori ti ublizuju a pracovat s psychoterapeutom na tom, aby si si poriesila svoje zivotne traumy. Ale vidim, ze ani muz v tomto nestoji pri tebe, takze treba si poriesit veci aj s muzom. Ako uz moze byt prospesny stary otec dietatu ked depta jeho matku?

tncka
21. sep 2021

@lucia851 no preto vravim ze ked sa odstrihnes nebude ti mat ako nadavat

0silvia0
21. sep 2021

@lucia851 musis byt v zivote raznejsia, silnejsia a musis drzat zivot pevne vo svojich rukach a nenechavat sa okolim manipulovat.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anickaaa6aaa
21. sep 2021

Zablokovat na soc sieti v tel a vybavene.. Mozno ti to je luto ale naco byt s takym v kontakte? Musis byt silnejšia.. Ja by som si toto nenechala..

lucia851
autor
21. sep 2021

@cocolino234 môj muž je super, a môj otec keď sa mi ešte raz ohlási tak s nim skoncim

miadi
21. sep 2021

Ved ho blokni na fb a ignoruj jeho sms ked ti bude nadavat do Telefonu tak ho vypni. A obmedz navstevy. Ja to vidim na vela ludoch ze k tym co k nim idu kazdy vikend si dovoluju a tych co su im vzacni a ukazu sa len par x za rok na sviatky sa boja nieco povedat ( sice tam potom nie je ziadny vztah ale maju pokoj)

cacianka
21. sep 2021

Otec neotec, toto by som nestrieľa. Že ešte raz sa ozve - no nie, neozve lebo blokujem. Zavolá mama - keď bude kľudný rozhovor pokračujem, keď začne blbosti vypínam. Otec zavolá z iného telefónu, hneď vypnem. Nie a nie sa dať takto deptat.
Ani kvôli deťom, aj tie by som bránila a nedovolila im stretávať sa s ním.