Ostať s manželom, ktorého nemilujem len kvôli jeho psychickým problémom alebo sa riadiť srdcom?

africkafialka
3. okt 2019

Som v ojednelej situácii. Prosím každého, kto to bude čítať, aby mi veril, že je to naozaj tak, nič nebudem prifarbovať ani prehaňať ani podceňovať.
Som 9 rokov vydatá, máme s manželom jedno dieťa, ktoré sme veľmi chceli. Do muža som bola zaľúbená, ale zaľúbenie vyprchalo spolu s ťažkou popôrodnou depresiou. Manžel je do mňa zaľúbený, miluje ma tak ako sa to píše v románoch. Povedala by som, že ma úplne nekriticky miluje, zboňuje. Varil, pral, upratoval, robil všetko čo si myslel, že ma poteší. Popri tom bol neskutočne žiarlivý, chránil ma pred celým svetom úplne prehnane, aby mu ma niekto nevzal. Pochopila som čo je to tá povestná "zlatá klietka". Ja som už zaľúbenosť necítila, ale po nástupe do práce sme žili ako usporiadaná rodina, stavali si dom, proste úplne na povrch idylka. Ja som však vnútorne vysychala, chradla, cítila citové prázdno. Niesla som si v sebe čoraz väčšie bremeno citov, ktoré som jemu nevedela dať. 7 rokov som mu bola verná. Čo som sa naprosila vyšších mocností, aby som ho vedela ľúbiť a túžiť po ňom, žiaľ nešlo to. Nebol mi úplne protivný, ale živorila som. Prestala som si spievať, tancovať, nič ma nebavilo, v ničom som nenachádzala uspokojenie. Veci som robila mechanicky. 10x za deň sa ma pýtal prečo som taka smutná a čo by ma potešilo. Nie som beštia, trapilo ma to, že mu neviem city opätovať, keby sa to dalo, sme najšťastnejší pár na svete. Pred rokom som sa zoznamila so starším mužom z nášho okolia. Pozval ma na kávu, za dva týždne na ďalšiu, mne sa vôbec nepáčil, avšak išla z neho taka dominancia a istota, že som sa s ním na tých kávičkách stretávala čoraz častejšie. Na sex nenaliehal, vôbec, chodili sme športovať, na obedy (zistili sme, že bývame pár km od seba) krátke tajné výlety, bolo s ním zrazu čoraz lepšie. Nech by sme išli aj na smetisko brigádovať tešila by som sa ako malé decko. Potom som zistila, že je veľmi bohatý, rozvedený a má povesť sukničkára, a že so žiadnou ženou sa verejne neukazuje. So mnou áno. Skrátka sa to zintenzívnilo, ja som mu hovorila, aká som nešťastná v manželstve a že sa asi rozvediem. Po pol roku nás môj manžel pristihol ako sa bozkávame v aute. V ten deň som od muža odišla a začala bývať u mamy, čo je len o dalších pár km ďalej. Za pár týždňov po mojom odchode sme s tým dotyčným starším začali mať sex, s veľkým S. Chodila som aj k nemu, čo bolo od neho nad rámec. On je komplikovaná povaha, ale myslím, že ma začal ľúbiť a počítať so mnou do budúcna, hoci nikdy sme to takto "natvrdo" nepreberali. Lenže! Manžel ostal bývať v našom dome s dieťaťom 8 ročným a začal hladovať, nemohol jesť (ja v stresoch priberám). Za pár mesiacov, čo som bola odídená schudol z 88 kg na 70 a chudol dalej. Ked som prišla za malou alebo pre ňu či ju doviezla, videla som, že je kosť a koža, že ide už pod 70 kg, že ho už motká. Nie som necitlivá, jasné že ma to veľmi zasiahlo. Hovoril, že nemôže bezo mňa žiť a ja som videla, že doslova. Bol skoro mimo duševne aj fyzicky. Povedala som mu, neboj sa, ja sa ti vrátim, daj mi ešte 2-3 mesiace a ja to skončím a vrátim sa. Každý deň som si povedala, že to s tým priateľom musím skončiť, ale vždy to bolo tak naplňajúce, že som to odložila na další den, ešte chvíľu ešte...... Manžel chudol dalej, prichádzali mi správy, že je na tom už fyzicky naozaj zle. Trápilo ma to a trápi.....tá gýčová veta, že "rozum chce iné a srdce iné, a že srdcu nerozkážeš". Ked manžela opustím uplne, resp. sa rozvediem- umrie, vyhladuje sa, a ja nemám na to, dívať sa ako odchadza.Priateľ je už nervózny, ako je to s tým mojím rozvodom, a ja neviem, NEVIEM...vrátiť s ak manželovi a zachrániť ho, ale ja sama budem zas živoriť alebo sa rozviesť, risknúť to s priateľom a vedieť a vidieť ako sa otec môjho dieťata utrápil a vyhladoval na smrť. Keby som sa vrátila už by som nikdy nemohla byť ani raz s tým priateľom ani s nikým iným, žiadny ventil, nič, len s manželom, navždy, mechanicky žiť zo dňa na deň a tešiť sa len dieťatu. Situácia je núnosná, na prasknutie, tlak zo všetkých strán, trápime sa všetci ale na mne je rozhodnutie. Uvedomujem si, že manžel, ktorý je už dosť pod 70 kg by mal ísť ku psychológovi, lebo čo robí, nie je normálne....ale neviem či by som ho tam dostala. Povedzte, ako nezainteresovaní...čo mám sakra robiť, ved ni ja už nespávam a pichá ma pri srdci čoraz častejšie. Muža mám istým spôsobom rada, je mi ho ľúto.

pribinak
3. okt 2019

v tomto pribehu chyba viac info? ty si odisla a vase dieta si nechala s nim? ci ako? a ty si sa s dietatom nestretvavala? ako ono na to vsetko regauje?

bielavlcica
3. okt 2019

@africkafialka a co si ty spravila pre to aby si vase manzelstvo zachranila? On je nenormalny? Skor ty nie? Odisla si od muza ktory ti dal vsetko a vlacis sa s inym. Podla roho co pises asi ani o dieta nemas moc zaujem. Radsej si vliezla do postele s druhym miesto toho aby si zachranila svoje manzelstvo. Preco ste nesli k psychiatrovi ked bolo zjavne ze peoblem si mala ty? A ak tvoj muz zomrie budes ho mat TY na svedomi. Nuz karma je karma tu neoklames

eliska13
3. okt 2019

@africkafialka Je Ti ho ľúto, ale neľúbiš ho.Mal by ísť k psychológovi, psychiatrovi.Preco je dieťa iba u neho?nemám rada neveru, ale ty si bola asi dlhodobo nespokojna.Jeho majetnicky prístup je, bol zlý.Ked si už tak ďaleko ja by som sa nevrátila.Toto môže byť aj manipulácia pozri ako trpím kvôli tebe...

denisa0504
3. okt 2019

Neber to prosím v zlom, ale to ty by si mala nájsť odbornú pomoc... Možno rozhovory so psychológom by ti pomohli pochopiť tvoje priority a čo od života chceš.. ale to, že si opustila aj dieťa i keď bývaš neďaleko, to je moc...

julianadrx
3. okt 2019

Vieš neuraz sa ale ty si mala vyhladať pomoc, ked si mala tú popôrodnú depresiu, ty si tá, ktorá ten vzťah zničila a nedala mu šancu, lekára si potrebovala resp potrebuješ ty... on sa len snažil ťa potešiť, no i keď to zrejme preháňal, robil čo si myslel, že je správne... ľutujem hlavne vašu dcérku, deti to vždy zasiahne najviac.... vieš, nevracaj sa k nemu, lebo si ho nezaslúžiš... on nezomrie, po každom páde a bolesti sa človek vzchopí a podarí sa to aj jemu a vtedy pochopí, že bol pre teba až príliš dobrý a zaslúži si niečo lepšie... len prosím ťa o dcérku sa starajte obaja... musí byť pre vás a vo vašich životoch TOP!!!

mamcotka
3. okt 2019

Ty si ten kamen úrazu a ty by si mala dostať riadnu facku od života lebo si egoistka . Ked si sa chcela kurvit tak si to mala robit za chrbtom a vedome ubližujes dcére, nevieš co chces, len vies co nechceš. Priala by som ti muza co ta bude považovať za handru a nebude ta živiť. Aby si vedela aki muži vedia byť a vazila si co mas doma.

africkafialka
autor
3. okt 2019

@denisa0504 akože opustila dieťa? neopustila samozrejme, bola som s ním viac než za normálnych okolností

africkafialka
autor
3. okt 2019

@julianadrx to je ten omyl...hovorím, že umrie bezo mňa, nevzchopí sa

v_alika12
3. okt 2019

Dalsia vymyslena hovadina. Alebo stranka vytrhuta z knihy... odist od vl dietata, nechat muza lebo sa ti zunoval, vlacit sa so suknickarom... daj si facku. Zivot ti ju co nevidiet sam ustedri

ciusinka
3. okt 2019

Nie tvoj muz by mal vyhladat psychologa, ale ty by si mala vyhladat odbornu pomoc, pretoze to, co robis ty a ako sa spravas ty, nie je normalne..Aj tak tomu pribehu neverim, je to pisane stylom ako nejaka trapna Evitovka, tie prirovnania a chradnutie a ine kraviny, ale ak je to nahodou naozaj pravda, tak byt tebou sa s muzom rozvediem, to bude to najlepsie, co pre neho mozes urobit, chudne mozno preto, lebo nevie, na com je a je preto v strese a ta neistota ho "zabija", ak sa s nim rozvedies, aspon bude vediet, ze je to definitivne a moze sa odrazit od dna..A ak je ten pribeh nahodou naozaj pravda, tak pre mna osobne si ty ale ze absolutna nula, ked si bola schopna nechat svoje dieta zit s otcom (ktory podla teba nie je normalny) a odisla si k frajerovi..A este hovorit muzovi, ze pockaj 2-3 mesiace, ja sa ti vratim? Akoze wtf? To podla mna nedokaze nikto, kto je dusevne v poriadku..

africkafialka
autor
3. okt 2019

@mamcotka zivím sa sama, nie som finančne na manzela odkazana a manžela si vážim, akurát k nemu necítim lasku partnersku, ale iste, môžem sa k nemu vratit a on bude kvitnut a ja umierat... pomaly, akurat, ze ja si nemôžem dovolit umriet, lebo mam dieta

petadeni
3. okt 2019

ja si nechcem nikoho zastavat, ale trocha tvrde slova. Ved ludia sa bezne rozvadzaju a ked ho prestala lubit...To s nim ma byt nasilu, ked ho uz nemiluje? Mozno si neskor uvededomi, ze ci ho naozaj milovala, ale zas byt s clovekom len preto, ze je dobry a postara sa... Vzdy je to tak, ze jeden trpi a jeden nie..take su rozchody:(

denisa0504
3. okt 2019

Píšeš že si odišla od muža a začala bývať u mamy čo býva o pár km ďalej a že manžel ostal bývať vo vašom dome s 8 ročným dieťaťom.. takže mi z toho vyšlo že si dieťa opustila
@africkafialka

uradnikova
3. okt 2019

Nechapem, ako sa neda milovat takehoto muza. Mozno si uvedomite, co ste mala, az ked o neho pridete.

africkafialka
autor
3. okt 2019

@ciusinka neodišla som k frajerovi, odisla som do samostatneho bytiku ku svojej mame, za ktorý som si platila, ale párkrat som na navsteve u pratela bola.

ciusinka
3. okt 2019

@africkafialka To je jedno, proste si tam to dieta nechala a odisla si, je uplne jedno, ci si odisla k mame, otcovi, frajerovi, do hotela alebo na ubytovnu..

africkafialka
autor
3. okt 2019

@petadeni keby sa dalo s ním rozviesť tak, že by na mna krical a robil sceny ako to manzelia vedia, bolo by to ok, ale on ticho trpi, keby som vedela ze sa pozbiera a ešte najde svoje stastie, tak sa rozvediem, ale vazne o tom pochybujem, som v pasci... ostanem s nim, budem zivorit ja, odidem, bude zivorit on.....

ivana11155
3. okt 2019

@africkafialka Napisem na rovinu: nechapem ta. Nechapem to ako zmyslas, ako konas atd. Ved toto co si urobila sa ti vo vsetkom moze aj vratit. To, ze s manzelom nie si stastna je jedna vec, ale aj priatel ta moze casom odkopnut a este je tu aj dieta, ktore tiez potrebuje matku a kompletnu rodinu. Ty si dala do popredia vlastnu sebeckost. Ty nie si stastna, ty toto a tamto a co dieta? Trebalo popracovat na vztahu s manzelom, povedat mu co ti vadi atd. nie hned skocit do inej postele… a vkuse sa lutovat.

africkafialka
autor
3. okt 2019

@ciusinka no, to je trochu skreslene a su tu okolnosti ktore sa neoplati vysvetlovat, dieta nie je v tomto pripade problem

africkafialka
autor
3. okt 2019

@uradnikova ako sa neda nemilovat takeho muza? neviem, bolo by logicke milovat takeho muza, ja ho vsak nemilujem, citim ku nemu len ustu, lutost a vdacnost, a to mi postaci na prenasanie sa zo dna na den a to su aj dovody, pre ktore nie som rozvedena, pre ktore sa ku nemu chcem vratit, lebo paradoxne citim zodpovednost. Povedzte mi, ktore bunky mna sposobili, ze ho nelubim, ze sa na neho neviem uz roky tesit, ze ma nenaplna, ze sa usmievam, len aby mal radost...ja ich dam vyoperovat a budem stastna a zalubena

petadeni
3. okt 2019

a myslis, ze ked s nim ostanes on nebude tiez nestastny..To by ta este chcel spat, ked vie, ze si ho podviedla? Budete si este verit? On sa pozbiera, ja som mala priatela, s ktorym sme sa rozisli a on tiez schudol..trpel, ale potom sa z toho pekne dostal...nemali sme sice spolu dieta, ani to nebolo z mojej strany...neskoro si uvedomil a ked sa spamatal, ja som ho uz nechcela a ostal z toho dost zniceny, ale casom ho to preslo a nasiel si aj partnerku s ktorou mal dieta...Zalezezi aka je povaha a skúsit sa snim porozpravat...ci by on chcel zit s osobou, ktora ho nemiluje?

stankai
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mala_katie
3. okt 2019

@africkafialka no ja neviem, podľa mňa sa nevschopi, pokiaľ ho budeš ďalej naťahovať.. nemá podporu rodiny? Ako ak to chces skončiť, skončí, a nechaj mu priestor, nech sa s tým vyrovna.. nemyslím si, že sa mu niečo stane, ale teda kým nedáš definitívu, budete sa v tom tápať . A to je horšie ako rozchod.. nechápem načo si mu dala plané nádeje

anabella111
3. okt 2019

@africkafialka ..aký je..bol Váš intimny zivot s manzelom....ziarlivost znamena prenasledovanie..alebo verbalne ci fyzicke napadanie?..alebo vydieranie chradnutim?...Co tvoje zaluby pocas zivota s nim...mohla si sa slobodne vzdialit z domu?..Priznal si niekedy psych. problem a chcel ho riesit?...Prestala si ho len lubit..alebo si uz mala na jeho pritomnost alergiu?....Je schopny sam uznat..ze vase dalsie spoluzitie stoji na jeho vydierani ?...

mamcotka
3. okt 2019

@africkafialka vieš čo? Nájdi .mu taku co si ho zaslúži.. aby netrpel a ty si bola tiez stastna.. l

africkafialka
autor
3. okt 2019

@ivana11155 bola som v tom, ze som to napisala zrizumitelne, ale asi nie...ja sa k nemu chcem vratit, lebo neunesiem divat sa ako sa nici, pre neho, pre dieta, pre rodinu.... vsetci budu spokojni (priatela neriesim) len ja budem nestastna.... ale budem sa moct utesovat, ze som zachranca, seba som znicila ale zachranila rodinu a manzela pred zničenim jeho fyzicna aj dusevna

africkafialka
autor
3. okt 2019

@mamcotka zasluzi si ha kazda, len on nijaku inu nechce, conerozumies, ze je na mna fixovaný? absolutne? ze ak odidem, nezvladne to?

judar
3. okt 2019

Sex s velkym S a pocas neho aj zabudla vo nechala doma...len ty ty ty ty ty a ostatne bokom to si nevedela hubu otvorit ked si depkarcila atd ....na vine vsetkeho si viac ty nez chlap ktoreho si nechala doma s deckom...toto je to ked sa doma radsej vsetky dusia nez aby normalne riesili veci

stankai
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamcotka
3. okt 2019

@africkafialka to treba taktiku.. jasné ze sa to neda hned ze prides a strcis mu nejaku pod nos ze na...