Opitý člen rodiny v prítomnosti detí a váš názor

sonulik1983
3. jan 2019

Milé mamičky, počas sviatkov sa mi stala jedna nelichotivá vec. No možno to len beriem tragicky, ale mňa to veľmi nahnevalo. Mali sme ísť po Štedrej večeri k svokre s deťmi pre darčeky a posedieť. Robíme tak každý rok. Pri chystání darčekov som zistila, že jeden nezabalený je v garáži a bol pre dcérku. Tak som požiadala manžela, aby išiel preň a zaniesol ho k svokre a nech mi ho ak môže zabalí a prídeme potom po tajne preň. To bolo o desiatej doobeda. Keď boli 4 hodiny a ona nič, som zdvihla telefón a zavolala jej. Bolo mi jasné už z jej hlasu, že je riadne pod parou. Darček pravdaže nezabalený, ona nič nestíhala atď. Proste ma to nahnevalo. Muž potom išiel pre darček. Ja som už nemala najmenšiu náladu trepať deti k svokre, keďže som vedela v akom je stave. Ja som proste taká, nemám rada opitých blízkych v prítomnosti mojich detí. Mám na pitie vlastný názor. Môjmu mužovi to nevadí. Keď som mu povedala príbeh, ako 9-ročné dievčatko sa hanbilo pozvať k sebe kamarátky, lebo mama je opitá, mi povedal, že čo to má deti trápiť. Neviem, ale mám na to svoj názor a myslím si, že keď sa chce niekto dobre ožrať, nech to nerobí v prítomnosti svojich ale ani druhých detí. Ja som vyrastala v rodine, kde sa nikdy veľa nepilo, bolo to len príležitostné a pravda v rozumnej miere.

renab
3. jan 2019

@sonulik1983 ja by som s detmi tiez nesla a vlastne ani bez deti....

dzulli1980
3. jan 2019

Opitá stará ženská - matka, babka za bieleho dňa? ... poľutovaniahodné ☹ ... ísť tam s deťmi? Ani omylom.
@sonulik1983

0kristina0
3. jan 2019

Tiez neznasam ozratych ludi a uz vobec by som nezobrala dieta k ozratej babke. Dospely maju ist prikladom, no aky priklad si z toho mozu zobrat?

lujza123
3. jan 2019

@sonulik1983 tak ale je veľký rozdiel matka alkoholicka a svokra co si raz za rok na vianoce vypije a nezabali darcek ako nevesta prikázala. Koniec koncov ona svoje deti už odchovala aj svoje darčeky zabalila tak isto.
Ja vyslovene ožratých ľudí fakt nemusím, ale tak isto sa nepohorsujem keď si niekto vypije, je to jeho vec. To ze je svedkom moje dieťa je môj problém, moja voľba brat ho tam zo sebou, nie toho co pije. Alkohol je dosť bežná súčasť spoločnosti a zase držať deti ďaleko od svadieb, osláv, koncertov, grilovaciek a iných akcií kde dospelý pijú je blbosť, decka to podľa mňa až tak neriešia že nejaký dospelak pije pivo.

terezka1947
3. jan 2019

Nemam rada opitych ludi,ani nie som rada v ich pritomnosti,ale bohuzial,ziju medzi nami. Ono,to je take trosku na uvazenie,ci svokra pije stale,ci ma vazny dovod,no a prave sviatky nezvlada...pije. mozno som.zle citala autorkin prispevok,preto neviem,ci je alkoholicka. Ale.zaklad je,ze nepijete vy dvaja,uz stretavanie.so.svokrou,pokial je vazna alkoholicka sa da poriesit,aby.deti mali aj pekne spomienky,prip.im postupne.ako budu rast vysvetlovat. Ale zbytocne dramatizujes pribehom o dievcatku....teba dcera opitu nevidi,asi ani manzela...a toto je dolezite.

alaguema
3. jan 2019

@sonulik1983 dva krát si v úvode zopakovala, že ty máš na to svoj názor. To je síce v poriadku, ale svokra nemusí robiť vôbec nič v súlade s tvojim názorom. Rovnako ani ty nemáš tú povinnosť voči nej. Nepíšeš, či má s alkoholom problém, alebo to po sto rokoch prehnala s vínom a namiesto dvoch, si dala tri poháre. Ak sa to stalo ojedinele, tak to ozaj nepotrebuje tvoj komentár. Bola u seba doma, je dospelá, svojprávna. To, že si sa chytila príležitosti a mužovi to okamžite naservírovala na tanier, svedčí o tom, že svokru asi moc nemusíš. Ale jeho si tým nenakloníš. Skôr naopak. Iste mu to bolo dosť nepríjemné aj bez tej drámy, ktorú si okolo toho vyrobila. Ono by to fakt chcelo viac nadhľadu a humoru do života, ako majú dnešné "dokonalé" mamičky.

deti95060810
3. jan 2019

tiež by som nešla ku opitej svokre.... takýchto ľudí nemusím a radšej sa im vyhýbam...nestojím o ich spoločnosť. nepijem vôbec už roky a s takýmto kolektívom si vlastne ani nemám čo povedať...
aj keď ako sa vraví pravdu ti povedia len deti a opití....😉
alebo triezvy myslí - opitý povie...😉

aadenka
3. jan 2019

Moj svokor bol alkoholik, moj dedo bol alkoholik. U nas doma sa pije tak max. kvalitne vinko raz za cas. Nemam rada opitych ludi a nezdrziavam sa na miestach, kde sa pihe, t.j. ani nejake oslavy a pod.
A vyslovene neznasam pitie alkoholu tam, kde su deti. To uz aky priklad maju? Ze je to normalne a bezne? Zobudme sa.... 🤦‍♀️

janinah
3. jan 2019

Si dokonlá a takých ľudí chceš mať okolo seba...dokonle zmenežuješ darček od kúpy cez zabalenie,inštruktáž manžela ako ho kam dať a posledná fáza to preberanie od ježiška u babky už nevyšlo....lebo svokra dokonalá nebola.Neznášam opitých,ani deti by som k nim nedala,ale jednoducho takí ľudia existujú...stačilo dôjsť,zistiť situáciu na vlastné oči,prebrať darček,zaželať šťastlivé sviatky a odísť s nejakou zámienkou bolenia hlavy..aj vlk by bol sýty,aj ovca celá.Toto by som ja urobila kvôli manželovi,je to jeho mama,bohužial nedokonalá,ale jediná akú má.Ak je nonstop naložená v alkohole,doma má ako v chlieve a deti by ohrozila svojim opitým správaním,tak to by bolo iné,tam by som s deťmi nechodila...a svokra žije sama,svokor už nie je?

penelope11
4. jan 2019

Tak @janinah! Myslim, ze toto by bola najvhodnejsia cesta, len jednu stranu by to stalo zrejme dost sebazaprenia a to nie kazdy je ochotny absolvovat

zuzkavladko
4. jan 2019

Do bodky suhlasim s @janinah A neodpustim si jednu poznamku...Mas tu na MK fotku aj s detmi, cize je velka pravdepodobnost, ze ta tu niekto moze poznat a rovnako moze poznat aj tvoju svokru. Ty sa nebojis, ze sa jej "donesie" ako jej mila nevesta rozobera na verejnej sieti ako si ona druzla na Vianoce? 😨

ivetdulka
4. jan 2019

my sme s manželom šli k svokrovcom poobede odniesť darčeky a u nich doma stav? - svokor už spal taký bol opitý, svokra tiež pod parou. nie úplne, ale mala v sebe ...ani jeden to nemáme radi, tak sme len dali darčeky a šli domov.... bohužial, aj taký je svet

sasa1310
4. jan 2019

@sonulik1983 ja dávam rodičom a svokrovcom darčeky rovno zabalené. A kebyže tvoja svokra je stále naliata, tak s tým rátaš a zabalíš tiež.
A hlavne nechápem, čo ťa na tom tak nahnevalo. Že neskákala ako pískaš? Je to dospelá žena, vychovala tvojho muža, a opila sa doma. Nikde vonku, nemusela si utierať po nej zvratky ani upratovať. A každý má právo na nejaký ten skrat.
A keď už aj tak, deťom sa dá všetko vysvetliť, keď sa chce. Ak by sa im nezdala babka, tak stačilo povedať, že je chorá, alebo si zobrala liečiky, z ktorých sa jej točí hlava a pod. Tvoje deti nie sú tvoj majetok, a ona sa neopila pred ich očami. A asi to nie je pravidlom, keďže o tom píšeš teraz, ako keby ti neviem čo urobila.
Akú radu vlastne chceš? Lebo akosi nechápem tejto téme.

mimiqa
4. jan 2019

Nerozumiem..nechapem....odnes prines zabal...nepi nejdem??? Ved je agresivna?? Vulgarna?? Ako nevidela vnucku lebo su sviatky??ty si jej nepodala ruku?? Aky ma priklad dcera?? No lebo mamicke sa daco nepaci?? Ja darceky balim paci sa mi to...moja mamina nie a??? Uz nicomu nerozumiem....ako sa moze citit muz...mojho keby som skomandovala mi ukaze dvere....🙈

syslik81
4. jan 2019

omg teba by som za nevestu teda nechcela... nemas co robit ze tu rozoberas svokru kt si zrejme vypila raz za rok o pohaik viac.. nenutila ta aby si k nej prisla .. nechces nejdes- easy to pochopi i male decko... a nemusi sa pytat na konovi cidzich ludi ... nidy nevies kedy tebe pohar vina nezapasuje a nebudes v ociach inych "alkoholik" dufam len ,ze si to svokra precita a domysli si aku nevestu ma v rodine.. radsej ozrata raz rocne ako hlupa cely zivot ;)

dai
4. jan 2019

@sonulik1983 hm... Sa ti tiež čudujem ze ideš s týmto na koník... Máš tu fotku, tvoju rodinu ľudia ľahko spoznajú... Ak je svokra alkoholicka a všetci v jej okolí to vedia tak ok, ale ak si len náhodou vypila tak to voči nej nie je fer:(
Inak na tvoju otázku... Ja nie som vôbec dokonalá ani pruderna ale na mol ožratých nemám rada. Vedome by som deti k blízkemu človeku ktorého opitého nezažili a ja viem ze aktuálne je na mol určite nevzala - niekto tu písal ze deti neriešia... Potom sú asi deti a deti - môj dedo bol alkoholik a pamätám si ako som ho zažila opitého a ako som sa ho bála - nebol pritom agresívny ale bol iný, divný, pre mňa ako dieťa bol ako strašidlo... A mojim deťom by som ich blízkeho a milovaného človeka v takom stave ukázať nechcela - z úcty k tomu človeku...
Som inak prekvapená koľkým ľuďom by to nevadilo:(

jupik74
4. jan 2019

@sonulik1983 toto velmi dobre poznam,bohužiaľ...moje deti k svokre už odmietajú ísť,aj ked sme im nič nevraveli,vidia,vnímajú....

simca06022011
4. jan 2019

@sonulik1983 však mal ho manžel v garáži zabaliť a svokru mal nechať tak keď bola v nálade 😂 to sú problemy. Keby sa mu mali sviatku zrútiť pre jednu opitú zena a darček tak neviem 😂 myslím si že preháňam a tvoj partner má pravdu, deti nemusí nejaký tvoj príbeh zaujímať.

lenuliatko84
4. jan 2019

Nechápem prečo si si ten darček nezabalila sama?mohlo bytov príspevok menej

chocolatte1
4. jan 2019

Čisto teoreticky...
predstav si, že by tvoja matka urobila niečo alebo sa správala tak ako by sa to tvojmu manželovi nepáčilo a on by to vycapil ako tému na fórum, kde by mal svoju fotku a všetci z okolia by si vedeli pospájať o kom píše...
Asi by sa ti to zdalo trosku nefér nemyslíš ???
To, že jeho matka nie je dokonalá a tebe sa hej konanie nepáči ok.
Ale toto by ste si mali vyriešiť ako rodina nie poza chrbát dotyčnej na verejnom fóre.
Ja už vážne niekedy nechápem...

petravas
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nyusika
4. jan 2019

predpokladam, ze svokra nepije pravidelne a vela, inak by si to rovno napisala.
takto si babka cucla mozno o pohar viac, nez by mala a vykaslala sa na tvoje instrukcie 🙂
aj my mame jednu taku rodinnu znamu, co sa permanetne stazuje a kyda na ludi, ktori si (hoci aj spolocensky) vypiju.
raz sa doma tak zdruzgala, ani sama nevie ako, ze jej muz skoro zachranku musel volat.
odvtedy je pokoj.
Mmch, ja osobne neznasam ozratych a vulgarnych ludi, sama som slabsi pijan (iba vino/sekt/prosecco a malo), nevadi mi vsak, ze sa na akciach pije...pokial nie je nik ozraty a hlucny a otravny, ved to (mozno) poznate.
a najdolezitejsie - vadi mi, ked niekto alkohol povazuje za riesenie niecoho, alebo na zahananie smutku a tak.
pit sa ma vtedy, ked sa clovek citi skvele a vie si napoj vychutnat 🙂

ouwecka
4. jan 2019

@petravas to si mozes,ale ak mas nejake povinnosti tak to treba splniť nie?.

Ja z vlastnej skúsenosti viem,ze normalna zena si vypije večer ked uz deti spia ked uz a hlavne ma.porobene... tie co chlastaju cez den urobene nič nemajú ale hlavne ze nestihali.. a to mam.skusenost z okolia a inak ja nepijem vobev vzdy pri chlaste vidim tie ozrate xichty,hlupe spravanie,bitku, a ozrate zeny zvlast čistý hnus za bieleho dna..

nyusika
4. jan 2019

@ouwecka
😀 😀 😀
lebo ked si da zena vino za svetla, tak uz potom len do vecera sedi so zalozenymi rukami a hadze hlupe ksichty 😀

petravas
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimiqa
4. jan 2019

@petravas jemine jasne ze das si...mi pravidelne kazdy piatok 😍a uz teraz mam u maminy poharik naliaty...moja na zdravie 🥂..nech si pisu co chcu 😂

ouwecka
4. jan 2019

@petravas ten zbytok nebol vam a na vasom mieste so otvorim flase aj dve

@evamarek77 ja.som.to.pochopila tak ze oni sa na niecom dohodli,s jednou pani/muzom v rodine, podobne ako autorka prispevku ma,pokial nepije,vsetko slape,ale jak ju/ho chyti rqpel konec,sceny,hanba,nedodrziavanie dohod,placky,telefonovanie, obťažovanie,stazovanie hruza a des...dokonca ta osoba mala raz na starosti dve deti ozrata lezala ma zemi..tymto ludom staci aj dva deci vina a su na mol

petravas
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sonulik1983
autor
4. jan 2019

Mile zeny. Jeden pribeh a 10 to pochopilo ako keby u nad boli preplakane a prekricane Vianoce za svokru. Tak na poriadku. Darcek som kupila ja. Muz schoval v garazi. Zabudli sme nan. Poprosila som svokru ci by ho nezabalila. Nakolko mal muz tam cestu a ona s tym nema problem. Nikdy by ma nenapadlo ju zneuzivat ale keby to balim doma tak dcera by dar zbadala a bolo by po historke o jeziskovi. Tod ten dovod. Plus ze mame prist pre to. Svokra nie je alkoholicka a ani clovek co si raz za uhorsky rok da poharik. Jeden dva je u nej normalka. Vedela ze prideme ku nej. Jej stav nebol taky aby ju deti mohli videt takze 2 to neboli. Bola u kamaratky a tam sa dotelili. Muz so mnou suhlasil. Neboli hadky ani nic. Vedel asi preco. Bolo mi luto len deti a tej vzniknutej situacie. To ze ma to zamrzelo iste pocitila ale nijako sme to nerozoberali. A na koniec poznem.sama z okolia deti ktore sa za svojich blizkych hanbia ze pili alebo piju. Takze tvrdenie ze to nevnimaju je kravina. Vnimaju a viac ako dospeli. Deti nasavaju vsetko. Trochu inteligentne pochopia a tie druhe nech su radi ze im ich mozgove bunky dokazu riadit menstruacny cyklus.