Omylom som si vypočula rozhovor mojej mami a sestry

25. feb 2022

Omylom som si vypočula rozhovor mojej mami so sestrou .
O dva týždne rodím a rozoberali aké mám veľké bruchom a neviem čo , pritom ja sa cítim veľmi dobre na to že rodím čoskoro doteraz som sa cítila aj veľmi pekná ako nikdy za môj život a tešila sa . Ďalej hovorili že ako to zvládnem to dieťa že si ma nevedia predstaviť ako mamu . Veľmi ma to zabolelo pretože žijem normálny slušný život, mám 25 rokov , do 6 mesiaca som pracovala , mám muza , vlastný dom .. Dieťa som veľmi chcela a trvalo nám to dlhšie a veľmi som zaň vďačná.. neviem ani prečo to tu píšem asi si chcem len uľaviť.. neviem či pracujú hormóny alebo čo no stále na ten rozhovor myslím ... Nechápem prečo ma rozoberali a niečo také vraveli ... Od toho momentu sa cítim hrozne cítim sa ako hroch 200kg a len ležím a už chcem porodiť.. Dokonca mi začali cez hlavu prechádzať myšlienky či budem dobrou mamou a či to zvládnem .. myslíte že je to normálne alebo mi preplo ? :-/

diamond007
25. feb 2022

Nič strašné, pracujú tehotenské hormóny iba.
Máš veľké bruško, to je prirodzené. Možno to mysleli tak že porodis skôr aj.
A zadruhe, neviem či má sestra dieťa ale pochopíš túto ich debatu o dva-tri týždne lepšie 😉 ver mi 🙂 nevraveli že sa nepostaras, ale s babatk je to veeeelmi náročné občas. Držím palce a šťastný pôrod

brembo
25. feb 2022

to bude zrejme hormonmi. Nič si z toho nerobte,neberte si to tak na srdce.

petruldo
25. feb 2022

no čo ti poviem, rodinu si nevyberieš. moja matka šplechla do ksichtu môjmu mužovi na druhý deň po svadbe: "aj tak ju do polroka necháš" až po rokoch som sa dozvedela, že jej to povedal môj brat. no a čo, smejeme sa s mužom, že to už preťahuje 22 a pol roka 😂

natalmich
25. feb 2022

Možno že to mysleli aj inak a nemysleli to úplne zle, tak ako si to ty pochopila 🙂
Určite budeš skvelá mamička a vôbec sa nemusíš stresovať a byť smutná z toho.

dusankomoj
25. feb 2022

Určite budeš dobrá mama. A každá tehotná baba je krásna,žiari. A asi to ani nemysleli zle,iba si citlivejšia.

autor
25. feb 2022

Ďakujem za odpovede , áno možno to nemysleli v zlom a len som si to zle vysvetlila.. ja ani neviem prečo ma to tak vzalo . Pritom som človek ktorého názory iných nezaujímajú. Asi fakt tie hormóny pracujú teraz .
Ďakujem Vám všetkým za pekné slová ❤️

natalmich
25. feb 2022

Určite si teraz trošku citlivejšia takže vôbec sa netreba čudovať že ťa to vzalo ❤
Držkaj sa a užívaj si ešte ten čas s bruškom 🙂

simona92101
25. feb 2022

@petruldo moja svokra povedala mojmu manzelovi,ked sa kumne stahoval :" aj tak sa po tyzdni vratis". No, uz ho caka 7 rokov 😃

miskajerry
25. feb 2022

Tehotná žena je krásna žena, lebo nosí v sebe nový život. A určite budeš perfektná mama, ukážeš im to.

dadulamamula
25. feb 2022

Nie nepreplo, verím, že ťa to zamrzelo, čo si počula, koho by nie.. Ale nepripúšťa si to, doteraz si sa cítila dobre ( veľkosť bruška sa nedá zmeniť jednoducho je v ňom malé kbličko lásky) a tak sa aj naďalej ciť... A tiež verím, máš výborne zázemie pre dieťa, už len do tvojho narucia aby prišlo, neboj budeš najlepšou mamou pre svoje dieťatko, rob všetko tak ako ti vraví srdce,.. Vykašli sa na nich,, možno sestra trochu závidí.. Čo ty vieš... Neboj dobre bude, 😍

cimage
25. feb 2022

Nic si z toho nerob. Mne mama vzdy do tvare povie ake mam brusisko. Pri kazdom tehotenstve sa pozastavuje nad mojou velkostou a kilami. Ja si z toho uz nic nerobim. Po porode som vzdy schudla. To aka som matka nemusim nikomu dokazovat. Vzdy sa najdu ine nazory na vychovu. Kazda to robime najlepsie ako vieme 🥰

elizabet173
25. feb 2022

ja si tiež nemyslím, že to oni mysleli zle, tehotenské hormóny robia svoje

loliki
25. feb 2022

Vráť im otázku, aké veľké brucho mali ony, keď boli tehotné? A nevieš si predstaviť, ako ony zvládnu byť babkou a tetou. Človeka to nepoteší, keď ju zbytočne rozoberajú a pochybujú, či niečo zvládne. Keby sa každý staral o seba, bolo by o každého postarané.😉

veronika65
25. feb 2022

Nič si z toho nerob, teraz pracujú hlavne hormóny, tak si to viac pripúšťaš a o mesiac sa už len zasmeješ 😉 keď som bola tehotná stále mi sestra hovorila doslova nech nežerem, ale my máme taký štýl komunikácie, že si robíme srandu jedna z druhej, teraz je tehotná ona, tak jej to vraciam 😂😂😂 keď som sa sťahovala k manželovi nakúpila asi 5 roliek čiernych vriec, že či mi to bude stačiť a ochotne pomáhala s balením + prosila muža aby ma už nikdy nevrátil naspäť 😂😂😂 pripájajú sa aj manželia a keby toto počul cudzí človek pomyslí si, že sa nenávidíme na smrť 😂

lija22
25. feb 2022

klud. to je normalna debata, nie ohovaranie. zlahka mozes nadhodit tieto temy. napr mama myslis, ze budem dobra mama?

miadi
25. feb 2022

Velke teho bruska su nadherne 🥰😍nic si z toho nerob a dalej sa tes z toho zazraku Aj Keby si bola ako hrošik si krasna a mas v sebe najvacsiu lasku svojho zivota .

karola987
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienka.7
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malapepka
26. feb 2022

Este si len tehotna a uz zacinaju reci. Pride dieta na svet a reci budu pokracovat. Keby len reci. Este aj rady dostanes, ako to mas spravne robit, lebo doteraz si to robila zle 🤷‍♀️
Po case som sa dozvedela, ako ma sestra ohovarala, ako zle vychovavam deti, ake su zle a podobne. Pritom ja som jej deti milovala a urobila by som pre ne prve aj posledne. Urcite ma to zamrzelo.
A vies co? Po case som si povedala, ze mi je to jedno. Ja som matka svojich deti. Robim to, ako najlepsie viem a ano, obcas robim nieco zle. A co? Uz som prestala hrat hru dokonalej matky, ktora vo vsetkom exceluje. Obcas mam bordel, obcas na deti nakricim, obcas nenavarim ale objednam... ale snazim sa byt v pohode, detom urobit prijemny domov, sebe dusevnu pohodu. A komu sa nepaci, dovidenia, tam su dvere.

Nadych, vydych, proste si ony dve len klebetili, tliachali sprostosti. Zeny obcas rozpravaju vela a o nicom. Tak to tak aj ber.

lucka_ke
26. feb 2022

nič si z toho nerob, moja mama si dodnes myslím, že som svojho syna ako miminko nechávala hladovať (dojčila som 2 roky, lebo mal veľké tráviace problémy, intoleranciu laktózy...) ... niekomu nevysvetlíš, neboj všetko zvládneš, prinajhoršom sa od nich odstrihni nech ťa nenervujú zbytočne

niky21
26. feb 2022

Ahoj, ak ti to pomôže, presne nejako takto sme sa rozprávali aj o našej neterke. Mala 23 keď ostala tehotná a tiež sme sa rozprávali, aké má veľké bruško a že si ju nevieme predstaviť ako matku, ale pozor! Pre nás to bolo v očiach stále malé dieťa 😄 ja som s nou strávila veľkú časť jej detstva, predsa len prvá neter.. A nechápem, ako rýchlo vyrastla v ženu.. Takže nám k nej to bruško zrazu nejako nepasovalo, nie, že by jej nepristalo, alebo bolo veľké, to nieee.. Ale že naša,, malá,, neterka je tehotná.. Proste sme to spracovavali.. A to že si ju nevieme predstaviť ako matku, bolo myslené v štýle, že ved ešte len,, teraz,, chodila s nami na ihrisko a do školy a zrazu má sama byť mamou, proste rýchlo ten čas uteká... Ja sama mám 2 deti a jedno už má ísť do školy a vieš čo? Ja si ho neviem predstaviť ako školáka, pre mňa je to stále to malé bábätko, ktoré sa na mňa pozeralo z po rodného stola veľkými očami.
Verím, že aj sestra aj mama vedia, že budeš dobrá mama, len nechápu, ako ten čas ubehol a ich malé dievčatko bude tiež mamou. Držím palce, všetko bude OK, budeš predsa mama a tie zvládnu všetko, neboj sa 😊

kittykat22
26. feb 2022

Napisala by som mame sms spravu, ze som si vypocula ich rozhovor. A ako mama ma velmi sklamala.
Nic viac, nic menej. Od mamky je to podpasovka. Len jej to pekne hod o hlavu. Z rozhovoru si nic nerob. Budes skvela mama - uvidis 🙂

margaretka_
26. feb 2022

Zamrzelo by asi kazdeho vypocut si take nieco ☹
Mne cudzi chlap, ktorému ma predstavili, keď som bola mozno v 7. mesiaci povedal, pri tom ako sme si ruky podali, ze ci cakam sloníča. Akoze ano, bola som velka a mala som mega velke brucho, ale toto co vyslovil skor svedci o nom, ze je blb 🙈

barborachors
26. feb 2022

@margaretka_ by som sa ho opytala ci ho moc svrbi ten maly mravec ktoreho ma medzi nohami

maulena
26. feb 2022

Nikdy nepozeraj na reci druhych. Ty vies, kto si. Ty zi svoj zivot. Ty si s manzelom teraz uz jedno telo a jedna dusa. Len na tom zalezi. Ty , dieta a muz. Tu zalezi na tvojich citoch, ked ty si stastna, len na tom zalezi. Dakuj Bohu za vsetko co ti dava a v uzkosti a trapeni pros Jezisa o citove uzdravenie. A on ti pomoze sa upokojit a mat sa rada tak ako tomu bolo doposial. ❤