Ohavárajú ma, lebo nepracujem

28. okt 2022

Som dva roky na urade prace. Ano viem, je to dlho, lebo cez koronu som prisla o pracu, potom som brala pol roka podporu, a teraz mam brigadu, ale som stale vedena, plus mam rozne privyrobenia si (o ktorych urad nevie), pracu si hladam ale v mojom odbore, a nie som na tom financne az tak zle ze by som sa za kazdu cenu hrnula do hocijakej prace, ak mi rozumiete, lenze dnes som bola na urade, a bola tam aj jedna zena od nas z mesta, a teraz sa obavam ze ma bude ohovarat, ze ako dlho uz nepracujem..
Mne je to luto, kedze malokto vie, ake mam bocne prijmy, ze naozaj nie som na tom tak, ze by ma musel manzel zivit, no vyzera to tak, a ludia budu mat teraz o mne taku mienku.
Ako si nerobit tazku hlavu z toho, co o mne rozpravaju ini ?

stanulienkat
28. okt 2022

Nemas problem a uz ho riesis.🙄

1234321
28. okt 2022

Ani ja nepracujem, sú to tri roky a nikoho je nič do toho 🙂 a pokial ta bude niekto ohovárať, tak smola🤦‍♀️ nech rieši seba a svoje problémy🤷‍♀️ nerieš vôbec 🤗

ariannazara
28. okt 2022

No toto by ma trápilo 🤣😂😂

januska12323
28. okt 2022

A problém je aký? Nech to povie komu chce tá žena tiež nebola na úrade lebo ju to baví.

doriiis
28. okt 2022

Fakt si myslíš,že známa z mesta nemá iné starosti ako teba a tvoju nezamestnanosť?Pozri do kalendára...do výplaty ešte ďaleko,choď do obchodu...ceny jak hrom,draha elektrika,drahé všetko.Milion vlastných problémov.Fakt si myslíš,že ju to bude trápiť?

h2
28. okt 2022

A ty máš v pláne ohovárať tú ženu, čo tam bola, že nepracuje? Vždy sa mi rozum zastaví, keď vidím, ako si ľudia myslia o sebe, akí sú dôležití, že sa druhí nimi zaoberajú a hovoria o nich. Koľkokrát som tu už videla diskusiu, kde niekoho trápi, čo si o ňom druhí pomyslia. Ľudia, už sa preberte! Nikomu (cudziemu) na vás ani za mak nezáleží. Tá žena po pár minútach aj zabudla, že ťa tam videla. Či si vážne myslíš, že vidieť ťa na úrade práce bolo vrcholom jej dňa a teraz sa nevie dočkať, ako to každému porozpráva?!

viky173
28. okt 2022

Baby, to ze Vas to nezaujima, neznamena, ze neexistuju taki, co ziju len klebetami a ohovaranim... Hovorim z vlastnej skusenosti, kedze ja mam tiez dost problemov a staram sa o ne, nie o druhych, takze som mala do nedavna rovnaky nazor ako Vy, ale potom som zostala v nemom uzase, co niektore zeny dokazu riesit.

mariejenka
28. okt 2022

Čože?!ty buď rada ze nikto nevie o tvojich nacierno bočných príjmoch, hlavne ten úrad práce. A ze ta živý manzel? Akj keby,he to len a len vasa vec. prepanaFera dospelá si a trapi ta ze ta videla Zdena z dediny, možno aj ona sa doma trasie na fotelke,co ak to Ty vytrubis po dedine ze bola na pracaku.
Mna nikdy reci druhých netrápili

aurora33
28. okt 2022

Mozno si jej absolútne ukradnutá a ani ta neohovára. Za to ty ju už riešiš na koňovi.

marca12
28. okt 2022

To nemyslis vazne.sme v 21.storoci a nazor nejakej tetky ta skutocne nemusi trapit. Ohovara len hlupak

viestta
28. okt 2022

Mňa by zaujímalo z čoho žiješ, keď nie si zamestnaná a nie si odkázaná na mužov príjem. Možno toto je ten problém, že sa bojíš, kedy sa prevali, že robíš na čierno. Ináč si celému vášmu veľkomestu určite ukradnutá a nikoho nezaujímas.

zuzka0605
28. okt 2022

taketo ohovaracky su len zavist ludi, ktori tvrdo makaju.rob tak ako ti vyhovuje.evidentne nemas nejaku nudzu, nazory inych ta nemusia zaujimat.zavidia ti, nic ine.aj keby ta manzel zivil, aj to ludia zavidia.

mandzula
28. okt 2022

Ti, co si myslia, že ini tocia o nich, su vacsinou prave ti, co radi tocia o inych.

h2
28. okt 2022

@zuzka0605 Ale tá pani ju neohovára, stavím sa, že si už aj len nespomenie, že ju tam videla. To len autorka si to vyfabulovala vo svojej hlave.

avicii18
28. okt 2022

Pracovať nekonečné hodiny pre čokoľvek iné než pre spoločnosť ktorú sami vlastníte, je strata času. Tobôž v dnešných časoch peňazí krytých dlhom. Možno ste pochopili, čo je pre vás v živote dôležité. Ak vás neikto tlačí do starých "zvykov", povedzte mu že vy ste už niekde úplne inde.

zmrzlinka2021
28. okt 2022

Nie je povinnost pracovat.
Pravdepdobne nemas vzdelanie, nie si nejako sikovna, nicim nevynikas a ked sa k tomu prida darebnost, tak ti bude najlepsie mat x materskych a potom sa hodit na nejaku invadlidittu.

Mas len to stastie, ze zijes v state, kde takych ludi ako si ty zivime.

mandzula
28. okt 2022

@autor mimochodom, ohovaranie je sirenie nepravdy, avsak to, ze nepracujes, je pravda, takze sa velmi ohovaranim neohanaj.

lulaby1982
28. okt 2022

Šak máte to pekne premyslené tak pokračujte ďalej vo svojej osobnej misii. Ak sa viete postarať o seba a pokryť náklady , môžete byť na pracovnom úrade na doživotie. Platia Vám tuším zdravotnú poistku. Ako vie nejaká náhodná pani okoloiduca z mesta ,že Vy nepracujete,veď to je GDPR. Šak ste si išli kúpiť kávu z automatu .Nesanuje Vás, žije Vás život ? Šak môže mať osobný názor,kt. nikoho nemusí zaujímať a tobôž nie Vás. Veď je demokracia má právo sa vyjadriť. Nechápem z čoho máte strach? Či sa bojíte,že Vás prichytia ,že páchate niečo asocialne alebo antisocialne?Aj keby na to sú iní ,aby to vyhodnotili. Hoďte Vas pocit viny za hlavu, pokým nespachate nejaky vandalizmus na úrade prace, nikto Vám v našom autonómnom štáte nemôže prikázať, aby ste sa exkomunikovala.

deti95060810
28. okt 2022

páni dva roky nechodiť do práce... to ti musí byť aj dlho doma či ? ....

dankagirl
28. okt 2022

@zmrzlinka2021 prepáč ,ale vieš že sú aj ľudia ktorým sa stal úraz a kvôli tomu skončili na id a nie veľmi ich to teší .Keď v produktívnom veku klesneš po fyzickej aj psychickej stránke na dno …ja sama mám 3 deti vždy som aj popri materských makala….takže ľahko je súdiť

zmrzlinka2021
28. okt 2022

@dankagirl Prepac, ale ja nepisem o tebe, ani o ludoch, ktorym sa stal uraz a ostali na ID.

sashenocka007
28. okt 2022

Pozri ja nepracujem od kedy mam deti bola som na rodicaku potom na ďalšom popri tom som si robila vysokú školu. po skončení VŠ a rodicaku som zacala opatrovat starú mamu. poberam opatrovateľský a staram sa o nu a som rada ze nechodim do prace lebo moje deti sú stale choré a neviem si predstaviť ako by som toto kombinovala s prácou. pečiem torty vo voľnom čase a starám sa mužovi o administratívu. A nech si mysli kto chce co chce je ich do mňa hovno. Nech si myslia že moj muz ma živí a chodí do zahranicia a ja sedím na riti je to ich problem ja viem co žijem

lienka.7
28. okt 2022

@zmrzlinka2021 presne, a potom keď pride cas dôchodku, tak budu natrcat ruku a nadávať na stat ako maju teraz vyzit z minimálneho dôchodku...

sasa1310
28. okt 2022

raz ťa tie tvoje bočné príjmy dobehnú

zmrzlinka2021
28. okt 2022

@lienka.7
Zial, cim dlhesie clovek nepracuje (a to uz nad 1 rok), tym sa stava viac nezamestnavatelnym a rapidne sa u neho stracaju pracovne navyky. Hrame sa na socialny stat, ale nie sme vobec socialni, ale antisocialni a podporujeme darebakov. A neraz sa na vsetky tieto vymyslene davky skladaju ludia, ktori dru ako kone na smeny, vychovavaju deti, zdravie u prdele ale su poctivi a pracoviti.

marryen
28. okt 2022

@zmrzlinka2021 prosím Ťa a aké dávky? Nemyslím si, že po vyčerpaní podpory dostáva nejaké dávky. Podľa mňa je doma "zadarmo."

breeenda
28. okt 2022

Ja celkom nechápem načo si teda vedená na úrade práce, keď máš bočné príjmy ktoré ťa v podstate uživia... Veď sa daj vyradiť, rob si kde chceš a čo chceš a nebude ťa nikto ohovárať že si na úrade práce... Či my čo pracujeme a aj poctivo z práce odvádzame odvody sa ti ešte máme skladať na zdravotku?!

doriiis
28. okt 2022

@breeenda ...aby jej UP platil odvody do zdravotnej poistovne

zmrzlinka2021
28. okt 2022

@marryen na slovensku su socialne davky, vselijake prispevky na byvanie + platis im ty zdravotne poistenie, sluzby, proste vsetko...
To ze svietia svetla na ulici - to musi vzdy niekto zaplatit a platia to pracujuci ludia.

zuzka0605
28. okt 2022

@zmrzlinka2021 ona nedostava ziadne prispevky. jedine ma platenu zdravotku.to je jedine, o com mozes povedat ze sa jej relativne skladame.inak nic. to co sa tyka svietenia na ulici to je naozaj zanedbatelne, pretoze ona je platic inych dani najma DPHcky a inych spotrebnych dani, t.j. nakupuje tu ptoraviny, sluzby...prispevok na byvanie, hm.nudza su len pri extremne nizkom prijme a zohladnuje sa za rodinu, co jej pripad urcite nie je.