Odutý manžel

10. jan 2023

Ženy, môj manžel, keď sa o niečo pochytime, sa zduje a nerozpráva sa so mnou. Neviem, ako dlho by bol schopný držať tichu domácnosť, lebo mne vždy dôjde trpezlivosť, idem za ním, otvorím debatu. Potom si to vykomunikujeme, ešte sa doskriepime a normálne sa odvtedy rozprávame. Toto sa stalo cca 5krat v našom vztahu (sme spolu iba 2 roky) . Teraz máme zase tichu domácnosť od nedele vecera. Síce sa tvári akože neexistujem, hlavne ze riad v drese necháva a čaká, že ho umyjem. Chcela som vydržať a skúsiť, dokedy vydrží byt zduty, nech on príde za mnou otvoriť debatu. Mne to príde absurdné, bože, 39rocny chlap sa správa ako pubertiacka. Už mi tečú nervy a rozmýšľam, že to vzdam, zase pôjdem ja za ním, aj keď on začal hádku, nech sa skončí táto pasívna agresia. Otázka - ustúpili by ste (zase), či vydržali ktovie aký dlhý cas? Bonus - mame dvojmesačnu dcérku, ktorú má inak veľmi rád, no od nedele ignoruje aj ju.

radkaradix
10. jan 2023

ty ho kludne ignoruje, ale dcerku mu strc, nech si nemysli, ze ked sa zduje na teba, odpadaju mu vsetky povinnosti, ci uz rodica alebo v domacnosti

harley1205
10. jan 2023

Jeeeeej a to som si myslela ze som na svete jedina a tiez ma moj chlap 39 asi nejaka kriza vtomto veku 😀 😀 ja mu vzdy malu pekne podstrcim aby zas nemal klido pido ako si to on predstavuje ked sa zduje

pininka1
10. jan 2023

Aj mne to pride absurdne ale mam to iste doma 21 rokov. Je to taka povaha, rokmi uz to poznam a netlacim na pilu, uz je toho ovela menej a hlavne kratsie

wade
10. jan 2023

Daj mu precitat nejaky clanok o pasivnej agresivite. S detmi sa o tom vela rozpravam - ako sa vyhnut takymto formam spravania - teraz sa dostavaju do veku, kedy to skusaju. Je to nieco co ma pravdepodobne odpozorovane od jeho rodicov. Porozpravaj sa s nim o tom. Je uplne normalne sa pohadat, a mat iny nazor. Ale taketo spravanie je u nas no-go.

lauriik
10. jan 2023

A to co ma byt, ze sa nebavi s vasou dcerou? Ta snad za nieco moze? A ty chces zit v takej domacnosti kde sa uz 3 dni nerozprvate lebo ani jeden nevie potlacit svoje ego? 🤦🏼‍♀️ Ja by som takto nemohla byt. My sa s mojim pochytime, aj sa urazime a za hodinku uz sa na niecom smejeme. Neviem si predstavit 3 dni okolo seba chodit a nic.

mimikarol
10. jan 2023

Aj môj bol taký. Ja presný opak, keď sa prestanem s niekým rozprávať tak to už bude potom koniec. Našťastie ho to rokmi prešlo a nema problém sa ospravedlniť. To že ignoruje aj bábätko má aký zmysel? Tým ta akože chce vytrestat?

otvorena
10. jan 2023

To je vekom 40 to jak keby im niečo v hlave prehodilo🤣🤦

galili27
10. jan 2023

A nieje tvoj manžel v znamení býka?

slavomira236
10. jan 2023

Akurát včera alebo predvčerom tu bol príspevok že aj 3 týždne sa zduva a nebavia sa aj viac...môj sa tiež tak pre všetko zduje najprv sa ide hľadať aj keď nemá pravdu so zvýšeným hlasom vyskočí jak bežný a ešte sa zduje potom

autor
10. jan 2023

@mimikarol netuším vôbec, prečo ignoruje babo.Ja celkovo nerozumiem, čo ma v hlave, keď je zduty, keďže ja zduta nebývam dlhšie ako pár minút, som presne ten typ, čo si potrebuje rýchlo veci vyrozprávať.

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
10. jan 2023

@galili27 je to vodnár.

autor
10. jan 2023

Ešte doplním, keď sa naposledy urazil, pri udobrovani som mu pekne vysvetlila, že mne to ubližuje a trápim sa, keď mlčí. Ze nech mi normálne povie, čo ho škrie a nie ze je ticho celé hodiny. Očividne ten rozhovor vôbec nepomohol.

autor
10. jan 2023

@radkaradix ďakujem, spravím tak.

katkine_terapie
10. jan 2023

Autorka: Preco ignoruje babo? Pretoze si mysli, ze ta tym vytresta. Mamy su na deti velmi citlive, najmä na tak malinke stvornia. Cesta prist za nim opät nie je riesenie. On sa bude citit je "vyhral" ( a nic si tym neuvedomi) a ty zas budes mat pocit krivdy (tak ako vzdy).

amiaja
10. jan 2023

Toto je uz minimalne tretia tema za posledny tyzden o zdutom chlapovi. A ze zeny su hrozne 😄
Ja by som teda za nim neisla. Nechce sa bavit tak ok. Ale ako odlozi spinavy riad do umyvadla tak ho tam aj najde. A tak so vsetkym. Na mna taketo neplati.

ivik4
10. jan 2023

Toto su najhorsi mozny chlapi, tichy agresori co vyvolaju hadku, pripadne aj dourazaju a este im sa treba prosit . A este si to na dietati vylievat. Velmi dobre to poznam, fuj

hilda08
10. jan 2023

Moj mal taku tendenciu jedným časom toto robit…uz ked som videla, ze sa ide zdut, tak som povedala, no jasnee, teraz sa chod zduvat ako male decko, nech sa paci…ono som to len parkrat zopakovala, a vlastne aj to ho urazilo, a chcel mi dokázať, ze nemam pravdu, z hrdosti hadam nebude robit to, co sa od neho očakáva, tak sa zduvat prestal 😀 uz normalne hned vsetko v klude vykomunikuje

trema
10. jan 2023

Povedz mu, nech tu netraposi s oduvanim a nech nakrmi dceru.. trapko jeden

fomelka
10. jan 2023

Dobre, každý ma právo sa hnevať, ale aby ignoroval aj dieťa? To mi príde troška cez. Každopádne by som asi šla niekam - hocikam, dieťa mu nechala, som si istá, že by ignorácia z jeho strany skončila. A riady neumývaj jednoznačne! :D

gitusa23
10. jan 2023

no, ja mam dom tiez odutca. ale uz ma po 40 🙂 na nieco sa urazi a vobec mi neodpoveda, ani nic, ale on ked sa opyta, tak odpoved caka.... ma to svte strasne. Ale uz som sa naucila si z toho nic nerobit ... si poviem ze aspon je klud. Ale inak samozrejme vsetko funguje ako ma, aj riad mi nechava v dreze, aj navarene aby bolo. Ale niekedy ingoruje aj jedlo. Ja neznasam ked je doma ticho, takze ja na neho normalne hovorim, ale necakam opoved. A ked to urobim ako chcem ja, tak mu poviem, ze ved som sa rozpravala o tom..... Podla mna to zdutlosov nikdy neprejde, stale sa budu zduvat ako deti. Si myslia, asi ze tym nieco vyriesia.

ferala
10. jan 2023

@trema heh asi tak nejak. Niekedy to len my zhorsujeme, lebo to proste vzdame a hotovo, ale tym to podla mna same len zhorsujeme. Treba s nim jednat narovinu , nech vie, ze na taketo divadielka nie je nikto zvedavy

lenkahvh
10. jan 2023

tiez poznam jedneho a tiez je vodnar 🙂 a nebavi sa vtedy ani s detmi - tyzdne ... nie je to moj manzel, ale je to hrozna predstava. Takto to ma odkukane z domu a nevie inak - to je asi na terapiu - dohovor ani inak nepomaha

sashabb
10. jan 2023

Osobne si myslím, že debata typu trápiš ma, ubližuje mi to, je úplne mimo 🙊 , veď jemu zrovna o to ide. Treba mu to povedať ako si chlapi hovoria medzi sebou. "Počuj Jano/Jožo chováš sa jak kretén, tak sa uvedom a komunikuj. Na mňa tvoje zdúvance nezaberajú" atď. Len dúfam, že sa mu nebojíš narovinu povedať čo a ako.

lenka.25
10. jan 2023

Ahoj ja sa pridávam k zdutym vodnarom 😂, hrozne znamenie 🫣 . Môj muž vždy do mna drgne a povie , čo si zas zduta a je vybavené 😃 . Ale teda ignorovať deti je už iný level . Normlqne mu oznam , že mala potrebuje ísť von napríklad a nech sa chlapec stará , zas všetko odtiaľ potiaľ

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lemra
10. jan 2023

Môj bol taky zdúvací pred rokmi. No ja som mu nedala pokoj dokým nezačal hovoriť a nedopovedali sme si to. Časom mi to prišlo smiešne a začala som sa i smiať a dopredu mu hovoriť či oduje gambičku. Prestal s tým a teraz sa na tom smejeme spolu. Neviem či je to dobrý postup, ale u nás to zabralo.

lenka.25
10. jan 2023

@ninka297 veď nemusí to byt samozrejme pravidlo , ale na mna to sedí bohužiaľ úplne

katarinkalilly
10. jan 2023

@slavomira236 môj tiež 🙈😂😂

littlefiona
10. jan 2023

Ja som mala takého priateľa, vydržala som to 3 mesiace a letel jak špinavá handra. Hrozne sprostá povaha, nevydržala by som celý život s takým chlapom.