Odpustiť či opustiť?

vvee
4. okt 2013

Ahoj.
Viem že takýchto diskusií je tu neúrekom, len nemám najmenšiu energiu nejakú hľadať, tak snáď ma nikto nevyhodí za to, že začnem ešte jednu. S priateľom alebo bývalým priateľom alebo ako ho nazvať, poznáme sa od trinástich rokov, teraz obaja máme 22 , sme/boli sme oficiálne spolu dva a pol roka. Ešte spolu nebývame, bábo tiež nemáme, čiže jeto zatiaľ len čisto ,,frajerský" vzťah Doteraz bolo dá sa povedať šetko bolo super, sem-tam hádka, no vždy sme sa udobrili, nikdy som nemala pochybnosti o tom, že by ma neľúbil, alebo že by ma podvádzal..no ale predsa len... Trošku sme sa chytili v utorok, s kamarátom sa opil a nakoniec ho viezla domov ,,kamarátka". S trochou donútenia sa nakoniec priznal k tomu, že sa s ňou vyspal. Viem, že nie som ani prvá ani posledná...Neustále mi opakuje ako ho to mrzí, ako mu to je ľúto...vraj s ňou byť nechce, no kamarátka mi ,,nabonzovala" vraj či nemá na tú dotyčnú číslo, že jej chce dať peniaze aspoň za benzín a tiež že tá slečna s ním nič mať nechce, vraj to bol omyl a nechce aby sa stretávali. Neviem čo si mám o tom myslieť.
Toto bol môj druhý vážny vzťah,prvý sa neskončil kvôli nevere, takže ani neviem ako sa mám zachovať, či odpustiť alebo opustiť. Je mi jasné, že na takéto niečo sa zabudnúť nedá...neviem ani či od tejto diskusie očakávam súcit, alebo útechu, rady, ľútosť...viem že som ešte mladá, život musí ísť ďalej, ale momentálne neviem ako. Má niektorá s takoutu situáciou skúsenosť?

P.S. Dámy, ktoré majú potrebu písať odveci, nech sa idú radšej venovať deťom! Dnes na to fakt nie je vhodný deň.

mima4
4. okt 2013

@vvee

moj nazor, odpustit, ale urcite nepokracovat vo vztahu. Je to len tvoj priatel, nie manzel, nie su mu nicim viazana a ja by som si nevzala takeho cloveka, ktory sa nevie sexualne ovladat.

janulka111
4. okt 2013

neexistuje človek, ktorý by podviedol raz. Sú ľudia, ktorí nepodvedú nikdy a potom takí, ktorí to pri inej príležitosti a možno s inou ženou zopakujú. Bude to bolieť, ale radšej sa rozísť teraz ako o pár rokov, keď to bude oveľa ťažšie a bude Ti viac ľúto stratených rokov života.

slasima
4. okt 2013

Tiez som za to nepokracovat vo vstahu, raz podviedol stane sa znova a ked tam niesu deti ani zidny zavazok....

bbarboraa
4. okt 2013

jasne ze opustit.... ked to urobil raz urobi to zase...a este vas nespaja nic majetkove, deti.... teraz sa to vsetko vyriesi lahko....

evelynm
4. okt 2013

@vvee , odpoved hladaj v sebe. Zvaz si, co citis, ku akemu rieseniu sa vo svojom vnutri priklanas. Je to este velmi, velmi cestve, nemusis robit uzavery hned. Nechaj si to prejst hlavou aj srdcom. Popremyslaj nad vasim vztahom, ci si v nom (okrem tejto udalosti) stastna, spokojna, ci toto je muz, ktoreho si vies predstavit ako otca svojich deti. Odpovedz si - ale uprimne, nenahovaraj si nic. Ak sa vsak rozhodnes so svojim priatelom ostat, potom je odpustenie velmi dolezite. Zrejme nezabudnes, ale odpusti. Aj kvoli nemu, aj kvoli sebe. Nosit v sebe bremeno vycitky voci nemu nie je dobry zaklad vo vztahu. Ak odpustit nedokazes - ani po case, tak sa to na vasom vztahu bude stale nejako prejavovat. Ak spolu ostanete, porozpravajte sa otvorene o tom, co sa stalo, co chcete, co nechcete, co citite a urobte hrubu ciaru. A viac sa k tomu nevracajte. Ak sa rozhodnes mu znova verit, tak mu ver. A neziv v sebe podozrenie.
Drzim ti palce, urcite to nie je lahke rozhodovanie.

linda20111
4. okt 2013

@vvee Je to tazka situacia, ja by som to odpustit nevedela. Da sa povedat, kazdy robi chyby, ale su chyby ktore sa odpustit daju a ktore nie.. Nevera je ta chyba ktoru ja odpustit nedokazem.. A to ze sa opil je len vyhovorka, ked niekto nechce podviest tak nepodvedie ani keby mal na vyber 1Onajkrajsich zien sveta. Moj nazor. Je dobre ze vas nic nespaja, teda okrem lasky a casu ktory ste spolu prezili. Ale lasiek mozes mat este kopu. a tak isto chlapi boli aj budu.. Tento bol aky bol, este budu lepsi aj horsi. Treba spoznavat. Drzim palce.

kiki68
4. okt 2013

ja by som to nejako vazne neriesila,no tak ked sa s nou raz vyspal,tak ked sa fakt nechcu jeden druheho,netusim za akych okolnosti sa to stalo,ale aspon sa priznal...poznam kopec chlapov,co s prepacenim trtkaju akde chodia,aj slapky po sluzobkach atd. a domov chodia ako vzorni partneri,ze oni nikdy nic a este su ziarlivi. Ako byt Tebou dam mu pocitit,ze si Ta musi zasluzit,ked to chce dat este dokopy. Ze to neprejde len tak. U mna by to vykupil kabelkou od Hermes a musel by aspon 2 tyzdne drhnut zubnou kefkou byt. Ono problem je ten,ze chlapi tieto veci vidia sem tam inak. Vzdy som si so svagrom kupovala jeden muzsky casopis,kde sa tieto veci riesili z pohladu chlapov a teda vyslo z toho vzdy to,ze ich to potom mrzi,ale v danej chvili to sem tam neriesia. Ked sa to stane raz,tak sa to stane,ale nezahadzovala by som si inak pekny vztah kvoli jednemu sexu s inou. Pripadne sa ho spytaj,ze ake by mu bolo,keby to spravis Ty?akoze v style stalo sa Tebe,tak sa stane aj mne. Od toho by som sa mozno odvijala. Ale to Ty ho poznas nejaky cas,vies preco s nim chodis, kde ma plus a minus v osobnosti. Hlavne sa z toho neobvinuj,z tohto treba vyjst co najviac racionalne. A tej dotycnej daj prachy za benzin Ty,podakuj ze Ti ho doviezla domov a vraj nabuduce nemusi. Tie prachy podaj tak,ako s apodavaju poslednej slapke. Aby vedela za kde jej jej miesto v rebricku a ze sa to zadanym chlapcom nerobi...ani v aute,ani v posteli u nej doma. 😉 Potom povedz Tvojmu milemu,ze ten benzin uz je vybaveny,ze ani to vela nevyslo...a usmev na tvari...uvidis ze sa bude hanbit jak pes... 😉

janinah
4. okt 2013

ja by som neodpustila,nie preto,že som hrdinka,ale preto,že by sa mi taký muž fyzicky zhnusil a už by sa ma nemohol ani dotknúť...ak odpustíš,tak nech dotyčný vie,že je to odpustenie prvý a posledný krát..ak odpustíš,tak zabudni a viac sa k tomu nevracaj...či vôbec odpustiť vieš len ty,mne by taký čo si vypije a kdejaká ho zvedie nestál za to,ale na druhej strane každý si zaslúži druhú šancu,len či to platí aj v tomto prípade?

janinah
4. okt 2013

@janulka111 to vraví aj mm,že stačí podviesť raz a už to ide....

kattrin5
4. okt 2013

Ospustit a opustit. Tiez by som s takym niekym nedokazala zit a verit mu a dovera zaklad kazdeho vztahu.. si mlada najdes niekoho kto ta bude lubit a mazoaj si ta vazit.

tyssa
4. okt 2013

zatial spolu len chodite, si mlada, este nemate deti a uz hopsal na druhej /inak keby nic s tou druhou nechcel, tak nezhana cislo a a keby mal voci tebe vycitky tak sa s nou nechce stretnu, ze na benzin 😀 som sa pobavila,../, si predstav ze budete mat hypo, ty budes na materskej /pribrata a unavena, vo vytahanych teplakoch, nervozna,.. co je uplne bezne prve tyzdne s malym babom/ a on ta podvedie /lebo ty mu nerozumies a on sa opil,../, alebo sa zoberiete a budes mat trebars vazny zdravotny problem a nebude sex,.. som toho nazoru ze prvykrat to ide vzdy najtazsie, lebo su este zabrany, potom padnu,..urcite este nie je vhodny na zalozenie rodiny, na vazny vztah mozno raz bude, ja by som neodpustila, furt by to mal na tanieri 😀

mirat
4. okt 2013

nechápem ako môžeš nad tým len premýšľať že s ním ostaneš? 😵
mladá žena čo má ešte život pred sebou(bez záväzkov) chce žiť s hlupákom čo sa nevie ani vpratať do kože? 😀 😖

no ak by si mú aj tak dala ešte šancu tak tu máš zopár tem aby si potom nemusela hľadať 🙄
https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/manzelove-nevinne-kamaratstvo/
https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/zivot-po-nevere-2/
https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/ziadost-o-rozvod-a-vsetko-okolo-toho-prosim-poradte/
https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/striedava-starostlivost-mate-niekto-osobnu-skusenost/

sissy27
4. okt 2013

@vvee keby si napísala, že ste spolu 10 rokov, máte dve deti, kopec krásnych dní za sebou, prekonali ste to i ono, tak ti poviem, že pre tentokrát to prekusni, zabojujte obaja a aspoň to skúste, že to stojí za to...že ak sa máte rozísť, tak aspoň s tým, že ste urobili všetko pre záchranu a nevyšlo to.. jednorazová nevera nie je to najhoršie, čo sa ti vo vzťahu alebo v živote môže stať... a úprimne si myslím (za čo dostanem asi nejakým virtuálnym kameňom do hlavy 😅 ), že skôr či neskôr to príde v každom vzťahu (a nemusí to byť len z mužovej strany) a keď počujem v týchto súvislostiach slovíčko "nikdy by som..." tak sa len pousmejem...
ale boli ste spolu krátko, nemáte žiadne záväzky a ani vás nespájajú dlhé spoločné krásne roky... takých ako on nájdeš na každom rohu... čo má tento také, čo nemá nikto iný? 😉 ono sa to teraz zdá, že sa nedá ďalej bez neho fungovať, ale všetko na svete sa deje pre niečo, všetko zlé je na niečo dobré a aj pád na hubu je pohyb vpred... nejaký čas to ešte bude bolieť, ale nič netrvá večne, a to zlé už vôbec nie... vyplač sa, opi sa, opráš staré kamarátstva, splň si nejaké sny a za dve mesiace sa už nad tým všetkým len zasmeješ 😉

leporeloo
4. okt 2013

@vvee ahoj ...
ono vies, tazko sa ti radi ked vobec netusime v akej ste situacii
ak mas inak skvely vztah, tak ja by som sa ho nevzdavala...
myslim si ze taketo veci moze aj take mlade pary posunut dopredu a nemusi to byt zakonite o rozchode...
je to velmi bolestne a neprijemne, ak mas nejake pochybnosti tak toto je dobry dovod si velmi dobre rozmysliet ci ma vas vztah buducnost...
podla mna tu nejde o to ci ste nie ste zobrati, krok vedla moze spravit ktokolvek ...
je to skutocne o tvojom srdci a citoch
este mate dost casu kym budete mat rodinu aby si uvidela ci to bola jednorazova chyba alebo je to zaletnik

mimka11111
4. okt 2013

po mojom moralizovanom príspevku očakávam,že sa do mňa pustia "nemoralistky".....ale neva.....na neveru nie je žiadne ospravedlnenie, ani to nie, že "som bol opitý" 😠 .......ja osobne by som s takým chlapom viac neostala.....želám ti do života skutočnú lásku muža, ktorý ťa bude milovať takú aká si, a ktorý si ťa v prvom rade bude vážiť 😉

mimka11111
4. okt 2013

@vvee príspevok vyššie 😀

pekaska
4. okt 2013

Myslim,že opustiť.Ked to urobil raz,by som už neverila.A nedovera do vzťahu asi moc nepatri.Ale ak citiš,že mu budeš veriť tak pokračuj vo vzťahu

m_ij_ka
4. okt 2013

@vvee nezotrvávala by som v takomto vzťahu, lebo ak to raz spraví tak to urobí aj druhý aj tretíkrát 🙂

p.j.jacky
4. okt 2013

Ahoj,zvlastnej skusenosti : Ja by som to ukoncila.Podviedol teraz podvedie zasa.A nech ktokolvek povie ze to nemusi byt pravidlo,je to bohuzial tak.Ak nechces za par mesiacov ci rokov prispievat do tem "zivot po nevere" ,"muz ma podviedol" a podobne,ktorych je tu naozaj az az,odid od takeho chlapa...viem ze to nieje lahke,sama stym bojujem,ale nemas deti,majetok tak nevahaj a neboj sa...drzim palce nech sa rozhodnes spravne. 😉

haslerka27
4. okt 2013

@mima4 mam podobny nazor 🙂

mirka178
4. okt 2013

bez pardonu odpustit a opustit, si bez zavazkov, v takom mladom vztahu sa nema co podvadzat, vobec by som to dalej nerozvadzala.

awalancha3
4. okt 2013

........prva nevera je alebo start v kariere notorickeho nevernika alebo popud k sebauvedomeniu sa .........Na tvojom mieste by som mu urcite este sancu dala, vystrihala by som sa v hadkach mu to pripominat.... ale pozor..... nemat dieta, urcite este par rokov nie, pokym sa nepresvedcis, ze sa dal na tu druhu cestu.........A sleduj aj jeho ine vlastnosti, vztah k alkoholu a podobne....Svet nie je ciernobiely a ludski samčekovia su zvlaštne tvory, trochu otrocia vlastnemu testosteronu, ten tvoj presiel bodom zlomu a uvidis..... druhu neveru uz netoleruj, to je jasne, potom uz len rozchod... drz sa.

sedmokravka
4. okt 2013

@vvee dufam ze to nie je odveci, ospravedlnujem sa, ale mam pocit, ze ty nazyvas vztahom nieco, co nie je ani nahodou. alebo sa mi to len zda, ze ta ta nevera vobec neprekvapila...? vies ty vobec co je to manzelstvo, zodpovednost, rodina, praca, ucty, deti, podpora, pomoc, pochopenie, respekt, DOVERA.... na to potrebujes sakra pevny zaklad a pevne piliere a zacat to stavat hned na hnilom, no idem sa radsej starat o dieta 😅 . sory fakt, nemyslim to v zlom. drzim palce. ak mate byt spolu, a je vam to sudene, tak budete. ale teraz odpusti a opusti. nemas co stratit naozaj. stavaj na zdravom. po case sa to mozno bude dat.

sophia111
4. okt 2013

Ja neviem, ci odpustit, je to na tebe, ale podla mna opustit.

vanga223
4. okt 2013

@vvee Otazka opustit, alebo neopustit partnera a cakas odpoved, ze Ti niekto da radu. Sama si musis na tu otazku odpovedat, nakolko len Ty vies aky vztah je medzi Vami, ako sa partner sprava ku Tebe po nevere. Je vela faktorov,ktore Ti pomozu ked si budes pozorne vsimat dianie doma.Je pravdou, ze jeho nevera bola v case ked mal vypite, co ho neospravedlnuje, ale mohol to byt aj pre neho sok, ako sa zahoval. Skutocne je to teraz na Tebe, aby si si celu situaciu zhodnostila a podla svojho uvazenie spravila krok, ktory bude v Tvoj prospech. Drz sa a maj oci otvorene.

evikuska
4. okt 2013

nepokracovat dalej vo vztahu... uz nikdy mu nebudes doverovat a bude ta to len deptat... budes hladat chyby na sebe a podriadovat sa mu len aby to nespravil znova... a on to znova spravi, mozno nie hned, ale pri prvom probleme, ktory u vas nastane, bude hladat porozumenie a utechu v naruci inej... nedeptaj sa, nie je to tvoja vina... teraz je to sice tazke, ale si mlada a mas zivot pred sebou... drzim palce...

cucoriedka2013
4. okt 2013

robil by ti to vzdy keby ste sa pohadali, viem o com hovorim.. vyvod si zaver podla miery svojej tolerancie... ;) ... vascina bab by sa rozisla

matozazzo
4. okt 2013

Nikdy nezabudnes,vzdy budes podozrievat,kontrolovat... taky vztah chces? A co spolocny zivot? Ty budes sediet tehotna alebo uz s babom doma a uzierat sa, ci ho nevezie nejaka kamaratka?
Si mlada a zalubena,vela veci nechces vidiet,to je normalne ale su hranice,za ktore by sme nemali ist a hlavne,vztah je o dovere,opore,laske... po 2 rokoch sa mi zda prilis skoro na to,ze ta podviedol :( prve roky su o zamilovani,krasnych chvilach,nie o hadkach,rozchodoch... samozrejme nielen prve roky,ale hadky prichadzaju hlavne kvoli detom a penoazom,ale vy deri nemate a zrejme ani spolu nezijete. Moj nazor,rozchod mas na lepsieho,na niekoho,kto si ta bude vazit,milovat! A nie podvadzat.. berie ta ako kamaratku a prilis si veri na to,zs mu vsetko odpustis! Ukoncilanby som aj kamaratstvo,zneuziva tboju doveru... aby si neskoncila len ako jeho nahrada :( ked nebude ina...

julka82
4. okt 2013

@vvee ak ho miluješ a všetci ti tu budú radiť opustiť aj tak mu odpustíš a budeš s ním. Nemyslím si, že ak to urobil raz musí opäť. Je to len na tebe ako sa zachováš. Ty musíš cítiť či ťa naozaj ľúbi a či ľutuje to čo urobil. Možno si dajte čas aby ste si obaja ujasnili čo chcete a čo cítite. Držím palce a prajem ti aby si bola zaľúbená a ľúbená podľa tvojich predstáv 🙂

verbova
4. okt 2013

tu niet čo riešiť, priateľ ťa podvedie v 22 rokoch, čo bude keď budete mať 30, 40, 50 a k tomu deti a všelijake iné problémy ...
vždy sa nájde nejaká príležitosť na neveru a výhovoriek bude neúrekom ... ja by som to ukončila, ale aj tak keď tu budeš mať tisíc príspevkov, rozhodnúť sa musíš len ty a nikto to za teba neurobí ... rozhodni sa správne, prajem veľa síl ...