Odišli by ste zo Slovenska, keby bola možnosť?

20. dec 2023

Rozmýšľam, že sa odstahujem zo Slovenska, rodinu viem navštevovať aj z inej krajiny, práca ma tu nedrží. A situácia na Slovensku mladým nepraje, teda nepraje takmer nikomu.
Odišli by ste keby ste mohli?

majlo1234
20. dec 2023

Zalezi na veku a odhodlani. Ja uz nie, mam rodinu, a viem, ake tazke je zacinat niekde odznova. Ale keby som mala znova dvadsat, tak by som sa mozno hecla, mojim snom je Australia, novy zeland alebo canada.

alenamihal
20. dec 2023

Keby som slobodna zase ,tak na 100% balim kufre a odchadzam zo SVK ,tak ako pred 18.rokmi...Ak mas moznost ,tak chod,da to clovceku vela...

x_mery_x
20. dec 2023

Nie

jamimo
20. dec 2023

samozrejme! Aj som bola, aj som sa vrátila späť do SR a opäť pracujem na definitívnom odchode 😉 Banujem ten deň, kedy som sa vrátila🤔

bu1bu
20. dec 2023

Áno. Ak by to záležalo len na mne tak už mám zbalene a letenky v ruke.

rebrambora
20. dec 2023

Kazdy moze odist. Treba mat len funcny plan a jeden zalozny.

martinkatinka
20. dec 2023

A co vam teda baby brani odist? Lebo rodinu mozete navstevovat, ci ked odídete, mate zakazany vstup na SK?

lenkasarka
20. dec 2023

Kým som nemala dcéru pracovala som v zahraničí. Teraz by som už neodišla. Nechce sa mi začínať znova od 0.

majlo1234
20. dec 2023

@martinkatinka mne brani pohodlnost, tu mam svoj dom, okruh priatelov, dobru pracu. Vsade inde by som musela zacinat od piky, pravdepodobne len velmi tazko by som dostala zo zaciatku kvalifikovanu pracu a uz sa mi ozaj nechce robit v gastre/hotelierstve😄 a manzel nevie ziadne jzyky, takze by bol uplne v riti a musela by som ho vodit vsade za rucicku

bu1bu
20. dec 2023

Mna tu drží pohodlnosť, nechce sa mi začínať od 0, plus mam manžela a deti, už sa nerozhodujem len sama za seba.Som zodpovedná za ďalšie osoby.. A manžel nechce odísť...

monikkatt
20. dec 2023

Keby som bola znova mlada a slobodna tak ano. A tak trochu dufam ze ked dieta vyrastie tak sa mi to este podari. Ale nie preto ze by mi tu bolo zle alebo by som si myslela ze inde mi budu padat pecene holuby do huby. Ale preto ze mi je slovensko male, proste to chce zmenu

pkgirl30
20. dec 2023

Nie

diewcatqoo
20. dec 2023

Na Slovensku uz nebyvam dlhu dobu. Zatial som neolutovala to, ze som odisla.

lindous
20. dec 2023

V postate môžem odísť, ale nespravila som to a ani sa nechystám... pár mesiacov som v zahraničí strávila a pre mňa to nie je, potrebujem mať blízkych pri sebe, ale poznám veľa ľudí, ktorí sú spokojní s rozhodnutím, že odišli 🙂

nmld
20. dec 2023

Urobili sme tak pred vyse 7 rokmi, obaja pred 40tkou, jedno dieta vtedy 5, druhe bolo na ceste, stahovala som nas v 6 mesiaci....jedine, co moj muz lutuje, ze sme to nespravili skor.....ak chces lepsiu buducnost pre seba ci svoje deti, momentalne asi inej cesty niet, prerod slovenska k lepsiemu potrva este dlho, ak vobec.....nas odchod bol ale premysleny, planovany, pripraveny....ziadne spontanne rozhodnutie

levandula7
20. dec 2023

pred siedmimi rokmi som odišla a nikdy som to neoľutovala, naopak sa rok od roka viac a viac utvrdzujem v tom, že som urobila dobrý krok a neplánujem sa vrátiť.

jeennyv
20. dec 2023

Nie, ani mi to rodinna situacia nedovoluje, ze ruka hore a idem dakde do pi…ce…a ani nechcem, by som svojich milovanych neopustila..kto ma na zodpovednosti len seba napr ci svoju rodinu fakt len muz a deti…a sa na tom dohodnu ok…ale kazdy ma inu situaciu

ivangeline
20. dec 2023

Nie. Pokym nemusime. My sme sa vratili,aby sme boli i ked skromne ale spolu. ❤

petrolejkav
20. dec 2023

No už len na mňa niekde čakajú😄 Nie neodišla. Nerada by som bola niekde v roli cudzinca, na ktorého sa pozerajú cez prsty. Kto sa ako zariadi, tak sa má. Veta tipu "Situácia na SR nikomu nepraje" je odveci. A to som po voľbách takmer plakala od hnevu, ako to nakoniec dopadlo.

drakvak
20. dec 2023

Nie, my sme tu spokojní, s manželom máme stálu prácu, deti tiež spokojné, žijeme v malom meste a nič nám nechýba, akurát občas viac tepla, keďže tu pod Tatrami mrzneme aj v lete niekedy 😉 Ale to si vynahradíme na dovolenke pri vode. Nedávno sme boli navštíviť na niekoľko dní bratrancov v Anglicku a skonštatovali sme, že ako výlet fajn, ale žiť by sme tam nechceli. Dokonca aj 13-ročný syn povedal, že na Slovensku je všetko lepšie - počasie, bývanie, jedlo…

panonia
20. dec 2023

Nie, mne tu je dobre..

ksebejka
20. dec 2023

Uz som mala viacero možností odísť...dokonca sme už mali aj všetko zariadené - školu pre dcéru, bývanie aj zdravotné poistenie, ale - vrátili sme sa. Chýbala mi rodina, priatelia a zázemie, ktoré som si na Slovensku tvrdo vybudovala. Toto je pre mňa dôležitejšie ako život v zahraničí a dokonca pro mori... Cize je to o prioritách...stretli sme tu v zahraničí ľudí zo Slovenska, ktorí boli spokojní so svojím rozhodnutím, avšak mali pokazené vzťahy v rodine a nemali priateľov. Plus žiadna kariéra, takže ich skutočne nič nedržalo na Slovensku

veronikastrickova
20. dec 2023

Nie neodisla by som. My tu mame dobre zazemie, nic neni take strasne aby som tu neostala zit. Jedine co lutujem, ze kym som nemala deti, nesla som si niekde do zahranicia na cas zarobit. Ked ta tu nic nedrzi a chces odist, necakaj ge ta tu druhy budu drzat. Proste chod, je to tvoj zivot, nikto nechodi v tvojich topankach.

vevapeto
20. dec 2023

Skôr pracujeme na tom, aby sme tu mohli zostať a nespoliehali sa v ničom na štát. Moja rodina, rodičia, súrodenci, priatelia…to je môj dôvod.

petronellla87
20. dec 2023

Keby som mladsia, bezdetna a bez hypoteky tak ano. Teraz uz nie.

tenerifka
20. dec 2023

pre mña bolo Slovensko male, zaostale a neyhovujuce....odisla som, pred 25-timi rokmi, ked som mala 25 rokov, a odisla by som znova a znova. NIKDY by som na Slovensku nedosiahla zivotny standard, aky sa mi ponukol v zahranici, za svoju snahu, pracu a cielavedomost mat aj patricne ohodnotenie. Je to zcasti o systeme a zcasti o ludoch.

mane01
20. dec 2023

Urcite, ja tu mam zatial iste zavazky, ale neplanujem tu ostat natrvalo… ak by som ich nemala, davno som za horami za dolami…

ondro1122
20. dec 2023

Nie, v zahraničí sme považovaní za menejcenných

keralas
20. dec 2023

Nie. Zila som dlho v zahranici a nikde to nie akoze nebo na zemi. Vsade sa politizuje, vsade su su problemy. Dokonca na SK su niektore veci ovela lepsie. Len sa tu velmi navzajom kritizujeme.

oxxi
20. dec 2023

Áno určite