Odišli by ste od muža kvôli svokrovcom?

22. jan 2023

Ahojte . Tak si predstavte ze mate muza dve dcery a svokrovcov ktori sa vam stale do niečoho miešajú . Podla nálady sa k vam správajú bud dobre alebo vykrývajú maju uštipačne poznámky atd. A ked nieco o tom poviete muzovi tak vam odvrkne ze oni si len robia srandu alebo to tak nemysleli . Vsade ma ohovárajú ale najviac ma štve ze muz im stale teda mamičke dava za pravdu považuje ju za sväticu a ona nim manipuluje🤦🏾‍♀️ Ked nieco neurobí tak ako oni chcu uz ho citovo vydierajú . Proste je toho vela nechcem to vsetko rozpisovať . S muzom mame celkom pekny vztah ak neuraduju oni . Ja neviem ci ho huckaju proti mne alebo si na mna nieco vymyslaju ale ked pride od mamičky je iny nervozny niekedy sa aj pohadame pre blbost , ale nikdy mi nic nepovie ci ma nejaky problem potom sa to nejako utrasie. Co by ste robili? Zili by ste stale v ich tieni? Ja totižto citim ze my s detmi niesme na prvom mieste . Ked sa mu snazim vysvetliť ze my sme teraz jeho rodina tak to nechce pocuvat pretoze jeho mamka mu tlači do hlavy ze oni su rodina. Ja ale nechcem aby na nich zabudol ale ved vy viete o com pisem😊Je toho vela tak ak vam nieco nebude jasne tak sa pýtajte odpoviem😊

janetinka27
23. jan 2023

ak nebyvate s nimi, nerozchadzala by som sa s nim.

arianna25
23. jan 2023

Nejedna kamoška toto zažíva. Jedná sa nebaví so svokrou vôbec, druhá má chladný vzťah ale rešpektujú sa, ďalšia si vypapulovala svoje....atď atď...je to veľmi individuálne. Závisí to od povahy svokrinej aj tvojej, či sa to dá dať do poriadku alebo nedá. A teraz môj prípad. Ja som to nakoniec nedala. Odišla som. A tiež nie som jediná. Čiže musíš sa ty rozhodnúť. Ale v nešťastí smutku a strese sa nedá žiť.

miadi
23. jan 2023

Ono rodicia su stale rodina Aj ked mà novu svoju . Mal by ich ctit ale zit svoj zivot by mal podla vasich spolocnych planov, Nemalo by to byt boj ze but jeho mama alebo ty ., on by mal vediet v com sa mà zastat teba . A v com ju. Obe ste jeho rodina. Tym ze sa ozenil splodil deti ta zena ktora ho porodila vychovala nie je vymazana, Je dost mozne ze ho proti tebe stvu. ( otcova matka toto robila uplne bezdovodne predomnou ,. Jeho vlastne chyby a zlihania hadzala vinu na mamu z tvojho nie konkretneho opisu sa neda povedat ci je chyba len v nom . Ze ozaj ti hovoria nehorazne veci a on to obranuje akoze vtip. Alebo ci si ty len vztahovacna a urazas sa pre kazdu malichernost. So svokrou nezijes Takze problem je tvoj muz. Daj nejaky konkretnejsi konfikt.

neanonymna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pipistrel13
23. jan 2023

zeny dufam,ze my taketo svokry nebudeme,to je jedna hroza,co casto citam a vidim,ze vela svokier voci manzelkam ich synov sa sprava zle a priputuvaju si syna..(viem,ze aj nevesty su niekedy des,ale toto je ina tema)
ja mam svokru,ktora ma neznasa a snazi sa stale manzela a deti priputat k sebe,ale mam stastie,ze moj muz to vibec neakceptuje,vsetky jej manipulacie zastavi v zarodku a bez vahania jej povie narovinu kde je v nasom vztahu jej miesto,zachadza to az tak daleko,ze mame obdobia ked sa nestretavame a nekontaktujeme
najnovsie jej k nam zakazal chodit na cely tento rok😂
podstata je vsak taka,ze ak by bol na jej strane co i len trosku,uz sme rozvedeny-moja svokra je totizto naozaj velmi zla a manipulativna,a to co nam robila by clovek neuveril

pipistrel13
23. jan 2023

cize som tym chcela povedat,ze ak je svokra proti tebe a manzel je na jej strane,skor alebo neskor to nezvladnes...v manzelstve je kopec veci,kde sa musime vediet stiahnut,obetovat a pod. a ak do toho zasahuje treti clovek nie je to dobre ani udrzatelne

gertrudaosem
23. jan 2023

Ja by som nepovedala mužovi že teraz my sme rodina. Všetci sme rodina a rodičov by som mu akoby netlačia do úzadia že iba my... Ale popri tom všetkom máš to ťažké. My sme mali niečo podobné a menej chodím k nim a s partnerom sa veľmi nerozprávame o rodičoch a pod. Prestala som riešiť a zmierila sa ako to je. Pomohlo.

zuzinabila
23. jan 2023

Tak toto je v prvom rade problém tvojho muza,nie svokrovcov.nevie odstrihnut pupocnu snuru,zastat sa ta.skus ho namotitovat nech to on v sebe poriesi

anig
23. jan 2023

Mne (teraz už exmanžel)muž ešte ako manželke povedal,že on je rodina iba so svojím otcom a mamou (pred našimi deťmi),že ja som cudzia...exsvokra ma nenávidela od začiatku,intriganska, manipulatívna,hrala mu vyložene na city(musel byť na začiatku manželstva každý deň u nich celé hodiny ...), brutálne dokonalá herečka,ktorá mu zahrala takú scénu,že ja som potom kvôli tomu mala vždy od neho doma peklo... neustále muselo byť ako svokrovcov chceli...svokra mi na začiatku manželstva aj povedala,že ja jej nesiaham ani po členky,že som handra a že zariadi,aby ma jej syn prestal mať rád a rozviedol sa so mnou ...vydržala som 11 rokov...a brutálne to ľutujem.... veľmi záleží od toho,ako sa ku tomuto celému stavia muž...ak by som mala muža, ktorý síce má rád svojich rodičov,ale nedá sa nimi takto manipulovať a vždy na prvé miesto kladie ženu a deti(poznám takých a sami mi povedali,že to bolo pre nich ťažké,ale keďže ženu milujú,tak pochopili že síce matka bude navždy ich rodinou,ale žena s deťmi sú prvoradé),tak by som sa nerozvadzala

terezka1947
23. jan 2023

@miadi súhlasím.
Ono ľahko povedať,že muž sa má zastať teba,keď nepoznáme rodinnú situáciu.
Bývate u nich?pomáhajú ti so všetkým?čiže tým pádom starajú sa do všetkého,lebo to tak môže pri pomoci vyzerať. Alebo bývate mimo a riešia časté návštevy,atď,atď.
Niekedy aj nevesta vie byť zbytočne citlivá a zničí rodiny.
Lebo či chces,či nie,aj manžel má rodinu...tak ako ty svoju. Takže otázka je,čím ti ubližujú.

simca06022011
23. jan 2023

Úplne bežný scenár, podľa mňa často je to už paranoja a žiarlivosť. Neries. Čím menej budeš riešiť mamičku tým budeš mat viac kľud. Už len to ze predpokladám, ze je iný, lebo ho huckaju atď je pre teba "vyvolávac" problémov. A to si len myslíš, nevieš. Pravdepodobne o tebe nepadlo ani slovo, to si môžeš byť istá, ale príde chlap domov a už sleduješ...
Zmier sa proste s tým, že ma rodičov, je to normálne. Riadiť sa nimi nemusíš. Vôbec. Co rozprávajú ti tiež môže byť jedno, nejaké narážky a reči, slušne ich zruš hneď pri tom a vybavene. Už to ze sa naťahuje té kto je rodina je odveci. Možno by si manžel mal nájsť hobby, alebo viac prace doma, urob mu viac programu s deťmi, aby mal.menej času s mamičkou riešiť takéto veci, aj keď myslím ze on to berie jedným uchom dnu s druhým von.
Vieš sa rozísť samozrejme. Ale aj ďalší partner pravdepodobne bude mať matku.

svetlonos
23. jan 2023

Nezila by som v takom vztahu. Nerozisla by som sa s muzom koli svokrovcom ale koli jeho chovaniu. Oni mozu tliachat co chcu, pokial sa on chova ako dospely a nie ako mamanek.
Vy mate byt na prvom mieste. Tiez som to zazila, Bohu duk, bez sobasa a deti. Po 20 rokoch je ten chlap teraz iny , ale zrejme ma zenu, ktoru mu jasne vysvetlila, kde je sever!
V tvojom oripade by som to prevelice zvazila a hlavna otazka - zvladnes to sama? Financne s dvoma detmi?

janikk54
23. jan 2023

takisto by som to neriesila takto radikalne. najlepsi sposob ako to vyriesit mi pride odstahovat sa co najdalej, aby nemali sancu manipulovat s nikym a nicim. ved mas muza, ak sa nevedia spravat, tak chodte co najdalej. taki svokrovci by mi teda nechybali.

wetsel
23. jan 2023

Problém je podľa mňa jeho správanie. Ak sa nechá takto manipulovať a nech hocikým, tak to by u mňa teda vôbec nemohlo takto fungovať. Jasne by som mu dala najavo, že takto sa fungovať nedá a bude sa musieť nejak zariadiť

terezka1947
23. jan 2023

Otázkou pri týchto témach je,kto čo chápe ako "manipulovanie".
Lebo aj taká manželka vie zahrať na city a zmanipulovať muža a ten "zabudne" na rodinu. Samozrejme, dobrovoľne.
Keď sa taká žena ultimátum "ja a deti alebo tvoja rodina" muž až tak na výber nemá.
Druhá situácia,bežná v témach na MK. Bývam u svojeovciv,svokrovcov všetko riešia, platia,starajú sa o deti a ja si s nízkou šípkami,že nie je vždy po mojom.
Čiže fakt je vždy dôležité poznať celú situáciu,lebo nemáme iba mamankov,ale aj mamickarky a tých je ,myslím,tiež dosť.
Akurát,že mamičky mamičiek sú akceptované,ale mamičky oteckov už nie😂

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katica06
23. jan 2023

S mm sme spolu skoro dvadsať rokov, keď som pred svadbou svokre povedala že nechceme u nich bývať dostala som sa na čiernu listinu. Robila mi zo života peklo. Ja som s ňou prerušila kontakt. Snažila sa manipulovať syna, po čase aj mm pochopil čo je zač. Bývajú od nás 50 km.

Taký prípad ,kamarátka, čo bývala s deťmi u svokry mala pár krát zbalené na odchod. Pri hádkach občas povedala, že odijde aj s deťmi. Nebrali ju vážne, vedeli že k rodičom ísť nemôžu. Po ďalšej nezmyselnej hádke napkovala 20mes. a 2mes. deti a veci čo sa jej do kočíka spratalo, šla k sríkovi na vidiek. Muž je vyvolaval. Stanovili si nové pravidlá. Napokon sa vrátila asi po mesiaci či dvoch, keď si jej muž vyjasnil veci so svojou materou. Šla do rizku, ale vyplatilo sa to.
Ak nebývate spolu neodchádzala by som, alej tvoj by mal konečne tzv.,,prerezať pupočnú snúru,,

arianna25
23. jan 2023

@neanonymna veď práve, len niektorí sa nepohnú od mamy....

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabika0825
23. jan 2023

Neviem koľko si s mužom, ale ak máte 2 deti tak krátko asi nie, no ja osobne som mala skúsenosť s takýmto mamickarom, on mal matku choro naviazanu na neho, ja som za neho nastastie vydatá nebola a nemali sme ani deti čiže keď som toto zbadala, tak som rýchlo cupitala preč. Ale akonáhle by som už na začiatku videla že ten človek má nejaký moc blízky vzťah s rodičmi tak by som do toho nešla, iné je sa raz za čas stretnúť, porozprávať na nejakej oslave alebo niekedy ísť na návštevu ale nie byt nonstop u rodičov a ešte s nimi vyvolávať a podobne… presne si to povedala máte byt na prvom mieste u neho. A príde mi to tak, že ak si sa s nim aj pokúšala bavit tak si nebola moc dôsledná a neskusala si to poriadne, lebo nehat debatu utriasť po tom, ako ti on povie že oni to tak nemysleli tak to nie je pre mna plnohodnotná debata o probléme. Ten rozhovor by mal mat aj nejaký výstup, niečo by z toho malo plynúť a nie že to nehas po jeho odpovedi utriasť. Jemu možno nedochádza aký problém to je pre teba a preto rozmýšľaš nad odchodom. Takze moja rada znie, že ak máte inak pekný vzťah, iba svokrovci sú problém, tak choďte niekam bez deti na víkend, aby ste mali klud sa porozprávat, kľudne si aj vymeňte názory, budete mat na seba čas, môžete to ísť riešiť. A povedať mu narovinu kde ty vidíš problém a aké riešenie by si tomu problému dala. A nie po jednej odpovedi nehat rozhovor tak, lebo ty sa napr. Nechces hádať alebo pre dobro v rodine. Nie, nauč sa neustupovat a neuspokoj sa s takými odpoveďami ktoré problém nevyriešia. Čiže buď dôsledná. Trvaj na tom nech nájdete spoločne nejaké riešenie aby bol aj on spokojný aj ty. A ak to bude pretrvávať naďalej a budeš mat pocit že to je tak isto alebo horšie tak až potom by som zvažovala odchod

autor
23. jan 2023

Odsťahovať sa nieje mozne o tom nechce muz ani pocut

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabika0825
23. jan 2023

Tak ale to je iné psycho. To nevyzerá ako dobrý vzťah tak ako opisuješ. No tak v tom prípade by som s takým mužom určite nebola. A to sa týka deti tak nech sa vyhrážajú ako chcú, to si treba pekne nahrať a keď príde k rozvodu, tak to tam pekne pustiť aké ma plany ten človek. Čiže asi tak

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ahhola
23. jan 2023

On odpovedal: "Nečítali ste, že Stvoriteľ ich od počiatku ako muža a ženu stvoril

5 a povedal: "

❤️Preto muž opustí otca i matku a pripúta sa k svojej manželke
a budú dvaja v jednom tele"?❤️

6 A tak už nie sú dvaja, ale jedno telo.
Čo teda Boh spojil, nech človek 🗣️svokra🗣️nerozlučuje...

Muž je jedináčik, ci ma šťastie byt k peklu najbližšie?
Kde berú toľko energie, nedať vám dýchať... 🥀

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkasav
23. jan 2023

autorka - snáď tam nájdeš argumenty pre muža aj pre svokru: https://www.gotquestions.org/Slovencina/opustit...

lenagawel
23. jan 2023

ach jaj toto mam doma podobneee vzdy si zastane moj muz svoju mamicku, ona mu nonstop vyvovala vsezko mu hovori, ukazuje mu co jej pisu kolegyne a co muz zahlasi to je vzdy svata a ja som ta zla 🤣 cokolvek poviem v dobrom tak to len ja si namyslam a blabla 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

vlecka
23. jan 2023

Mala som presne ten istý problém. Každú sobotu zazvonil telefón a môj muž ako poslušný psíček odišiel ku mamičke,lebo jej vždy niečo trebalo riešiť. Domov prišiel vždy ako vymenený. No a nasledovali hádky a výčitky. Skoro som sa rozviedla ale nastal zlom a...... všetko sa skončilo celé to zlo pominulo, keď svokra odišla na druhý svet. Odvtedy mám spokojný život a manžela ako cukrík 🍬 a trvá to už 15 rokov. Ozaj oplatilo sa vydržať. Držím vám palce len pevné nervy.