Odchod od manžela ignoranta

17. sep 2023

Caute maminy,
Prisla som si asi pre nejake tie slova podpory a porozumenie. Mam pocit ze sa v poslednej dobe rozmohla pandemia muzov co su uplne nepritomni doma, pri svojej rodine, co bol zial aj moj pripad. Potom ako mi jasne povedal ze su prenho dolezitejsie hry a zabava s kamaratmi/alkohol ako ja a deti, tak sme sa zbalili a odisli. Pretoze sa podla tejto vety aj spraval uz vyse roka. Bojim sa ako to zvladnem sama, co bude nasledovat, vsetky tie papierovacky a vybavovacky a samozrejme typicke "ostanem uz navzdy sama lebo som slobodna mamicka".
Vzdy si poviem ze lepsie sama ako s niekym kto ignoruje vlastne deti, ale aj tak to cloveku pride luto.
Bola tam z mojej strany snaha manzelstvo zachranit, dost trpezlivosti a odpustania ale zial nevyslo to.
Ani neviem preco som sem pisala, mozno aby som pocula ze v tom nie som sama, ze to aj ine maminy zvladli alebo ze som spravila najlepsie ako som vedela.
Pripadne po nejaku kritiku co mi pomoze sa na veci pozriet inak 😊

sissy27
17. sep 2023

Ved uz vyse roka zijes v podstate sama s detmi, co sa pre teba zmeni? Menej bordelu, spinaveho pradla a varenia a nebudes sa potkynat o opite vrece, co sa hrajka na playku 😃
A nie, nemusis ostat sama lebo si slobodna mamicka, sme v 21.storoci, randia aj rozvedeni ci single rodicia, dokonca aj ovdoveli.
Drzim palce a prajem vsetko dobre v novom zivote 💙

autor
17. sep 2023

@sissy27 dakujem krasne za pekne slova a podporu 🩷 predsalen je to velky krok a clovek ma pochybnosti ci robi dobre, nebol tam ziaden extrem/zavislost/nasilie tak si obcas hovorim ci som nemala este vydrzat, ale na druhej strane mam pocit ze nepritomny rodic je niekedy horsi ako ziaden 😔 snad ked budu tie stretnutia rodic-dieta len parkrat do tyzdna tak sa im dufam dokaze aspon tie 3-4 hodinky venovat

vanilkovazmrzka
17. sep 2023

Pozri, sama to zvladnes tak, ako si to sama zvladala, ked ti doma kvasil aj ten tvoj ignorant. Chvilu sa budes citit osamela, mozno pocitis aj nejaku beznadej. Ale mas deti, tie ti urcite vyplnia tolko casu, ze na taketo myslienky nebude vela priestoru. Najdete nejaky rezim, ako budete fungovat bez neho, a casom, ked sa to utrasie, mozes hladat aj novy vztah. A mozno pride aj ked ho hladat nebudes 🙂 hlavne nevesaj hlavu, vztahy sa rozpadavaju, a aj ked to vyzera, ako koniec sveta, tak po par mesiacoch si sama uvedomis, ze to ziaden koniec sveta nie je 🙂

babulkomale
17. sep 2023

Ked uz ide o niekoho dalsieho, tak nasli si baby aj ao styrmi aj piatimi detmi noveho manzela. Obdivuhodne, ale deje sa to.

sissy27
17. sep 2023

Asi by som si nerobila velke iluzie o tom stretavani s detmi - ak doteraz nemal zaujem a este sa teraz prida urazene ego 🙈 ale uvidis casom.
A hej, ten “krok do prazdna” vyzaduje vela odvahy, ale potom zistis, ze to bolo ovela lahsie ako si si myslela.

majlo1234
17. sep 2023

Nevedaj hlavu, urcite vam bude lepsie, ako ked ho mas kazdy dwn pod nosom, ale nemas z neho ani prd, rovnako ako deti.

autor
17. sep 2023

@vanilkovazmrzka dakujem velmi pekne 💜 naozaj si ma potesila, tiez dufam ze vdaka detickam to zvladnem lepsie a cele to smutne obdobie mi ubehne rychlejsie, dufam ze aspon pri rozvode sa zachova ako chlap a bude sa s nim dat dohodnut, pocula som ze ked sa jeden z manzelov zatne tak to moze trvat aj cele roky 😮‍💨 drzte mi palce nech nie sme ten pripad

autor
17. sep 2023

@babulkomale wow tak to si ma potesila, momentalne sice nikoho nehladam a asi ani dlhsiu dobu nebudem, ale som rada ze to nie je take depresivne ako si predstavujem a ze jedneho dna je sanca ze aj mna postretne stastie

autor
17. sep 2023

@sissy27 toho sa aj ja bojim 🥹 ze to stretavanie bude stat za prd ako cele manzelstvo...ale na druhej strane rozvod otrasie hadam aj nim, mozno sa hecne na tych par hodin tyzdenne

autor
17. sep 2023

@majlo1234 dakujem 🤎 tiez dufam ze uz bude len lepsie

autor
17. sep 2023

No celkovo to chcelo vela odhodlania, muz vzdy hovoril ze mu nedoprajem, ze byt cely vikend na mobile vobec nie je vela za to vsetko co pre nas robi (pracuje a ja som na materskej), tak som zacinala o sebe pochybovat ci ozaj nemam velke naroky, no vidim ze zdrava rodina takto nefunguje

vanilkovazmrzka
17. sep 2023

Tak ale byt cely vikend na mobile? Keby mal nejake normalne konicky aspon… ze sportuje, alebo nieco tvori, tak nic nepoviem… ale nechat si dopriat cas na tupe prazdne cumenie do mobilu, to je trochu moc 🙂

babulkomale
17. sep 2023

Aj tu su take zienky, napr. @soldi 🙂

deti95060810
17. sep 2023

a nemá ti kto pomôcť? aspoň sem - tam..
síce nepíšeš vek, ale od detí sa pohnúť bude problém...

lujza123
17. sep 2023

Vieš čo toto je len taká nostalgia čo cítiš. To je normálne že je človeku smutno a zvláštne na konci vzťahu. Ale to prejde, raz si budeš za tento krok ďakovať a možno jedine co ti bude ľúto je že si ho neopustila skôr.