Odborná pomoc pri riešení manželských problémov

pomoc11
4. okt 2011

Prajem pekny den, prosim Vas pomohli by ste mi niekto??? Kde sa da najlepsie obratit v oblasti manzelskych problemov a ich rieseni, nechcem prist o manzelstvo je tu aj dieta1,5 ale tato pomoc je tu uz nutna ☹. Nieco som pocula ze sa to da aj riesit s pracovnickami na urade v meste bydliska? 😕 Kazda rada mi bude napomocna... Dakujem

irriss
4. okt 2011

@pomoc11
Obrat se na manzelskou poradnu nebo na nekoho v privatni sekci...
Kazdopadne bych se neobracela na Mistni urad ☹ ..aspon ne v teto fazi a z techto duvodu.... 😉
Zalezi i na chuti a vuli Tveho manzela spolupracovat s danym odbornikem. Bez jeho spoluprace zrejme nic nevyresis. Dohodnete se spolecne, jake kroky podniknout, jen spolecnou cestou dojdete k nejakemu zaveru-pri nejmensim ke kompromisu.
Hodne stesti

kukucg
4. okt 2011

@pomoc11 nejlepsie by asi bolo vyhladat psychoterapeuta ktory sa venuje parovej terapii, pripadne psychologicku poradnu zameranu na rodinu a rodinu terapiu, musite to ale chciet obaja a aj tak je to dlhy, a narocny a aj financne nakladny proces.
Dalsia moznost je- Referát poradensko-psychologických služieb co je špecializované pracovisko zriadené v priestoroch úradu Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny, alebo mimo úrad. Klienti prichádzajú na odporúčanie odboru sociálnych vecí a rodiny, súdu alebo lekára, ale nie je to podmienkou. Partnerom pomáha pri riešení vzťahových problémov, konfliktných situácií, ujasňovaní si svojich potrieb a očakávaní, pri riešení sexuálnych problémov.
Manželom pomôže v problémových a krízových štádiách manželstva, aby lepšie porozumeli príčinám a dôsledkom manželskej krízy. Manželia sú podporovaní v tom, aby otvorene hovorili o svojom vzťahu, hľadali vzájomné porozumenie, snažili sa o tzv. „citové“ očistenie (katarziu) a tým posilnili svoju schopnosť pozrieť sa na problémz iného pohľadu, prijať ho a mať chuť a odvahu riešiť ho.
Tu najdes adresy http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/por...

betina1984
4. okt 2011

@pomoc11 v každom meste by malo byť Centrum poradensko-psychologických služieb, ktoré sa zaoberajú manželskými problémami. Skús navštíviť Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorý je príslušný tvojmu bydlisku, oddelenie kurately a tam sa popýtaj, kde máš najbližšie takéto centrum. Najlepšie by tam bolo potom zájsť obaja, nie len ty.

pomoc11
autor
4. okt 2011

@irriss dakujem za radu a preco nie je dobre sa obratit MU??? hladam nieco na internete ale nic konkretne nenachadzam... 😨 tento problem chce riesit aj manzel tak po tejto stranke sa neobavam.

Rada by som si nechala poradit konkretnu www stranku na pomoc v manzelstve...kto si tym presiel 😔

filipal
4. okt 2011

@pomoc11 nuz, Irriss to asi myslela tak, ze vase problemy budu rozoberat uradnici na MU (to radsej napis o vasich problemoch sem nam, tu to mas anonymne), kym psychologicke poradne su diskretne.
na koniku je aj tema - Manzelska poradna.

irriss
4. okt 2011

@pomoc11
Ja jsem si tim prosla, ale za 21 let urcite doslo ke spouste zmenam...
Na urade jsem se nesetkala s kvalifikovanym personalem.
O "praci" socialnich pracovnic bych mohla napsat celou knihu...Zeny nevyvazene a znechucene svou cinnosti v kancelari, ktere se ridi predpisama, kodama, tabulkama a bez srdce a pochopeni. Jejich naplni prace je "stourat"..
Dam Ti priklad..
rano v 7:30 (bez ohlaseni) Ti zazvoni u dveri a chteji videt Tvou domacnost...chteji videt skrine a skrinky....Zajima je, zda jste jako Rodice schopny se postarat...proste stouraji kam nemaji, nevenuji se dane situaci mezi manzeli, ale zajima je "dite"...Domnivaji se, ze kdyz manzele mezi sebou nefunguji nebo lepe receno: hledaji spolecnou cestu,protoze momentalne "bloudi" ☹ , automaticky nejsou schopnymi rodici..

Jsem mozna prilis zaujata diky svym negat. zkusenostem, ale "diky" jim a jejich "praci" pri zastupovani ditete pri vymahani vyzivneho atd ...jsem do dnesniho dne - t.j. 21 let nevidela ani korunu.... ☹
Dokonce mi byla na materske pozastavena davka, protoze se doneslo soc.pracovnicim, ze mam 2 pekne kocarky, nikoho nezajimalo, zda slo o darek nebo sekac...atd...Resi, co nemaji..nebo resili co nemaji, neznam dnesni situaci, ale ja k nim ztratila duveru

irriss
4. okt 2011

@filipal
presne, jen jsem se rozepsala.. ☹ a i kdyz je to daaaavno, koukam, ze jsem to jeste "nepohrbila" 😖

pomoc11
autor
4. okt 2011

@filipal dakujem za link
@irriss uuuuuuuuuuuf no tak toto ma dostalo, ten pristup... ☹ akurat som v našom okrese nasla poradenstvo pre pary a rodinu uz som tam aj pisala tak pevne verim že sa dame na dobru cestu, lebo uz nevladzem 😢 dakujem vam zienky 😵

irriss
4. okt 2011

@pomoc11
🙂
Tak prijemnou cestu za pochopenim...
p.s. Kdyz je snaha na obou dvou stranach, vetsinou je Stastny zaver

pomoc11
autor
4. okt 2011

@irriss Dakujem kiez by bol, v podstate mi by sme mohli mat tolko stastia a lasky ale ked mi si nevieme vazit male drobnosti a radovat sa s malych veci a len sa porovnavat a urazat a odsudzovat na jednej stanke aj financie nam pokazili zivot ... ale pevne verim ze to bude uz lepsie mm meni za mesiac pracu s cim pridu aj do roniny konecne uz viacej peniazkov nie almuzny tak bude pevne verim lepsie 😔 😉

irriss
4. okt 2011

@pomoc11
hmmmmmmmmmmm...tak jestli jsem to dobre pochopila, do vseho se vam vbloudily a ve vsem delaji neplechu "penizky"
Z toho prameni urazky, odsuzovani...???
Vycita Ti, ze jsi na materske, ze moc utracis...?

Doufam, ze ke zmene bude stacit nova prace(jak sama pises) a tim nabyti vetsich jistot...i kdyz financni jistota nestaci k mentalni jistote a pochopeni druheho...Zalezi na bodu, ktery prameni zlobu a zlost...Jsou to "jen" penize??

p.s. 😉 Trosku ses rozpovidala, proto se ptam, 😉 jinak bych si to nedovolila...

pomoc11
autor
4. okt 2011

@irriss to je v poriatku ze sa pytas 😉 nevadi to ano myslím si ze prave to tie peniaze moc kazia... aj sami sme to otvorene povedali ked bola uvolnena atmosfera ze peniaze nam skoro manzelstvo rozburali... a teraz je to len vrcholne vypetie... a ocakavani toho ze to bude uz len dobre... ale aj tak chcem nabratit tie klady v manzelstve a este pred tym ako zacne zarabat ist sa poradit a najst co je zle... vies peniaze su ozaj svinstvo mam len 25r. ale ked ich nemas je zle ale niekedy aj opak. U mna je viac foriem ktore mi tlaci uz na psychiku, je tomu 10 mesiacou co moj mm visiel s pravdov von a tym to zacalo a to sme sa uz mali po financnej stranke zle hipoteka, pozicky ktomu male dieta... ved to poznas ale ked mi povedal ze ma dlzoby 10 000 € ... 😢 😢 😢 😢 tak som nevedela ako a kde teraz chvala Bohu ani keby nam nebesa idu pomahat by sme sa mohli vyhrabat s tychto neprijemnych dlzob hadam za rok ale to sa budeme este neskutocne musiet obmedzovat preto to chcem aj riesit s daakym psychologom... 😨 prepac ze ti to vesiam na krk ale mi je hned lepsi. 😉 mm v robote, dcerka este zatial spinka a ja si tu hladam pomoc 😅 takze tak mame to dost nahnuteeee a komplikovane... a aj napriek tomuto to chcem dat do poriatku sme vo vztahu 9r. a s toho 3 roky sme svoji a nechcem pustit tieto roky a spomienky za seba hoc niekedy pud sebazachovi mi hovori nieco inak... prepac za gramatiku

pomoc11
autor
4. okt 2011

@irriss prepac vsatala mi mala idem sa venovat domacnosti a jej, ked sa mi bude dat pridem nakuknut 😉

irriss
4. okt 2011

@pomoc11
Tak mne napada, nazvat Vasi krizi "zklamanim a chybejici duverou"...Devce, kdyz chybi duvera, tak Ti nepomuze ani vagon penez. O Tvou duveru o nabyti Tve duvery se bude muset hodne snazit a hodne bojovat. V tom tezko pomuze "lekar"...jedna se o Tebe a o zklamani, ktere Ti pripravil...
Jeste se nabizi otazka, jak je mozne, ze k takovym dluhum dloslo...vzdyt jste spolu 9 let...a podle toho usuzuju, ze Vas vztah je na pevnych zakladech, kdyz jste se rozhodli jit spolecne i do rodicovstvi...10 000 Eur je hodne i malo...zalezi za jake obdobi se tento dluh nashromazdil..pokud za mesic na automatech, tak je to pruser...a to vazne chce odbornika - to je vylozene lekarska Diagnosa 😉 ☹ ...
pokud se jedna o jine veci, je to smutne, protoze Te postavil pred hotovou vec a to pak boli...
Nechci tu polemizovat o ruznych pricinach a moznostech tohoto dluhu, je jich vazne spousty..jsou to jen priklady, ktere mne napadly "na prvni pohled"...
p.s. Pises, ze predpokladas se dostat z tohoto dluhu 10.000 Eur za rok, musis v tom videt pozitivitu, protoze takovych rodin je malo, kterym by se podaril takovyto dluh eliminovat za pouhy 1 rok....
Kdyz je mne zle, zkousim si predstavit , ze by mohlo byt jeste hur, tim padem "ocenim" to, co (ne)mam a najit reseni je jednodussi... 😉

pomoc11
autor
4. okt 2011

No poviem ti bola to rana pod pas ☹ 😒 😖 😢 a ktomu to tieto dlhy uz tiahol pred tym ako sme sa zosobasili co tiez velmi zabolelo 😢, ale nechcem sa ktomu vracat, vies keby som to nechcela tahat snym tak uz vo vstahu mam napisane rozvedena... mna len moc zalezi na malej viem ake je to nemat rodica ja som o maminu prisla ked som mala 6r. a tak nechcem dcerke urobit to ze nebude mat po zbytok zivota dvoch rodicov... no ten dlh sa stale tym padom nabaluje a nabaluje... mne to doslo az ked prisla exekucia, potom ked policajti zaklopali na dvere... a tak a aj tu ma velmi oklamal lebo ja sprosta som mu uverila ze ta exekucia sa nas netika ze je ten isty menovatel ale nejedna sa o neho 🙄 🙄 🙄 , ked si to tak zoberem tak ozaj ta dovera je tam 0-ova a to sa na mna este zvykne hnevat ci ho teraz pri kazdej prilezitosti idem kontrolovat!!! ach... No vies keby som nemyslela pozitivne tak to uz davno zdam ale v zivote mi uz velka vec kvoli pozitivnym mylsienkam vysla tak verim vto ze aj toto bude dobre. Koniec koncov aj k tejto robote dosiel ako sleba sliepka k zrnu 🙂 vies nas prijem je velmi nizky nebudem tu pisat kolko... a takto po novom budeme dokazat odlozi min. 1000€ takze moje odhady ze by ten jeden rok by mohol stacit budu hadam splnene. Vies myslela som si ze nebudem musiet nikdy taketo veci riesit zivot dava bremena pod nohy ale treba odolavat, pevne verim ako som uz spomenula ze to bude uz len dobre... Ked si to tak zoberem dost adrenalinovy zivot zijem 😀 aspon usmev na zaver 🙂 Je tu este niekto taky????

sisaha
4. okt 2011

@pomoc11 ono kazdy svojim sposobom zije trosku adrenalinovy zivot. Ale co sa tyka tvojho problemu. Ak chces s partnerom ostat - ak ma aj on zaujem - da sa to trosku napravit. Ale ta dovera uz bude nastrbena. Tebe odporucam dat zrusit BSM. Vsetok dalsi nadobudnuty majetok mat napisany iba na svoje meno. A to len z dovodu, aby sa v buducnosti neopakovalo to, ze vam ten exekutor siahne aj na vacsie veci ako len peniaze v banke. Zial tvoj manzel sa s tvojou doverou nechutne zahral a necudujem sa, ze mu neveris. Nemal by sa cudovat ani on...10tis. eur nie je malo, nabuduce to moze byt viac. Zalezi, ci ma nejake sklony k zadlzovaniu sa, pripadne na co tie peniaze potrebuje. Podla toho by som aj konala. Zostat spolu mozte, ak si tieto veci vyjasnite. Ale rozdelene BSM by bola moja jedina poistka vo vztahu.

pomoc11
autor
4. okt 2011

@sisaha dakujem za reakciu no ohladom BSM sa moc neviznam, ale tak nam nemaju az tak na co siahnut nakolko byt je viazany na hypoteku a ziaden iny majetok snym nevlastným, takze ak by chceli mozu iba zmrazit ucet v banke... no o tej dovere mi nemusis hovorit ale ako sa povie jemu sa ulavilo a mne pritaziol a to este je on ten dotknuti ze teraz ho "kvazi" pri kazdej prilezitosti ho budem obvinovat... co sa este nestalo ale vitahuje to na mna 😔

sisaha
4. okt 2011

@pomoc11 aj keby vam zmrazili ucet v banke a nechali iba zivotne minimum, tak to urcite pocitis. A ten byt viazany hypotekou...Raz bude splateny a ked bude splateny, tak vam nanho siahnu potom, tak neviem, ci by som to brala na lahku vahu..

filipal
4. okt 2011

@sisaha mam pocit, ze pomoc11 ti uplne nerozumie. asi by si to mala vysvetlit podrobne. (teda ak by si bola ochotna 🙂 ). normalne polopatisticky napisat, co treba presne urobit. ty si v tejto oblasti odbornik, ze?

sisaha
4. okt 2011

@filipal neda sa povedat, ze som odbornik (nemam pravnicke vzdelanie), ale trosku do tejto problematiky vidim. 😉. ale skusim to.
@pomoc11 pokial ma tvoj manzel tendenciu sa zadlzovat, resp. nevies na co peniaze pouzil (minul) a nemas istotu, ze sa to do buducnosti nezopakuje je lepsie spojit sa s pravnikom, ktory vam to pomoze zrealizovat a rozdelit BSM. Robia to bezne pary, kde jeden z manzelov je zivnostnik a teda za svoje podnikanie ruci celym svojim majetkom. U vas je to lepsie v tom pripade, ze ak by sa v buducnosti zopakoval scenar, ze ti na dvere zaklope exekutor, alebo v horsom pripade, ani nebudes vediet , ze exekucia je podana (lebo muz ti to zataji) a nedostanes sa k vlastnym peniazom na ucte, ostanes aj s dietatom v existencnom ohrozeni. To iste sa ti moze stat s bytom. Ak sa pohladavka nebude splacat, exekutor da plombu na kataster a nikto uz s bytom nepohne. Akonahle bude v banke vyplateny uver, nastupuje exekutor a potom je na riesenie uz neskoro. Pisem ti to preto, lebo stat sa moze vselico a spoliehat sa na zazraky sa dnes nenosi

pomoc11
autor
5. okt 2011

@filipal
@sisaha dakujem, zeny, tak az tak to hadam cierne nie je... to bola podla neho mladicka nerozvaznost to minanie penazi... no on zacne zachvilu zivnostnit tak mozno to potom zacnem aj po tejto stranke riesit. No s tym bytom a plombou v katastri to asi nehrozi lebo hypoteka je viazana na 30 rokov. a to ja uz budem pomali na dvochodku. aj ked do buducna neviem ako majetok rozdelit? zatial vlasni len auto ktore je napisane na neho ale aj to je leasingovej sp. na 5 rokov... ziaden iny majetok nemame spolocny. Do buducna dajme tomu moje dedicke podieli mam u pravnika alebo notara spisat teda ako BSM??? jedine toto je u mna realita ze budem dedit a uz urcite dedicstvo mam... ako manzelke aj na toto by mi mohli siahnut??? aj ked dedictvo bolo pridelene ked sme este neboli v manzelstve po smrti rodineho prislusnika.

sisaha
5. okt 2011

@pomoc11 dedictvo je iba tvoje. Ale to, ze muz ide podnikat, tak majetok by som si vyriesila ako prve. Takisto auto na leasing.., ak by ste mali exekuciu, tak exekutor posle exekucny prikaz leasingovej spolocnosti. Ta po zaplateni odkupnej ceny uz vlastnicke pravo na vas neprevedie a auto bude zexekuovane. Ale kedze vy chcete dlhy vyrovnat, tak pravdepodobne sa s exekutorom dohodnete na splatkach. Preto je dobre vediet s kym zijem, pripadne ci hrozia dalsie nejake excesy aj do buducnosti. Ak to nehrozi, tak ti prajem aby ste svoju krizu vyriesili k spokojnosti.

pomoc11
autor
5. okt 2011

@sisaha Dakujem pekne, 😉 pevne verim dala som mu sancu, dovera je narusena ale pevne verim ze sa to uz nezopakuje a financne dlhy zacne splacat 🙄 . Dakujem ti za rady, mam ich v hlave 😉 a do buducna treba byt vzdy ozaj ostrazity a neverit nikomu... ani vlastnej rodine... pekny den vam prajem 😵

lucia45
24. okt 2012

ahoj volam sa lucia a mam problemi vo vztahu mam dve deti moj muz je nezamestnani tak aj preto je vela hadok no najhorsie je ked ho jeho kamarati obracaju proti mne a taraju mu nezmisli je ziarlivi a potom sa snim neda vidrzat ☹ neviemao to mam riesit nas sexualni zivot je ziadni on ma chut na sex ej viac krat do dna ja len malo kedi a ked tak mame deti tak sa to vzdi neda alebo som z celodennej praci unavena on to nevie pochopit ze premna sex neznamena tak vela ako prenho je to uz na takej hranici ze mu vravim abi si nasiel inu neviem co stim poradtemi dakujem 🙂